Samsung TV model D6500

janpat_1970

Member
Bez reklam
Mam od 7 listopada 1016 i nie narzekam. Obraz OK, internet OK, wifi działa super, odtwarzam filmy FHD mkv po wifi bez zacięć, 3D bez zmian.
 
Ostatnia edycja:

Frytejro

New member
zainstaluje dzis i sprawdze. A probował ktos sie łączyc z komórką przez wifi i slac film chociazby w 720p?? bo jak ja sie łacze z moim wavem to lipa na maxa nawet to tnie ....
 

trup

New member
Czy gdzieś w ustawieniach TV widać z jaką prędkością pracuje połączenie z routerem? Nigdzie tego nie widzę. W poprzednich postach było o kłopotach z płynnym obrazem z serwisów internetowych. U mnie jest OK. Czy są urządzenia obsługujące niezależną prędkość od siebie? Mój router łączy się z laptopem 54Mb/s (g) i równocześnie z komputerem stacjonarnym 150Mb/s (n), nie wiem jaka prędkość jest z TV.
 

Frytejro

New member
Panowie a jak przez USB wgrac nowego softa? bo przez neta bezposrednio nie widzi aktualizacji, a jak zgralem plik na usb i daje "usb" to nie znajduje go na penie...
 

piwosz30

New member
Witam.
Mam pytanie otóż gdy oglądam (np:film) to przy wyświetlaniu ciemniejszego obrazu (np:noc) matryca przygasa i obraz robi się bardzo ciemny , nie wiem czy to wada telewizora czy złe ustawienia.Może Ktoś mi coś poradzić.

A drugi problem to po podłączeniu dvd do tv przez złącze s-video obraz jest tragiczny pełno pixeli tzn(takie małe kosteczki widać) i jak by trochę rozmyty.
Proszę o pomoc.
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Czy gdzieś w ustawieniach TV widać z jaką prędkością pracuje połączenie z routerem? Nigdzie tego nie widzę. W poprzednich postach było o kłopotach z płynnym obrazem z serwisów internetowych. U mnie jest OK. Czy są urządzenia obsługujące niezależną prędkość od siebie? Mój router łączy się z laptopem 54Mb/s (g) i równocześnie z komputerem stacjonarnym 150Mb/s (n), nie wiem jaka prędkość jest z TV.
TV ma standard n. U mnie laptop po wifi z routerem 300Mb/s, TV podpiety na lanie ze switchem 1Gb do którego podpięty serwer plików z karta 1Gb, do tego odtwarzacz HD Ariva 310 również z kartą 1Gb oraz w/w router z dostępem do netu. Ogólnie wszystko śmiga.
 

piwosz30

New member
janpat_1970 mam pytanie czy Tobie też matryca przygasa przy ciemniejszym obrazie chodzi mi o to że nie ma takiego podświetlenia jak przy jaśniejszym tle obrazu.Bo mam dekoder podłączony kablem hdmi do tv i moje ustawienia to: obraz-dynamiczny i w opcji obrazu nie pamiętam dokładnie ale w opcji hdmi mam ustawione "najciemniejsze".

janpat_1970 mam prośbę możesz mi wysłać na pm swoje ustawienia.?
Chyba że jest jakaś strona z optymalnymi ustawieniami obrazu do tego tv.
 

fula

New member
janpat_1970 mam pytanie czy Tobie też matryca przygasa przy ciemniejszym obrazie chodzi mi o to że nie ma takiego podświetlenia jak przy jaśniejszym tle obrazu.Bo mam dekoder podłączony kablem hdmi do tv i moje ustawienia to: obraz-dynamiczny i w opcji obrazu nie pamiętam dokładnie ale w opcji hdmi mam ustawione "najciemniejsze".

janpat_1970 mam prośbę możesz mi wysłać na pm swoje ustawienia.?
Chyba że jest jakaś strona z optymalnymi ustawieniami obrazu do tego tv.

Ja mam ten sam problem co piwosz30 A mianowicie: robi się ciemno gdy jest ciemno i odwrotnie jest jasno gdy jest jasno, czy to dobrze? Myślę, że to wada mojej matrycy 40P1UF3E, poza tym kąty, obraz i cała reszta super. A 3D jak u wszystkich z tej serii, w końcu czymś się musi różnić od wyższych modeli. Samsung King :krol:
 

fula

New member
to bardzo ciekawe - a jak mozna rozpakowac plik o rozszerzeniu .exe ??? bo pierwsze slysze zeby taki sie dalo rozpakowac :fool:


Plik o rozszerzeniu . exe można rozpakować otwierając go, dwukrotnie klikając prawym przyciskiem myszki na tym pliku. To samo rozpakowujący plik, tworzący katalog, który kopiujesz na pustego pena.
To na tyle łopatoligii :lol:
 
Ostatnia edycja:

janpat_1970

Member
Bez reklam
Bez tytułu.jpg
A jak klikasz 2 razy to uruchamia ci się ta aplikacja?
P.S. Frytejro - rozwaliłeś mnie!!!;-)
 
Ostatnia edycja:

Frytejro

New member
O w morde.. na nowym sofcie mam nowy TV... ja kabinowałem z ruterami.. juz kabel prawie kupilem.. a tu sie okazalo ze przycinanie wifi to byla wina samsunga a nie rutera ;/// - teraz 99% filmow dziala ok. 98 bo znalazlem juz jeden 3d (pokazowka) gdzie caly idzie ok ale w pewnym momencie sypia sie tysiace konfeti i wtedy doczytuje.. sadze ze jeszcze z 1-2 softy i bedzie lux.

Panowie a czy nie sadzicie ze ten na stronie jest nowszy niz 10.16? bo ten 10,16 ma koncowke 0, a ten 10,15 koncowke 1..


gdyby byl inny znaczek to bym sie domyslil odrazu ehehe ;) a tak to myslalem ze soft ma byc exe :p a nie samorozpakowujace sie archiwum :D
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Ten 1015.1 jest z października. Wiem bo go miałem a że softów nie usuwam to mogłem porównać pliki po wielkości i dacie i okazało się że to to samo.
Pozdro Frytejro. Fajnie że sprzęcik dostał skrzydeł.
 

violettamiki

New member
witaj,
aby sie nie sciemnialo i rozjasnialo : wejdz w MENU, potem SYSTEM, potem ROZWIĄZANIA ECO, potem trzeba poprostu wyłączyć czujnik ECO koniec dyskusji i po problemie
 

Frytejro

New member
janpat dzieki za all ;) qrde Ci powiem ze ostatnio tyle rzeczy "poprawiam" po fabryce ze nieogarniam :D - wczoraj po tygodniu testów doszedlem do tego dlaczego na sprzecie za 4 koła scigna mi gra z 2008 roku.. winny był system 4 bitowy.. zgrozo.. a przy tym odkrylem co bylo powodem ze bios mi sie wczytywal 3 minuty :D a siedzialem nad tym od sierpnia heh.


Jeszcze niech dla spokoju duszy poprawia FHD3D i bedize git majonez :p
 
Do góry