Samsung TV model D6500

apienk01

New member
Opisywałem wcześniej problem z przeglądarką wymieniłem na inny egzemplarz i działa. Denerwuje mnie w tym tv widok teatralny i zmiana planu jakby sztucznie zwalniana czasem delikatne przycięcia.Mam pytanie jak u innych próbowałem różnych ustawień ale wiele to nie pomogło.Napiszcie co u Was czy ten typ tak ma?Następnej wymiany nie będę robił chyba że zwrot.

Było już w tym wątku dużo na ten temat. W skrócie, menu-obraz-opcjeobrazu-motionplus -> ustawienie użytkownika: redukcja skoków 1, redukcja rozmycia 1.
 

nowy84

New member
Witam
pytanko w niektórych sklepach dołączają do tego modelu (od 40" w góre) okulary 3D w niektórych 100filmów od ipla. Znajduje się jakieś info na pudełku że zawiera 2x okulary 3D?
Zamówiłem ten model w sklepie i nie wiem czy bedzie tak jak w opisie 2x okulary 3D czy nie. A za bardzo nie chce mi sie go wypakowywać w sklepie.
- Tak na pudełku musi byc napisane 2x okulary 3d (zwroc na to uwage)
- Niezaleznie od sklepu dostaniesz dostaniesz 100 filmow od ipla, ale nie patrz na to, bo to akurat szajs, specjalnie wybrane 100 filmow (czyli nie korzystasz z pelnej ich biblioteki) i na dodatek wazne przez 30 dni, To samo faktycznie dostaniesz na iplex i to full za darmo...
 

mik99

New member
Panowie jak wygląda konwersja 2d na 3d? jest to raczej mizeria czy da się to oglądać?.
 
Ostatnia edycja:

lemon 1971

New member
Panowie jak wygląda konwersja 2d na 3d? jest to raczej mizeria czy da się to oglądać?.
czesc,mam 55 d 6500 , na cyfrze jak zrobisz konwersje z 2d na 3d to tak jabys zaczal ogladac wszystko od nowa (kanaly hd) , naprawde widac glebie nie jest to sciema, filmy nabieraja drugiego zycia,na kanalach przyrodniczych zwierzeta wylaza z ekranu, pilka nozna tak samo , 2 d na 3 d fajny bajer nie pozalujesz
 

xaltuton

New member
menu-system-czas-auto.wyłączenie

Wydaje mi się, że ustawienia traci w przypadku, kiedy TV chce się połączyć, a sieć nie odpowiada. Ja też wyłączałem prąd z TV i nie musiałem ponawiać ustawień sieci, a jak ostatnio była awaria netu to konfiguracja była konieczna.

Odpowiedź infolinii Samsunga: Z USB audio będzie tylko stereo, a po scart nie ma wcale niezależnie od źródła. U mnie po scart mam audio z TV moduł CI.

Jeśli jest faktycznie tak jak mówisz (mam teraz na myśli WiFi) to niezły kwiatek. Jakiś mądry inaczej, widzę, wymyślił po swojemu.

A co do dźwięku 3D na optyku - to ciekawe, ponieważ ktoś w tym wątku napisał, że jednak jest, a ponieważ, jak to na infoliniach bywa, często wprowadzają ludzi w błąd, to pytanie nadal pozostaje otwarte. Rozumiem, że nie masz osobiście możliwości tego sprawdzenia? Postaram się też we własnym zakresie ściągnąć instrukcję z sieci i poszukać tej informacji (tak BTW - to już mój B651 bez problemu przerzuca dżwięk 3D na optyka, zarówno kiedy źródłem jest USB jak i udziały sieciowe (Samba,NFS).
 

mik99

New member
czesc,mam 55 d 6500 , na cyfrze jak zrobisz konwersje z 2d na 3d to tak jabys zaczal ogladac wszystko od nowa (kanaly hd) , naprawde widac glebie nie jest to sciema, filmy nabieraja drugiego zycia,na kanalach przyrodniczych zwierzeta wylaza z ekranu, pilka nozna tak samo , 2 d na 3 d fajny bajer nie pozalujesz
Witaj. Dziękuję za odpowiedź czyli ta konwersja działa i to mnie cieszy na pewno nie daje to takiego efektu jak obrobiony i gotowy materiał 3d, ale skoro jest głębia to jest ok. Nie ma żądnych zniekształceń czy smużenia na trybie 2d na 3d i samym 3d?

ps. czy nawet takie google będą współgrać z tym TV? czy tylko i wyłączne dedykowane Samsunga?
http://allegro.pl/okulary-3d-red-cyan-certyfikat-bez-doplat-i1895176401.html
 
Ostatnia edycja:

Frytejro

New member
zobaczysz po prostu rozpixelizowany obraz (mniej dokładny) najlepiej widać to na krawędziach i literach.
Na D7000 wszystko jest jak powinno być

Rozpixelizowany jest na całym ekranie, ale głownie widac to na krawedziach tak? ale obraz jest na całym ekranie ogolnie wyswietlony czy czesc jest w czarnych paskach??
 

lemon 1971

New member
Witaj. Dziękuję za odpowiedź czyli ta konwersja działa i to mnie cieszy na pewno nie daje to takiego efektu jak obrobiony i gotowy materiał 3d, ale skoro jest głębia to jest ok. Nie ma żądnych zniekształceń czy smużenia na trybie 2d na 3d i samym 3d?

ps. czy nawet takie google będą współgrać z tym TV? czy tylko i wyłączne dedykowane Samsunga?
OKULARY 3D RED-CYAN CERTYFIKAT ! bez dopłat ! (1895176401) - Aukcje internetowe Allegro
zadnych smuzen nie zauwazylem ani znieksztalcen, co do okularow wylacznie samsung , jak kupisz telewizor 3 d samsunga dostajesz za friko 2 pary
 

nowy84

New member
Mialem dzis troche luzu i poszperalem po sklepach, znalazlem fajny kwiatek w euro rtv, mianowicie dedykowany do serii 6000 głosnik Samsung HW-D350 (???), mam pytanie, czy ktos to ma??, a jezeli tak to jak to gra??, nie znalazlem zadnych opini na jego temat, mozna go dodatkowo podlaczyc pod kino domowe?? Mam w planie pelne kino domowe, wiec pytam orientacyjnie, glosnik 249 zl jako taki tez nie zaszkodzi (zwlaszcza dedykowany do modelu) :)
 

tdx

New member
Bez reklam
O tak sobie... dużo lepszy jest zestaw z bezprzewodowym subem...
Do tv podłącza się bezpośrednio optykiem (fajnie że wstaje razem z TV).

Jak zamierzasz mieć kino to sobie odpuść
 

mik99

New member
Mialem dzis troche luzu i poszperalem po sklepach, znalazlem fajny kwiatek w euro rtv, mianowicie dedykowany do serii 6000 głosnik Samsung HW-D350 (???), mam pytanie, czy ktos to ma??, a jezeli tak to jak to gra??, nie znalazlem zadnych opini na jego temat, mozna go dodatkowo podlaczyc pod kino domowe?? Mam w planie pelne kino domowe, wiec pytam orientacyjnie, glosnik 249 zl jako taki tez nie zaszkodzi (zwlaszcza dedykowany do modelu) :)
O to samo chciałem zapytać bo znalazłem takie kombo tv plus te głośniki na stronie euro
O tak sobie... dużo lepszy jest zestaw z bezprzewodowym subem...
Do tv podłącza się bezpośrednio optykiem (fajnie że wstaje razem z TV).

Jak zamierzasz mieć kino to sobie odpuść
A jak nie zamierzam mieć kina domowego? wprawdzie mam dobry odtwarzacz dvd z hdd, cyfrowy tuner, ale nie mam głośników :)
zadnych smuzen nie zauwazylem ani znieksztalcen, co do okularow wylacznie samsung , jak kupisz telewizor 3 d samsunga dostajesz za friko 2 pary
Przed chwilą udałem się do neonetu gdzie stał ten Samsung. Desing bardzo ciekawy. Obraz na standardowych ustawieniach bdb, sprzedawca puścił mi demo 3d chyba LG gdzie samolot wyjeźdza z hangaru i na pokazowych okularach Samsunga (trzeba je cały czas trzymać w ręku dedykowane się zakłada, ale mają oddzielny model do pokazów) miałem wrażenie jakby kadłub samolotu we mnie uderzał. Super to wyglądało. Jakość kolejnych materiałów filmowych FHD z pendrive bardzo dobra. Porządna ostrość i jakość. Nie sprawdziłem jaka jest tam matryca, ale kąty ma dobre nie traci na nasyceniu, czerń ok nie widać podświetlenia, ale to może być złudzenie bo w pomieszczeniu było bardzo jasno. Mam tam znajomego i przed ewentualnym zakupem sprawdzę w menu serwisowym matrycę. Chyba decyduję się na Samsunga. Kolejne dwie pary okularów dokupię jak troszkę stanieją a powinno się to stać jak standard 3d się upowszechni
 
Ostatnia edycja:

Frytejro

New member
NO i bylem w piwnicyt teraz - moj D6500 ma napis jak byk FULL HD 3D ... czyli moge isc oddawac teoretycznie do sklepu.. ciekawe jak na to zareaguja.. a ja wykupilem ptrzedluzenie gwarancji nawet na niego ;/
 

Frytejro

New member
Qrde tylko w mixelektronics gdzie kupowałem, seria 7000 jest na ta chwile drozsza o 1000 pln ;/ wiec nie warto na ta chwile chyba? jak wyglada sprawa matryc w serii 7? tam sa tylko samsunga matryce? bo moj ma matryce samsunga bo sprawdzalem w menu..
 

tdx

New member
Bez reklam
ja sprawdzałem wszystkie co sprzedawałem i każda była samsunga... Nie spadnie dużo niżej cena D7000 więc z taką dopłatą musisz się liczyć w razie wymiany.
 

nowy84

New member
O tak sobie... dużo lepszy jest zestaw z bezprzewodowym subem...
Do tv podłącza się bezpośrednio optykiem (fajnie że wstaje razem z TV).

Jak zamierzasz mieć kino to sobie odpuść

Dzieki za odp. W sumie jasna sprawa, efekt rozlozonych po pokoju glosnikow lepszy, no i zadna "listwa" nie zapewni dobrego basu, z tym ze jak sadzicie, do 2000 tys zł ze stajni samsunga, co najlepiej w duszy mi zagra??

Jesli masz na pudelku full hd 3d, to wymiane skoordynuj z cena lepszego modelu, wiesz jesli dales 4500 za tv, to juz mozesz wymienic na 7000, z drugiej strony gwarancja 2 lata, wiec... lapiecie :)
Ja nie mam full hd 3d na pudelku, ale pamietam jako jeden z pierwszych napisalem do samsunga w tej sprawie i dostalem zupelnie inna odp. niz inni teraz dostaja, tzn. twierdzaca ze fhd 3d dziala... Wiec za rok moze dwa poprosze o zwrot kasy, powolujac sie miedzy innymi na tego maila, albo wymiane na inny, tak tak dla niektorych to smieszne i naiwne, (dla mnie naiwny jest tec co nic nie robi) z tym ze pisac moge co chce, i albo sie uda albo nie :) A mimo wszystko telewizor dla mnie super ok, smart prawie jak android :) (pamietajmy ze prawie robi roznice) zadnych bad czy hot pixeli, jedynie mucha ostatnio nasrala na szybe :), choc okzuje sie ze kolejnym przekretem samsunga sa matryce, z ktorymi wala w nie powiem co, mysle ze jesli chcialby ktos na sile, to nawet kiepska matryca jest podstawa do reklamacji, bo przeciez nie to widzileiscie i nie to macie, w sadzie na bank wygracie (niezly rym) Pozdrawiam
 
Do góry