Jakie są objawy uszkodzenia matrycy w LED

cureman

Active member
Bez reklam
Gdy spoglądam lekko z boku to obraz jest mleczny z domieszką różowego traci barwy i ostrośc i to nawet przy minimalnym spoglądaniu z boku .W innym pokoju mam LCD i nie ma takich objawów .Przy zakupie tego tv nigdy nie było takich objawów .Nie wiem gdzie tkwi przyczyna dla tego pytam.
 

LUPO78

Banned
Gdy spoglądam lekko z boku to obraz jest mleczny z domieszką różowego traci barwy i ostrośc i to nawet przy minimalnym spoglądaniu z boku .W innym pokoju mam LCD i nie ma takich objawów .Przy zakupie tego tv nigdy nie było takich objawów .Nie wiem gdzie tkwi przyczyna dla tego pytam.

wydaje się nie być to normalne i zdecydowanie nie jest to normalne, co to za model tv , ale chyba zdecydowanie pozostaje ci wejść w bliższy kontakt z serwisem
 
Ostatnia edycja:

cureman

Active member
Bez reklam
C 55 6700 ,sygnał przez hdmi cyfrowy polsat hd.Sprawdzałem wszystkie kable nic to nie dało .Obraz z przodu jest w miarę ok ale już lekko z boku widać te objawy.Wieczorem widać to już z przodu .
 

cureman

Active member
Bez reklam
Pewnie masz matrycę CNxx bo one właśnie mają takie beznadziejne kąty widzenia.

Mylisz się kolego i to bardzo bo mam matrycę samsunga SQ04 i od kupna tego telewizora mogłem patrzeć na telewizor nawet z kuchni (mam salon połączony razem ) i obraz nie maiał takich objawów najbardziej widać to na twarzach maja takie sino fioletowe kolory a obraz jest nie ostry i wyblakły i gdybym spoglądał pod ostrymi kontami to było by to normalne ale nie gdy delikatnie przechylę głowę ! Pojechałem specjalnie do sklepu i oglądałem wszystko pod ostrymi kątami takich efektów nie ma! Co się mogło stać?
 

darken

New member
witam
grzebaleś moze w menu servisowym lub moze przesadziles z ustawieniami jest ich sporo i mozna sobie niezle pogorszyc :). Proponuje zrobic reset do ustawien fabrycznych i zobaczyc czy cos sie poprawi jezeli nie to pozostaje tylko serwis moze jakies fizyczne uszkodzenie.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Tak grzebałem w menu serwisowym namieszałem w opcjach kalibracji obrazu przyjechał serwis wymienił płytę główną i powiedział że wszystko jest ok ale niestety nie jest objawy jakie są to widzę!.Dziś dzwoniłem do serwisu i czekam na termin.Zawsze myślałem że zmiana płyty głównej eliminuje zmiany w menu serwisowym ?
 

darken

New member
wydaje mi sie ze sa 2 mozliwosci
po 1 ze podczas wymiany płyty glównej przelozyli pamiec z jednej plyty na 2 i pozostalo to samo menu serwisowe (istnieje mozliwosc ze jest to kosc pamieci przekladalna w celu mozliwosci ponownego programowania) lub
2 mozliwosc ze pamiec menu serwisowe sa na osobnym ukladzie innym niz plyta glowna a wynika to z faktu iz jak wiadomo te tv maja rozne matryce a informacja o tym jest zawarta w menu serwisowym i wiazalo by sie to z dobieraniem plyty pod dana matryce i wielkosc tv.
Wydaje mi sie ze 1 opcja jest bardziej mozliwa i ze w fabrykach kosci sa programowane hurtowo na osobnych stanowiskach a monter wpina odpowiednia w odpowiednia plyte glowna i servis moze wymienic plyte nie ruszjac menu serwisowego.
 

cureman

Active member
Bez reklam
wydaje mi sie ze sa 2 mozliwosci
po 1 ze podczas wymiany płyty glównej przelozyli pamiec z jednej plyty na 2 i pozostalo to samo menu serwisowe (istnieje mozliwosc ze jest to kosc pamieci przekladalna w celu mozliwosci ponownego programowania) lub
2 mozliwosc ze pamiec menu serwisowe sa na osobnym ukladzie innym niz plyta glowna a wynika to z faktu iz jak wiadomo te tv maja rozne matryce a informacja o tym jest zawarta w menu serwisowym i wiazalo by sie to z dobieraniem plyty pod dana matryce i wielkosc tv.
Wydaje mi sie ze 1 opcja jest bardziej mozliwa i ze w fabrykach kosci sa programowane hurtowo na osobnych stanowiskach a monter wpina odpowiednia w odpowiednia plyte glowna i servis moze wymienic plyte nie ruszjac menu serwisowego.

Wymiana była robiona w domu przy mnie wyciągnął nową płytę wsadził na miejsce starej niczego w płytach nie wymieniał .. nie wiem czemu te objawy się pojawiły?
 

cureman

Active member
Bez reklam
Mi tak naprawdę nie chodzi o wielkie kąty ja spoglądam delikatnie w bok i już obraz ulega pogorszeniu najgorsze jest to gdy przychodzi wieczór jest w pokoju ciemno od razu obraz widocznie jest gorszy .Gdy kupiłem tv obraz był idealny teraz nie jest!Nie wiem gdzie tkwi przyczyna.
 

cureman

Active member
Bez reklam
2 mc i już mnie samsung zaczyna wk...prawie 8 tys dałem za telewizor ,wykonałem już z 6 telefonów i nadal od 2 tyg czekam na telefon z serwisu ! .Jak tak można traktować ludzi ???.Oj nie ładnie samsung oj nie ładnie
 

slimak

New member
Bez reklam
Hurtowo:

1) W Panasonicach na 100% po wymianie płyty głównej należy skalibrować ekran (specjalną kamerą). Nie widzę powodu by w innych TV można było pominąć ten punkt.

2) Zmieniłeś oświetlenie w pokoju.

3) Na początku TV był ustawiony z intensywniejszymi kolorami. Po Twojej regulacji poprawiłeś obraz, ale tym samym pogorszyłeś kąty.

4) Na początku TV stał na „wysokości” oczu, poruszając się po pomieszczeniu zmieniałeś tylko kąty boczne. Po powieszeniu i skierowaniu lekko w dół, poruszając się po pomieszczeniu zmieniasz kąty boczne i góra dół.

5) LCD z LED mają gorsze kąty.
 
Do góry