Samsung PDP PS51E550-problem

chmielik

New member
Witam nie dawno kupiłem model TV ( PDP) PS51E550 i po początkowym "zachłyśnięciu "
się jakością obrazu zauważyłem pewien problem , polega na „ schodkowym „ rozjaśnianiu ekranu przy wyświetlanych jasnych scenach. Obrazowo mówiąc gdy np. jest wyświetlana jasna scena na ekranie ( śnieg , niebo itp ) i pojawia się ciemniejszy obiekt ( w kadr wchodzi np reporter ) ,wtedy telewizor „ schodkowo „ rozjaśnia obraz. Przejście to jest bardzo widoczne i irytujące. Podczas np. reklamy z jasnymi scenami TV potrafi tak zrobić kilka razy.To tak jakby ktoś cały czas przy takich scenach rozjaśniał obraz z pilota . Np statyczna scena z reklamy jakiegoś specyfiku , jasne pudełko na jasnym blacie stołu, nic się nie dzieje do momentu jak na ekranie pojawi się np ciemniejszy napis i właśnie w tedy widać jak Tv rozjaśni obraz tak jak by dopasowywał jasność pod ten wyświetlony ciemniejszy napis. Nic do rzeczy tu mają ustawienia ECO . Wszystkie tryby oszczędzania energii mam wyłączone i zabawa ustawieniami w każdy możliwy sposób nic tu nie daje. Podłączyłem laptopa , włączyłem film z lapka na tv efekt widoczny , film z pendrive-a -efekt widoczny , gry z xbox-a -efekt widoczny. Tv ma najnowszą aktualizację oprogramowania . Bardzo proszę użytkowników owego modelu o napisanie czy u Was tak efekt również występuje , jak dla mnie jest on bardzo widoczny i chyba nie obejdzie się bez reklamacji .
Dziękuję i pozdrawiam .
 

Alkor

New member
Bez reklam
Jeśli dobrze zrozumiałem, to właśnie odkryłeś jedną z niedoskonałości plazm w ogóle, nie tylko tego modelu.
Jest nią mała wydajność zasilacza, głównie ze względu na koszty i zużycie energii. Panel plazmowy nie jest w stanie zachować stałej jasności bieli na całej powierzchni - zmienia się w zależności od tego, jaka część ekranu wyświetla bardzo jasne motywy. Przykładowo, jasność małego białego prostokąta na czarnym tle może być 2, a nawet 3 razy większa od jasności 100% bieli wyświetlanej na całym ekranie.
Stąd te zmiany jasności - śnieg, niebo rozjaśnia się, gdy większa część obrazu...ciemnieje (pojawiają się ciemne motywy: napisy, ludzie, pojazdy itp.).

Tyle teoria. W praktyce nie powinno to przeszkadzać. Przyznam się, że praktycznie nie zauważam tego zjawiska na normalnym obrazie na swoim Samsungu 50B530, chociaż wiadomo, że ono musi występować. Wyraźny skok jasności bieli widzę tylko przy włączaniu tablicy menu. Absolutnie nie powinno być widocznego pompowania, skokowych zmian jasności w czasie normalnego oglądania telewizji! Możliwe jednak, że zasilacz jest niesprawny. Co na to powie serwis? To pytanie za 100 pkt. :)

Pozdrawiam.
 

krispos55

New member
U mnie to też występowało, było nawet denerwujące troszkę ale nie wiem teraz jakoś tego tak mocno nie widzę, już mnie tak to nie irytuje. E550 mam juz ok 3 miesięcy po ok 2 miesiącach problem przestał być dokuczliwy. Nie wiem z czego to wynika może plazma sie wygrzała albo coś.:niewiem: Może wynika to z kalibracji jaką wykonałem choć zrobiłem ją po kilkunastu dniach i problem był. Nie wiem jak długo go masz, sądze że kilkanaście dni poczekaj jeszcze troszkę czasu.
 
Ostatnia edycja:

chmielik

New member
Na początku dziękuję za odpowiedzi , telewizor kupiłem na początku listopada 2012 , przez pierwsze ok 200 godzin nie dostawał w kość ( kontrast itp. poniżej 50% ) .Po tym czasie znalazłem niby najlepsze ustawienia dla tego modelu gdzieś na zagranicznym forum , ustawiłem tak i wszystko świetnie wygląda gdyby tylko nie te bardzo widoczne " rozświetlanie na jasnych tłach. Może faktycznie potrzebuje jeszcze trochę czasu aby się " dotarł "?!?
krispos55 , jedno pytanie , napisałeś że dokonałeś kalibracji tv , to znaczy że robiłeś to jakimś programem , gotowymi ustawieniami z sieci ( tak jak ja ) czy może specjalizująca firma robiła?
Jestem w kropce bo teraz nie wiem czy zgłaszać do serwisu czy poczekać może objawy ustąpią same ? Oglądanie w stanie obecnym mija się z celem , zamiast czerpać radość , tylko mnie drażni to miganie , i nie jestem tu przesadnie wyczulony na takie sprawy , no ale za ponad 3000 zł to trochę przesada z tym obrazem . Co radzicie , serwis czy dać sobie trochę czasu?
pozdrawiam.
 

fluid

Banned
W plazmach Panasonica to rowniez bylo spotykane tyle tylko ze do chwili aktualizacji firmware'u - po tym ow problem znikl , przepadl - nie istnieje :d sprobuj zrobic to samo , jezeli aktualizacja softu nie pomoze to najwidoczniej Samsung nie jest w stanie sobie z tym poradzic :p haha

Kolego chmielik - nastepnym razem zastanow sie 2x przed zakupem jakiego kolwiek sprzetu tej marki ' i nie jestem slosliwy , nie szydze z Sama , poprostu jestem do niego uprzedzony , mam swoje zdanie nie koniecznie pozytywne co do - u know :) Mam rowniez znajomka ktory ostro wierzy w ta marke pomimo faktu ze juz 2x pod rzad padl mu telewizor Samsunga .... On jednak nadal utwierdza sie w przekonaniu ze dobry kirunek obral ;) Pzdr
 
Ostatnia edycja:

krispos55

New member
Zrobiłem kalibracje samemu sugerując sie gotowymi ustawieniami z internetu ale jakoś nie przypadły mi one więc pozmieniałem parę rzeczy i dla mnie jest ok. Dzisiaj dokładnie sie przyjrzałem temu problemowi i nie widzę przeskoków jasności, leciał nawet film i było dużo scen z białym tłem tłem, zero problemów. Przyznaje sie że po miesiącu też coś tam kalibrowałem z TV ale nie wiem czy to spowodowało że problem nie występuje. Nie dokonałem aktualizacji firmware'u jakby co, jede na tym co jest. tu porobiłem fotki jak mam ustawione parametry w mojej plazmie, może coś pomogą.

http://www.mediafire.com/?4089vdwu2d1rtf1v9v0g5v6kbmudm5c

Podaj email jak chcesz bo jakoś błąd wyskakuje i nie idzie ściagnąć

Kolego Fluid ja przed zakupem dużo czytałem o Plazmach jak i LCD. Trzeba pamiętać że każda technologia ma swoje wady i plusy. Tak samo jak i marka. Plazmy Panasonica np mają problem z 50 Hz i też tu co niektórzy pisali że przez ten problem nie są wstanie oglądać takiego obrazu. Tutaj jakoś przed moim zakupem nie wyczytałem że samsungi mają problem z rozświetlaniem na jasnych tłach co mnie trochę dziwi bo jednak problem jako taki jest. Wybrałem samsunga ponieważ był tańszy i był bardziej multimedialny a o tym że ma gorszy jakościowo obraz to wiedziałem. Nigdzie tutaj czy w internecie nie ma informacji która marka Panasonic czy Samsung sie szybciej psuje, tak wiec sugerowanie sie kolegą który juz drugi raz padł odbiornik jest troszkę nie na miejscu. Wybrałem według mnie oczywiście za tą cene mniejsze zło bo na chwile obecna w ogóle nie ma idealnych telewizorów są co najwyżej dobre.
 
Ostatnia edycja:

fluid

Banned
Okiej okiej , bez tych zbednych uprzejmosci :) Samsung to shit w kazdym tego slowa znaczeniu , to mialem na mysli ! To ze mojemu kumlowi padly 2 tv tej marki to nie przypadek - byly to 2 rozne modele kupione w dluzszym odst czasu . Przypadkiem rowniez nie jest problem z tym podsiwetleniem o ktore masz żal - i mozna by tak w kolko na temat zgrzytow co do niezawodnosci Samsunga , z kolei problem 50 hz Panasonica to swiadoma przypadlosc, nie defekt' powielana usterka , w sumie to nawet nie do konca kazdy to dostrzega .czytaj ------ > " Sugerowanie sie kolegą który juz drugi raz padł odbiornik jest troszkę nie na miejscu " polska jezyk -trudny jezyk co ;) , i tak wlasnie - tego typu sugestia jest jak najbardziej na miejscu ! Nie uzywam jej jako oreza do podwaznia jakosci a do zaakcentowania , zwrocenia uwagi na awaryjnosc tej marki - kumasz ? Najwidoczniej nie !Gdybys poczytal troche wiecej to wiedzial bys ze - w tym twoim szajsungu wystepuje to, co tak ci dokucza , wiedzial bys rowniez ze tańszy' bardziej multimedialny to nie do konca dobra opcja .
 

chmielik

New member
Panowie , nie ma firmy na tym świecie która wypuszczala by 100 % -towo idealne produkty. Samsung, panas , sony etc. wszystkie borykaja sie z technologicznymi problemami. To tak jak by śmiać się z chińskiego " badziewia " nie biorąc pod uwagę faktu że każdy z Nas 3/4 sprzętu w domu ma właśnie Made in China.

krispos55 , bardzo byłbym Ci wdzięczny za te fotki z Twoimi ustawieniami. Może i mi pomogą i chociaż w jakimś stopniu zniwelują problem,
mój mejl:
chmielik_@op.pl

Ps. kupując tv , też nie robię tego na " łapu capu " , przeczytałem mnóstwo opinii , testów i też nigdzie nie znalazłem opisywanego problemu z rozjaśnianiem ekranu.Teraz gdy stalo się to faktem , zagłębiając się w temat można liznąć temat na anglojęzycznym AVSforum czy AVForum.
 

krispos55

New member
Wysłałem tobie.

No i mamy obiektywną opinie kogoś kto nienawidzi Samsunga od samego patrzenia na niego, po prostu pięknie !
"z kolei problem 50 hz Panasonica to swiadoma przypadlosc, nie defekt' powielana usterka , w sumie to nawet nie do konca kazdy to dostrzega"- a to widzę że zaleta skoro świadoma przypadłość, to niech na opakowaniu to napiszą.

Człowiek staje o 5:40 do pracy, pisze zmęczony posta prawie o 1 w nocy gdyż chce pomóc koledze zamiast walnąć sie do wyra a tutaj obrywa że nie umie składnie używać języka w jakimś tam zdaniu. No nie mogę, przepraszam poprawie sie, następnym razem jeszcze 15 razy sprawdzę, przeanalizuje tekst w nocy czy wszystko jest dobrze, przecież ta dodatkową godzinka mnie nie zbawi. Kolega chce sie dowidzieć co ma zrobić z tym problemem i za przeproszeniem g..no obchodzi go składnia tego zdania.

Tu jest test wyższego modelu, niezbyt przychylna nawet, pokazująca jego wady ale o problemie z jasnością brak jest jakiejkolwiek informacji. Przypuszczam wiec że gdyby była napisał by o niej.
Ja radze wszystkim którzy chcą kupić bądź zakupili plazmy Samsunga żeby przyjrzeli sie zwrócili uwagę na ten problem.

Ja nie jestem za daną marka, Panasoniki to też dobre TV, miałem wydać 3000 zł i padło na niego i jestem zadowolony. Jak ciebie w jakiś sposób Fluid obraziłem to przepraszam nie było to moim zamiarem, przedstawiłem swoją opinie i tyle w tym temacie.
 
Ostatnia edycja:

zielarz

New member
Witam nie dawno kupiłem model TV ( PDP) PS51E550 i po początkowym "zachłyśnięciu "
się jakością obrazu zauważyłem pewien problem , polega na „ schodkowym „ rozjaśnianiu ekranu przy wyświetlanych jasnych scenach. Obrazowo mówiąc gdy np. jest wyświetlana jasna scena na ekranie ( śnieg , niebo itp ) i pojawia się ciemniejszy obiekt ( w kadr wchodzi np reporter ) ,wtedy telewizor „ schodkowo „ rozjaśnia obraz. Przejście to jest bardzo widoczne i irytujące. Podczas np. reklamy z jasnymi scenami TV potrafi tak zrobić kilka razy.To tak jakby ktoś cały czas przy takich scenach rozjaśniał obraz z pilota . Np statyczna scena z reklamy jakiegoś specyfiku , jasne pudełko na jasnym blacie stołu, nic się nie dzieje do momentu jak na ekranie pojawi się np ciemniejszy napis i właśnie w tedy widać jak Tv rozjaśni obraz tak jak by dopasowywał jasność pod ten wyświetlony ciemniejszy napis. Nic do rzeczy tu mają ustawienia ECO . Wszystkie tryby oszczędzania energii mam wyłączone i zabawa ustawieniami w każdy możliwy sposób nic tu nie daje. Podłączyłem laptopa , włączyłem film z lapka na tv efekt widoczny , film z pendrive-a -efekt widoczny , gry z xbox-a -efekt widoczny. Tv ma najnowszą aktualizację oprogramowania . Bardzo proszę użytkowników owego modelu o napisanie czy u Was tak efekt również występuje , jak dla mnie jest on bardzo widoczny i chyba nie obejdzie się bez reklamacji .
Dziękuję i pozdrawiam .

Fajnie jak byś udostępnił jakiś konkretny jeden mały plik video do testu (taki na którym u Ciebie widać tą niedoskonałość) - wtedy każdy mógłby sprawdzić u siebie w domu i napisać swoje wrażenia... Ja na swoim TV - PS51E550 nie zauważyłem tego zjawiska.
 

zielarz

New member
Jest to jakaś gra z xbox-a . Gdy ekran idzie w dół , widać jak skokowo się pojaśnia , dziwne bo kiedy do góry, przyciemnienia nie widać , jest płynne. Oceńcie sami i napiszcie czy u Was też coś podobnego występuje?
Tu jest link do filmu.
Samsung PS51E550- rozświetlanie ekranu ! - YouTube

a możesz wrzucić jakiś link do filmiku a nie filmowany z youtuba z twojego tv - tak żeby do testów u siebie odpalić?
 

krispos55

New member
Na początku dokładnie był ten sam efekt jak na załączonym twoim filmiku, ekran rozjaśniał się stopniowo. Teraz praktycznie jest to niewidoczne, już nie zwracam na to uwagi. I co będziesz reklamował za jakiś czas TV jeśli to nie ustąpi ?
 

pemmoo

New member
Mam ten sam problem, aktualizacja oprogramowania i kombinacje z ustawieniami nie pomogły. Daj info czy składałeś reklamację twojego tv.
 

zielarz

New member
witam,
Dzisiaj zrobiłem test swojego tv (pobrałem na pena ten klip z YouTube-a i odpaliłem). Muszę powiedzieć, że nie zauważyłem tego defektu o którym niektórzy pisali czyli skokowego pojaśnienia... Testowałem tv na różnych ustawieniach ekranu i z różnej odległości obserwowałem to zjawisko ale obraz był normalny jak na ekranie LCD w lapku.
 

chmielik

New member
Ci którzy nie mają tego defektu - gratuluje . Ja nie jestem tym szczęśliwcem. Zgłosiłem reklamację do samsunga, zadzwonił do mnie technik i umówił sie na "obdukcje " Sam stwierdził że ma model starszy tego tv i u niego czegoś takiego nie ma, że nie jest to normalne i coś jest nie tak raczej nie z samą matrycą tylko z ukladem na płycie . Żeby się upewnić pobawił się trochę ustawieniami , poczym wszedł w ukryte menu i zresetował wszystkie. Oczywiście nic to nie dało , tv dalej rozjaśnia skokowo. Teraz czekam na telefon . Będę relacjonował na bieżąco...
 

maxan

New member
Bez reklam
U mnie ten problem (tzw. śnieg różnego koloru ) pojawił sie po wgraniu najnowszej aktualizacji... dopiero dziś zadzwoiniłem na infolinie po pół godzinie zadzwonil serwis i po podaniu objaw stwierdził iż matryca do wymiany - bedą u mnie ( przyjadą na miejsce i wymienią) w przeciągu 5 dni roboczych :)
 
Do góry