Makieta telewizora :D

michaniu

New member
Jestem ciekaw czy ktoś wpadł na tak genialny pomysł na jaki ja wpadłem czyli zrobienie makiety telewizora który ma zamiar sie kupić i obejżenia jak mniejwiecej bedzie sie prezetował w mieszkaniu :)

makietaar2.jpg



Ta skomplikowana konstrukcja składa się z : gazet, taśmy klejącej, drapaczki do pleców ( trzyma cała konstrukcje w pionie ), kilku rurek takich na jakich trzyma sie balony :)

Jak by temat sie spodobał xD to zapodam fotke tylnej części tego cudu myśli technicznej xDDDD
 
Ostatnia edycja:

timbot

New member
Bez reklam
hehe,
dwie uwagi: po pierwsze wpadła na to już Ikea i wystawia makietki,żeby sobie dopasować meble do telewizorka (czyli na odwrót niż ty). Niestety w Ikei nie mają makiet powyżej 37 cali :)

druga uwaga: lakierkiem czarnym trzeba był psiknąć ranty a na środku wykleić go jakimś kolorowym czasopismem (z J.Lo najlepiej:) )

a tak na serio - pomysł doby, chociaż prezentacja ma na celu pokazać czy widać na ekranie ładnie. Ale myśl techniczna, żeby sobie wpasować rozmiar zewnętrzny planowanego tv w użytkowaną przestrzeń jest niezły, a wykonanie super :)
 

michaniu

New member
HeHe Wielki dzieki za dobre słowo :>
Makieta też jest po to żeby mamuśke pocisnać i zeby dała kase na tv :D
Może ją jeszcze dopracuje :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
niestety Ci tak sobie planowali - po prezentacji w domu stwierdzili że nie ma nic wspólnego porównanie własnej atrapy z grającym telewizorem.
Telewizor świecąc zamuje zupełnie inną powierzchnię dla Oka.
 

klolik

New member
Ja też robiłem podobną makietkę w celu przekonania wife do większego modelu. Gdy zobaczyła różnicę między 26 a 32" WAF się znacząco zwiększyło na moją korzyść :D
A to co kiki pisze to niestety prawda - inaczej wyglądała makietka a inaczej się ogląda i teraz widzę, że bym się na 37 mógł szarpnąć :(
No cóż tego już WAF nie uwzględniał w wydatkach.
 

NATE

New member
Ja sobie kiedyś zmierzyłam plazmę LG w media, a potem "odtwarzałam" jej wymiary w domu, zasiadłam na kanapie i marzyłam jak pięknie będzie mieć tak duże okno na świat :D Ty widzę posunąłeś się o wiele dalej - gratuluję zapału hehe

ps. fajnie było to przeczytać, do tej pory myślałam że to tylko ja jestem w pewien sposób "nawiedzona" ;) cmok
 

Golibroda

New member
Witam

Jak się już tak koledzy chwalą to i ja pokaże swoją konstrukcję.

Materiały:
1.Kalendarze ścienne na papierze kredowym (2 warstwy)
2.Taśma pakowa
3.Sznurek
4.Taśma klejąca, mazaki, linijka i umiejetności plastyczne z podstawówki do smaku.

Przepis:
Wymierzyć, posklejać, opisać, przewlec sznurek i powiesić ;)



sharpmalyfs2.jpg




A efekt powyżej. Tylko wypożyczać ;) Wisi w ewentualnym docelowym miejscu.


A tak na poważnie:

Już dość dawno czytam forum. Jak pojawił sie XL2 SHARPA to pomyślałem: nadszedł czas, parametry, image - wspaniałe (choć wolałbym wąską ramkę w stylu obudowy XD1 niż plastikowej nakładki z XL2), cena spadła.............ale.........................................
czytając ciągle nowe posty cały czas obawiam sie fioletu (widziałem wyraźnie w sklepach), poświaty różowej (dokładnie widocznej gdy obok stoi XD1 a film pokazuje płynąca motorówkę - gdzie na XD1 jest biała a na XL2 różowa).....i cały czas jestem w kropce.

Dzięki makiecie stwierdziłem, że 46 cali będzie akurat (odległość ok. 3,5 metra) tylko obawiam się o sygnał SD....wiem wiem pokaz ;) i stoję już dość długo z decyzją. :confused:

Ech...ciężkie życie......może HD1 ? :mrgreen:
Pozdrawiam
Piotr
 

michaniu

New member
Golibroda szacunek :) Piękna makieta :) Tylko tak jak już ktoś napisał zamiast tego białego tła przydał by sie jakiś "obraz" to napewno wpłyneło by na odbiór makiety z odległości przynajmniej tak mi się wydaje.
 

Golibroda

New member
Nic straconego. Zaraz wstawię fotkę z nocy poślubnej ;)

Pozdrawiam
Piotr

P.S.
Oj, kosztowało troszkę czasu i cierpliwości......i żona sie przydała :)

Proszę nie cytować poprzednika
 

NATE

New member
Golibroda napisał:
Nic straconego. Zaraz wstawię fotkę z nocy poślubnej ;)

:D
To ja bym prosiła na priv., jeśli się nie zdecydujesz tego jednak wstawić tu na forum ;)


ps. Już na głowę dostaję, moim typem był sharp XL2E i okazuje się że mam wydać 6500PLN by widzieć różowy śnieg ? :D przecież to jest śmiechu warte... ;)
 
Ostatnia edycja:

ProSiaczek

New member
Muszę ten post pokazać żonie bo śmiała się ze mnie strasznie jak robiłem makietę z szarego papieru aby zobaczyć jak będzie rozmiar komponować sie na ścianie :D
A jak nie przeprosi to strzele focha, a co :p
 

Golibroda

New member
ProSiaczek napisał:
Muszę ten post pokazać żonie bo śmiała się ze mnie strasznie jak robiłem makietę z szarego papieru aby zobaczyć jak będzie rozmiar komponować sie na ścianie :D
A jak nie przeprosi to strzele focha, a co :p

Ja mam zdecydowanie gorzej. To żona usilnie zabiega o kupno dużego TV LCD. Bronię się jak mogę ale już długo nie wytrzymam.:roll:

Pomocy...SHARP-ie zrób XL3 bez tego różu i fioletu z normalną ramką :) ,
byle szybko....jestem na wyczerpaniu (duracele się kończą) :mrgreen:


Pozdrówka
Piotr
 

adamo_

New member
Bez reklam
NATE napisał:
Ja sobie kiedyś zmierzyłam plazmę LG w media, a potem "odtwarzałam" jej wymiary w domu, zasiadłam na kanapie i marzyłam jak pięknie będzie mieć tak duże okno na świat :D Ty widzę posunąłeś się o wiele dalej - gratuluję zapału hehe

ps. fajnie było to przeczytać, do tej pory myślałam że to tylko ja jestem w pewien sposób "nawiedzona" ;) cmok

NATE, ja poprosze makietę Ciebie jeśli to faktycznie Ty na tym zdjęciu :)
 

NATE

New member
adamo_ napisał:
NATE, ja poprosze makietę Ciebie jeśli to faktycznie Ty na tym zdjęciu :)

Pokusiłeś mnie o zmiany - wiosna idzie, czas na świeższy avatar ;)
bez solarium, tony pudru i retuszu ;)

Ja nie mam makiety, ale jesteś takim niedowiarkiem, że "Ja to Ja" to wybierz dowolny model TV a ja pójdę do MediaMarkt i pstryknę sobie przy nim zdjęcie ;) ;) ;) ;) pozdrawiam

w tym miejscu dziękuję km1963, który nigdy we mnie nie wątpił :twisted:

Golibroda : 18 lat skończyłam niestety już dawno :roll:
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
makietka przypomnina mi VABANK - film i makietę więzienia - wykonana przez naczelnika :D.
Ale do rzeczy .
Prezentacje w domu pokazały klientom którzy zdali egamin z prac ręcznych na piątkę , że makietka nie daje odzwierciedlenia prawdziwego modelu.
Atrapa nie zastąpi żywego obrazu jak erzac - mydła.
 

km1963

New member
Bez reklam
NATE napisał:
Pokusiłeś mnie o zmiany - wiosna idzie, czas na świeższy avatar ;)
bez solarium, tony pudru i retuszu ;)



w tym miejscu dziękuję km1963, który nigdy we mnie nie wątpił :twisted:



18 lat skończyłam niestety już dawno :roll:


Jak dla mnie to oba zdjęcia są bomba:)

Nie mogę się oprzeć aby nie zacytować :
"Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu."

oraz

"Z naprawdę wielkich, posiadamy tylko jednego wroga - czas"


ale żeby nie był to of topic;) to przyzwyczajałem się do wielkości TV wyklejając na ścianie jego rozmiary taśmą izolacyjną ( elektyczną )
ale dodam też że kleiłem 32" a kupiłem 46":D

Pozdrawiam
 

NATE

New member
km1963 - nie sposób się z Tobą jak zwykle nie zgodzić :D niestety mało kto w dzisiejszych czasach o tym już pamięta :)

a żeby to nie był off- topic, dodam:

że tv prawdziwy jest fajniejszy od wyklejanego ;) hihi
 
Do góry