samsung c650 połączenie z ruterem

mohi77

New member
Witam. Mam problem z połaczeniem mojego ruterka motorola wr 850 na tomato 1.07 z tv samsung c650. Nie mogę połaczyć tych urządzen za pomocą sieci Lan. Raczej to wina ruterka bo na innym tp linku działa bez najmniejszego problemu. Usatwienia na laptopie połaczonym lanem mam:

Physical Address: 00-13-E8-F9-31-8D
DHCP Enabled: Yes
IPv4 IP Address: 192.168.1.100
IPv4 Subnet Mask: 255.255.255.0
Lease Obtained: 11 września 2010 20:30:45
Lease Expires: 12 września 2010 20:30:45
IPv4 Default Gateway: 192.168.1.1
IPv4 DHCP Server: 192.168.1.1
IPv4 DNS Server: 192.168.1.1

NA TV usatwiam:
IP 192.168.1.105
maska 255.255.255.0
brama 192.168.1.1
dns 192.168.1.1
NA tych usatwieniach porazka.wlaczony jest DHCp 192.168.1.100-105.Zadnych zabezpieczeń MAC czy po IP nie mam usatwionych, także nie wiem co tu jeszcze możan zmienić. Dodam ze przy tesciie sieci na TV wywala na punkcie pakiet dla bramy. Macie jakiś pomysł co tu można jeszcze zmienic??
 

TvWidget

New member
Bez reklam
NA TV usatwiam:
IP 192.168.1.105

NA tych usatwieniach porazka.wlaczony jest DHCp 192.168.1.100-105.

Musisz się na coś zdecydować:
- wpisać do TV adres z nie należący do zakresu 192.168.1.100-105
lub
- ustawić w TV "auto" aby do telewizora został automatycznie przydzielony adres przez DHCP z zakresu 192.168.1.100-105
 

mohi77

New member
Na auto wogóle nie działa wyrzuca juz przy 2 punkcie. Ale raczej z tym adresem jest oki skoro jak DHCP mam od 100 do 105 to jakim cudem mogę dawać adres spoza tej puli....
 

TvWidget

New member
Bez reklam
DHCP to protokół pozwalający automatycznie przydzielać urządzeniom w sieci unikalne adresy IP.
Ustawiłeś aby przydzielane były adresy z zakresu 100-105.
W TV wyłączyłeś opcję "auto". Czyli nie zezwoliłeś aby TV pobrał adres IP przez DHCP. Jednocześnie przydzieliłeś mu na sztywno adres z puli DHCP.
Jest to błąd. W takiej sytuacji może się zdarzyć, że dwa urządzenia będą miały identyczny adres IP.
 

mohi77

New member
Oki ale też napisałem że na auto nie działa, wywala już na 2 podpunkcie test sieci. Chyba że trzeba po ustawieniu auto jakis reset TV wył z zasilania czy podobne rzeczy zrobić bo normalnie nic nie rusza.
 

TvWidget

New member
Bez reklam
Błąd w drugim punkcie oznacza, że TV nie otrzymał przez DHCP adresu IP.
Może masz więcej niż 5 urządzeń w sieci...
 

mohi77

New member
Nie ma takiej opcji....widzę przecież jakie mam podł. urządzenia na ruterze....jak dam auto to nie przechodzi 2 punktu już, a jak dam ustawienia..takie jak pisałem wcześniej zatrzymuje się na 3 punkcie pakiet dla bramy....ale najgorsze jest to że wogóle nie zapala się dioda Lan na ruterze jak podłączam kabel a powinna nawet wtedy jak nie grają Ip adresy itp. rzeczy, czyli że nie ma komunikacji z ruterem, ale dlaczegoooooo..?:)
 

TvWidget

New member
Bez reklam
Jeśli dioda LED się nie świeci to nie masz co walczyć z ustawieniami. Błąd powstaje na znacznie niższym poziomie.
 

mohi77

New member
Dobra doszedłem do takiego stanu że sieć mi odpala po kilkukrotnym wyciągnięciu i włożeniu wtyczki kabelka Lan w ruterku. Ale jak wył Tv i ponownie włączę to znowu nic i powtórka operacji wy/wł kabla lan i znowu oki......co Wy na to??
 

darken

New member
Witam
mam dokładnie ten sam problem co kolega czyli na auto ustawieniach tv łączy sie z routerem co ktorys raz ale bez zadnej reguły i po ponownym wyłączaniu włączeniu znowu (w tescie błąd w 2 punkcie nie pobiera ip itd), a jak dam na sztywno to wywala sie na tescie w punkcie 3 pakiety dla bramy.
Dodam ze na tym samym kablu po podłączeniu xbox 360 odrazu jest polączenie na ustawieniach auto.
Zastanawia mnie czy to moze byc wina starego oprogramowania w tv wersja 2010/03/14_001006
lub moze to ze w routerze klonuje adres makowy karty sieciowej z kompa (wymogi rejestracji maca u admina sieci) dzisiaj zadzwonie i to zrobie to powiem czy to cos zmieniło.
 

darken

New member
No i udało mi sie znalezc rozwiazanie mojego problemu. :blagam:
wiec po 1 wydaje mi sie ze problemem jest odnawianie ustawien (adres i cala reszta) podczas auto ustawienia po dhcp poprostu tv nie umie sobie pobierac na nowo ustawien po kazdorazowym włączeniu (chyba nie kasuje starych ustawien) i poprostu router nie jest w stanie nadac mu nowych parametrow (nawet jak sa takie same poprzednia seja jest juz wygasla)
wiec zrobilem tak na routerze ustawilem zakres adresow ip dla dhcp zeby zaczynal sie od 105 natomiast pierwsze 4 przeznaczylem na konfigoracje kablowa nie poprzez dhcp a na sztywno.
- dhcp mam wlączone ale zakres ip ustawilem od 192.168.1.105 (pirwsze cztery dalem na połączenia kablowe i bede je ustawial recznie - mozna to zrobic tylko dla 1 ip tego dla TV)
- dodalem do rezerwacji w dhcp adres ip 192.168.1.101 na sztywno dla TV i przypisałem go pod konkretny mac karty sieciowej z TV - żeby zawsze był ten sam
- uatawiłem adres dns na sztywno na 192.168.1.1
w dhcp reservation dodałem na sztywno adres ip dla TV i przypisałem go do mac adresu karty sieciowej TV

w TV wprowadzilem ustawienia nie auto a recznie i wyglada to tak:

ip: 192.168.1.101 - ten sam co zarezerwowany w dhcp i przypisany dla mac adresu TV
maska: 255.255.255.0
brama: 192.168.1.1
dns: 192.168.1.1 - ten sam co podany na sztywno w dhcp

testy przechodzi bez problemu i dziala za kazdym razem jak sie go włączy

mam nadzieje ze to pomoze pozostalym osobom co maja ten sam problem.
 
Ostatnia edycja:

mohi77

New member
Fajnie że odpaliłeś sprzęt, tylko ja już dawno na takich ustawieniach próbowałem:)....i dalej nic albo jest jeszcze jakaś funkcja w tym Tomato którą nie mam dobrze ustawionej, albo ..........porażka
 

darken

New member
No i niestety za szybko sie cieszylem dzisiaj odpalam i znowu nie ma neta w tv wylanczam i wlanczam i jest zaczelo mnie to wkurzac wiec zadzwonilem do samsunga na infolinie i przedstawilem panu problem - najpierw probowal mowic ze to wina mojej sieci ale po dluzszej rozmowie jak zrozumial ze al inne dziala tylko nie TV to przyznal ze cos nie tak z nim i zaproponowal 2 rozwiazania:
- reset tvpoprzez przytrzymanie klawisza exit na tv przez pare sekund i ustawienie wszystkiego na nowo
- upgrade softu w tv do najnowszej wersji (obecnie mam 2010/03/14_001006)

Jezeli to nie pomoze to niestety serwis

dzis zrobie restart i update i dam znac czy to cos pomoglo
 

darken

New member
witam
reset ustawien zrobilem i nie wiele to pomoglo updatu softu nie robilem bo nie mam zastrzezen do tego co jest i jakos sie boje wrzucic nowszy ze sie cos zrypie softowo(takie strachy na lachy).
Jedyne co ustalilem ze to ewidentnie wina taniego routera ja osobiscie mam linksysa WRT54GH ktory tak naprawde jest tylez co prosty co i skapy w ustawienia i mozliwosci poprawy czego kolwiek. Według mnie to wlasnie jest problemem podczas polaczenia tv i routera nie moznosc dogadania sie obu uzadzen. Tak jak jest napisane w tym poscie o fullduplexie jest to sensowne wytlumaczenie i podejrzewam ze poprostu nasze routery maja ustawione domyslnie auto negocjowanie polaczenia i karta lan w tv ktora wymaga fullduplexa i 100Mbps nie moze sie dogadac z routerem. Czasem mialem takie problemy na niektorych kartach sieciowyk gdzie trzeba bylo ustawiac wlasnie ten parametr recznie, a nie na auto.
U mnie osobiscie najlepszym rozwiazaniem (zanim zmienie router) jest odpalenie tv i ogladanie go przez jakies 10-15 min po czym wylanczam i ponownie wlanczam i net juz jest.
Mozw warto zrobic osobny temat gdzie ludzie beda wpisywac routery dzialajace i majace problemy z tv oraz karty wifi usb ktore dzialaja - tak powstanie mala baza wiedzy dla innych uzytkownikow :)

wiec skolei servisowanie tv nie ma sensu zadnego bo to tak naprawde nie usterka a wada zastosowanych kart lan (wzasadzie pewnie chipsetu albo jego oprogramowania - moze da sie to jakos zmienic w menu serwisowym ale nie wiem i raczej nie sprawdze)
 
Ostatnia edycja:

kshysio

New member
mój router to dlink DI-524, włączony DHCP, ustawione 100Mbps fullduplex, próbowałem też z podłączaniem przez switch - ale poprawy nie widzę... jak Internet zaskoczy - to działa, można tv włączać/wyłączać - zero problemu.... ale następnego dnia dioda portu routera już się nie zapala :D

wczoraj zrobiłem upgrade firmware do 2004.0, reset TV do domyślnych ustawień i zobaczę czy coś to dało, po resecie net był, poprzywracałem widgety i nawet prędkość działania netu jakby wzrosła - poprzednim razem pamiętam jak instalowałem 20MB Bowlinga to to trwało i trwało - a wczoraj pasek postępu się ładnie posuwał tylko kilka sekund...

aha - zmieniłem też DNSy w routerze z isp-owych na googlowe 8.8.8.8 i 8.8.4.4, podobnie w TV DNS wpisałem na sztywno... zobaczę co się będzie działo :]
 

kshysio

New member
po dwóch dniach testów się poddaję, router po właćzeniu TV czasami go widzi, czasami nie - czasmi pomaga włożenie - wyjęcie wtyczki (co dziwne: tylko po stronie TV, od strony routera manipulacje wtyczkowe nic nie dają) ... według mnie są trzy wyjścia:
- zmienić router (tylko nie wiem na jaki);
- kupić adapter wifi (szkoda portu USB);
- w ogóle nie wyłączać TV (jak już net załapie to będzie działał co najmniej do kolejnego wyłączenia);
 
Do góry