Nierównomierne podświetlenie matrycy

tomicher

New member
czy przedstawiony przez was problem dotyczy tylko 40" ?
ja jestem daleko zainteresowany UE32C6000 do tego stopnia że już nie zastanawiam się nad innymi...
a tu taki zonk
WSZYSTKIE egzemplarze tak mają ?
 

koder77

New member
Witam! Właśnie próbuje zasięgnąć języka odnośnie tego problemu. Czy to ogólnie powszechne zjawisko czy tylko samsung i 40''. Niestety nie mam porównania bo nikt ze znajomych nie ma tego typu sprzętu, ale wiem że tego zjawiska nie ma w starszych modelach
 

tomicher

New member
Oficjalnych informacji na ten temat na bank nie dostaniemy, jedyne co to własnie inni użytkownicy moga nam o tym powiedzieć.
Mnie osobiście interesuje temat 32"...
 

koder77

New member
Witam! Potwierdzam, że efekt jasnych plam ma związek z grzaniem się elektroniki, która pewnie jest zbyt blisko matrycy i nie jest dostatecznie odizolowana termicznie. Na zimnym telewizorze nie ma plam, pojawiają się w miarę nagrzewania się tv. Czyli ogólnie samsung "dał ciała" i nie przwidział tego. Odradzam kupowanie tego sprzętu.
 

tomicher

New member
Najpierw przewalcowali jvc, później była toshiba, następny panasonic a na końcu samsung...
Każdy z użytkowników pisze że odradza kupno danego produktu.
Ja jako przyszły posiadacz telewizora chciałbym się dowiedzieć w takim razie co ja mam w tej sytuacji zrobić ?
Nie wiem czy w dzisiejszych czasach to jest takie niesamowite ale ja chce po prostu poprawnie działający telewizor...
Skarżycie się na te ledy przeokrutnie a ja sam chciałem kupić samsunga ue32c6000, teraz już mam wode z mózgu bo w jednych tematach czytam że to naprawdę świetny telewizor i ludzie wybierają go spośród innych modeli innych marek, żeby za chwilę przeczytać taki temat ja ten i zobaczyć screeny telewizora które mi się śnią po nocach.

Co wy mi doradzacie w tej sytuacji ? Co będzie w tej chwile optymalnym wyborem ?


Bardzo podoba mi się ten samsung, jest niemal idealny. TV chce powiesić na ścianie. Nie mam jednak zamiaru przez wiele lat denerwować się za każdym razem kiedy go włączam. To ma być przyjemność a nie powód do buzowania krwi.
 

mil999

New member
Umów się w sklepie że jak coś będzie nie tak to go zwrócisz albo wymienisz na inny. Sprawdzisz w domu czy matryca jest równo podświetlona, jeżeli nie to oddajesz. Niektórym te plamy nie przeszkadzają, może też się do nich zaliczasz.
Jeżeli kupisz przez internet to masz 10 dni na zwrot.
 

tomicher

New member
Umów się w sklepie że jak coś będzie nie tak to go zwrócisz albo wymienisz na inny. Sprawdzisz w domu czy matryca jest równo podświetlona, jeżeli nie to oddajesz.

Czyli jednak to nie występuje w 10 na 10 egzemplarzach ?

Po ilu minutach/godzinach na tv pokazują się te felerne babole ?
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Jak Ci się uda za mniej niż 7mym razem trafić "dobry" egzemplarz lcd jakiejkolwiek firmy to będziesz miał szczęście. Niestety jak nie clouding to banding, jaśniejsze całe połacie ekranu lub ciemniejsze, to buczy a to piszczy a innym razem miga podświetlenie bądz też pulsuje. Czasy mamy takie że tandeta jest już standardem - w moim tv wymieniali w serwisie matrycę już 3 razy (za 4tym odmówili a nie chciało mi się już szarpać) - każda kolejna była gorsza od tej pierwszej. Sorry ale takie są fakty.
 

housed

New member
Witam, może delikatnie zboczę z tematu ale mam giga problem, bo czytam już kolejny artykuł na temat dupowato podświetlonych matryc w samsungach, a właśnie przymierzam się do zakupu (Sharp LC-46LE821) lub właśnie samsunga do którego byłem bardziej przychylny do tej pory, a dokładniej do modelu (SAMSUNG UE46C6540). Nie pytam o żadne tv w technologi LCD ale właśnie o "Krawędziowe Ledy". Czy mam się spodziewać jasnych plam w podświetleniu widocznych na czarnych tłach i który według was byłby trafniejszym wyborem. Tv ma służyć do konsoli PS3, filmów i podłączenia do kompa, pokój w miare mało oświetlony a wszystko co podłączam ogranicza się właściwie do wejść HDMI :hmm: Proszę o pomoc bo mam straszny mętlik i jestem sceptycznie nastawiony po tych artykułach do Samsunga, no ale jednak wygląda bardzo ładnie i przypadł mi do gustu, a w Sharp'ie boję się jedynie nienaturalnych zbyt przesadzonych kolorów i długich zabaw z ustawieniami... Co podpowiadacie ???

Ps. Prezentacja w domu odpada ponieważ nie mieszkam obecnie w Polsce i niektóre sklepy nie oferują takich dogodności...niestety. Pozdrawiam użytkowników forum8)
 

mil999

New member
A jak jest z równomiernością podświetlenia w serii 8xx ? Lepiej niż w samsungu czy też widać chmury na czarnym tle?
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Najpierw przewalcowali jvc, później była toshiba, następny panasonic a na końcu samsung...
Każdy z użytkowników pisze że odradza kupno danego produktu.
Ja jako przyszły posiadacz telewizora chciałbym się dowiedzieć w takim razie co ja mam w tej sytuacji zrobić ?
Nie wiem czy w dzisiejszych czasach to jest takie niesamowite ale ja chce po prostu poprawnie działający telewizor...
Skarżycie się na te ledy przeokrutnie a ja sam chciałem kupić samsunga ue32c6000, teraz już mam wode z mózgu bo w jednych tematach czytam że to naprawdę świetny telewizor i ludzie wybierają go spośród innych modeli innych marek, żeby za chwilę przeczytać taki temat ja ten i zobaczyć screeny telewizora które mi się śnią po nocach.

Co wy mi doradzacie w tej sytuacji ? Co będzie w tej chwile optymalnym wyborem ?


Bardzo podoba mi się ten samsung, jest niemal idealny. TV chce powiesić na ścianie. Nie mam jednak zamiaru przez wiele lat denerwować się za każdym razem kiedy go włączam. To ma być przyjemność a nie powód do buzowania krwi.

A rozważałeś 32C650? Tańszy, na świetlówkach.
 

housed

New member
Sharp wymaga kalibracji obrazu i wówczas jest naprawdę rewelacja.

Czyli Ty Kiki polecasz Sharpa? jako alternatywę dla Samsunga UE6540? Oba są ciekawe jeśli chodzi o design no ale obraz w TV to jednak to na co najpierw zwraca się uwagę :) Nadal nie wiem czy spróbować z tym samsungiem czy nie ryzykować i brać sharpa...
 

Artur 26

New member
Witam, może delikatnie zboczę z tematu ale mam giga problem, bo czytam już kolejny artykuł na temat dupowato podświetlonych matryc w samsungach, a właśnie przymierzam się do zakupu (Sharp LC-46LE821) lub właśnie samsunga do którego byłem bardziej przychylny do tej pory, a dokładniej do modelu (SAMSUNG UE46C6540). Nie pytam o żadne tv w technologi LCD ale właśnie o "Krawędziowe Ledy". Czy mam się spodziewać jasnych plam w podświetleniu widocznych na czarnych tłach i który według was byłby trafniejszym wyborem. Tv ma służyć do konsoli PS3, filmów i podłączenia do kompa, pokój w miare mało oświetlony a wszystko co podłączam ogranicza się właściwie do wejść HDMI :hmm: Proszę o pomoc bo mam straszny mętlik i jestem sceptycznie nastawiony po tych artykułach do Samsunga, no ale jednak wygląda bardzo ładnie i przypadł mi do gustu, a w Sharp'ie boję się jedynie nienaturalnych zbyt przesadzonych kolorów i długich zabaw z ustawieniami... Co podpowiadacie ???

Ps. Prezentacja w domu odpada ponieważ nie mieszkam obecnie w Polsce i niektóre sklepy nie oferują takich dogodności...niestety. Pozdrawiam użytkowników forum8)

Kupując Sharpa powinieneś jak najbardziej obawić się nierównomiernego podświetlania - Sharp uznaje to jako norma. Osobiście nie spotkałem modelu (810 812 814 820) Sharp który by tego problemu nie miał.
Posiadam Sharp Quattron 812 i przestrzegam - jeśli chodzi o podświetlanie krawędziowe led to są jasno ciemne smugi na całym ekranie przy krawędzich, widoczne dość dobrze, najgorzej jest podczas ruchu kamery (masakra przy skokach narciarskich czy też biegach narciarskich - głównie przy jaśniejszych tłach). Wiem też że bardzo dużo osób ma problem z podświetlaniem czarnego, ale u mnie czarny jest ok - podobno loteria. Problem jest dobrze opisany na forum są fotki. Kolorami to bym się nie przejmował ważniejsze jest to co napisałem powyżej. Być może uda się trafić model który dobrze podświetla czrne i jasne tlo, ale ja wbrew temu co pisze Kiki nie spotkałem. Pozdrawiam
 

housed

New member
Czyli Sharp wypada pod tym względem jeszcze gorzej niż Samsung serii 6 ? i co wobec tego jest lepszym wyjściem? Sharp czy Samsung bo cena znacznie się różni a zależy mi na czystym i ostrym obrazie no i by to wszystko sprawdzało się podczas ruchomych obrazów, ale jednocześnie wiem że perfekcji nie ma za te pieniądze i nie jestem aż takim maniakiem :) aha i zapomniałem dodać, że sporo czytałem na temat Sharpa i nie spotkałem się do tej pory z negatywną opinią na temat ruchu i podświetlenia, wręcz przeciwnie, ludzie piszą, że podświetlenie w Sharp'ie jest wolne od smug i plam, oczywiście napewno nie całkowicie bo jest dość cienki... ogółem mętlik.
 
Ostatnia edycja:

Artur 26

New member
Czyli Sharp wypada pod tym względem jeszcze gorzej niż Samsung serii 6 ? i co wobec tego jest lepszym wyjściem? Sharp czy Samsung bo cena znacznie się różni a zależy mi na czystym i ostrym obrazie no i by to wszystko sprawdzało się podczas ruchomych obrazów, ale jednocześnie wiem że perfekcji nie ma za te pieniądze i nie jestem aż takim maniakiem :) aha i zapomniałem dodać, że sporo czytałem na temat Sharpa i nie spotkałem się do tej pory z negatywną opinią na temat ruchu i podświetlenia, wręcz przeciwnie, ludzie piszą, że podświetlenie w Sharp'ie jest wolne od smug i plam, oczywiście napewno nie całkowicie bo jest dość cienki... ogółem mętlik.

Nie wiem jak sprawa wygląda w Samsungu (być może jest jeszcze gorzej), ale w Sharpie wiem. Niektórym te smugi nie przeszkadzają ja tego na początku nie zauważałem dopiero na forum wyczytałem. Sprawa wyglada tak że podczas oglądania zauważysz to w 20% nadawanego materiału. Gdzie czytałeś te pozytyne opinnie - dziwne napewno o krawędziowych ledach?- poczytaj dobrze. Jeśli Ci to może przeszkadzać, kup sobie full led najlepiej z wygaszaniem strefowym diód. Albo zaryzykaj tak jak pisałem może trafisz model z idealnym podświetlaniem czarnego i jasnego. Napewno serie Sharp 700 pod względem podświetlania były dużo lepsze.
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/60712-nierownomiernosc-podswietlenia-sharp-40-lu820-problem.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/...rty-opinie-wszystko-na-temat-serii-810-a.html
 

tomicher

New member
a teraz dosyć kontrowersyjne pytanie dla użytkowników ledowych telewizorów z powyższymi bublami:
Czy gdybyście mieli jeszcze raz dokonać wyboru, wybralibyście ponownie telewizor ledowy ?
 

Artur 26

New member
a teraz dosyć kontrowersyjne pytanie dla użytkowników ledowych telewizorów z powyższymi bublami:
Czy gdybyście mieli jeszcze raz dokonać wyboru, wybralibyście ponownie telewizor ledowy ?

Chyba nie do końca rozumiesz to co napisałem led jest ok, problem tkwi w sposobie podświetlania matrycy - nie polecam podświetlania krawędziowego najlepiej ful led z wygaszaniem strefowym diód.
 
Do góry