SAMSUNG UE40F6400 ustawienia

najdroch

New member
Witam. Mam takze pytania o ten telewizor.
Zakupilem go wczoraj i chce podlaczyc do niego glosniki zewnetrzne. Podpialem 2 chichcze bialy i czerwony z tylu i nic. Cisza. Jedynie jak podepne glosniki do dekodera upc i w ustawieniacn dam glosniki zew to dziala. Mi chodzi o to aby dzwiek na glosnikach zew dobiegal bezposrednio z tv. Bez znaczenia czy uzywam smart hub czy dekodera.

Drugie pytanie tyczy sie dodatkow do tv . Czy jest szansa zeby zadzialala jakas inna kamera do skype czy musi byc oryginalna oraz czy mozna uzywac innych okularow do 3d czy wszystko musi byc z logiem samsunga?
 

tdx

New member
Bez reklam
Podpinasz do wejsciadlatego jest cisza. Z nowych tv wyjsc mozna tylko przez optyka ostatecznie sluchawkowym....
Kamera tylko orginal albo freetalk ale i twk to wydatek ok 250zl

Wysłane z mojego GT-I9100
 

najdroch

New member
Rzeczywiscie to jest audio in :/ pozostaje kupno przejsciowki optical na s/pdif. Mam nadzieje ze bedzie dzialala bo tania nie jest.
Na sluchawkowym jakosc jest srednia i szybko wylaczylem. Slychac dziwne echo.
A co z okularami? Sa jakies zamienniki?
 
Ostatnia edycja:

capur

New member
modul nc+ karta do ue40f6400

mam pytanko kupilem tv w uk bo tu mieszkam i ma port na karty interface ale nigdzie niemam podpiecia kabla od anteny satelitarnej.nigdzie nie moge znalesc odpowiedzi jak to podlaczyc mam podpieta tylko antene zwykla i sygnal cyfrowy tylko.chcial bym sie pozbyc dekodera ale niewiem czy kaj kupie nc+ z tym modulem to czy tel.znajdzie mi kanaly ? czy tylko moge uzywac dekodera ? z gory dziekuje za odpowiedz
 

capur

New member
wiec do czego jest to wejscie CI i dodawana zlaczka do tego wejscia gdzie wklada sie karty ? czyli tylko pozostaje mi postawic dekoder pod tv :)
 

tdx

New member
Bez reklam
Wejście CI jest do DVB-C możesz włożyć moduł i kartę telewizji kablowej w PL np UPC albo do DVB-T kiedy z nadajników naziemnych będą nadawać platformy kodowane
 

Kondorro

New member
Witam,

od niedzieli też jestem posiadaczem tego TV. Mógłby mi ktoś proszę podać optymalne ustawienia, PC mam podłączony pod TV DVI-HDMI. Zależy mi na dobrym efekcie 3D w filmach MKV SBS oraz grach. Zauważyłem że podczas podłączenia PC pod TV rozdzielczośc nie jest taka jak powinna, tzn troszkę ekranu gdzieś uciekło ale w ustawieniach karty NVIDIA mogłem to zmienić lecz gdy włączam w tym trybie film 3D to widzę z lewej i prawej strony po bokach małe centymetrowe paski. Kolejne pytanko, czy Wy oglądając filmy 3D z PC na tym TV w trybie normalnym (nie trybie gry) też macie wrażenie że film wygląda jakby był kręcony kamerą amatorską? Mowa o niektórych ujęciach, jakość jest ok ale dziwnie to wygląda takie sztuczne... Jak najlepiej ustawić ten TV pod PC oraz Xbox360?Czy w ustawieniach karty graficznej mam włączyć tryb 3D? Zauważyłem jeszcze podczas wyłączonego trybu 3D w ustawieniach TV myszka ma jakieś opóznienie a gdy tryb GRY jest włączony śmiga normalnie. Proszę o pomoc.
 

tdx

New member
Bez reklam
jak masz PC>>hdmi ustaw na hdmi 4 edytuj źródło na pc HDMi będziesz mieć 1:1 bez potrzeby grzebania w panelu karty graficznej

W trybie gra masz mniejszy input lag dlatego mycha śmiga "bez opóźnień"
 

Kondorro

New member
Mam z tyłu TV podłączyć kabel od PC ten HDMI pod gniazdo HDMI 4 tak?

A tryb zostawić ten gry czy wyłączony? Rozmiar obrazu ustawię Dopas. do ekranu wtedy widać cały pulpit.
 
Ostatnia edycja:

Kondorro

New member
Ok PC podpięty pod HDMI 4 tam gdzie jest DVI, lecz i tak musiałem dopasować ekran i włączyć tryb gry po myszka nadal lagowała. Jeszcze ostatnie pytanie. Przy trybie gry filmy wyglądają naturalnie a gdy ten tryb wyłączę to hmm wygląda to jakoś sztucznie (teatralnie) jak kręcone kamerą amatorską. Czy tak to ma właśnie wyglądać i do tego się przyzwyczaić?
 
Ostatnia edycja:

Kondorro

New member
Ok, zrobiłem, kurde taka opcja motion plus sporo pomaga, teraz obraz wygląda normalnie jak film a nie teatr:) Wielkie dzięki za pomoc!
 

hsg91

New member
Witam, wie ktoś może, czy SAMSUNG UE40F6400 współpracuje z dekoderem nc+ PVR BOX+* HD 500? Chodzi mi o konfiguracje tzw.pilota uniwersalnego. Męczę się z tym drugi dzień, wpisuję ręcznie model wybieram operatora usług i nic. Pozdrawiam!
 
Do góry