Ps51d6900

qauczuq

New member
a jak z wydłużoną gwartą braliście, 700 zeta to troche jest i o ile na początku myślalem że warto dopłącić tak teraz się wachacm. Jak wy zrobiliście?

EDIT:

I jeszcze chcaiłęm zapytać czy jest odpowiednik tego TV ale bez 3d?
 
Ostatnia edycja:

cactusek

New member
Bez reklam
Nie ma odpowiednika tego tv bez 3D, wszyscy producenci w tym roku do lepszych modeli dali 3D.
Co do 5latniej gwarancji to warto dopłacić ale na pewno nie 700zł na kwocie 3500zł. Tanią gwarancje PLUS ma MM, do tego D6900 musiałbys dopłacić 360zł i to już uważam za rozsądną cenę. Niestety z tymi gwarancjami nie jest już tak super różowo bo w 3cim roku gwarantują zwrot 80% wartości towaru którego nie da sie naprawić, w 4tym 60%, a 5tym tylko 40%. Tłumaczą to spadkiem wartości sprzętu i jest w tym troche racji ale trzeba to mieć na uwadze. Nie wiem jak jest z tą przedłużoną gwarancją w innych sklepach bo czytałem regulamin tylko MM.
Tutaj masz linka do cennika tej gwarancji:
Gwarancja Plus Media Markt
 
Ostatnia edycja:

isamu

New member
Jestem szczęśliwym posiadaczem tego TV od tygodnia. Zakup był podyktowany wielkością oraz możliwościami multimedialnymi w stosunku do ceny. TV powędrował do sypialni gdzie zawisł na ścianie.

Plusy:
-duży (51 cali fajnie wygląda w sypialni)
-czyta ładnie wszystkie formaty (mkv 3D sbs)
-efekt 3D (ładna głębia obrazu)
-brak brzęczenia (nie sprawdzany przed zakupem pod tym względem, dostałem zamknięty karton random)
-cena z okularami x2 (3600)
-czerń akceptowalna (na razie wszystko poniżej 50%, ale w sypialni i tak za jasno nie będzie ustawiony )

Jak najbardziej polecam ten TV, warto dopłacić jak ktoś się waha między 6500 albo 6xx lub 5xx

PS. Ma ktoś może dane kalibracyjne?
 

isamu

New member
W sypialni mam potrójne drzwi balkonowe na 3/4 ściany więc bez przysłaniania okien się nie obejdzie w dzień, ale w porównaniu do Toshiby i tak ma mniejsze odbicia. Jak masz średnio nasłoneczniony salon (okna na zachód, północ) to da rade oglądać bez zasłon ja niestety mam okna na południe w sypialni, a w salonie południowy wschód :/

TV zakupiłem w sklepie dla skner jak było bezvacie, byłem przed zamknięciem w niedziele. Płaciłem gotówką to targowałem się ze sprzedawcą, pomarudziłem że taniej w necie widziałem i z okularami gościu z promocji samsunga pogadał z kierownikiem i się udało kupić za dobrą cenę.

Pozdrawiam
 

cactusek

New member
Bez reklam
Na AVS sporo ludzi narzeka na skokowe zmiany nasycenia w tym modelu. Najcześciej występuje to gdy na ekranie jest duzo kontrastowych barw np podczas meczu hokojowego kiedy jest zliżenie na coś ciemnego, albo jak na jasnym niebie przesuwa sie coś ciemniego. Zauważyłeś taki efekt mrugania ekranu ?
 

isamu

New member
Oglądałem serial "Gra o tron" jak i kilka filmów (w tym "Piekielna zemsta" w 3D sbs) na tym TV i nie zauważyłem takiego objawu, może występuje ono przy dynamicznym profilu obrazu.
 

5hiva

New member
Po paru tygodniach użytkowania ja nadal jestem bardzo zadowolony.
Odbicia są, ale w moim przypadku nie są problemem, byleby tylko nie było światła bezpośrednio odbijającego się w ekranie.
Z bzyczeniem nic się nie zmieniło, wogóle nie przeszkadza, już nawet nie przykładam ucha do tv aby sprawdzić czy nadal cokolwiek słychać.
Jeśli chodzi o zmiany kolorów, kontrastu, jasności - przyglądałem się specjalnie, i kompletnie nic takiego ani razu nie miało miejsca.
Sam telewizor i wrażenia z użytkowania mega pozytywne - kolory bajeczne, cokolwiek nie oglądam jestem pod wrażeniem jak to pięknie wszystko wygląda. Oglądam z ~2,5m i szczerze mówiąc różnicy między hd a full hd nie zauważam - już większe znaczenie ma bitrate - generalnie czy hd czy full hd wszystko wygląda niesamowicie.
Nie wiem czy miałem szczęście z egzemplarzem, ale też czytałem wszystko na av/avs forums i kompletnie nic z tych problemów o których oni piszą nie doświadczyłem.

Jedyne uwagi jak dotąd to pilot, do którego za cholerę nie mogę się przyzwyczaić, za każdym razem muszę patrzeć i szukać przycisków, i lekkie migotanie przy najjaśniejszych scenach, ale to chyba urok plazmy i zresztą się do tego już przyzwyczaiłem. Nie mogę także znaleźć gdzie można wybrać w YT jakość z którą odtwarza - ale spędziłem nad tym max 30s więc pewnie z tego to wynika.

PS. Pojawił się jakiś nowy update, czy ktoś instalował i ma jakieś wrażenia z tym związane?
 
Ostatnia edycja:

masloww

New member
Bez reklam
5hiva
pisałeś w innym poście że ten model czyta pliki m2ts, w opiniach na ceneo piszą że on ich nie czyta;
mógłbyś coś więcej o tym napisać? czy można w nich zmieniać audio i napisy?
jak dużych plików używałeś i czy masz może możliwość sprawdzenia czy pójdą duże pliki m2ts kopiowane z BD 1:1 ?
 

5hiva

New member
Jak masz jakiś konkretny plik do sprawdzenia to mogę ściągnąć.
Na pewno oglądałem jakiegoś shreka w m2ts ~2GB i Barakę 4GB też w m2ts więc na pewno działa.
Największy plik miałem Trona 13GB 1080p mkv i też bez problemu chodził. Tak jak mówiłem, jak na razie nie spotkałem się z czymkolwiek co by nie poszło bądź były jakiekolwiek problemy.
Jeśli chodzi o wybór ścieżek audio i napisów zintegrowanych to szczerze mówiąc nie wiem czy jest opcja ich zmiany/wyboru - pamiętam, że oglądałem BBC life który ma audio eng i rus, i defaultowo na kompie włączał się rosyjski, na tv natomiast był angielski od razu, więc nie musiałem sprawdzać czy da się zmieniać.
 

masloww

New member
Bez reklam
ano właśnie, małe pliki pójdą; a mi chodzi głównie o pliki 20-40 GB, ciekawe czy takie pociągnął by ten tv?
tutaj nie zapodam Tobie większego pliku ani linka, ale w sieci sporo jest filmów BD 1:1
 

5hiva

New member
Dla moich potrzeb różnica między ripami 5GB a 40GB jest nie warta zachodu, ale rozumiem że każdy ma swoje fetysze ;)
Jakbyś miał jakiegoś sampla do sprawdzenia, podeślij mi na PM linka to chętnie zrobię test czy przy takim bit rate pójdzie.
Pozdrawiam
 

qauczuq

New member
a czy działa Wam bez problemu funkcja AllShare?
Pytam poniewaz kumpel ma kłopoty jemu nie wykrywa TV w kompie oraz nie moze dodawać udostęnionych folderów a wg. mnie jest to bardzo fajne kiedy mogę sobie z poziomu TV włączać filmy bez koniecznosci podchodzenia do kompa.
Dodam że mój TV będzie u mnie dopiero jutro lub po jutrze.
 

kucyk

New member
Jestem szczęśliwym posiadaczem tego TV od tygodnia. Zakup był podyktowany wielkością oraz możliwościami multimedialnymi w stosunku do ceny. TV powędrował do sypialni gdzie zawisł na ścianie.

Plusy:
-duży (51 cali fajnie wygląda w sypialni)
-czyta ładnie wszystkie formaty (mkv 3D sbs)
-efekt 3D (ładna głębia obrazu)
-brak brzęczenia (nie sprawdzany przed zakupem pod tym względem, dostałem zamknięty karton random)
-cena z okularami x2 (3600)
-czerń akceptowalna (na razie wszystko poniżej 50%, ale w sypialni i tak za jasno nie będzie ustawiony )

Jak najbardziej polecam ten TV, warto dopłacić jak ktoś się waha między 6500 albo 6xx lub 5xx

PS. Ma ktoś może dane kalibracyjne?

Probowales Full SBS mkv?
 

oczo

New member
Witam. Od trzech dni jestem posiadaczem D6900. Narazie testuje ustawienia jednego goscia z AVS forum po kalibracji ale dla C7000
Kod:
Picture:

Picture Mode: Movie
Cell Light: 17 20
Contrast: 81 100
Brightness: 51 54
Sharpness: 100
Colour: 47 51
Tint: 50/50
Screen adjustment: Screen Fit

3D:
Perspective: 0
Depth: 10

Advanced Settings:
Black Tone: Off
Dynamic Contrast: Off
Gamma: +2
Expert pattern: Off
RGB Only mode: Off
Colour Space: Custom
R 50 0 0
G 28 50 0
B 7 0 50
Y 45 50 0
C 34 50 50
M 50 0 61
White Balance: RO-25 GO-23 BO-24 RG-18 GG-24 BG-25
10p White Balance: On
- 1: -1 0 -2
- 2: 0 -1 -1
- 3: 1 0 0
- 4: 0 -1 0
- 5: 1 0 0
- 6: 0 0 0
- 7: 0 0 0
- 8: 0 -2 0
- 9: -2 -2 0
-10: 0 0 0
Flesh Tone: 0
Edge Enhancement: Off
Motion Lighting: Off
xvYCC: Off

Picture Options:
Colour Tone: Standard
Digital Noise Filter: Off
MPEG Noise Filter: Off
HDMI Black Level: Low (Normal if ‘greyed out’)
Film Mode: Off (On - Cinema Smooth – 1080p 24Hz only)

System:
Eco Solution:
Energy Saving: OFF
ECO Sensor: OFF
No Signal Power Off: OFF
Auto Power Off: OFF
Screen Burn Protection:
Pixel shift: Off (only available if ‘Screen Fit’ not selected)
Auto protection time: 10 mins
Side Grey: Light

General Settings:
Game Mode: Off
BD Wise: Off
Wygladaja niezle, napewno lepiej niz fabryka. Zapodajcie swoje configi.
Pzdr.
 

patryk274

New member
Witam, telewizor posiadam od 2dni, obraz jak dla mnie super, trochę bzyczy przy jasnych scenach, przy maksymalnym wyciszeniu w pokoju słyszalne :???: jednakże przy odtwarzaniu filmów z dźwiękiem nie ma problemu. Mam kilka pytań co do 3D.
1. Zassałem obraz płyty Bluray 1:1 Tron-Legacy podłączam TV do komputera kablem HDMI ver1.4 puszczam film przez PowerDVD 11(obsługuje 3D) film leci ale nie można włączyć okularów, tak jakby telewizor nie wykrywał że to leci film 3D, wydaje mi się że to przez kartę graficzną w komputerze ATI Radeon HD4850, na karcie HDMI uzyskuje się przez przejściówka DVI>HDMI i nie wiem jakiej ver, lecz strzelam że na pewno nie 1.4 bo jak karta wychodziła czerwiec 2008 nikt nie słyszał o tej specyfikacji(nie wiem czy wtedy już było chociaż 1.3). Czy moje założenie jest słuszne i czeka mnie jeszcze wymiana grafiki?
2. Słyszałem o specjalnie stworzonych filmach które pomagają konfigurować TV, mógłby ktoś zapodać link gdzie znajdę coś takiego, lub poda gotowy config do TV?

Z góry dziękuje za pomoc i przepraszam jeśli to złe miejsce na tego typu pytania.
 

Sebast1an

New member
Witam, telewizor posiadam od 2dni, obraz jak dla mnie super, trochę bzyczy przy jasnych scenach, przy maksymalnym wyciszeniu w pokoju słyszalne :???: jednakże przy odtwarzaniu filmów z dźwiękiem nie ma problemu. Mam kilka pytań co do 3D.
1. Zassałem obraz płyty Bluray 1:1 Tron-Legacy podłączam TV do komputera kablem HDMI ver1.4 puszczam film przez PowerDVD 11(obsługuje 3D) film leci ale nie można włączyć okularów, tak jakby telewizor nie wykrywał że to leci film 3D, wydaje mi się że to przez kartę graficzną w komputerze ATI Radeon HD4850, na karcie HDMI uzyskuje się przez przejściówka DVI>HDMI i nie wiem jakiej ver, lecz strzelam że na pewno nie 1.4 bo jak karta wychodziła czerwiec 2008 nikt nie słyszał o tej specyfikacji(nie wiem czy wtedy już było chociaż 1.3). Czy moje założenie jest słuszne i czeka mnie jeszcze wymiana grafiki?
2. Słyszałem o specjalnie stworzonych filmach które pomagają konfigurować TV, mógłby ktoś zapodać link gdzie znajdę coś takiego, lub poda gotowy config do TV?

Z góry dziękuje za pomoc i przepraszam jeśli to złe miejsce na tego typu pytania.

Rozumiem, że film "zassałeś" w wersji 3D? Teraz pewnie "leci" Ci film ale w 2D. W Power DVD jest przycisk na dole po prawej stronie aplikacji - nawet jak włączy się w 2D to można przełączyć na 3D. Spróbuj wtedy zobaczysz czy komp zezwoli na 3D. Jak masz za słaba kartę do REAL 3D to możesz oglądać filmy 3D - SBS.
 
Do góry