Ps-50a451 100hz czy Ps-50a551 bez 100hz

szybki22

New member
hmm, z tego i innych wątków rozumiem ze model 50A551 nie obsluguje trybu 24p? ale co to wlasciwie oznacza? nie będzie się dało na nim odtwarzać filmów z blue-raya? czy też jakość obrazu ulegnie jakiemuś drastycznemu pogorszeniu?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Seria 7 będzie droższa od serii 6. Trudno powiedzieć, czy to spowoduje spadek serii 5. Tak naprawdę nie wiem, czy jest jeszcze z czego spuszczać. Seria 7, nie jest nowszą serią, to po prostu wyżej plasowana seria na ten rok.

ArtS :)
 

Pablo00

New member
Witam,

To mój pierwszy post także dobrym zwyczajem witam wszystkich!:)
Postanowiłem podłączyć się pod ten wątek, aby nie powielać tematu, zatem do rzeczy: po ponad miesięcznych poszukiwaniach, analizach, czytaniu forów i oglądaniu różnych TV zdecydowałem się na Samsunga tylko pytanie brzmi: czy ps50a451 czy p50a551:confused:.

W tej chwili różnice w cenie pomiędzy tymi modelami są bardzo niewielkie zatem proszę o pomoc w ostatecznym wyborze. Za 551 przemawia Full hd, ale brak 100hz, natomiast 451 ma 100hz ale to hd ready(nadmieniam, że obecnie mam sygnał z cyfrowej kablowki oczywiście sd, ale planuje przejsć na n-ke.
Jeszcze pytanie co dokładnie daje 100hz? (chodzi o zmniejszające efektu migotania /zwiększenie płynności? Może ktoś wytłumaczyć o co dokladnie chodzi? Proszę mi tylko nie proponować 656, bo tu inna przedział cenowy.;)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Wiele atramentu wylano już na temat HD Ready, a Full HD.

Za HD Ready przewamawiają:
- lepsze skalowanie sygnału SD
- zdecydowana większość sygnału HD (jeśli nie całość) jest nadawa w 720p
- jeśli odległość od ekranu wynosi więcej niż jakieś 2 metry dla 42" ekranu, to Full HD nie ma sensu
- mniejsze zużycie energii

Za Full HD przemawia użycie Blu-Ray, ale nie należy zapominać o czynniku odległości od ekranu.

100 Hz w Samsungu na pewno ma na celu niwelowanie migotania, ale również (podobno) zwiększenie płynności. W każdym razie na moim A451 jest naklejka prezentująca napis Real 100 Hz. Co ciekawe, nieobecność systemu 100 Hz w 551 nie jest taka oczywista. Mamy sprzeczne sygnały w tej kwestii. Może się okazać, że jednak te 100 Hz tam jest.

Według mnie bardziej istotnym aspektem jest obecność onsługi trybu 24p dla płyt Blu-Ray.

Osobiście nawet nie brałem pod uwagę Full HD w związku z powyższymi argumentami. Dla Ciebie ważne będą dwa aspekty: odległość od ekranu oraz istotność obecności trybu 100 Hz i 24p.

ArtS :)
 

jacky-x

New member
@ArtS007
Może tylko małe uzupełnienie, jesli chodzi o odbiór z satelity ( to był dla mnie priorytet) to zdecydowana większość materiału HD jest jednak nadawana w 1080i więc, full sie tu przydaje i lepiej się sprawdza. Pozdr
 
Ostatnia edycja:

Pablo00

New member
Arts,

Dzięki za komentarz. Zatem może zadam głupie pytanie podsumowujące: czy jedyną szansą na wykorzystanie 1080p jest blu-ray i to tylko oglądając go z pewnej (dość bliskiej odległości)?
U mnie odległość od ekranu to ponad 3,5 metra, także chyba nie wykorzystałbym tego. Z tego co pamiętam z poprzednich postów chyba sam posiadasz model 451; możesz w kilku zdaniach opisać wrażenia z jego użytkowania, jesteś zadowolony z zakupu? osobiście oglądałem m.in ten model (sklep, poprosiłem o podłączenie anteny z dachu i obraz jak na SD przeszedł moje oczekiwania - super)!
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jestem zadowolony. Nie mam sygnału HD, więc tutaj nie opiszę wrażeń. Telewizor służy mi przede wszystkim do oglądania filmów DVD. Dobrze wydane płyty prezentują się wyśmienicie. Naturalnie, szczegółowo. Obraz z Cyfry+ jest (w zależności od stacji) od dobrego do przeciętnego. Moim zdaniem to rozsądny wybór na odległość 3,5 m. Ja mam 42" i oglądam z odległości 2,7 m.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

calgon

New member
nie wiadomo jak w koncu jest z obecnościa tych 100Hz w plazmach...
na serii 4 na naklejce widnieje - Real 100 Hz
na serii 5 na naklejce widnieje - Dula Scan 100 Hz
na serii 6 na naklejce widnieje - Dual Scanl 100 Hz

czyli z tych informacji wynika, że w serii 5 jest ten układ co w serii 6
i jest to jakas wersja 100 Hz.
 

BoDeX

New member
Absolutnie się nie zastanawiaj i jeśli stać Cię na wydanie 4700 pln. to
bierz PS-50A656 , masz wszystko co potrzeba , a wielkość juz po 2
tygodniach wyda Ci się " zbyt mała" - TV nie kupujesz na pół roku, a
za chwilę mógłbys mieć dyskomfort, że kupiłes archaiczny model ! :)

Pzdr.

4700 !!! Za tyle można go wyrwać - serio !
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeden i drugi TV będzie bardzo dobrym wyborem w Twoim przypadku. Teoretycznie lepszy obraz z kablówki powinieneś mieć na 451 z racji tego, że posiada matryce HD Ready. Ja mam 551 + Cyfra Plus (narazie nie HD) i jestem zadowolony z jakości obrazu. W porównaniu z LCD LE46A656 ojca obraz w mojej plaźmie jest zdecydowanie lepszej jakości :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z Twoich wybrałbym 50 a 551:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=27552

Od prawej Samsung
p1000760bs7.jpg


Ale skorzystaj znowej ceny Pioneera. Bo z pewnością warto.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14192
 

adam.s

New member
ogladanie zdjec na plazmie samsunga

Witam wszytskich, jestem zainteresowanyt zakupem plazmy samusnga z serii 6. czy ktos miał okazje ogladac zdjecia .jpg z plyty z dvd lub przez zlacze Sub bezposrednio z kompa na tym telewizorze. Dla mnie jakos zdjec to obok filmow z dvd priorytet przy wyborze telewizora ( a moze powinienem pomyslec o LCD ?)
 

jacky-x

New member
@adam.s
Zdjęcia oglądałem, tyle że nie ze źródeł które podałeś, a z pamięci USB i powiem ci, że prezentują się, bez odrobiny przesady kapitalnie (fotki robione fuji 5600) w połaczeniu z muzyką którą tez można sobie w menu telewizora podłozyć ogląda się naprawdę, bardzo przyjemnie, takie jest moje zdanie, ale i gości którzy mieli okazje taki pokaz u mnie oglądnąć. Pozdr
 

subek

New member
Nie wiem jak na serii 6 ale na 5 to mi szczeka opadla jak zobaczylem fotki, nigdy bym nie pomyslal, ze moj aparat robi takie kapitalne zdjecia :)
 

gsh

New member
potwierdzam również opinie co do serii 5, jakość wyświetlanych zdjęć przez USB super, podobnie zdjęcia wyświetlane poprzez kompa lub ps3.
W porównaniu z monitorem lcd Benq super. Kolory rzeczywiste, nie ma przekłamań - zwłaszcza jak patrzę na skórę lub kolor niebia ( zwłaszcza fotki robione z filtrem polaryzacyjnym - błękit nieba miodzio ). Super kontrast, biel to biel, czarny to czarny. Tylko przy oglądaniu zdjęcia w opcji obrazu 4:3 nie podobają mi się szare pasy po bokach.
 
Do góry