Darmowy serwer DLNA ?

Cyborg65

New member
Witam

Prosta zasada jak chcesz włączy i ma działać to wybierasz prosty.
Albo najprostszy Tu zdecydowanie najprostszy jaki spotkałem to PlayOn
Nic się nie ustawia po prostu włączyć i chodzi płatny
Drugi niesamowicie prosty serwer to PS3MS zmiana kodu języka i lata
Tu można zakombinować z ustawianiami Bezpłatny.
Stary Mezmo (nowego nie znam) to żenada nie miał napisów (wiem że teraz ma )coś tam idzie poustawiać ale pewno od zarania niewiele i tak zostało.Płatny
Zdecydowanie najbardziej rozbudowany a zarazem trudny do okiełznania jest Wild Media Serwer tu ty decydujesz co jak ma być dekodowane skalowane jak przesłane i jaki sposób komunikacji z poziomu pilota jest dla ciebie istotny.
Mało pewna część ustawiań jest dostępna z pozycji pilota podnoszenie napisów przyśpieszanie opóźnianie dźwięku i wiele innych.
To ty decydujesz czy pliki muzyczne flac, wma będą wysłane na KD przez TV bezstratnym LPCM czy MP3. Jak ktoś lubi muzykę w naprawdę wysokiej jakości to wie o czym piszę.
Ale, dla osoby całkowicie nie znającej tematu, będzie trudny do opanowania.
To znaczy zacznie działać od razu po włączeniu tylko doszlifowanie to spore wyzwanie. Płatny ok 100Pln
Osobiście polecam dla tych co mają sporo zaparcia i czasu, albo po prostu wiedzą co się z czym je. Producent daje miesiąc darmowy na zapoznanie się z możliwościami.
Tu mała pomoc
http://www.forum.sony.pl/viewtopic....&sid=c517f84b9b6e6498cdf3c3905fd9fa50&start=0
I nic nie stoi na przeszkodzie w zamontowaniu nawet 10ciu serwerów naraz,
w TV po prostu włączymy ten co chcemy.
Dopiszę Zachwalamy tu serviio czy tam jakoś nie odtwarza MKV dalej nie sprawdzałem dyskwalifikacja
P:lol:zdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Cyborg65

New member
Witam

Nie wiem, ja nie, co nie znaczy że nikt.
Ważniejsze jest raczej to że do każdego rodzaju materiału możesz wykorzystać inny rodzaj transkodowania a jak by było mało to dla danego "tytułu" możesz zrobić wyjątek.Czyli zmiana profilu w konkretnym przypadku
Np wszystkie MKV tak a konkretnie ten to tak bo się np nie tnie.
To że jest wybór to raczej nie minus.
Pozdrawiam.:lol:
 

adamuadamu

New member
możecie mi przy okazji napisać, jak zmusić ps3 mediaserver do współpracy (z samem le37c630)? poczytałem sobie forum ps3ms, dorzuciłem plik konfiguracyjny zgodnie z opisem, ale objawy cały czas identyczne - tv widzi uruchomiony serwer, mogę poruszać się po strukturze folderów, ale próba uruchomienia czegokolwiek to po sekundzie komunikat na tv "nieobsługiwany format" - a widzę przy okazji, że sam program nie zabiera się nawet do transkodowania. na routerze brak blokady, na kompie - serwerze dodane reguły przepuszczające cały ruch na porcie 5001. co robię nie tak?
 

adamuadamu

New member
zmusiłem ps3ms do współpracy - oficjalna do ściągnięcia wersja 1.10 nie obsługuje za bardzo urządzeń innych niż ps3. 1.20b bez problemu działa i rozpoznaje tv. teraz czas na ujarzmienie mediów z netu, bo WMS/HMS ma jedną wkurzającą wadę przy filmach - tnie ostatnie kilka % kazdego materiału - zarówno filmów z dysku, jak i materiałów z netu typu youtube czy mtv
 

stroozyk

New member
Chciałbym dorzucić do tematu moje ostatnie odkrycie.
Chodzi o serwer mediów dotyczący tylko i wyłącznie muzyki. Jeśli ktoś używa Foobara polecam wtyczkę foo_upnp, ma ona bowiem bardzo fajne możliwości:
- Serwer mediów z biblioteki foobara (niestety póki co na Samsungu to nie działa, ale już nad tym pracują)
- Control Point czyli możliwość odtwarzania, sterowania, również streamowania np bezpośrednio do TV
- Klient DLNA, czyli mając w sieci inny serwer możemy odtwarzać jego zawartość

O ile niestety podstawowa funkcjonalność jak pisałem póki co nie działa, o tyle reszta chodzi super.

Dzięki temu fani dobrego brzmienia mogą, siedząc przy laptopie, po WiFi streamować muzykę (dekodowaną np z bezstratnego formatu do LPCM), do telewizora bez utraty jakości, tam stosując połączenie po optyku do sprzętu grającego mamy naprawde fajny zestaw grający).
 

krzychc22

New member
To ja dodam jeszcze do listy:

Indeksy z obrazkami w filmie.
Skok na początek
Skok na koniec.
Przewijanie z „zmienną” prędkością.
Opcja ustawienia z pilota: wielkości, kodowania, opóźnienia napisów.

W jaki sposób korzystasz z przewijania ze zmienną prędkością, czy indeksów - mam LE40C650 i nie mam takiej możliwości?
 

Shreq79

New member
a czy moze mi ktos powiedziec w jaki sposob uruchomic napisy w programie Serviio lub Mezzmo?? Probuje to zrobic i juz chyba ze 3 godziny stracilem i dalej nici...
 

miki74

Member
XBMC jest to świetnym Media Center który posiada serwer i klienta dnla. Można go przełączyć na język polski i uruchomić w okienku.
Strona projektu: XBMC
 

miki74

Member
Jeżeli podłączyłeś laptopa to możesz przełączyć obraz tylko na TV, przez wciśnięcie Fn + Fx (patrz instrukcja laptopa). I problem w sumie załatwiony.

Jeżeli masz kompa który jest podłączony do monitora i TV, nie chcesz rezygnować z monitora, a obraz nie klonuje się a powiększa, to w XBMC System / System / Wyjście video - można przełączyć na drugi ekran lub uruchomić w oknie. Tam też ustawiasz rozdzielczość jeżeli jest xbmc otwarty na pełnym ekranie.
 

SATAn_

New member
Bez reklam
Jeżeli podłączyłeś laptopa to możesz przełączyć obraz tylko na TV, przez wciśnięcie Fn + Fx (patrz instrukcja laptopa). I problem w sumie załatwiony.

Jeżeli masz kompa który jest podłączony do monitora i TV, nie chcesz rezygnować z monitora, a obraz nie klonuje się a powiększa, to w XBMC System / System / Wyjście video - można przełączyć na drugi ekran lub uruchomić w oknie. Tam też ustawiasz rozdzielczość jeżeli jest xbmc otwarty na pełnym ekranie.

i to wedlug Ciebie jest serwer DLNA ? Mylisz pojecia. Myslalem ze to wlasnie program do tworzenia serwera a nie kit na PC
 

radekg32

New member
Czy ktos z Was juz tesowal TVMOBiLi ? LINK
Wlasnie pobralem,nawet niczego sobie,jestem dopiero w fazie testowania;cale udostepnianie i zarzadzanie odbywa sie z poziomu strony WWW,jedyny mankament jak narazie to brak PL no ale nie na tyle trudne zeby rozkminic :roll:
 

raqq

New member
Witam, mam do was pytanie odnośnie serwera multimediów i streamowania dźwięku. Jest możliwość przesyłania dźwięku z laptopa do tv, ale źródłem dźwięku jest strona internetowa np. youtube, myspace itp.?
Szukam czegoś takiego, a możliwe że nie jest to wogole możliwe.
Dziekuje za odpowiedz
 

mariuszpk

New member
Darmowy. Po 14 dniach przestaje działać tylko podgląd filmów i muzyki z serwera przez www z komputera.

Wysyłane z mojego GT-I9003 za pomocą Tapatalk 2
 
Wmp 12

Od momenty gdy się pojawił Windows 7 z Windows Media Player 12 korzystam z wbudowanego w ten player serwera, a dokładnie z funkcji "Odtwarzaj do TV650" po wykryciu przez komputer telewizora.
Otwiera się odtwarzacz gdzie można wrzucać pliki do listy. W ten sposób można również odtwarzać pliki, których C650 nie widzi: mts, ,m2ts, mov, wav, rmvb (rmvb firmware 200x.xx, na 30xx.xx brak kodeka) itp. Czasami poprotu brak kodeka w TV.
W ustawienia WMP12 można dodać katalogi do serwera DLNA. TV potem w Media widzi odpowiednie katalogi.
 
Do góry