Sharp 46LE810 - test otwarty, opinie wszystko na temat serii 810

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Dzisiaj mam do przedstawienia ustawienia do sharpa 820/810. Osobiście miałem takie zdanie o tym tv że potencjał był ale został zmarnowany (świetny panel, 4 kolor i filtry kolorów), co się nie ustawiło ZAWSZE BYŁ PROBLEM Z WIERNOŚCIĄ BARW, panel widać że dobrze wyświetlał kolory ( czystość światła i nasycenie), były jedynie przestrzelone, po prostu nie tak jak być powinny w ustawieniach i żadne kalibracje do tej pory nie zrobiły na mnie wrażenia, a testowałem wiele ustawień od fachowców, właściwie chyba każde jakie były na necie, nawet te z tego forum :) Wszystkie one miały ze sobą jedna wspólną cechę, skupiały się na trybie film w większości i dawały bardzo przyblakły obraz o małej ferii barw. Na dłuższą metę coś takiego jednak nie odpowiada.

Teraz z ustawieniami od jednego Amerykanina tv zrobił na mnie takie wrażenie wiernością oraz nasyceniem barw że oglądając jakikolwiek film BR (zwłaszcza MATRIXA1) zbieram szczenę z podłogi, nawet DVD robi wrażenie!!. Właściwie każdy teraz kolor jest widoczny, PO PROSTU WYSKAKUJE a przy tym ma zachowaną wierność.. to jest tak jak bym obserwował zdj od fotografa albo podłączył CRT w trybie RGB. Nie sądziłem że quatrona da się tak ustawić bo zawsze były problemy z barwami... zawsze do czegoś miałem się doczepić... teraz jest mega :)





AV Mode: USER/użytkownik (KONIECZNIE MUSI TO ZOSTAĆ WYBRANE)
OPC: Off
Backlight: +4
Contrast: +20
Brightness: 0 (do ps3 tryb fullRGB ustawić na 10)
Color: +6
Tint: +2
Sharpness: +2

HUE
R: 0
Y: 0
G: -22
C: +8
B: -18
M: +16

SATURATION
R: -8
Y: 0
G: -13
C: +5
B: -21
M: +17

VALUE
R: -15
Y: +3
G: -22
C: +22
B: -1
M: -9

COLOR TEMP
Mid-High
R(LO): +30
G(LO): +30
B(LO): 0
R(HI): +30
G(HI): +29
B(HI): 0

Motion Enhancement: High
Gamma Adjustment: 0
Film Mode: Standard or Advanced(Low) - personal preference
DNR: Low
AutoContrast: Off




Do filmów i gier czasem ustawiam podświetlenie z +4 na -3 i moc koloru z +4 na +16
 
Ostatnia edycja:

szynas222

Member
Ja raczej kierowałem się jakością obrazu. Czy chcesz dodatkowe rzeczy to zależy wyłącznie od Ciebie.

Generalnie ciezko dostepne sa te modele sharpa bo chyba sa wycofana z produkcji....

Czyli moge wybrac le 810 jakos obrazu sie nie zmienia tylko np le 812 ma dodatkowe rzeczy np tuner czy tam internet?? jeszcze mi dzis w sklepie polecili taki model
LCD Panasonic TX-L42E30E LED

Lepszy jest od tego sharpa? Bo tamten jest na stanie a sharp ciezko dostepny a musze szybko wybrac....Prosze o pomoc bo nie chce czegos gorszego kupowac.....
 

szynas222

Member
Ten Sharp jest jeszcze dostępny jak dobrze poszukasz no i jest 46" . Panasonic jest bardzo dobry ale tylko 42".
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/66752-panasonic-lcd-led-tx-l37e30-test-otwarty.html

szukam telewiozora dla ciotki bo bierze dofinansowanie z UE...Wszystko musimy kupić w jednym sklepie i generalne jest problem z tym sharpem bo nie ma go w duzych sklepach internetowych i sklep nie podejmuje sie sciagniecia....Ona twierdzi ze 46 bedzie dla niej za duzy pozatym wiec wezmie 42.....W sklepie w wyniku braku sharpa polecaja panasonica:) Myslisz ze to dobry wybor?
 

darkoslaw1

New member
Dzisiaj mam do przedstawienia ustawienia do sharpa 820/810. Osobiście miałem takie zdanie o tym tv że potencjał był ale został zmarnowany (świetny panel, 4 kolor i filtry kolorów), co się nie ustawiło ZAWSZE BYŁ PROBLEM Z WIERNOŚCIĄ BARW, panel widać że dobrze wyświetlał kolory ( czystość światła i nasycenie), były jedynie przestrzelone, po prostu nie tak jak być powinny w ustawieniach i żadne kalibracje do tej pory nie zrobiły na mnie wrażenia, a testowałem wiele ustawień od fachowców, właściwie chyba każde jakie były na necie, nawet te z tego forum :) Wszystkie one miały ze sobą jedna wspólną cechę, skupiały się na trybie film w większości i dawały bardzo przyblakły obraz o małej ferii barw. Na dłuższą metę coś takiego jednak nie odpowiada.

Teraz z ustawieniami od jednego Amerykanina tv zrobił na mnie takie wrażenie wiernością oraz nasyceniem barw że oglądając jakikolwiek film BR (zwłaszcza MATRIXA1) zbieram szczenę z podłogi, nawet DVD robi wrażenie!!. Właściwie każdy teraz kolor jest widoczny, PO PROSTU WYSKAKUJE a przy tym ma zachowaną wierność.. to jest tak jak bym obserwował zdj od fotografa albo podłączył CRT w trybie RGB. Nie sądziłem że quatrona da się tak ustawić bo zawsze były problemy z barwami... zawsze do czegoś miałem się doczepić... teraz jest mega :)





AV Mode: USER/użytkownik (KONIECZNIE MUSI TO ZOSTAĆ WYBRANE)
OPC: Off
Backlight: +4
Contrast: +20
Brightness: 0 (do ps3 tryb fullRGB ustawić na 10)
Color: +6
Tint: +2
Sharpness: +2

HUE
R: 0
Y: 0
G: -22
C: +8
B: -18
M: +16

SATURATION
R: -8
Y: 0
G: -13
C: +5
B: -21
M: +17

VALUE
R: -15
Y: +3
G: -22
C: +22
B: -1
M: -9

COLOR TEMP
Mid-High
R(LO): +30
G(LO): +30
B(LO): 0
R(HI): +30
G(HI): +29
B(HI): 0

Motion Enhancement: High
Gamma Adjustment: 0
Film Mode: Standard or Advanced(Low) - personal preference
DNR: Low
AutoContrast: Off




Do filmów i gier czasem ustawiam podświetlenie z +4 na -3 i moc koloru z +4 na +16


A ja mam zawsze wszystkie parametry ustawione po środku i dla mnie jest OK.
Tryb filmu oczywiście wyłączony, bo faktycznie obraz jest teatralny.
 

InfinityFX

New member
Witam,
Chciałbym zapytać, czy macie może jakieś sprawdzone parametry wyświetlania do LC-46LE810E jeśli chodzi o oglądanie telewizji HD ? testowałem trochę ustawień, ale nie zbyt dużo na tą chwilę najbardziej odpowiada mi automat z obniżonym podświetleniem i jasnością, podbitą ostrością ale to tak na początku zanim wybadam co i jak dalej.

Głównie chodzi mi o poprawne wyświetlanie twarzy bez przepaleń i zbyt dużej ilości kolorów przy zachowaniu fajnej ostrości, na tą chwilę żaden z fabrycznych trybów tego nie zapewnia moim zdaniem, więc może ktoś już ma coś wypracowane?

Z góry dziękuję.

Ps. kilka opinii oraz wrażeń po zakupie zgodnie z tematem wątku:

Zalety:
- znakomita jakość obrazu, kolory i możliwości kalibracji
- ogólny design telewizora
- obsługa oprogramowania i grafika ustawień

Wady:
- obudowa strzela przy nagrzewaniu matrycy (zależne od różnicy temperatur w pomieszczeniu)
- telewizor nie odtwarza napisów, pomimo że posiada taką funkcję w oprogramowaniu, na pilocie i jego specyfikacja na to pozwala (sprzęt tej klasy i za takie pieniądze podobno od dawna nie jest wsparty w tej sprawie przez serwis producenta, a infolinia sharp to potwierdza)
- w zestawie fabrycznie nie dodano dwóch kabli (przejścia SCART>HDMI, oraz głównego kabla wyjściowego AUDIO JACK>3xchinch)
- zaraz po zakupie trzeba się zainteresować aktualizacjami oprogramowania, żeby np. naprawić zdarzający się brak synchronizacji dźwięku z obrazem przy wysokiej jakości obrazach video.

ps. dla zainteresowanych, nie zaobserwowałem u siebie żadnych problemów z podświetleniem matrycy, zarówno czarny, szary jak i inne kolory są idealnie równo podświetlone i nie ma żadnych chmurek. Po zakupie wgrałem od razu firmware 1.17 i przy telewizji N HDTV nie zaobserwowałem żadnych opóźnień i desynchronizacji. Takowa zdarza się jedynie, kiedy odtwarzam materiał 1080p lub 720p z pendriva o niskim transferze danych w porcie USB telewizora.

Pozdrawiam,
 

asc

New member
Witam serdecznie!

Od wczoraj posiadam 46le814e. Jak na razie dzięki kalibracji udało mi się uzyskać zadowalającą jakość obrazu. Jednak 1 rzecz mnie bardzo nie pokoi. Mianowicie podczas szybkich scen, za szybko poruszającymi się przedmiotami(np dziecko huśtające się) jest widoczny ich "duch", tak jakby było za małe odświeżanie. Pragnę zaznaczyć, że głównie dzieje się tak podczas odtwarzania filmów HD z USB, albo np podczas oglądania meczu siatkówki czy piłki nożnej gdzie zawodnicy poruszają się szybko. Czy jest to spowodowane złymi ustawieniami? Czy też może tak już mają te telewizory?

Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź.
 
Ostatnia edycja:

toxic

New member
A ja mam zawsze wszystkie parametry ustawione po środku i dla mnie jest OK.
Tryb filmu oczywiście wyłączony, bo faktycznie obraz jest teatralny.

Ustawiłem tv wg. ww. parametrów i "kopara mi opadła".Rewelacja, kolory naturalne,jak crt,dzięki Kapral_Hicks,może znasz podobną kalibrację dla fhila 9705.
 

salut12

New member
Witam
Zastanawiam się nad zakupem jakiegoś 46" TV, aktualnie mam 32" LCD Sharp i jest OK. Jest dużo negatywnych wypowiedzi o serwisie Sharp, co zaczeło mnei trosze odtraszać od tej marki !.
Czy ten model posiada automatyczne przełączanie formatów obrazu ?
 

Xarin

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chciałbym poruszyć temat obrazu z PS3 (odtwarzanie Blu-ray) na tym modelu telewizora.

Zauważyłem istotna różnicę w jakości obrazu (poziom szumu) ze względu na ustawienie w PS3:
BD / DVD Video Output Format (HDMI)
Dla opcji:
RGB
Obraz jest z dużo mniejszym szumem ale "rozpiętość tonalna jest mniejsza".
Są czarne plamy zamiast przejść tonalnych i generalnie jakby mniej było widać.
Y Pb / Cb Pr / Cr
Tutaj obraz jest właśnie bardziej zaszumiony ale jakby widać więcej.
Automatic
Tutaj obraz identyczny jak z powyższą czyli jakby konsola wybierała jednak szerszą paletę barw.

Generalnie opcja odpowiada za to jak szerokie spectrum barw zostanie przekazane do TV.
Skoro nasz TV posiada 4 kolory to jakby powinien dać lepsze rezultaty w 2 opcji.
Jednak moim zdaniem panel nie jest w stanie poradzić sobie z tak szeroką paletą.

Mam kable HDMI Profigold v1.4, więc to raczej nie jest problem kabli, zresztą testowałem na różnych 1.4 i zawsze było podobnie.

Ciekaw jestem jak jest u was i czy też zauważyliście podobną prawidłowość... i jak WY macie to ustawione?

Oczywiście jakość materiału ma znaczenie, najlepiej widać na koncercie BD Celine Dion (ciemne fragmenty na scenie)
 

robi1234

New member
Witam jestem tu nowy posiadam lc-46le810e od ponad 4 miesięcy ogólnie jestem bardzo zadowolony tiwika ale mnie zastanawia jedno czy ten model wyświetla obraz w formacie 3D bo niby jest opis w instrukcji że niby rozpoznaje sygnał 3D ale już kilka razy próbowałem odtworzyć z różnych źródeł ten format obrazu i za każdym razem wyskakują mi dwa obrazy obok siebie proszę o pomoc dzięx z górki :)
 

Aaron

New member
Podpowiedzcie proszę , bo już pogłupiałem. Nie znam się na elektronice , ale jeśli pamiętam rozmowę przy zakupie to 810E nie ma HDMI 1.4 więc nie ma również opcji ARC a gdzieś na forum przeczytałem , że ma kanał zwrotny . To jak to w końcu jest z tym kanałem zwrotnym i możliwościami podłączenia zwrotnego z np ampli dysponującym ARC. Jak dla mnie się nie da , ale pytam fachowców zanim zabiorę głos ... :)
 

Aaron

New member
Widzę , że temat umarł na amen , ale może ktoś podpowie mi czy przy wgrywaniu aktualizacji oprogramowania ulegają skasowaniu wszystkie własne ustawienia obrazu ? Mam ochotę na aktualizację , ale załamałbym się tyle czasu znów poświęcać spisywaniu i wklepywaniu od nowa ... :)
 
Do góry