Sony 55xd8505 serwis sony

marekdbr

New member
Witam.

Mam możliwość zakupu tego Sony.

Na jasnym tle ( białym) widać dwa nierownomierne pasy jakby plamy odbarwienia nie równe podświetlenie od dołu. (Nie mam jak teraz zdjec zrobic). Sony uznaje takie coś na gwarancji? Bo tv ma jeszcze ponad miesiąc gwarancji a wiem że poprzedni właściciel tego nie zgłaszał bo mu nie przeszkadzało;)


Nie wiem czy ktoś z was miał podobny przypadek dlatego pytam jak serwis Sony się odnosi do tego.

Pytam bo mam naprawdę okazjonalne cenę i raczej napewno wezmę ten tv, ale chce wiedzieć czy uderzać z tym do Sony czy wysyłać na dodatkowe ubezpieczenie bo też takie ma 3 letnie;)

Dzięki z góry za odpowiedź

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

marekdbr

New member
7375ea79f8ba30fcebe14dd133fd64a8.jpg


Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka
 

Waldorff

Member
Raczej na pewno. Włącz czarne tło i wtedy zrób zdjęcie.

Wychodzi na to, że większość producentów zrezygnowała z kontroli jakości i wrzuca na rynek wszystko "jak leci". Mam takie wrażenie, że jeszcze kilka dobrych lata temu trudniej było o znalezienie takich kwiatków w nowych telewizorach.
 

karlamba

New member
Szczerze to wyglada jak clouding a juz w kilku watkach troche bylo o tego typu plamach szczegolnie wlasnie w tych miejscach na dole. Ja w moim 65XD8505 tez cos podobnego mam - moze nie az tak widoczne ale wszystko zalezy tak jak juz wielu pisalo od danego egzemplarza jaki sie trafi...

Czy ja dostalbym od tego nerwicy? to juz kwestia indywidualna... w moim TV np. widze straszne zmiany pod wplywem spogladania na ekran od dolu a ze mam TV zawieszony na scianie troche wyzej to niestety w gornej czesci TV jak ogladam filmy gdzie sa czarne "pasy" to ta czern tam jest po prostu szara/przejaskrawiona... jedyny sposob zeby tego nie bylo widac to ogladac na stojaco ;) albo zmienic wieszak na uchylny tak aby poprawic kat widzenia... ciekawa sprawa ze patrzac od gory nie widac takiego 'zepsucia' czerni... moze SONY sie "rypnelo" i w moim egzemplarzu zamontowali matryce do gory nogami? ;) XD
 

marekdbr

New member
"
Pragnę poinformować, że otrzymałam informację z działu technicznego odnośnie zgłoszonego zachmurzenia na ekranie.

Zachmurzenie przedstawione na przesłanych zdjęciach według wyżej wspomnianego działu mieści się w ramach specyfikacji podświetlenia matrycy zastosowanego w telewizorach marki Sony.

Aby zredukować potencjalne zachmurzenie prosiłabym o włączenie Czujnika otaczającego oświetlenia:

http://pdf.crse.com/manuals/iManuals/pol/3a-1/asensor.html

Dodatkowo, proszę zmienić tryb obrazu na Standardowy oraz zmniejszyć poziom podświetlenia w ustawieniach obrazu w opcji Jasność.

Proszę przywrócić ustawienia fabryczne telewizora:
1. Wybieramy Home na pilocie.
2. Ustawienia.
3. Pamięć i resetowanie.
4. Przywróć ustawienia fabryczne.
5. Wymaż wszystko.
6. Potwierdzamy."

Odpowiedz serwisu.

Mialem clouding w paru egzemplarzach innych tv i uwierz ze to nie jest clouding to wyglada jak wypalenie :eek: zreszta bede sie odwolywal od tego

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka
 

Waldorff

Member
W tym jednym miejscu po lewej wygląda bardziej na bleeding. W ogóle to najlepsze byłoby zdjęcie z pełnym czarnym ekranem testowym puszczonym z pendrive, ale rozumiem, że chodzi głównie o dolną cześć i reszta jest ok. Na clouding można spróbować masowania, często pomaga.
 

marekdbr

New member
Sprawdzic na jakiejs planszy testowej czy ja nie mam juz urojen. Bo wg serwisu to normalne.

I tak czekam za TCL X2 a tego Sony w razie co w sypialnie wstawie i tyle

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka
 

YaNz

New member
Też mam ten model i u mnie nic takiego nie występuje. Jak będziesz miał jakieś plansze testowe możemy porównać.
 

marekdbr

New member
To nie jest normalne, wkur*** mnie postawa SONY co do tego ale technik stwierdzil ze to normalne. Mam doslac wiecej zdjec, najchętniej dalbym mu (technikowi) na pare dni tv do domu i ciekawe co by wtedy stwierdził ;)
c8e0a329283f4f6bea7406f4e6f90d14.jpg


Wysłane z mojego SM-T310 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry