Samsung UE40D5000, UE40C6000, UE40D5500, UE40C6500 który?

Michmiel

New member
Witam,
Przepraszam jeśli było ale muszę w miarę szybko podjąć decyzję o wyborze TV a nie mam zbytnio czasu przeczesywać forum. A więc do sedna który z modeli z tematu? Ewentualnie może LG 42LV5500 lub Sharp LC-40LE630E. Telewizor do xboxa i cyfrowej TV.

pozdrawiam i dzięki za pomoc
 

itmind

New member
Ja 2 miesiące temu kupiłem ue40d5000 i jestem bardzo zadowolony. Obraz super, telewizor cieniutki i bierze mało prądu. Dla mnie ma wszystko czego potrzebowałem, no i nie ma żadnych czerwonych ramek wkoło jak niektóre samsungi w tej cenie. Cena też super 2050zł
 

Kolina

Member
Blado o ile zalezy Ci na ogladaniu filmow zakodowanych w mp4 z dzwiekiem 5.1 (puszcza tylko dzwiek PCM 2.0) Generalnie Samsung ma duzo wieksza "multimedialnosc".
 

tdx

New member
Bez reklam
producent twierdzi że to jest właśnie 100Hz możesz rozwinąć wypowiedź ?

Oczywiście
czym innym jest CMR a czym innym motion plus w TV firmy samsung

przykład:
model C6000/C6500 miał funcje motion plus (upłynnianie klatek) i producent podaje że te modele mają CMR 400Hz

jeśli porównasz je do modeli D5000/D5000 z CMR 100Hz obraz jest będzie mniej płynny - czyli taki jak na zwykłych 50Hz
 

elixir

New member
pytanie czy ten argument będzie odpowiedni w przypadku reklamowania tv sprzedawanego jako 100Hz a faktycznie mającego mniej
 

tdx

New member
Bez reklam
oczywiście że nie... każdy powie że w domyśle chodziło o CMR i MCI 100Hz itp....
A nie o motion flow 100Hz.
I o to im chodziło..... niestety

Jak to mawiał House "wiedza jest wszystkim"
 

Vortex

New member
Witam serdecznie na forum.

Nie chcac zakladac nowego tematu, pozwole podpiac sie pod ten. Juz mialem nabyc UE40d5500 gdy dowiedzialem sie dzieki forum,ze telewizor ten nie posiada pelnego odswiezania 100Hz. W zwiazku z tym prosze o polecenie produktu o tych wlasnie mozliwosciach i w podobnym przedziale cenowym, tak aby spelnial wymogi nie tylko pod katem odswiezania.

Z gory dziekuje za sugestie,
 

Kolina

Member
VORTEX - tez chcialem kupic UE40D5500 ale po zapoznaniu sie z uwagami forumowiczow oraz po osobistych testach moj wypadl padl na UE40D6500. Fakt kosztuje wiecej ale jak policzysz, iz ma wbudowane wifi, przegladarke internetowa, 3D oraz, iz jest promocja, ze kupujac TV w niektorych sklepach dostajesz 2 pary okularow w cenie to nie wypada tak zle.
 

Vortex

New member
Kolina, w sumie wychodze z zalozenia,ze jesli mam oszczedzic 300-400pln i znacznie stracic na jakosci, to wybiore opcje dolozenia paru groszy. Jest jednak jedno ale... zupelnie nie potrzebuje telewizora 3d. Szukam tylko i wylacznie tv 2d z wieloma mozliwosciami multimedialnymi. Masz jakies sugestie?
 

vitek

New member
Nie musisz korzystać z 3D jak nie chcesz, a jeżeli chodzi o możliwości multimedialne to D6500 jest w ścisłej czołówce
 

Kolina

Member
Kolina, w sumie wychodze z zalozenia,ze jesli mam oszczedzic 300-400pln i znacznie stracic na jakosci, to wybiore opcje dolozenia paru groszy. Jest jednak jedno ale... zupelnie nie potrzebuje telewizora 3d. Szukam tylko i wylacznie tv 2d z wieloma mozliwosciami multimedialnymi. Masz jakies sugestie?

W takim przypadku bralbym albo D5500 albo C6500 (o ile dostaniesz - model z zeszlego roku ale z pelnym 100 Hz).
Sam mam w tej chwili jeszcze 32D5500 i jak dla mnie wszystko chodzi plynnie mimo, iz nie ma 100 Hz. Ogladalem sporo filmow na nim jak rowniez meczy pilki noznej i jak dla mnie jest OK - jedyne do czego sie doczepilem to podswietlenie matrycy - mam w nim straszne 2 duszki po prawej stronie patrzac na TV - widac je na kazdym z ustawien a najbardziej na FILM i DYNAMICZNY - zadna kalibracja nic nie daje...
W tegorocznych TV zakup jest pewna loteria bo nie jestes w stanie sprawdzic rodzaju matrycy - w serii C z zeszlego roku masz ta mozliwosc......
 

Vortex

New member
Wezme pod uwage c6500...
Jednak mam juz metlik w glowie, zawsze bylem zwolennikiem samsunga jesli chodzi o matryce. Posiedzialem troche na foum i tylko utwierdzam sie w przekonaniu,ze zbyt duzy wybor to tez problem. Czytalem bardzo dobre opinie o Toshibie 40VL748. Macie na jej temat jakies zdanie, jesli chodzi o mnie nigdy nie mialem z ta marka stycznosci.
 

Kolina

Member
Wezme pod uwage c6500...
Jednak mam juz metlik w glowie, zawsze bylem zwolennikiem samsunga jesli chodzi o matryce. Posiedzialem troche na foum i tylko utwierdzam sie w przekonaniu,ze zbyt duzy wybor to tez problem. Czytalem bardzo dobre opinie o Toshibie 40VL748. Macie na jej temat jakies zdanie, jesli chodzi o mnie nigdy nie mialem z ta marka stycznosci.

Jesli chodzi Ci o multimedialnosc to chyba zadna marka nie moze konkurowac z Samsungiem (praktycznie czyta wszystko, ma DTS-a itd).
 
Do góry