Plazmy serii D8000 Samsunga

lgawron

New member
bzdura,
dzialaja zarowno dyski z zasilaniem zewnetrznym (sprawdzalem przynajmniej 3 rozne modele) jak i bez zasilania (sprawdzalem jakies fujitsu 2.5" oraz SSD firmy OCZ)

zauwazylem za to jedna rzecz - wiekszosc MKV nie daje sie ogladac z dysku - walniety jest poziom czerni - wszystko wyglada wyprane.

Film odtwarzany z laptopa po HDMI nie ma takiego problemu (uzywam CoreAVC, ktore pozwala na ustalenie czy wyswietlamy poziomy czerni 0-255 czy 16-costamcostam).
 

tomekb19

Member
Witam,
mam pytanie do użytkowników PS64D8000:

jakich dysków twardych używacie do podłączenia do TV ?

w samsungu uzyskałem info że będzie działał każdy, który nie wymaga zasilania zewnętrznego !
trochę mnie to zdziwiło.
czy to prawda ?

Używam G3 station 1.5 TB (zasilanie zewnętrzne) - działa aż miło :)
Zapewne ludziom z samsunga chodziło o to, że sam TV nie zasili dysku przez port USB, który wymaga dodatkowego zasilania.
 

barttec99

New member
3 razy pytałem dziewczyny czy dysk nie może mieć zasialana i potwierdzałą.

ale teraz się uspokoiłem ;-)

w sobote odbieram maszyne i chciałem sobie coś do niej dokupić.

a tak z ciekawości :
ile będzie zajmowała godzina nagrania full HD jeśli użyjemy dysku jako PVR telewizora ?
 

maniekok3

New member
I wczoraj dostałem tv :)



jutro kalibracja .

Ps mam pytanie do posiadaczy Samsunga - PS64D8000
na stronie samsunga jest wersja oprogramowania T-GAP8DEUC-1014.8 http://www.samsung.com/pl/consumer/...XXH/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=support
ja łącząc sie w tv Aktualizacja oprogramowania Onlinie wyskakuje mi Brak akualizacji do pobrania a mam obecną wersie ; 0010013
jest to stara wersja ?
jeśli tak to co pobrać na laptopa i wgrać Przez USB ?
 
Ostatnia edycja:

lgawron

New member
gratuluje zakupu

pobierasz exe
uruchamiasz
wskazujesz Pen Drive
podlaczasz do TV
reszta robi sie sama.

PS. jak daleko masz do tv? bardzo wysoko wisi... moj jest ~60 cm od podlogi i nadal zaluje, ze nie dalem jeszcze nizej...
 

tomekb19

Member
gratuluje zakupu

pobierasz exe
uruchamiasz
wskazujesz Pen Drive
podlaczasz do TV
reszta robi sie sama.

PS. jak daleko masz do tv? bardzo wysoko wisi... moj jest ~60 cm od podlogi i nadal zaluje, ze nie dalem jeszcze nizej...

U mnie też 60 cm od podłogi - liczyłem tak żeby 2/3 TV było na wysokości moich oczu jak siedzę na kanapie - moim zdaniem idealnie :)

Edit:

Updatowaliście TV do jakiegoś nowego oprogramowania po zakupie? Jeśli tak to czy zmieniło się coś?
 
Ostatnia edycja:

lgawron

New member
No wlasnie bardzo dziwie sie tym wszystkim instalacjom "przy suficie". Dla mnie najwygodnie jest jak srodek ekranu wypada delikatnie ponizej linii oczu - nie trzeba zadzierac glowy :)

Mam wrazenie, ze od czasu zakupu siadla jasnosc telewizora. Czy to jest mozliwe? Od razu uprzedzam, ze to tylko i wylacznie przeczucie. Kiedys jednak zazwyczaj ogladalem przy Eco Medium wieczorami i bylo ok. Teraz przy tych samych ustawieniach i Eco Low mam wrazenie, ze wcale jakos mocno nie swieci.

Moze to byc oczywiscie tylko wrazenie i/lub przyzwyczajenie. Pamietam, ze na poczatku dziwilem sie jak dobrze wyglada czern na koncertach MTVHD. Teraz jakos juz tego nie widze ...

Soft aktualizuje, jak tylko wychodza nowe wersje (takie przyzwyczajenie) - roznic zadnych ...
 

maniekok3

New member
gratuluje zakupu

pobierasz exe
uruchamiasz
wskazujesz Pen Drive
podlaczasz do TV
reszta robi sie sama.

PS. jak daleko masz do tv? bardzo wysoko wisi... moj jest ~60 cm od podlogi i nadal zaluje, ze nie dalem jeszcze nizej...

90 cm od podłogi i 3 m od ekranu , powiem szczerze że nie myślałem jak wieszałem i tak opuściłem go w porównaniu z poprzednikiem LCD 40 cali . Wcale nie podnosi się wzroku aby oglądać jest ok .
Ps dzięki za ( pobierasz exe ... )
 
Ostatnia edycja:
ładna ta naklejka na tv za 9tysiaków.... chyba już mi przeszła chęć na niego... przepraszam to nie z złośliwości ale to może folia ochronna taka jak na telefonach może trzeba ją zerwać z czasem.... nie ...to nie jest śmieszne
 

lgawron

New member
eee ... bez paniki ...
mam tv ladnych pare miesiecy - nic nie schodzi

jak zacznie schodzic - to oddam na gwarancji i tyle .. ewidentna usterka.


edit:

maniek, przestaw tv na angielski i dopasowuj wyrazy :) A tak serio to na avsforum znajdziesz watek dotyczacy kalibracji tej plazmy i konfiguracji az nadto.
 

tomekb19

Member
Zapytam jeszcze raz, bo chyba gdzieś zginęło :)
Updatował ktoś z Was firmware? Jeśli tak, to czy były jakieś widoczne zmiany po updacie?
 

domajo

New member
Mam tv PS64D8000
Podłączyłem pod port CI moduł AstonCrypt (ver. 2.26) i włożyłem kartę Cyfry+. Następnie włączyłem programowanie kanałów (automatyczne). Ściągnęły się wszystkie ale niektóre się dublują i jest straszna "sieczka"np. TVP1 na 526 kanale. Ręczne przesuwanie to masakryczna praca.
Postanowiłem więc sobie pomóc i zgrałem listę kanałów na pendrive'a aby ją obrobić komputerowo w SamyGo. Niestety lista nie chce się zładować do tego programu.
Może ktoś z Was pomóc czym ją można obrobić w jakiś łatwy spośób, albo może ktoś ma gotową listę programów C+ dla tego TV i mogłby sie podzielić?
 

ipslawek

New member
Mam tv PS64D8000
Podłączyłem pod port CI moduł AstonCrypt (ver. 2.26) i włożyłem kartę Cyfry+. Następnie włączyłem programowanie kanałów (automatyczne). Ściągnęły się wszystkie ale niektóre się dublują i jest straszna "sieczka"np. TVP1 na 526 kanale. Ręczne przesuwanie to masakryczna praca.
Postanowiłem więc sobie pomóc i zgrałem listę kanałów na pendrive'a aby ją obrobić komputerowo w SamyGo. Niestety lista nie chce się zładować do tego programu.
Może ktoś z Was pomóc czym ją można obrobić w jakiś łatwy spośób, albo może ktoś ma gotową listę programów C+ dla tego TV i mogłby sie podzielić?
Polecem samtoolbox.sourceforge.net
Na PS51D8000 działa bez problemu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry