Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

guciogt

New member
Problem z dzwiękiem stereo
przeczytałem prawie 150 stron z 350 i nie mam rozwiązania

Mam problem z podłączeniem tv do wzmacniacza stereo starszej generacji bez wejscia optycznego
Wyciągnołem sygnał stereo ze złącza euro ale to ma wade
sygnał audio na złączu jest opóźniony wzgledem obrazu (ok 0,3-0,5s) co się bardzo głupio ogląda zwłaszcza w szybkozmiennych scenach osoba przestaje gadać a z głośników jeszcze gra

jest jakieś rozwiazanie tego kłopotu czy tylko kupno transmitera s/pdif na chinche z zewnętrznym zasilaniem, czy da sie zniwelowac to opóźnienie
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Problem z dzwiękiem stereo
przeczytałem prawie 150 stron z 350 i nie mam rozwiązania

Mam problem z podłączeniem tv do wzmacniacza stereo starszej generacji bez wejscia optycznego
Wyciągnołem sygnał stereo ze złącza euro ale to ma wade
sygnał audio na złączu jest opóźniony wzgledem obrazu (ok 0,3-0,5s) co się bardzo głupio ogląda zwłaszcza w szybkozmiennych scenach osoba przestaje gadać a z głośników jeszcze gra

jest jakieś rozwiazanie tego kłopotu czy tylko kupno transmitera s/pdif na chinche z zewnętrznym zasilaniem, czy da sie zniwelowac to opóźnienie
Taki sam problem był w serii B, jeżeli nie boisz się grzebać w menu serwisowym, to może ten post Ci pomoże http://www.hdtv.com.pl/forum/443316-post3576.html
 

Tomek89

New member
Witam,

Mam pytanko. Otóż przymierzam się do kupna telewizora o przekątnej matrycy 37''. Wybór padł na Samsunga (tak mi się przynajmniej wydaje:) ). Generalnie rozważam wybór pomiędzy modelem C550 i C630. Wiadomo- największą różnicą jest 100Hz. I teraz pytanie- czy to ma aż tak wielkie znaczenie? Dodam że w domu mam sygnał analogowy a w przyszłości pod telewizor podłączona będzie konsola PS3. Zależy mi na odtwarzaniu filmów przez USB ale tą funkcję posiadają oba wyżej wymienione modele.

Kolejną rzecz o jaką chcę tutaj zapytać to matryce. Otóż słyszałem, że Samsung nie produkuje matryc 37'' i obraz będzie dużo gorszy niż na egzemplarzach 32" czy np. 40" .. I w tym momencie troszkę się przeraziłem bo "40stka" nie wejdzie mi w miejsce gdzie chce wstawić ten telewizor a 32" z kolei jest zbyt małą przekątną dla mnie..

Pozdrawiam i góry dziękuję za odpowiedzi.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Witam,

Mam pytanko. Otóż przymierzam się do kupna telewizora o przekątnej matrycy 37''. Wybór padł na Samsunga (tak mi się przynajmniej wydaje:) ). Generalnie rozważam wybór pomiędzy modelem C550 i C630. Wiadomo- największą różnicą jest 100Hz. I teraz pytanie- czy to ma aż tak wielkie znaczenie? Dodam że w domu mam sygnał analogowy a w przyszłości pod telewizor podłączona będzie konsola PS3. Zależy mi na odtwarzaniu filmów przez USB ale tą funkcję posiadają oba wyżej wymienione modele.

Kolejną rzecz o jaką chcę tutaj zapytać to matryce. Otóż słyszałem, że Samsung nie produkuje matryc 37'' i obraz będzie dużo gorszy niż na egzemplarzach 32" czy np. 40" .. I w tym momencie troszkę się przeraziłem bo "40stka" nie wejdzie mi w miejsce gdzie chce wstawić ten telewizor a 32" z kolei jest zbyt małą przekątną dla mnie..

Pozdrawiam i góry dziękuję za odpowiedzi.
100Hz i tak wiekszosc albo wylacza, albo ustawia po swojemu. Osobiscie majac do wyboru 630 i 550, wzialbym ta druga opcje.
 

Tomek89

New member
Hmm moze ktos jeszcze sie wypowie. A czy 550 to dobry wybor czy moze cos konkurencyjnego jednak moglibyscie polecic? Czy 550 aby na pewno odtwarza filmy przez usb (wiekszosc formatow tak jak c630/c650). I jak wyglada sprawa tych matryc?
 

guciogt

New member
Taki sam problem był w serii B, jeżeli nie boisz się grzebać w menu serwisowym, to może ten post Ci pomoże http://www.hdtv.com.pl/forum/443316-post3576.html

pilot [power off] - [INFO] - [MENU] - [MUTE] - [power on] to jest wejście do menu serwisowego

przejrzałem wszystkie opcje ale nie ma jak b650 'delay time'
ktoś to zrobił może inaczej się nazywa albo trzeba mieć nowszy soft w tv mam 2004
dodatkowo może się przyda
MUTE 1 1 9 enter - tryb hotelowy

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Tomek89

New member
Witam,

Dziś porównałem u siebie w pracy dwa modele- C630 i C550- porównywałem zarówno na sygnale analogowym jak i na obrazie HD 1080p. Ku mojemu zdziwieniu 550tka zagrała lepiej niż droższy model (C630). Dużo lepsza czerń, żywsze kolory.. Po prostu coś niesamowitego. Oczywiście oba telewizory miały nadane te same parametry ustawień obrazu.

Prawdopodobnie zostane przy modelu C550 tyle tylko ze jest to matryca AA01 czy jakos tak- bynajmniej na pewno nie SQ. Ale powiem szczerze ze zaraz obok stał 40calowy odpowiednik tego samego modelu z matrycą SQ01 i ja osobiście nie widziałem różnicy- przeprowadziłem też porównania miedzy 37calowym a 40calowym egzemplarzem.

Nie znajduje nic konkurencyjnego więc pewnie zostane przy Samsungu :) P.S. Czy do 550tki będzie pasował pilot od c650 (podswietlany :) ).

Jakieś ew porady dot. zakupu telewizorka? Moze ktoś odradza mi zakup c550 w tej wielkości? (Np. slyszalem opinie ze telewizory te przy niskiej głośności "buczą" i przeszkadza to w wieczornym oglądaniu). Moze jednak cos konkurencyjnego?
 

buczan

New member
Elo mam pytanko posiadam 37 calową c650 lcd i mam go podłaczony pod kompa kabłem d-sub oczywiście z przejściówka na dvi i jeżeli włączam już te dwa ekrany w kompie to na Tv jest tylko opcja 60hz częstotliwości odświeżania obrazu co mnie troszkę denerwuję bo obraz jak wiadomo migoczę strasznie idzie jakoś w TV zmienić gdy odpadam tv jako monitor aby te odświeżanie było większe niż 60hz ... dodaje że w ustawieniach karty graficznej na monitor mam 100hz max a na telewizor max mam 60hz ... może macie jakiś pomysł aby dać temu TV wieksze odświeżanie no i dodam też że kablem dvi - hdmi nic się nie polepsza nadal jest max 60hz na tv podczas użycia go jako druki ekran komputerowy
z góry dzięki za cokolwiek bo ja już nie mam pomysłów :)
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Witam,

Dziś porównałem u siebie w pracy dwa modele- C630 i C550- porównywałem zarówno na sygnale analogowym jak i na obrazie HD 1080p. Ku mojemu zdziwieniu 550tka zagrała lepiej niż droższy model (C630). Dużo lepsza czerń, żywsze kolory.. Po prostu coś niesamowitego. Oczywiście oba telewizory miały nadane te same parametry ustawień obrazu.

Prawdopodobnie zostane przy modelu C550 tyle tylko ze jest to matryca AA01 czy jakos tak- bynajmniej na pewno nie SQ. Ale powiem szczerze ze zaraz obok stał 40calowy odpowiednik tego samego modelu z matrycą SQ01 i ja osobiście nie widziałem różnicy- przeprowadziłem też porównania miedzy 37calowym a 40calowym egzemplarzem.

Nie znajduje nic konkurencyjnego więc pewnie zostane przy Samsungu :) P.S. Czy do 550tki będzie pasował pilot od c650 (podswietlany :) ).

Jakieś ew porady dot. zakupu telewizorka? Moze ktoś odradza mi zakup c550 w tej wielkości? (Np. slyszalem opinie ze telewizory te przy niskiej głośności "buczą" i przeszkadza to w wieczornym oglądaniu). Moze jednak cos konkurencyjnego?


No to jak się sam przekonałeś różnic pomiędzy panelami auo amva3 i slcd sq01 większych nie ma - pisałem to już tu 1000 razy ale jak wiadomo fama i siła sugestii mas są silniejsze. Sq jest najlepsze i koniec i nieważne że tych sq jest chyba z 8 rewizji i wersji, heh. Jeśli sharp montuje amva3 w nowych ledach a philips wsadza je do nawet najdroższych modeli to złe raczej być nie mogą.

Buczą tv losowo - 5 z rzędu buczy, siedem kolejnych nie ale dwa piszczą itp itd. - każdy egzemplarz jest inny. Jeśli chodzi o pseudo 100hz to moje zdanie jest takie - poprawa ostrości w ruchu jest żadna a poprawa płynności wygląda jak opera mydlana (nie obejrzałem tak nawet pół filmu).
 

dragon_2009

New member
bo 100 Hz czy 200 Hz lub więcej to ściema producentów.

ekran odswieża maksymalnie 60Hz,reszta to podkręcenie elektroniką. dlatego nigdy na na ekranie nie uzyskasz sprzętowego odświerzania na poziomie 100Hz. więc twój TV będzie ci pokazywał max 60Hz.
 

buczan

New member
no okej w takim razie jak pozbyć się migotania jak oglądam filmy ? nie ma dostępu do motion plus itd ... a nazwy w source przy PC zmieniałem na wszystko i nic zero widzialnego efektu
 

buczan

New member
standard wyjście z grafiki czyli DVI-I wychodzi z kompa a pod tv idzie D-sub lub DVI-I a pod komp hdmi żaden kabel nie robi różnicy na tym i na tym migotanie jest straszliwe i brak tych funkcji jak motion plus aby poprawić te migotanie troszkę ...
 

buczan

New member
jak niżej napisałem efekt taki sam brak dostępu do opcji motion plus, migotanie itd... jedynie jak ustawie dwa opcje w kompie " podziel ekrany " czyli ze na obu ekranach jest to samo to wtedy jest odświeżanie takie jak na kompie lecz rozdziałka jest malutka taka jak na kompie czyli 1280x1024 lecz nie ma migotania a jak dam opcje " rozszerzenia ekranu " lub aby pokazywał tylko ekran na tv pokazuje się migotanie straszliwe no i tez nieszczęsny brak dostępu do motion plus aby zredukować te migotanie i płynność już nie wiem od której strony do tego się zabrać a co najlepsze w nowych sterach od ati nie ma funkcji overscan xD
 

baripoland

New member
Witam. Mam problem z odtwarzaniem filmów. Nagle w filmach które mają 2 ścieżki dźwiękowe, druga ścieżka zaczęła się zacinać. Ten sam dysk, te same filmy itp. Wydaje mi się, że problem pojawił się po ost. aktualizacji (3006 przez sieć). Ma ktoś podobny problem?

Zaznaczam, że jeżeli ścieżka jest tylko jedna, lub są więcej, ale odtwarzam pierwszą to problem nie występuje. Pojawia się przy zmianie na 2, 3 i 4. Niby nie ma większego problemu, żeby wyrzucić z filmów te zbędne ścieżki, jednak zdziwiło mnie to, że przestało działać coś co nie działało.

Zaraz wgram sobie soft 3007, ale changelog nie wskazuje na jakiekolwiek zmiany w tym temacie.

Pozdrawiam.
 

dragon_2009

New member
jak niżej napisałem efekt taki sam brak dostępu do opcji motion plus, migotanie itd... jedynie jak ustawie dwa opcje w kompie " podziel ekrany " czyli ze na obu ekranach jest to samo to wtedy jest odświeżanie takie jak na kompie lecz rozdziałka jest malutka taka jak na kompie czyli 1280x1024 lecz nie ma migotania a jak dam opcje " rozszerzenia ekranu " lub aby pokazywał tylko ekran na tv pokazuje się migotanie straszliwe no i tez nieszczęsny brak dostępu do motion plus aby zredukować te migotanie i płynność już nie wiem od której strony do tego się zabrać a co najlepsze w nowych sterach od ati nie ma funkcji overscan xD

moim zdaniem masz jakiś problem z kartą graficzną. po wybraniu jednego odbiornika video powinno śmigać bez problemów. ewentualnie zmniejsz odświeżanie w karcie do 60Hz ale jeśli chodzi o ATI to ci niestety nie pomogę. Xd
 
Do góry