Sharp GA8E

ciukier

New member
Witam serdecznie,

Zamierzam zmienić w końcu tv myślałem o Samsungu SLIM, ale jakoś zaczynam myśleć o LCD, po kilku wizytach i rozmowach z różnymi osobami trafiłem na model Sharpa GA8E w chyba dobrej cenie :)
Będę wdzięczny za jakiekolwiek opinie na temat tego modelu, dodam że u mnie podpięty byłby pod zwykłą kablówke (VECTRA) i DVD (też liche póki co), odległość od tv 2,5 - 3,5 m.
Mam nadzieję że znajdzie się ktoś kto jest posiadaczem tego modelu i podzieli się swoimi wrażeniami.

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Modele Ga 8 są od niedawna na rynku.
Są wyposażone w nową matrycę

Cyfrowy procesor sterowania szybkością obrazu - Quick Shot Processor
czas rekacji matrycy 8 ms
Czas reakcji na wejściu 4 ms
Jasność 450 cd/m2
Wysoki kontrast 1200:1
Powiększony kąt obserwacji: 176° w pionie i w poziomie

Jakość przy tej cenie - naprawdę extra. Mozliwosć zmiany podświetlenia matrycy, Duże mozliwości obsługi audio.
Extra radzi sobie ze słabszym sygnałem , a kąty boczne ma znacznie lepsze od konkurencji.
W tej klasie Cenowej nie ma konkurencji / albo ma jej nie wiele/
pozdrawiam
 

jojo1969

New member
Witam zakupiłem go właśnie wczoraj (zresztą u Kikiego ale tylko dlatego że blisko:))) i jest OK! też kablówka Vectry i DVD zapłaciłem 3700 (prawie) i jestem super zadowolony więc myślę że za tą cenę warto. Acha nie jestem maniakiem telewizyjnym tylko normalnym oglądaczem:)
 

hispano

New member
jojo1969 napisał:
Witam zakupiłem go właśnie wczoraj (zresztą u Kikiego ale tylko dlatego że blisko:))) i jest OK! też kablówka Vectry i DVD zapłaciłem 3700 (prawie) i jestem super zadowolony więc myślę że za tą cenę warto. Acha nie jestem maniakiem telewizyjnym tylko normalnym oglądaczem:)

Powiedz pare slow jak sie wlasnie sprawuje z kablowka Vectry,bo tez chce ten model kupic i widzialem go juz po 3400!!:shock:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Towar jest bez gwarancji Polskiej. Ponieważ Sharp Polska podjął decyzje ,ze naprawy gwarancyjne będą dokonywane tylko produktów zakupionych u polskich dystrybutorów z gwarancja Sharp Polska.
Telewizory / GA 8/ z Polską gwarancją są w sprzedaży w cenach ok.
http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/87734
Oczywiscie kupować można wszędzie - decyzja nalezy do Ciebie.
pozdrawiam
 

hispano

New member
Czy ten model ma podstawe tv ruchoma(kreci sie w prawo i lewo),czy montowana na stale?
Jakie normy masz Sharp w temacie pixeli i jak to sie sprawdza czy zakupiony lcd ma wszystko OK?

Pozdrawiam.
 

jojo1969

New member
Poprzednio użytkowałem zabytkowego 21" philipsa więc nowe 32 ga8 prawie że zabiło mnie radzi sobie z Vectrą wystarczająco no a DVD to chyba wiadomo. W sklepie oczywiście porównywaliśmy z innymi i pewnie są lepsze ale jak już pisałem maniakiem nie jestem i za tą cenę ten mi wystarcza. Ktoś pytał o podstawę: jest stała bez regulacji. Acha co do porównania z BV9 to dla mnie na pewno jest różnica w obrazie (w sklepie stały obok siebie i był ten sam sygnał) ale za cholerę bym nie określił który jest lepszy po prostu są inne i trzeba samemu sobie wybrać co odpowiada (mówię oczywiście o porównaniu czysto laickim "na oko" bez wpatrywania się w stopklatki z odległości 38 cm :)) Reasumując jestem zadowolony z GA8 bo po prostu ładnie mi gra :D
 

jojo1969

New member
...prawda a czy sądzisz że widziałeś kiedyś najlepsze?

A jeśli jakiś telewizor był dobry pół roku temu a teraz są lepsze to czy znaczy to że tamten przestał być dobry?:) Tej galopady postępu technologicznego nigdy się nie dogoni ale czy na prawdę trzeba?:)
 
Ostatnia edycja:

KIRAB

New member
100 Hz

Witam. Mam może i banalne pytanie, ale czy ktoś może mi wyjaśnić czy przy Sharpie GA8E jest mozliwość regulacji pomiędzy 50, a 100Hz.
Telewizor wyświetla mi przy włączonym sygnale z "n" 50 Hz a chciałbym podkręcić go na 100. Gdzie to ustawić?
 

sitek

New member
jojo1969 napisał:
Witam zakupiłem go właśnie wczoraj (zresztą u Kikiego ale tylko dlatego że blisko:))) i jest OK! też kablówka Vectry i DVD zapłaciłem 3700 (prawie) i jestem super zadowolony więc myślę że za tą cenę warto. Acha nie jestem maniakiem telewizyjnym tylko normalnym oglądaczem:)
A tak z ciekawosci "Made in Japan" czy "Made in Taiwan"?
 

noski

New member
GA8 - brak skanowania progresywnego ?

dzien dobry !
chciałem zdac laickie pytanie..... czy to prawda ze sharp 32 GA8 nie posiada skanowania progresywnego , a jesli tak to co to oznacza w praktyce w porównaniu do LCD które takie skanowanie posiadają.
proszę o odpowiedz bo zastanawiam sie nad wyborem tego TV :)

pozdrawiam serdecznie
 

pavulon72

New member
Dżwięk

jojo1969 mam do Ciebie pytanko.Jakie masz odczucia pod względem odbioru dzwięku.Czy w tym Sharpie da sie słuchać muzyki na kanałach muzycznych?W większości lcd głośniki grają kiepsko:( .Jakość jest fatalna .Zostaje tylko opcja podłączenia kina,a jak grają w tym modelu???
 
Ostatnia edycja:

lookeen

New member
kiki napisał:
witam
Towar jest bez gwarancji Polskiej. Ponieważ Sharp Polska podjął decyzje ,ze naprawy gwarancyjne będą dokonywane tylko produktów zakupionych u polskich dystrybutorów z gwarancja Sharp Polska.
czyli kupujac u Ciebie Kiki Sharpa nie dostajemy polskiej gwarancji? nie bardzo rozumiem...czy jakąkolwiek gwarancje dajesz na sprzedawany sprzęt? jezeli nie to rownie dobrze mozna kupic sprowadzany z Niemiec TV na allegro za o wiele niższą cenę...

proszę wyjasnij mi kwestię gwarancji na sprzedawane prezez Ciebie Sharpy bo przyznam ze zmrozila mnie ta wiadomość, tym bardziej ze przymierzam sie do zakupu 37GA8E lub 37GA9E i chcialem poprosic Cię o jakąś ciekawą cenowo ofertę;)
 

jaroslavus

New member
Czytam o sharpach. Trzy modele TV SHARP FULL HD - Rozdzielczość: 1920x1080. Podobna przekątna (zwłaszcza 2 i 3 pozycja), chyba inne matryce.
I znaczna różnica w cenie. Ten 3 to chyba starszy model; może stąd różnica między 2 i 3? Ceny za skąpcem.


1. Sharp LC-42XD1E
42"
Jasność: 450 cd/m2
Kontrast: 1200:1
Czas reakcji: 6 ms
od 9198.80



2. Sharp LC-46XD1E
46"
Jasność: 450 cd/m2
Kontrast: 2000:1
Czas reakcji: 4 ms
od 13550.00




3. Sharp LC-45GD1E
45"
Jasność: 450 cd/m2
Kontrast: 800:1
Czas reakcji: ?
od 26108.00
 
GA8 jest dobry tylko na tym forum, w sklepie wypada blado na tle konkurencji, odpuść sobie, popatrz na Philipsy jeżeli nie odstrasza cię krótka gwarancja.
 
Do góry