Samsung TV model D6500

vremix

New member
głos d6500

Co może być przyczyną , że na telewizorze nie mam głosu na dwóch kanałach , a na drugim TV przez oddzielny tuner głos jest ??
 

dudi82

New member
Panowie a powiedzcie mi czy ten pilot taki do du...y jest czy moj jakis jest wadliwy - zero rykoszetów. Zeby działał trzeba idealnie walic w czujnik. Od sciany/sufitu/szkla nie odbija. Upierdliwe to jest - w dzisiejszych czsach nawet glupi tuner DVBT z allegro za 100 ma pilota którym mozna celowac w przeciwna sciane do urzadenia i zadziała, a w D6500 trzeba celowac w prwy dolny róg i czasem macham reka jak glupi bo mi np stól przeszkadza heh

Zanim kupiłem ten tv też słyszałem (czytałem) o kijowo działającym pilocie. Że trzeba trafiać w czujnik. Ale o dziwo w moim przypadku jest ok. Działa od ścian czy sufitu (chodź oczywiście nie zawsze). Pilot leży na stole i nawet go podnosić nie muszę. Baterie mam Philips PowerLife.
Patrząc na tv myślę, że problem z działaniem pilota zależy nie od pilota a od budowy tv. Dioda stand-by umieszczona jest chyba nie w plastikowej, przeźroczystej ramce, ale w korpusie tv a światło jest załamywane na ramce, która działa jak lustro/peryskop - taką mam teorię na ten temat - nie wiem, czy słuszną. Jeśli mam rację, to tak samo jest z czujnikiem IR. Może zatem jakiś kurz, rysy czy odbite od przeźroczystej ramki światło zakłóca działanie pilota.
I jeszcze mam taką teorię. Po co w ogóle ta ramka dookoła? Może miała być tylko na dole by załamywać światło do IR i diody Stand-by, ale stwierdzili, że źle to wygląda i dlatego dali dookoła. Taka ramka kosztuje więc skoro ją dali, to wydaje mi się, że nie tylko ze względów estetycznych.
Mogli diodę i czujnik IR dać na czarnej obudowie tuż przy matrycy, ale pewnie też stwierdzili, że kijowo wygląda, albo się nie dało ze względów konstrukcyjnych.
 

fula

New member
Panowie a powiedzcie mi czy ten pilot taki do du...y jest czy moj jakis jest wadliwy - zero rykoszetów. Zeby działał trzeba idealnie walic w czujnik. Od sciany/sufitu/szkla nie odbija. Upierdliwe to jest - w dzisiejszych czsach nawet glupi tuner DVBT z allegro za 100 ma pilota którym mozna celowac w przeciwna sciane do urzadenia i zadziała, a w D6500 trzeba celowac w prwy dolny róg i czasem macham reka jak glupi bo mi np stól przeszkadza heh



Fakt, niema rewelacji z reakcją na pilota, ale normy spełnia 170 stopni (nie jest źle). Można parę rzeczy zmienić, ale to są rady z "Nie rób tego sam - zrób to z nami".
 

jachowicz

New member
didemos, mam ten sam problem. Jedyna rada to ustawić
zamiast tvn - tvn hd - odkodowuje
zamiast tvn7 - tvn7 hd - odkodowuje.

style nie wiem bo nie oglądam, za to z tvn turbo który w cyfrowym polsacie nie ma zamiennika hd odkryłem pewną metodę. Mam ustawione na kanale 67 telewizora turbo a na 69 - travel. Jeśli właczam kanał 69 i z niego przechodzę minusem przez 68 (tvn meteo u mnie) na 67 to w 90% przypadków turbo się odkodowuje. Jeśli nie - po prostu znów się cofam na 69 i próbuję ponownie. o ciekawe, ten trick działa tylko gdy używam klawisza +/- na pilocie, jeśli wklepię cyframi najpierw 69 a później od razu 67 - nie da rady
Problem ten jest znany i samsungowi i polsatowi ale i jeden i drugi ma to w ...

TVN style też dekoduję trzeba wziąć zamach jeden kanał przed Travel obojętnie jaki u mnie Kino Polska dziękuję ci kolego za podpowiedź męczyło mnie to a czy masz jakiś patent na AXN HD i FOX HD u mnie lipa tylko sd na dodatek Fox u mnie pod numerem 5108 Taką otrzymał nazwę przy wyszukiwaniu i przez przypadek go znalazłem.Serdecznie pozdrawiam
 

fula

New member
Fakt, niema rewelacji z reakcją na pilota, ale normy spełnia 170 stopni (nie jest źle). Można parę rzeczy zmienić, ale to są rady z "Nie rób tego sam - zrób to z nami".




1. Sposób "Nie rób tego sam - zrób to z nami"

Lusterko kieszonkowe ustawić prawie pionowo, pod prawym dolnym rogiem tv (kąt zwiększa się do 200 stopni)

 

rybek

New member
Witam wszystkich, jestem tu nowy, zastanawiam się nad zakupem tego modelu Samsunga i w grę wchodzi raczej zakup przez sieć bo jest po prostu taniej niż w sklepach do których mam dostęp. Moje pytanie czy w przypadku gwarancji sprzęt trzeba odsyłać do sprzedawcy czy np. do lokalnego serwisu Samsunga?
Przez "najbliższą przyszłość" nie planujemy korzystać z tunerów jak N-ka itd jedynie cyfrowa telewizja naziemna, satelita FTA no i treści z YT i VOD. Moje kolejne pytanie czy na takim telewizorze obraz cyfrowej telewizji naziemnej nie będzie podłej jakości. Obecnie mamy starą dobra skrzynie CRT więc jakimiś kinomanami nie jesteśmy ;) Mowa o 40 calowym zakupie.
 

fula

New member
Witam wszystkich, jestem tu nowy, zastanawiam się nad zakupem tego modelu Samsunga i w grę wchodzi raczej zakup przez sieć bo jest po prostu taniej niż w sklepach do których mam dostęp. Moje pytanie czy w przypadku gwarancji sprzęt trzeba odsyłać do sprzedawcy czy np. do lokalnego serwisu Samsunga?
Przez "najbliższą przyszłość" nie planujemy korzystać z tunerów jak N-ka itd jedynie cyfrowa telewizja naziemna, satelita FTA no i treści z YT i VOD. Moje kolejne pytanie czy na takim telewizorze obraz cyfrowej telewizji naziemnej nie będzie podłej jakości. Obecnie mamy starą dobra skrzynie CRT więc jakimiś kinomanami nie jesteśmy ;) Mowa o 40 calowym zakupie.


Od września przesiadłem się ze skrzyni CRT na ue406500 i nie żałuję telewizja naziemna jak i satelitarna FTA chodzi wedle moich oczekiwań. Telewizor ma wszystkie współczesne nowinki technologiczne. Ma mankament, 3D brak FullHd. Dla mnie osobiście wpółcześne 3D ma wiele niedoróbek, czy to FullH, czy zwykłe HD, wiec bym tym się zbytnio nie przejmował.

Polecam ten model

Obecna telewizja naziemna jest w systemie SD, przyszłościowo ma być w HD
 
Ostatnia edycja:

TomaszK

New member
czy ktoś ma namiar na jakąś porządną kalibrację ue55d6500? próbowałem dziś powalczyć ale w którejśtam z kolei opcji regulacji odcienia bieli dostałem oczopląsu :(
 

arkadi-sea

New member
Próbował ktoś może z was puszczać film FHD 3D poprzez telefon na telewizor Samsung seria D6x00 lub D7xxx usługą Allshare.
Mam Samsunga Wave, po Wifi mogę puszczać filmy FHD 2D z fona bez problemu, z 3D nie dałem rady przetestować z uwagi na małą kartę pamięci w fonie tylko 16GB, a film zajmuje ponad 25GB.

Jestem ciekawy czy w FHD 3D będzie obraz płynnie odtwarzany? Jeśli chodzi o 2D wygląda to bardzo dobrze.
 

fula

New member
Czy d6500 odtwarza filmy Bluray 3D,czy tylko 3d Side-by-Side?
Które z tych formatów wypadają lepiej pod względem efektów 3d?


Trochę niepoprawne pytanie, Blu-ray to nośnik a SbS to rodzaj rozmieszczenia dwóch obrazów.
Telewizor niema wbudowanego odtwarzacza blu-ray, ale format zastosowany MPEG4-MVC powinien odtworzyć.
 
Ostatnia edycja:

bartez

New member
Witam

1.Jaka powinna być prędkość zapisu pamięci USB żeby było można nagrywać filmy z tv. Ja mam pendrive'a sony 8gb prędkość zapisu 5mb/s i niestety nie przechodzi on pomyślnie testu,ale jeśli podłącze go do zewnętrznego tunera cyfrowego z możliwością nagrywania to nie ma takiego problemu.

2. Kolejny problem to odtwarzanie filmów 720p 1080p z allshare cały czas się tnie nie idzie oglądać. Nie wiem gdzie leży problem ale jak to jest standard u wszystkich to allshare jest bezużyteczny.
 
Do góry