Samsung TV model D6500

szela

New member
W type mam 40A1UF6E cokolwiek to znaczy Nie mam żadnego innego wybory w tej opcji . Dla przypomnienia powiem że mój TV to EU46D6750. A ostrość jak była do du... tak jest nadal.

Sorry za spam ale doszedłem jak mam zmienić matrycę w menu ( musiałem poprzestawiać podczas poprzednich odwiedzin) Pytanie tylko jaką mam ustawić aby było tak dobrze jak poprzednio , wybór matryc 46 cali jest spory - jak mogę to sprawdzić ?
 

lukasz2484

New member
gdzie sie to ustawia bo nie moge znalezc...prosze o pomoc
R G B
Kolor Przestrzeń czerwony 57 0 0
Kolor Zielona strefa 3 54 2
Kolor Przestrzeń Niebieski 0 0 58
Przestrzeń barw Żółty 53 52 2
Kolor Przestrzeń Cyan 0 54 54
Kolor Magenta przestrzeni 49 3 49

R-Offset 22
G-offset 24
B-Offset 26
R-Gain 13
G-Gain 24
B-Gain 29

R G B
1 4 4 0
2 2 3 1
3 0 1 0
4 -2 -1 -1
5 0 -2 -2
6 1 -1 -2
7 0 0 0
8 1 0 1
9 1 -1 3
10 1 -1 4
 

Frytejro

New member
ccezary - nei wiem czy to allshare czy winda... u mnie po reinstalce windy allshare nie dziala = to samo co u Ciebie - nie moge dodac nic - nie da sie poprostu ;//// a juz kilka syfów znalazlem a raczej bledów w win 7 i stawiam na to ustrojstwo
 

fula

New member
Mam listę TV które będą w dostawie i nie mam nic więcej napisane tylko ilość sztuk i kiedy będą.
(oczywiście nie pisze o kickback'ach czy dodatkowym wsparciu marketingowym)


Każda zamawiana partia ma 1 rodzaj matrycy.
Ostatnio 46D6500 przyjechały A a już 40D6500 P w jednej dostawie



Jeśli sprzedajesz to ok, wiesz kiedy mają przyjść, ile i po ile.
Warunki po jakich dostaliście są uzgadniane wyżej.
Jeden Lot to minimum 1600 sztuk, oczywiście wszystkie jednakowe matryce.
Gdy brakuje danych paneli w czasie produkcji przerywany jest lot do czasu dostawy, oczywiście na taśmie leci następny lot z innym panelem lub całkiem nowy model tv.

Artykuł kolegi Marcina, warto poczytać o koreańskim podejściu do pracy.

http://www.ithink.pl/artykuly/aktua...-fabryke-lg-czyli-great-company-great-people/

Miałem przyjemność pracować z Misterem Sheenem, tej znajomości niemożna zapomnieć, w samsungu według jego opowiadań jest ciekawiej.
 
Ostatnia edycja:

hadetefał

New member
Jeśli sprzedajesz to ok, wiesz kiedy mają przyjść, ile i po ile.
Warunki po jakich dostaliście są uzgadniane wyżej.
Jeden Lot to minimum 1600 sztuk, oczywiście wszystkie jednakowe matryce.
Gdy brakuje danych paneli w czasie produkcji przerywany jest lot do czasu dostawy, oczywiście na taśmie leci następny lot z innym panelem lub całkiem nowy model tv.

Zapytaj kogoś kto pracuje w przemyśle to się zorientujesz że to zwyczajne praktyki prawie wszędzie. Ma być zachowana jakość i to co deklaruje producent , używa on takich podzespołów jakie spełniają wymagania. Dana partia jest badana czy to wyrywkowo czy całościowo i jeśli spełnia wymagania jest dopuszczana do sprzedaży. Nie widzę w takich praktykach nic nadzwyczajnego. Można mieć większe oczekiwania ale z doświadczenia wiem że teraz oczekuje się tego aby klient był zadowolony a jeśli nie zgłasza problemów znaczy tak jest, jeśli do tego towar sprzedaje się znakomicie i przynosi sowite zyski nikt niczego nie będzie poprawiał aż do czasu kolejnego produktu czy zapotrzebowania.
 

chronos69

New member
Od wczoraj na stronie Samsunga znowu dostępna jest "stara-nowa" wersja oprogramowania 1016.0... Chyba poprawili swój błąd, ale czy to aby na pewno ta sama wersja co była dostępna w listopadzie?
 

leniu

New member
Sorry za spam ale doszedłem jak mam zmienić matrycę w menu ( musiałem poprzestawiać podczas poprzednich odwiedzin) Pytanie tylko jaką mam ustawić aby było tak dobrze jak poprzednio , wybór matryc 46 cali jest spory - jak mogę to sprawdzić ?

Wyjaśnijcie mi proszę jaki jest więc sens sprawdzania rodzaju matrycy w menu serwisowym skoro sprzedawca może sobie to ustawić jak chce.
Czy po zmianie cyferek.. powiedzmy na "lepsza matrycę" będzie to od razu zauważalne? Czy zmiany mogą być tak minimalne że nie zauważę tego przy zakupie?
dziękuję
 

tdx

New member
Bez reklam
Jak zmienisz na inna matrycę zaczynają się cyrki z TV (nie działa lub źle działa 3D) nie działa USB lub HDMI, pilot nie reaguje na wszystkie przyciski itp
 

Frytejro

New member
Panowie a powiedzcie mi czy ten pilot taki do du...y jest czy moj jakis jest wadliwy - zero rykoszetów. Zeby działał trzeba idealnie walic w czujnik. Od sciany/sufitu/szkla nie odbija. Upierdliwe to jest - w dzisiejszych czsach nawet glupi tuner DVBT z allegro za 100 ma pilota którym mozna celowac w przeciwna sciane do urzadenia i zadziała, a w D6500 trzeba celowac w prwy dolny róg i czasem macham reka jak glupi bo mi np stól przeszkadza heh
 

apienk01

New member
Panowie a powiedzcie mi czy ten pilot taki do du...y jest czy moj jakis jest wadliwy - zero rykoszetów. Zeby działał trzeba idealnie walic w czujnik. Od sciany/sufitu/szkla nie odbija. Upierdliwe to jest - w dzisiejszych czsach nawet glupi tuner DVBT z allegro za 100 ma pilota którym mozna celowac w przeciwna sciane do urzadenia i zadziała, a w D6500 trzeba celowac w prwy dolny róg i czasem macham reka jak glupi bo mi np stól przeszkadza heh

Mój działa niemal pod dowolnym kątem, ale miałem kiedyś takie problemy z pilotem do innego TV. To jest wina diody IR, która wysyła sygnał do TV. Trzeba ją wymienić. Można też spróbować przylutować jeszcze raz, bo może nie kontaktuje i dostaje za mały prąd. Zobacz też, czy ktoś nie wbił jej do środka pilota. Działanie diody można podejrzeć używając kamery z komórki lub aparatu cyfrowego, bo matryce CCD zwykle są czułe na bliską podczerwień.
 

farba

New member
Wyjaśnijcie mi proszę jaki jest więc sens sprawdzania rodzaju matrycy w menu serwisowym skoro sprzedawca może sobie to ustawić jak chce.
Czy po zmianie cyferek.. powiedzmy na "lepsza matrycę" będzie to od razu zauważalne? Czy zmiany mogą być tak minimalne że nie zauważę tego przy zakupie?
dziękuję
Oczywiście, że sprzedawca może cię zrobić w jajo. Nie wiem jak w innych TV, ale u mnie(bez 3D) wszytko działa niezależnie od tego, jaką literkę(matryca) stawiam w menu serwisowym. Jedynie co się zmieniało, to standardowa wartość podświetlania. W przypadku matrycy jaką posiadam(film +18 ), a jak zmieniłem np na Samsungowską(film +20). Jest to nie do zauważenia, jeśli obok nie stoi drugi, taki sam telewizor z którym możesz porównać.
 
Ostatnia edycja:

mariano105

New member
jeśli chodzi o moje doświadczenia ze zmiana matryc w menu serwisowym to są zauważalne różnice jeśli chodzi o obraz wyświetlany w 3d , normalny obraz po zmianie jest ciemniejszy lub jaśniejszy ale nie wiem czy zmiana matrycy w zależności od rodzaju wybranej matrycy nie zmienia się wartość napięcia podawanego na nią nie mam jak tego sprawdzić , z tego co zaobserwowałem to tak jak kolega wspominał zmienia sie wartość podswietlenia ale po rozkręceniu na 20 podświetlenia obraz na niektórych matrycach jest ciemniejszy przy tej samej wartości czyli podświetlenie 20
 

Frytejro

New member
Dobra doszedlem do ładu z allshare - blokował mnie antywir :D serviio niestety nie chce transkodowac w locie i nici z zobaczenia czy pojdzie na tym TV full SBS ... sam tv z allshare nie jest w stanie tego odtworzyc..

co do pilota.. dzilaa od scian.. ale dziala dziwnie.. jakby z opoznieniem czasem
 
Do góry