PS43D450 -wszystko na ten temat

oiram13

New member
Witam, jestem nowy i nie znalazłem tutaj swojej plazmy w tematach, dlatego zakładam nowy dla innych użytkowników celem wymiany zdań, porad i tp. Jest to nowość Samsunga, której nie ma na ich oficjalnej stronie bo jak mnie poinformowali na infolinii TV nie miał jeszcze oficjalnej premiery. Zdecydowałem się na jego zakup bo był tani 1700zł. ale ma pełne i legalne "papiery". Ponieważ jest to mój pierwszy nie kineskopowy TV nie mam doświadczenia ale skusiłem się wejść w MS i oto jakie informacje mi wyświetliło (na razie powstrzymałem się od grzebania w tych ustawieniach).
T-MST4DEUC-1004.0
T-MST4DEOS-1001
E-Manual:pX5DVBEU2A-1001

EDID SUCCESS
HDCP SUCCESS
CALIB: AV/COMP/PC/HDMI/
Option:26070C101
T-MSXDEUCIP-1000
SDAL-3.5.1.0
RFS:'Mstar-X5 1003
2011-02-05
F-ET-0x48-0023
Type:43DHHcD
Model:pS43D450
lOGIC S/W:11-01-10
CIP SUCCESS LOCK 0
Factory Data Ver: 119
EERC Version:538
DTP-AP-COMP-631-X5_DEU-06
DTP-BP-HAL-0122-X5_DEU-02
DTP-BP-0615-02-09
Date of purchase: 2/11/2011

Niewiele z tego rozumiem ale może ktoś by mi powiedział co ciekawego z tych danych można się dowiedzieć. Wiem, że gdzieś powinna być ilość godzin świecenia matrycy ale nie wiem która to.
Z góry dzięki za wyjaśnienia.
 

amper

New member
witaj ! W Media Markt widziałem tą plazme dzisiaj za ok 2100 wiec cena Twoja jest bardzo dobra ,Nie pomogę ci ,ale sam jestem nią trochę zainteresowany wiec moze napisał bys jak odbiera np sd lub analog ...może sie skuszę na nią .pozdrawiam
 

oiram13

New member
witaj ! W Media Markt widziałem tą plazme dzisiaj za ok 2100 wiec cena Twoja jest bardzo dobra ,Nie pomogę ci ,ale sam jestem nią trochę zainteresowany wiec moze napisał bys jak odbiera np sd lub analog ...może sie skuszę na nią .pozdrawiam
Ja kupiłem ją w w sklepie internetowym ale z odbiorem na drugi dzień w Warszawie. Minęło kilka dni ale mogę powiedzieć, że analog z kablówki Net-Serwis jest na poziomie dobrym w zależności od jakości sygnału. Obraz z Cyfrowego Polsatu jest o niebo lepszy. Z DVD bardzo dobry w zależności od sprzętu (Philips DVP3580) i jego ustawień no i oczywiście od tego jaki format oglądasz. Ostatnio oglądałem z dysku USB film w FHD (.mkv) - jakość idealna.
Czyta polskie napisy, odtwarza z dysku usb bez zewnętrznego zasilania i rozpoznaje partycje. Co do dźwięku to mało zwracam na to uwagi ale przy odpowiednim ustawieniu korektora jest dobry. Obudowa nie trzeszczy a szumy są słyszalne tylko jak wyciszysz dźwięk i to trzeba się wsłuchiwać. Obecnie poznaje jeszcze jego funkcje - ostatnio zezłościłem się bo napisy nie miały polskich znaków ale pogmerałem w menu i przestawiłem i jest OK. Można ustawić ich wielkość, opóźnienie lub przyspieszenie itp. Istnieje szeroki zakres ustawiania formatów ekranu i jego jasności, barwy, nasycenia itp. Jak na razie jestem zadowolony - czas pokaże, jak zawsze.
 

pinochet

New member
oiram13, a nie zważyłeś rozchodzenia się w mkv dźwięku z obrazem. Już miałem kupić P42c3 ale doszedłem do wniosku iż mogę poczekać na opinie o tym TV. No i jak z buczeniem TV;d W przypadku ps42c450 te cechy zadecydowały o moejej rezygnacji z zakupu tego modelu.
 

oiram13

New member
oiram13, a nie zważyłeś rozchodzenia się w mkv dźwięku z obrazem. Już miałem kupić P42c3 ale doszedłem do wniosku iż mogę poczekać na opinie o tym TV. No i jak z buczeniem TV;d W przypadku ps42c450 te cechy zadecydowały o moejej rezygnacji z zakupu tego modelu.
Jak, pisałem buczenie jest ledwo słyszalne jak dźwięk jest wyciszony ale by usłyszeć musisz podejść do TV i nasłuchiwać - przy normalnym oglądaniu nic nie słychać. Niestety jak na razie oglądałem jeden film mkv ale przyrodniczy i trudno mi cokolwiek powiedzieć o niedopasowaniu obrazu do dźwięku gdyż był tylko narrator.
 

oiram13

New member
fotki pilota i menu

Niestety zdjęcia robiłem wieczorem i z lampą nie jest najlepiej, ale postaram się zrobić za dnia, chyba że to wystarczy. Trochę cierpliwości. Na stronie Samsunga można ściągnąć manual do PS43D490, który różni się jedynie tym, że opisane są konfiguracje sieci i opcji 3D.
 

Attachments

  • Pilot_PS43D450.jpg
    Pilot_PS43D450.jpg
    49 KB · Wyś: 10611
  • Menu_PS43D450.jpg
    Menu_PS43D450.jpg
    51,4 KB · Wyś: 10623

gadzik3

New member
oiram13, a nie zważyłeś rozchodzenia się w mkv dźwięku z obrazem. Już miałem kupić P42c3 ale doszedłem do wniosku iż mogę poczekać na opinie o tym TV. No i jak z buczeniem TV;d W przypadku ps42c450 te cechy zadecydowały o moejej rezygnacji z zakupu tego modelu.
U mnie w lg jest taki problem ale wówczas gdy są 2 ścieżki dźwiękowe na tej z lektorem jest problem.
 

loookash

New member
Zastanawiam się nad zakupem tej plazmy, ale tak naprawdę to czym się ona różni od modelu c450. Nie jest dla mnie problemem dołożyć 200 zł do wyższego modelu tylko czy jest sens.
*oiram13 - i jak po tych kilku tygodniach użytkowania, zadowolony jesteś z wyboru tego tv?

Pozdrawiam
 

oiram13

New member
Zastanawiam się nad zakupem tej plazmy, ale tak naprawdę to czym się ona różni od modelu c450. Nie jest dla mnie problemem dołożyć 200 zł do wyższego modelu tylko czy jest sens.
*oiram13 - i jak po tych kilku tygodniach użytkowania, zadowolony jesteś z wyboru tego tv?

Pozdrawiam

Nie znam różnicy między tymi modelami, ja byłem ograniczony kwotowo i wydałem swoje maximum.
W tej chwili po wymianie dekodera PC obraz jest bardzo dobry zarówno nadawany w HD jak i SD po kablu HDMI. Z kablówki (Net-Serwis) obraz jest od znośnego do dobrego+ w zależności od programu (wszystkie w SD). Uważam, że od strony obrazu jak i dźwięku (z głośniczków wew.) jest bardzo dobrze. Denerwuje mnie jedynie konieczność kilku kliknięć na pilocie aby wł/wył PIP (nie ma dedykowanego klawisza).
Jak się coś zacznie dziać lub mnie denerwować to dam znać.

Czy ktoś ma już odpowiedź na moje pytanie w pierwszym poście - menu serwisowe i co tam można polepszyć i jak nie popieprzyć.
 

oiram13

New member
Nareszcie na oficjalnej stronie SAMSUNG

Witam, dawno nie zaglądałem tu i szkoda, że brak jest nowych postów. Ostatnio zauważyłem na stronie Samsunga wreszcie ten model
http://www.samsung.com/pl/consumer/...XXH/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=feature
Jest tam opis, manual i upgrade z 15 maja. Jak na razie plazma sprawuje się idealnie i nie mam na co narzekać, no może na to, iż brak (lub nie mogę się doszukać) ustawień tła napisów z plików tekstowych.
Na razie nie będę wgrywał nowego oprogramowania ale jak ktoś to zrobi niech powiadomi na forum co ono zmieniło.

Pozdrawiam, i miłych wakacji :grin:
 

suhar80

New member
Mam ps43d490 ale oznaczenie oprogramowania z dnia 16 maja takie samo. Oprogramowanie wprowadziło zmianę obsługi moltimediów (dodano jedną pozycję w menu) oraz tv teraz sam skaluje przeglądane zdjęcia - nie rozciąga ich i nie deformuje.
 

oiram13

New member
Mam ps43d490 ale oznaczenie oprogramowania z dnia 16 maja takie samo. Oprogramowanie wprowadziło zmianę obsługi moltimediów (dodano jedną pozycję w menu) oraz tv teraz sam skaluje przeglądane zdjęcia - nie rozciąga ich i nie deformuje.
Czy możesz podać co to za dodana pozycja w menu?
 

suhar80

New member
W menu content (przycisk na pilocie) - "menedżer kanałów" - u mnie w menu po kupieniu tv w tym miejscu tego nie było
 
Ostatnia edycja:

oiram13

New member
Cale

Długość przekątnej tafli szklanej ekranu to 110cm = 43,31 cala, a długość przekątnej aktywnego ekranu to 109,2cm = 42,992125984252 cala.
 
Do góry