Specyfikacja telewizorów Ultra HD firmy Sony KD-65XD9305 i Sony KD-55XD9305.

sihborx

New member
Skoro znamy już cenę KD-65XD9305- to zakładam, że ceny modeli z poprzedniej serii tj. Sony Bravia KD-65X9305 albo X94 - jeszcze pójdą w dół. Mam nadzieję.
To myślicie, ze to będzie dobra opcja?
Czy duża jest różnica w jakości obrazu między tymi dwoma seriami?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
,,,żeby to wiedzieć trzeba byłoby w akcji zobaczyć nowe modele - bo teraz to wróżenie z fusów.. jakaś różnica będzie zapewne ale jeśli cena tych poprzedników byłaby fajna w stosunku do tych cen nowych modeli to na pewno nie będziesz żałował zakupu.. pytanie czy teraz już chcesz kupić czy poczekać troszkę ale z każdym miesiącem tych starszych modeli będzie coraz mniej..
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Tak jak napisałem wcześniej telewizor firmy Sony KD-55XD9305 to mój typ nr 1 do zakupu .
Na razie cena jest moim skromnym zdaniem jednak za wysoka co najmniej o 15 %
jak nie 20 % .(nowość)

Również" przyglądam "się telewizorowi Philips 55PUS8601/12 , jak cena będzie w okolicach
7500-8000 zł , można również o nim poważnie pomyśleć w kwestii zakupu .

Serię telewizorów firmy LG UH 950 też biorę pod uwagę . OLED na razie "odpada".
Telewizor firmy Panasonic 58DX900 ze względu na wysoką cenę niestety poza moim
zasięgiem finansowym , topowe telewizory firmy Samsung również .

BTW , być może na IFA 2016 w Berlinie pojawi się nowy topowy telewizor firmy Sony KD-65ZD9 o
luminacji 4000 cd/m2 .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

sihborx

New member
Ja nowy TV muszę kupić gdzieś na koniec wakacji więc mam trochę czasu ;)

A pytam bardziej w takim kontekście: bardziej filozoficzny.:

- zanim ceny nowych XD93 i 94 będą normalniejsze - a do wakacji na pewno coś spadną- warto się zastanowić czy spadną na tyle aby nie opłacało się kupować poprzednich tj X93/94. A jeśli nadal poprzednia seria będzie atrakcyjniejsza to chyba warto zastanowić się nad wcześniejszym zakupem bo w magazynach wiele ich nie będzie....:p:p:p
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak naprawdę spadną ceny pod koniec roku KOlego - do tego czasu będzie taniej - plus jakie promocje np w markecie ale nie licz że to będzie duży skok.. pod koniec roku i początek przyszłego wtedy będą okazje lepsze :)
 

sihborx

New member
no właśnie o to pytam..... z tego wychodzi, że może faktycznie lepiej będzie zakupić wcześniej x93/x94 - póki jeszcze są niż we wrześniu XD93.

albo inaczej- jeśli różnica będzie powyżej 3000 to mam wątpliwości co obraz w XD mi to wynagrodzi ;)
 

colibri75

New member
Szczerze mowiac nie wiem skad taka opinia

Dostaje teraz oferty na modele z tamtego roku, powiedzmy na dosc wysokie modele i ceny sa sporo nizsze od tego co dostawalem w pazdzierniku 2015. Nie mowiac juz o cenach z dziwnych wyszukiwarek gdzie sa propozycje cenowe
 

sihborx

New member
no właśnie o tym mówię. Jeśli różnica w obrazie nie będzie "miażdżąca" to a różnica w cenie "tak" to chyba rozsądniej będzie wziąć x93/94 niż XD....
ale to tylko takie gdybanie....
Warto byłoby się zastanowić czy w powiedzmy w w drugiej połowie roku nie będzie problemu z nabyciem X93/94?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Myślę że może być - kwestia ile ich natłukli i i.le jest w magazynach rożnych w RP- ale możesz mieć problem..

ACCU widziałeś to ???


img
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,
Często "odwiedzam" bułgarskie forum od lat , więc to dla mnie żadna nowość .
Być może firma Sony urozmaici swoją ofertę , tyle że nie dostrzegłem nic
ciekawego , oprócz być nowego topowego telewizora Sony KD-65ZD9 , o
luminancji 4000 cd/m2 .(o ile rzeczywiście wejdzie do produkcji)
BTW,
może na IFA 2016 w Berlinie firma Sony go zaprezentuje . Prototyp zdaje się
był już prezentowany w Las Vegas .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:
sony-tv-2016-step-up-chart-big.JPG



Official 2016 Sony X930D Owners Thread (no price talk) - AVS Forum | Home Theater Discussions And Reviews

Меdіаtеk 5890
Соrе Аrсhіtесturе - 2хАRМ Соrtех А17
Іnѕtruсtіоn Ѕеt - 32-bіt АRМv7
Іnѕtаllеd Rаm - 1.5GВ
Тоtаl Меmоrу - 1525МВ
Аvаіlаblе mеmоrу - 621МВ
Іntеrnаl Ѕtоrаgе Тоtаl Ѕрасе - 8363МВ
Іntеrnаl Ѕtоrаgе Frее Ѕрасе - 6404МВ

https://www.youtube.com/watch?v=8jj0IFUzveI
 
Ostatnia edycja:

wingg

New member
Jeśli wsadzili stary (zeszloroczny)MT8590 a nie zapowiadany 4-o rdzeniowy MT5596 to "strzał w kolano" Sony.
Chociaż screeny z AIDY na avsforums trochę nie trzymają się sensu- program być może "wadliwe identyfikuje" hardware tego tv.

-->>
 

piteron

Active member
Bez reklam
Specyfikacja tabletu za 199 zl z Tesco.........chociaż sorry jak sie trafi to mozna i 4 rdzeniowca kupic z 2 gb ramu
Jak sie potwierdzi to sorry ale taka firma nie ma racji bytu. Samymi pieknymi nazwami niby to hiper zaawansowanej technologi rynku sie juz nie podbije
Czasami naprawdę mam wrażenie ze sztaby ludzi siedzą i myślą jak by tu nazwy pozmieniać aby ciemny lud to kupił
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Amerykanie jakiś czas temu(w lutym 2016) rozpakowali już telewizor Ultra HD firmy Sony XBR-55X930D .

https://www.youtube.com/watch?v=uf-AfuxQvA8

Skoro już jest dostępny w salonach Sony Centre w Polsce telewizor firmy Sony KD-55XD9305
to polscy sprzedawcy również mogli tą czynność wykonać .:-|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Do góry