Ps51d6900 dużo je prądu

dafior01

New member
Dużo je prądu? Robił ktoś jakieś taki teścik, ile np w ciągu godziny łyknął?

Nie odsyłajcie mnie do instrukcji - tak wiem że jest tam ponad 300 W

Wiem też że zużycie nie jest takie samo cały czas, a maksymalne tylko przy całym białym.

Wiem też że plazmy biorą więcej niż LCD i nie wysyłajcie mnie tam.

Tak po prostu, niech ktoś powie ile wzięła za godzinę, normalnego oglądania.
 

Przemek_PC

New member
Daj spokój z poborem prądu, przy założeniu poboru 300W to 3 godziny oglądania dadzą niecałą kilowatogodzinę czyli coś w okolicach 0,6zł o ile dobrze pamiętam. Pomnóż to przez 30 i wyjdzie niecałe 20zł miesięcznie. Zatem patrz na jakość obrazu a nie na zużycie prądu.
 

dafior01

New member
A w związku z energią zjadaną - bardzo ciepły jest ekran?

Jakoś tak przypadkiem zauwazyłem że przewaznie plazmy są wyłączone w sklepach. I nie sądze że powodem jest oszczeność enrgii i samego TV - a raczej komfort pracy obsługi - czytaj ciepło.

Tak kombinuje - ale napiszcie.

A bzyczy ten samsung ;-) ????
 

GORB

New member
A w związku z energią zjadaną - bardzo ciepły jest ekran?

Jakoś tak przypadkiem zauwazyłem że przewaznie plazmy są wyłączone w sklepach. I nie sądze że powodem jest oszczeność enrgii i samego TV - a raczej komfort pracy obsługi - czytaj ciepło.

Tak kombinuje - ale napiszcie.

A bzyczy ten samsung ;-) ????

To zależy, czy energię zjada na cieplo, czy na zimno!

Ja to raz nawet się poparzyłem przechodząc za blisko włączonej plazmy w MediaMarkcie!
A w domu to jest super jak oglądam TV, bo mogę wyłączyć ogrzewanie i jest cieplutko jak na Sacharze w nocy.

Bzyczeć nie bzyczy, ale strasznie chrupie jak zjada energię!

P.S> Sorry, ale nie mogłem się powstrzymać. :bober:
 

dafior01

New member
To zależy, czy energię zjada na cieplo, czy na zimno!

Ja to raz nawet się poparzyłem przechodząc za blisko włączonej plazmy w MediaMarkcie!
A w domu to jest super jak oglądam TV, bo mogę wyłączyć ogrzewanie i jest cieplutko jak na Sacharze w nocy.

Bzyczeć nie bzyczy, ale strasznie chrupie jak zjada energię!

P.S> Sorry, ale nie mogłem się powstrzymać. :bober:

Nie rób jaj, bo to całkiem serio pytanie. Jak masz ten model to się wypowiedz, jak mnie to nie psuj postu ....
 

emigrant

Member
Nie przesadzajcie z tym pradem. A cena samej plazmy 51 calowej to co? co daje obraz na poziomie lcd 50-inch za 6000-7000pln. Kupujesz tansza plazme, ale placisz wiecej za prad, kupujesz o 2000pln drozszy LCD i placisz mniej za prad. Co kto woli, czy od razu dac te 2000pln wiecej(LCD) czy splacac w pradzie(plazma). Te topowe lcd 50 calowe wcale tak malutko nie ciagna pradu.
 
Ostatnia edycja:

Przemek_PC

New member
Przy założeniu, że różnica w zużyciu prądu LCD vs. Plazma wyniesie miesięcznie 10zł to różnica w cenie zakupu 2000zł będzie się amortyzować przez 200 miesięcy czyli przez 16 lat.
 

GORB

New member
Nie rób jaj, bo to całkiem serio pytanie. Jak masz ten model to się wypowiedz, jak mnie to nie psuj postu ....

Nie mam tego modelu, ale mam 50" plazme Panasonica. I nie potrafię Ci odpowiedzieć na temat tego ile prądu ZUŻYWA (o jedzeniu prądu się nie wypowiadam), bo nie mam podłączonego do TV żadnego miernika. Znasz kogoś kto podłącza do swojego TV w domu miernik, żeby mu mierzył pobór pradu? Ja niestety nie znam.
Możesz się więc oprzeć na danych katalogowych, danych z testów, itd., albo liczyć, ze ktoś to dla Ciebie pomierzy. Jeden z kolegów podał Ci powyzej dane z jakiegoś testu pewnie. Nie wystarczy?

P.S. Popracuj trochę nad jakością swoich wypowiedzi (zerknij np. na powyższy cytat), to wtedy łatwiej będzie traktować Cię poważnie. Mam nadzieję, że się nie obrazisz, bo nie chcę Cię urazić, ale zachęcić do czytania swych wypowiedzi przed ich opublikowaniem na forum pod kątem ich zrozumienia i błędów.
 

JacekW.

New member
Mój D6900 po kilku godzinach pracy jest tak samo gorący jak 32" LED, można między bajki włożyc ogrzewanie domu przy pomocy plazmy :shock:.
Jacek
 

dafior01

New member
Nie mam tego modelu, ale mam 50" plazme Panasonica. I nie potrafię Ci odpowiedzieć na temat tego ile prądu ZUŻYWA (o jedzeniu prądu się nie wypowiadam), bo nie mam podłączonego do TV żadnego miernika. Znasz kogoś kto podłącza do swojego TV w domu miernik, żeby mu mierzył pobór pradu? Ja niestety nie znam.
Możesz się więc oprzeć na danych katalogowych, danych z testów, itd., albo liczyć, ze ktoś to dla Ciebie pomierzy. Jeden z kolegów podał Ci powyzej dane z jakiegoś testu pewnie. Nie wystarczy?

P.S. Popracuj trochę nad jakością swoich wypowiedzi (zerknij np. na powyższy cytat), to wtedy łatwiej będzie traktować Cię poważnie. Mam nadzieję, że się nie obrazisz, bo nie chcę Cię urazić, ale zachęcić do czytania swych wypowiedzi przed ich opublikowaniem na forum pod kątem ich zrozumienia i błędów.

Hmm, kolego GORB – owszem, nie znam osobiście osób które mierzą prąd (boje się że zaraz zaczniesz pisać o mierzeniu kWh), ale znam osoby, które za niego płacą i zwracają uwagę na wielkość tej sumy. Może jesteś szczęściarzem, który nie musi patrzeć z zmiany na rachunkach.

Co do błędów, nie wiem co masz na myśli - ortografia? Jeśli chodzi o użyte słowa "zjadanie" - to nigdy nie słyszałeś zdań w których mówi się o zjadaniu, przejadaniu zasobów które wcale nie są pokarmem?

Generalnie nie wiem co ci się nie spodobało, że tak to skomentowałeś (nie obrażam się), ale alba ja, albo ty pomyliłeś to forum z forum poprawnego języka polskiego, tak czytanego jak i używanego.

Pozdrawiam.

PS: i tak popsułeś i ja razem z Tobą post. Tak na marginesie pewnie nie masz tej plazmy nawet ….

Kolego: JacekW. - dziękuję za info - to co napisałeś daje dobre wyobrażenie na temat grzania.
 
Do góry