Telewizory 4K firmy Sony serii X8509C-pierwszy ogląd

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Firma Sony wydała w dniu dzisiejszym tj. 15-07-2015 nową wersję oprogramowania do telewizorów
Sony Android TV--->wersja : v2287 for TV .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Daj znac accu jak bedzie test jestem ciekaw co tam napisza
jak pisalem wczesniej dla mnie piekny obraz ale moja opinia po pierwsze jest nieobiektywna ciagle jeszcze jestem pod wrazeniem a po drugie przesiadlem sie z 32" Philipsa 10 latka
pomiedzy nimi jest duza roznica nie tylko w rozmiarze
a android jest jaki jest tv glownie kupowany pod ogladanie filmow i sportu
Witam uprzejmie ,
Tak napisałem wcześniej , że czekam na test telewizora firmy Sony KD-55X8505C na moim
ulubionym fachowym portalu francuskim , który ma się ukazać niebawem na nim i się doczekałem .
Nicolas Becuwe pisze w dniu 18 lipca 2015 r. bardzo wnikliwie opracowany , jak zwykle ,
test telewizora firmy Sony KD-55X8505C . :neutral: Moim skromnym zdaniem warto poświęcić swój wolny czas na zapoznanie się szczegółowo z tym testem , gdzie recenzent pisze zarówno o zaletach , ale również o niedociągnięciach tego telewizora . Życzę przyjemnie spędzonego czasu , klikając w umieszczony poniżej link .

Test Sony KD-55X8505C : le meilleur rapport qualité/prix de 2015 ? | HDfever

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Telewizor ten ma wbudowany podwójny tuner(twin tuner) DVB-C,DVB-T/T2, DVB-S/S2 .

Nie można go jednak teraz wykorzystać . Dopiero któraś z nowych wersji aktualizacji oprogramowania
układowego tego telewizora spowoduje funkcjonalność tego tunera , aby móc jeden program cyfrowy nagrywać ,
a drugi inny program cyfrowy w tym samym czasie oglądać . Dużo w tej materii zależy również od danego operatora satelitarnego , czy kablowego . Myślę , że na początku października 2015 r. aktualizacja
oprogramowania telewizora pozwoli na wykorzystanie twin tunera .

Pozdrawiam,:)
accu
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

W dniu 07 sierpnia 2015 r . na portalu brytyjskim Trusted Reviews ukazała się recenzja telewizora
Ultra HD firmy Sony KD-65X8505C , napisana przez John Archer . Autor recenzji moim , skromnym zdaniem w sposób wyważony
przedstawia zarówno zalety , jak i minusy tego telewizora , choć bez pomiarów kalibracyjnych :-|.
Recenzja może być pomocna w podjęciu decyzji , czy warto bliżej zainteresować się tym telewizorem
i brać go w efekcie końcowym do ewentualnego jego zakupu .

Sony KD-65X8505C | TrustedReviews

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Aby móc korzystać z Twin tuner (podwójnego tunera) należy dopisać , że trzeba korzystać z
modułu CAM , który został tak zaprojektowany , aby mógł dekodować dwa kanały , lub wiele kanałów . W innym przypadku można
oczywiście z niego korzystać , jeżeli jeden z kanałów niekodowanych będzie wykorzystany albo do
nagrywania albo do oglądania , to inny kanał może być w tym samym czasie oglądany lub nagrywany .

Dla przykładu , operator UPC nadaje oprócz kanałów kodowanych , również kanały niekodowane(około 30) Oferuje jednak moduł CAM , który zaprojektowany jest do dekodowania jednego kanału .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Accu czytałeś może jakiś test czy w tym modelu lub X8505 3d jest pełne czyli FHD? na konkurencyjnym forum nie mieli okularów i nie sprawdzali tego...
 

accu

New member
Bez reklam
Accu czytałeś może jakiś test czy w tym modelu lub X8505 3d jest pełne czyli FHD? na konkurencyjnym forum nie mieli okularów i nie sprawdzali tego...

Witam uprzejmie,

A czemu mnie o to pytasz ? Zapytaj po prostu na konkurencyjnym forum testujących .
Co znaczy nie mieli okularów , nawet okulary firmy Samsung wyświetlą obraz 3D na tym
telewizorze firmy Sony .
Co rozumiesz przez cytuję"3d jest pełne czyli FHD" ?
Moim , skromnym zdaniem rozdzielczość pionowa jest połowiczna , czyli 540 .
Dla mnie 3D to tylko gadżet i na swoim telewizorze firmy Sony korzystam
z niego sporadycznie .:-|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Właśnie widzisz niby nie mieli okularów a też nie wiem czy wiedzą o tym co napisałeś że ten tv będzie współpracował z okularami Samsunga ....
 

accu

New member
Bez reklam
Właśnie widzisz niby nie mieli okularów a też nie wiem czy wiedzą o tym co napisałeś że ten tv będzie współpracował z okularami Samsunga ....

Witam uprzejmie,
Nie chciałem pokazywać tego testu z 02 lipca 2015 r. telewizora firmy Sony KD-65X8505C , ale trudno , trzeba pokazywać również negatywne cechy
telewizora firmy Sony(błędy w oprogramowaniu systemu operacyjnego Android) . Jest tak , jak napisałem we wczorajszym poście . Myślę , że dlatego nie dodają dwóch par okularów . ( na piątej stronie tego testu jest o obrazie 3D)
Z pozytywów należy jeszcze raz podkreślić bardzo dobry obraz 2D .(kontrastowy i o bogatej palecie barw)Też już o tym wcześniej pisałem .;-)

Sony X85C met Android TV Review - Inleiding - Tweakers

11 stron testu+komentarze.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dzięki za test ja to powiem Ci szczerze że nie bardzo już te testy rozumiem , bo tutaj ogólnie piszą o 3d w tv sony że niby ok ale jednak to nie to....a czytałem takie testy że pisało o 3d bardzo dobrze w modelach topowych z tego roku .... ba przecież sam oglądałem w salonie 3d i przy tamtym oświetleniu jak dla mnie nic złego tam nie było.. wiadomo mniejszy komfort oglądania niż np. w LG ale to zupełnie inne technologie.... jak będę w SC przy okazji to raz jeszcze coś obejrzę... :)
 

accu

New member
Bez reklam
Dzięki za test ja to powiem Ci szczerze że nie bardzo już te testy rozumiem , bo tutaj ogólnie piszą o 3d w tv sony że niby ok ale jednak to nie to....a czytałem takie testy że pisało o 3d bardzo dobrze w modelach topowych z tego roku .... ba przecież sam oglądałem w salonie 3d i przy tamtym oświetleniu jak dla mnie nic złego tam nie było.. wiadomo mniejszy komfort oglądania niż np. w LG ale to zupełnie inne technologie.... jak będę w SC przy okazji to raz jeszcze coś obejrzę... :)

Witam uprzejmie,
Piszą wyraźnie , że błąd wyświetlania 3D z 2014 r. pozostał . Co tu jest więcej rozumieć . Firma Sony nie traktuje wyświetlania obrazu 3D priorytetowo w swoich telewizorach .
Od 2014 r. , kiedy obraz 3D był wyświetlany w rozdzielczości poziomej 1920 , a w rozdzielczości pionowej 540 , nic nie zrobiła firma Sony , aby obraz 3D był wyświetlany w pełnej rozdzielczości pionowej . Tylko w ubiegłym roku były o tym fakcie informacje , a w tym
roku trudno jest jest je znaleźć .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja wiem co tam było napisane - chodzi mi tylko o to że czytając test jakiegoś tv Sony z tego roku (bodajże W 805) było napisane, że w tym tv nie jest takie 3d jak w topowych tv ... Więc wyraźnie był komunikat że tam jest lepiej natomiast w tym teście co podałeś link jest napisane że Sony generalnie 3d dało na drugi plan :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Na pewno wiele osób by się ucieszyło z tego powodu :) Ciekawy jestem jak Philips będzie sobie radził z androidem w końcu oni to już drugi rok z nim walczą :)
 

accu

New member
Bez reklam
czekamy zatem na wersje dla EU

Witam uprzejmie,

A cena telewizora firmy Sony KD-55X8509C się obniża , ja przewidywałem , że będzie 5800 zł ,
jest teraz 5999 zł + 5 lat gwarancji Sony . Powoli zaczyna być to cena "zjadliwa" .
Gdyby tak w przedziale od 5000 zł do 5500 zł to już moim skromnym zdaniem można rozważyć
zakup .:|

A cena telewizora firmy Sony KD-65X8505C jest teraz 9599 zł + 5 lat gwarancji Sony .
Moim zdaniem "ciut" za wysoka , w przedziale 7500 zł do 8000 zł to "zjadliwa" cena .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:
Do góry