Samsung PS42C450 - opinie

mac30

New member
Witam,
czy możecie coś powiedzieć o nowym wypuście Samsunga - plaźmie PS42C450. Nigdzie w necie nie mogę nic znaleźć na ten temat a i na stronce samsunga też jeszcze jej nie ma.
Wiem, że jeszcze za wcześnie wysuwać jakieś wnioski co do użytkowania ale może na podstawie parametrów da się coś powiedzieć. Jak ten model ma się do Panasonica P42x20e (x10Y) i który z nich byłby lepszym wyborem? Koszt zakupu obu TV praktycznie taki sam - około 2000zł.
Specyfikacja Samsunga http://www.neo24.pl/telewizor-samsung-ps-42c450.html
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

dukini

New member
Witam.
Dziś widziałem ten tv w Saturnie. Obok stał B450. Podstawowa różnica w porównaniu do B450 to brak powłoki antyodblaskowej. Ten model powinien mieć oznaczenie B430 - tam też jej nie było. Jest to samo co porównując Panasonica X10 i X20 :( Pisałem o tym na wątku o X20. Moim zdaniem C450 to lustro, no ale są tacy którym to nie przeszkadza. Mi tak. Jedyny plus zlikwidowania tego filtra antyodblaskowego to nieco lepsza biel - nie wpada w różowy jak w B450. Po za tym nadaje się tylko do zaciemnionego pokoju. Zauważyłem też, że w końcu poprawiono jakość dźwięku z wbudowanych głośników. Zaryzykuje nawet stwierdzenie, że pojawiły się basy, czego w B450 nie uświadczysz :) Sam tv moim zdaniem jest ładniejszy. Z danych technicznych wynika że 42 cale biorą o 50 Wat mniej prądu. Co do powidoków to nie sprawdzałem. Generalnie obraz zbliżony do poprzedniego modelu. Wielkich różnic nie zauważyłem. Ja czekam na jakiś wyższy model z filtrem antyodblaskowym.
Pozdrawiam
 

truman23

New member
Witam.
Dziś widziałem ten tv w Saturnie. Obok stał B450. Podstawowa różnica w porównaniu do B450 to brak powłoki antyodblaskowej. Ten model powinien mieć oznaczenie B430 - tam też jej nie było. Jest to samo co porównując Panasonica X10 i X20 :( Pisałem o tym na wątku o X20. Moim zdaniem C450 to lustro, no ale są tacy którym to nie przeszkadza. Mi tak. Jedyny plus zlikwidowania tego filtra antyodblaskowego to nieco lepsza biel - nie wpada w różowy jak w B450. Po za tym nadaje się tylko do zaciemnionego pokoju. Zauważyłem też, że w końcu poprawiono jakość dźwięku z wbudowanych głośników. Zaryzykuje nawet stwierdzenie, że pojawiły się basy, czego w B450 nie uświadczysz :) Sam tv moim zdaniem jest ładniejszy. Z danych technicznych wynika że 42 cale biorą o 50 Wat mniej prądu. Co do powidoków to nie sprawdzałem. Generalnie obraz zbliżony do poprzedniego modelu. Wielkich różnic nie zauważyłem. Ja czekam na jakiś wyższy model z filtrem antyodblaskowym.
Pozdrawiam



z tego co wiem to w żadnym telewizorze samsunga już nie bedzie tego filtra

a poza tym to mają miec usb do filmów i muzyki i obudowa jest smuklejsza cieńsze ramki

oraz pip .
 

mac30

New member
Oglądałem niedawno ten telewizor i powiem, że nawet przypadł mi do gustu, ładny design, ostry obraz no i obsługa multimediów z usb. Dotychczas byłem przekonany do zakupu Panasonica p42x20e ale teraz zaczynam się zastanawiać nad tym samsungiem. Powiedzcie czy warto płacić około 300zł więcej za panasonica, bo parametry w obu tv praktycznie takie same ( w samsungu chyba nawet lepsze). I jak się ma sprawa powidoków i bzyczenia w obu modelach.
 

absolwent200

New member
Witam,

Mam ten telewizor od kilku tygodni.
Generalnie jestem zadowolony.
Mam prośbę o sprawdzenie odtwarzania filmów w formacie mkv poprzez USB.
Czy po kilkudziesięciu minutach obserwujecie niewielki rozsynchronizowanie dźwięku z obrazem?
Jest nowy firmware ale nie mam żadnego info co poprawia i na razie chyba nie zaryzykuję.

Pozdrawiam,
Grzegorz
 

absolwent200

New member
No to może jako pierwszy, nieco szerzej - opisz wrażenia z użytkowania:eek:k:
Ja muszę się jeszcze trochę "pobawić":wink:...

No to OK :smile:

Wrażenia jak pisałem wcześniej bardzo pozytywne, biorąc pod uwagę cenę telewizora - bardzo udany zakup. TV oglądam z N-ki. Telewizor prawidłowo detektuje wszystkie tryby rozdzielczości podawane przez nbox recorder. Zarówno parametry obrazu jak i dźwięku ustawiłem oczywiście pod swoje preferencje. Dźwięk podobno poprawiony w stosunku do poprzednich wersji, ja jednak i tak preferuję swojego Technicsa połączonego optykiem z TV. Plusem jest zaimplementowany decoder DD 5.1 w TV - działa prawidłowo zarówno w programach TV jak i w materiale odtwarzanym przez USB.
Ale żeby nie było aż tak kolorowo to napiszę o kilku rzeczach które są do poprawienia:
1. Napisy w filmach odtwarzanych przez USB są czasami mało czytelne. Nie ma opcji pozycjonowania napisów i ewentualnego wyboru tła, które bardzo by się przydało, szczególnie w początkowych minutach filmu, gdy na napisy nakładają się oryginalne.
2. Sygnalizowałem już wcześnie minimalny rozjazd obrazu i dźwięku przy odtwarzaniu filmów HD w formacie mkv, szczególnie gdy używa się przewijania. Jest to temat do potwierdzenia. Dużo pewnie zależy od nośnika danych (ja potwierdziłem to na trzech różnych pen-driveach USB 2.0 i jednym dysku przenośnym Samsunga 2,5" 160GB w kieszeni USB 2.0) Kolega używa dysku PQI 500GB USB 2.0 i nie zauważył tego problemu, choc jeszcze nie testował tego tyle czasu co ja.
Możliwe że nowy soft na stronie Samsunga coś poprawia w tej kwestii, jednak na razie nie zaryzykuję (uwaga - brak możliwości powrotu do poprzedniego softu). Nikt na infolinii Samsunga nie był w stanie mi powiedzieć co poprawia ten nowy software ...
3. Wyświetlanie zdjęć poprzez USB. Tu jest problem wynikający z rozdzielczości matrycy (1024x768), która z definicji nie jest adekwatna do formatu 16:9. Zdjęcia zrobione w formacie 4:3 są wyświetlane na pełnym ekranie lecz oczywiście rozciągnięte w poziomie. Zdjęcia zrobione w formacie 16:9 wyświetlane są z czarnymi pasami u góry i dołu i również nie zachowane jest aspect ratio. Brak możliwości dokładnej regulacji (rozciąganie, przesuwanie) - jest tylko zoom, od razu x2.

Ale generalnie polecam !

Zapraszam innych do podzielenia się doświadczeniem i opiniami.

Pozdrawiam,
Grzegorz
 

luis_gt

New member
No to OK :smile:

Wrażenia jak pisałem wcześniej bardzo pozytywne, biorąc pod uwagę cenę telewizora - bardzo udany zakup. TV oglądam z N-ki. Telewizor prawidłowo detektuje wszystkie tryby rozdzielczości podawane przez nbox recorder. Zarówno parametry obrazu jak i dźwięku ustawiłem oczywiście pod swoje preferencje. Dźwięk podobno poprawiony w stosunku do poprzednich wersji, ja jednak i tak preferuję swojego Technicsa połączonego optykiem z TV. Plusem jest zaimplementowany decoder DD 5.1 w TV - działa prawidłowo zarówno w programach TV jak i w materiale odtwarzanym przez USB.
Ale żeby nie było aż tak kolorowo to napiszę o kilku rzeczach które są do poprawienia:
1. Napisy w filmach odtwarzanych przez USB są czasami mało czytelne. Nie ma opcji pozycjonowania napisów i ewentualnego wyboru tła, które bardzo by się przydało, szczególnie w początkowych minutach filmu, gdy na napisy nakładają się oryginalne.
2. Sygnalizowałem już wcześnie minimalny rozjazd obrazu i dźwięku przy odtwarzaniu filmów HD w formacie mkv, szczególnie gdy używa się przewijania. Jest to temat do potwierdzenia. Dużo pewnie zależy od nośnika danych (ja potwierdziłem to na trzech różnych pen-driveach USB 2.0 i jednym dysku przenośnym Samsunga 2,5" 160GB w kieszeni USB 2.0) Kolega używa dysku PQI 500GB USB 2.0 i nie zauważył tego problemu, choc jeszcze nie testował tego tyle czasu co ja.
Możliwe że nowy soft na stronie Samsunga coś poprawia w tej kwestii, jednak na razie nie zaryzykuję (uwaga - brak możliwości powrotu do poprzedniego softu). Nikt na infolinii Samsunga nie był w stanie mi powiedzieć co poprawia ten nowy software ...
3. Wyświetlanie zdjęć poprzez USB. Tu jest problem wynikający z rozdzielczości matrycy (1024x768), która z definicji nie jest adekwatna do formatu 16:9. Zdjęcia zrobione w formacie 4:3 są wyświetlane na pełnym ekranie lecz oczywiście rozciągnięte w poziomie. Zdjęcia zrobione w formacie 16:9 wyświetlane są z czarnymi pasami u góry i dołu i również nie zachowane jest aspect ratio. Brak możliwości dokładnej regulacji (rozciąganie, przesuwanie) - jest tylko zoom, od razu x2.

Ale generalnie polecam !

Zapraszam innych do podzielenia się doświadczeniem i opiniami.

Pozdrawiam,
Grzegorz

Możesz napisać czy twój przy ściszonym głosie i nie tylko wydaje buczenie.
TV naprawdę super ,ale te buczenie jest troszkę irytujące.Mam możliwość wymienić ale nie wiem czy to taki urok.
 

drabon

New member
Możesz napisać czy twój przy ściszonym głosie i nie tylko wydaje buczenie.
TV naprawdę super ,ale te buczenie jest troszkę irytujące.Mam możliwość wymienić ale nie wiem czy to taki urok.
U mnie żadnych dodatkowych niepotrzebnych dźwięków nie ma. Żadnego buczenia, pisków, bzyczenia:). A w nocy jestem zmuszony do słuchania na max.2-3...
 

Aharon

New member
U mnie bzyczenie słychać. Słychać w odległości do 2,5 metra, lub do głośności 7. Pierwszego dnia było to dosyć irytujące ale dlatego, że bardziej skupiałem się na testowaniu niż oglądaniu. Wczoraj przy oglądaniu, przy głośności 5, nie słyszałem bzyczenia. Tak wiec bzyczenie jest ale jest akceptowalne, jeżeli ogląda się tv a nie wsłuchuje w bzyczenie:))

Co do moich wrażeń - Obraz oceniam jako bardzo dobry, oczywiście dużo zależy od sygnału. Sd jest lepsze niż na b450 (mniej rozmyty mniej pikseli). Większość programów odbiera b.dobrze. Przy słabej jakości sygnału widać lekką pikseloze(oczywiście piszę o drobnych pikselach nie tak jak w lcd na 10cm:). Obraz ma naturalne kolory i jest o wiele bardziej kontrastowy niż na crt. Generalnie miodzio. Oczywiście HD to sama radość.Wady - odbicia są spore, w jasnym salonie przy ciemnych obrazach widać siebie. No ale jezeli ktos swiadomie bierze plazme to o tym wie i zazwyczaj oglada tv w nocy, co odrazu jest rekompensowane jakością obrazu. W każdym razie nie polecam do ogladania w dzień. Co prawda nie testowalem jeszcze ustawien dynamicznych ale na standardowych odbicia sa widoczne. Inna sprawa, że tragicznie nie jest nawet przy sporym oswietleniu obraz jest dobry i można normalnie oglądać, tyle, że widać jeszcze nas i meble:)
Dźwiek jest dobry, nic nie brzęczy itp, duży plus za możliwość ustawienia wyrównania poziomu glosu np reklam.
USB - czyta dysk zewnętrzny wd i pena. Dysk jest podzielony na partycje ntfs i fat - jedną i drugą odczytuje bez probelmu. Czyta wszystko co miałem filmy, mp3 i zdięcia. Ograniczenia, to rozmiar pliku do 4GB czyli wiekszość mkv i tak trzeba z kompa puścić.
Napisy - do polskich znaków i ich ustawień potrzebny jest upgrade softu. Mialem wersje 101000, po mam 101002. Pojawilo sie menu do napisów w ktorym możemy zmienić kodowanie (środkowo-europejski dla pl) wielkość czcionki (3 rozmiary) i przesunąć czas napisów.
Generalnie tv oceniam na 4 - obraz 6 - 2 za słaby filtr, dzwiek 4 , możliwości medialne 6, pilot 4 - duży, wybór źródła powinien być na środku nie ma górze.
Jakość do ceny 6:)
 

drabon

New member
Napisy - do polskich znaków i ich ustawień potrzebny jest upgrade softu. Mialem wersje 101000, po mam 101002. Pojawilo sie menu do napisów w ktorym możemy zmienić kodowanie (środkowo-europejski dla pl) wielkość czcionki (3 rozmiary) i przesunąć czas napisów.
Aharon - skąd brałeś upgrade?
Czy to ten: "Upgrade File (ver.T-TDT5DEUC-1012.1 )" ze strony Samsunga?
Aktualizowałeś po USB?
Ile to potrwało?
 
Do góry