Ipla w Internet TV

sirtrotyl

New member
W jakim odtwarzaczu BR jest już dostępna Ipla ?? Czy jest dostępna czy to tylko takie mydlenie oczu od Samsunga, że w BR Ipla będzie...
Jeśli w jakimś BR już ta Ipla jest to proszę opisać wrażenia.
 

amor_priv

New member
Ja mam telewizor Samsung LE40C650 z Samsung Internet@TV. Iplę mam właściwie od początku. Chodzi bez zarzutu. Mam też BD C5500, ale kupiłem dziś, i nie podłączałem sieci. I chyba nie podłączę, bo po co, skoro w TV mam to samo.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Ja mam telewizor Samsung LE40C650 z Samsung Internet@TV. Iplę mam właściwie od początku. Chodzi bez zarzutu. Mam też BD C5500, ale kupiłem dziś, i nie podłączałem sieci. I chyba nie podłączę, bo po co, skoro w TV mam to samo.

No by sprawdzić, przetestować i podzielić się informacją a nie tylko się pochwalić nowym BD.
 

amor_priv

New member
To musi poczekać do jutra :) Żona ogląda film i nie mam jak podejść. Po za tym nie chciałem się pochwalić, tylko poinformować, że Ipla jest w Internet@TV. Bo widzę, że nikt tu nie ma. A żeby nikt nie zarzucił, że piszę o telewizorze, to "się pochwaliłem" :)
 

sirtrotyl

New member
I to jest trochę dziwne - na stronie Samsunga wyraźnie pisze, że BR w wybranych modelach wspierające internetTV będą posiadały te same widgety co TV - przynajmniej takie można odnieść wrażenie.
Mam TV B650 i tylko od seri C650 jest wsparcie dla nowych widgetów więc chciałbym kupić BR i cieszyć się Iplą a tu tylko takie mydlenie oczu...
SAMSUNG Internet@TV
 

pas5

New member
Odp. Samsunga o IPLA w odtwarzaczach BlueRay

Szanowny Kliencie


W imieniu firmy Samsung Electronics Polska Sp. z o.o. serdecznie
dziękujemy za kontakt. W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy
poinformować:
Obecnie serwis iPla jest wprowadzany dla telewizorów, odtwarzaczy.
Obecnie nie są podawane dokładne dane kiedy dla jakiego odtwarzacza
zostanie udostępniony dany widget.

Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania.

Z poważaniem

No cóż.....coś tam programują i instalują..ale nie wiadomo gdzie i kiedy...
 

meego

New member
Smutna prawda jest taka, że Samsung do spółki z Redefine (firma od Ipli) lecą sobie w kulki i nabijają klientów w butelkę.

Ipli nie ma w ŻADNYM odtwarzaczu BR Samsunga.

Problem w tym, że na stronie Samsunga jest prezentacja Internet@TV w której Ipla jest wręcz EKSPONOWANA na pierwszym planie, jest konkretna lista widżetów na której jest Ipla, a obok jest lista obsługiwanych modeli BluRay, bez jakiejkolwiek wzmianki, że tylko niektóre widżety są dostępne na odtwarzaczach BR. Zwykły PRZEKRĘT nadający się do zwrotu towaru na podstawie NIEZGODNOŚCI Z UMOWĄ.

Na dodatek na stronach Ipla jest jak wół napisane, że jeśli ktoś nie posiada telewizora Samsunga z Internet@TV to może podłączyć do niego odtwarzacz BluRay Samsunga by uzyskać dostęp do Ipla. I to też jest kłamstwo bo - jak napisałem - ŻADEN model BR Samsunga nie obsługuje Ipla, mimo że od czasu publikacji tej informacji minęło już pół roku.

Dzwoniłem do Samsunga - nie wiedzą kiedy i czy w ogóle Ipla zostanie udostępniona dla obecnych modeli BR. To się nazywa zwykłe oszustwo.

Pozostaje tylko mieć nadzieję, że jakiś właściciel telewizora Samsunga z Internet@TV się w końcu zlituje i wydłubie z niego widżet Ipla (tak jak to miało miejsce z innymi widżetami, np. Skype) i udostępni go w sieci. Wtedy będzie można go sobie bez problemu zainstalować na odtwarzaczu BluRay (z własnego serwera poprzez konto develop).

Niestety, jak dotąd przez pół roku nikt się nie zlitował nad biednymi orżniętymi przez Samsunga właścicielami BR i nie wyłuskał tego widżetu z telewizora :-(

P.S. Wszystkie tłumaczenia Samsunga (pana z infolinii), że oni dopiero badają czy jest możliwa obsługa Ipli na obecnych modelach (czy procesor nie jest za słaby itp) są po prostu śmieszne, bo filmy Ipla (także w najlepszej jakości HD) odtwarzają się na obecnych modelach BR Samsunga po prostu DOSKONALE. Na moim BD-C8200 jakość filmów HD z Ipli jest lepsza niż Canal+ HD. Wystarczy wyłuskać sobie link do filmu (np. za pomocą serwisu RIpla) i poprzez plik XML zapodać go do widżetu NetPlayer 2.55 i wszystko gra i buczy, tyle że w ten sposób jest oczywiście strasznie niewygodne... Jest to więc tylko kwestia widżetu zapewniającego obsługę list filmów z Ipla, a same filmy są w pełni kompatybilne i odtwarzają się świetnie...
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Ipla dostępna jest również w ps3, działa bez zastrzeżeń, chociaż zakup obecnie konsoli jako tylko i wyłącznie odtwarzacza bluray jest nieopłacalny.
 

meego

New member
Ipla dostępna jest również w ps3, działa bez zastrzeżeń.
Ale ja chyba nie po to kupiłem odtwarzacz Bluray Samsunga, reklamowany WSZĘDZIE z logo widżetu Ipli (bo jak się reklamuje odtwarzacz to się jednocześnie pokazuje widok ekranu Internet@TV a na nim pokazana jest Ipla), znajdujący się na stronie Samsunga na liście sprzętu obsługującego widżety (gdzie na tej samej stronie Ipla pokazywana jest na pierwszym miejscu i NIGDZIE nie ma jakiejkolwiek informacji że jest tylko na wybranych urządzeniach) żebym musiał sobie dodatkowo PS3 kupować specjalnie dla Ipli...

Myślę, że jak Samsung nie zmieni swojego postępowania i dalej będzie w ten sposób dymać swoich klientów to w końcu ludzie przejrzą na oczy i poszukają sobie innych marek/producentów. Użytkownicy telewizorów serii B przekonali się na własnej skórze co to znaczy być olanym już po roku. Teraz to samo z odtwarzaczami bluray.

Ludzie w Samsungu sobie DOSKONALE zdają sprawę, że każdemu użytkownikowi najbardziej zależy właśnie na Ipli, bo jest to po prostu w chwili obecnej najciekawsza oferta VOD. I skoro sobie zdają sprawę, to znaczy że CELOWO odbierają swoim klientom - użytkownikom odtwarzaczy Bluray - tę funkcję. A to jest zwykłe dziadostwo.

Opowiadania infolinii Samsunga, że niby na odtwarzaczach Bluray "nie da się" to zwykłe kłamstwo, bo np. BD-C8200 czy 8500 mają identyczną konfigurację sprzętową jak telewizory serii C (ten sam procesor ARM, pamięć, itp.), a więc identyczną wydajność i możliwości. Zresztą wystarczy zainstalować NetPlayera by odtwarzać filmy bezpośrednio z Ipli, tyle że trzeba ręcznie linki wydłubywać i wpisywać poprzez .xml, więc jest strasznie niewygodnie, ale nawet w najwyższej jakości HD wszystko działa po prostu pięknie...

Myślę, że powodem braku Ipli jest też to, że po prostu polscy użytkownicy są mało wymagający. Ja jak po raz pierwszy zajrzałem na to forum to myślałem, że tu znajdę całe wątki postów krytykujących Samsunga za niedotrzymanie obietnicy i kłamliwą reklamę, i że setki ludzi dzwonią na infolinię Samsunga i domagają się dodania Ipli. A tu nic... ktoś tam co najwyżej stwierdzi, że szkoda że nie ma, i tyle. Skoro więc nikt się nie domaga to cóż się dziwić że Samsung ma to gdzieś...
 

maciejwl

New member
Ja pisałem w sprawie Ipli do Ipli ;) i później do Samsunga, oto odpowiedź od Ipla dlaczego nie ma ich widgetu w Blu-ray:

O tym czy widget ipla znajduje się w danym telewizorze, kinie domowym czy urządzeniu typu Blu-Ray decyduje jego producent.

a oto odpowiedź od Samsunga na moje pytanie dlaczego nie ma widgetu Ipla (zacytowałem słowa Ipli że producent sprzętu decyduje o pojawieniu się odpowiednich aplikacji) i że jest to wprowadzanie w błąd potencjalnych klientów odtwarzaczy Blu-ray:

Na stronie są informacje o nowych widgetach lecz nie są podane zobowiązujące terminy wprowadzenia poszczególnych aplikacji dla poszczególnych sprzętów. Dodatkowo na stronie znajduje się nota prawna która opisuje sytuacje, iż producent ma
możliwość zmiany informacji na stronie oraz to, iż nie jest ona ofertą handlową. W tej
sytuacji proszę o cierpliwość i oczekiwanie na informacje w sprawie odtwarzaczy i nowych widgetów.


tak więc pozostaje czekać :(
 

amor_priv

New member
Ja pisałem w sprawie Ipli do Ipli ;) i później do Samsunga, oto odpowiedź od Ipla dlaczego nie ma ich widgetu w Blu-ray:

O tym czy widget ipla znajduje się w danym telewizorze, kinie domowym czy urządzeniu typu Blu-Ray decyduje jego producent.

a oto odpowiedź od Samsunga na moje pytanie dlaczego nie ma widgetu Ipla (zacytowałem słowa Ipli że producent sprzętu decyduje o pojawieniu się odpowiednich aplikacji) i że jest to wprowadzanie w błąd potencjalnych klientów odtwarzaczy Blu-ray:

Na stronie są informacje o nowych widgetach lecz nie są podane zobowiązujące terminy wprowadzenia poszczególnych aplikacji dla poszczególnych sprzętów. Dodatkowo na stronie znajduje się nota prawna która opisuje sytuacje, iż producent ma
możliwość zmiany informacji na stronie oraz to, iż nie jest ona ofertą handlową. W tej
sytuacji proszę o cierpliwość i oczekiwanie na informacje w sprawie odtwarzaczy i nowych widgetów.


tak więc pozostaje czekać :(

Krótko mówiąc Samsung traktuje klientów tak samo, jak politycy obywateli - jak idiotów. Piszą coś, co jest nieprawdą, a na pytanie tłumaczą się mętnymi zapisami na stronie. A Ipla chyba ma gotową odpowiedź na to pytanie, bo ja ich też pytałem o to, i dostałem Słowo w słowo taką samą odpowiedź :)
 

meego

New member
Krótko mówiąc Samsung traktuje klientów tak samo, jak politycy obywateli - jak idiotów. Piszą coś, co jest nieprawdą, a na pytanie tłumaczą się mętnymi zapisami na stronie. A Ipla chyba ma gotową odpowiedź na to pytanie, bo ja ich też pytałem o to, i dostałem Słowo w słowo taką samą odpowiedź :)
Wygląda na to, że wszyscy pracownicy Ipli dostali SMSa z gotową odpowiedzią (zupełnie jak politycy PO w sprawie przyczyn katastrofy Tupolewa 8)), bo ja również dostałem identyczną (do komentarza na ich kanale YouTube do filmiku prezentującego Iplę na Samsungu) - słowo w słowo. Chyba to porównanie z politykami jest więc trafne.

ipla niedlugo pojawi sie na BD (kwestia tygodnia / dwóch)

I to jest BARDZO dobra wiadomość, oby tym razem prawdziwa... Trzymamy za słowo 8)
 

meego

New member
Chyba można zaufać kontaktom majkel14 ;-)

Urra!

Tak na marginesie - czy tylko mnie rozjeżdza się dźwięk? We wszystkim: youtube, ipla, vimeo, dailymotion, vod.tvp.pl.... dźwięk wyprzedza obraz, coraz bardziej w miarę długości filmu. Po kilkunastu minutach różnica jest już kilkusekundowa i uniemożliwia normalne oglądanie. Trzeba na chwilę spauzować, wtedy na jakiś czas wraca do normy.

Może majkel14 posiadając tak dobre kontakty w Samsungu mógłby im przekazać informację o tym problemie?
 
Ostatnia edycja:

sluuurp

New member
Ipli nie ma w ŻADNYM odtwarzaczu BR Samsunga.

Na odtwarzaczu Samsunga BD-D9600 Ipla śmiga, że hej. Jedno mnie tylko denerwuje co jakis czas włącza się wygaszacz ekranu i trzeba wcisnąc na pilocie obojętnie jaki przycisk.
Mam ten odtwarzacz od trzech dni i jeszcze tego nie rozgryzłem.
 

meego

New member
Na odtwarzaczu Samsunga BD-D9600 Ipla śmiga, że hej.
Gdy pisałem to co zacytowałeś, jak zapewne nietrudno się domyślić, Ipli na Bluray'u jeszcze wtedy nie było.

A wygaszacz rzeczywiście denerwujący, podobnie jak rozjeżdżający się dźwięk (ale to nie wina Ipli, rozjeżdża się na wszystkim, więc to kwestia kodeków).
 
Do góry