Samsung QN91A-Wasze opinie o tym telewizorze.

tt_skrzynski

New member
Dzięki za fotki..
Czy widzisz te refleksy, które są u kolegi na zdjęciach powyżej...?
Ogólnie jesteś zadowolony z zakupu?
Teraz można go mieć za 6200zl
Cena wydaje się atrakcyjna....

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Ja mam mediaboxa który maksymalnie ma 1080i ,ale wydaje mi się że w 720P obraz jest lepszy.
Z tego co wiem UPC ma w ofercie dekodery 4K więc będę musiał się bardziej zainteresować.

Zobacz czy mają modul CAM. I pomyśl nad nim. W Multimedia zmieniłem dekodery na CAM i mi to bardziej pasuje.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Dzięki za fotki..
Czy widzisz te refleksy, które są u kolegi na zdjęciach powyżej...?
Ogólnie jesteś zadowolony z zakupu?
Teraz można go mieć za 6200zl
Cena wydaje się atrakcyjna....

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Gdy tv jest wyłączony to na ekranie widać te refleksy.Z ciekawości zadzwoniłem do Samsunga i powiedziano mi że to sprawa powłoki antyodblaskowej.
Gdy tv pracuje to na ciemnym tle czasem te refleksy widać.Tyle,że czarne tło musiałoby być przez cały czas a oglądający musiałby skupiać uwagę na refleksach a nie na oglądanym obrazie.Ja po ośmiu latach z plazmą nauczyłem się oglądać obraz a nie odbicia,które tu są z resztą znacznie mniejsze niż na PDP.
Mam nadzieję że masz świadomość tego że odbicia będą w różnym stopniu bez względu na to w jakiej technologii kupisz tv.Inna sprawa że nie ma idealnego telewizora i sam musisz wybrać.
Ja z tv jestem zadowolony bo jakość obrazu jest fajna co widać szczególnie na treściach 4K ,np.z Netflixa.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście, jeżeli TV posiada funkcję nagrywania. Ja mam podłączony dysk 2TB. Možna nagrywać sygnał z wbudowanych w TV dekoderów DVB-C, DVB-T itp.
Jest też funkcja timeshift. Polecam.
 

SDman

Banned
Pewnie jeszcze w trybie Dynamicznym? Tak odpowiedział mi kolega na pytanie jak z odbiciami po 4 miesiącach z LG C9 -daje się żyć ? Powiedział, że daje w trybie dynamicznym idzie się przyzwyczaić, cóż może i tak ale po 18 mies. miał panel wypalony.
Jasny pokój to nie jest środowisko dla OLED`a, może i daje radę ale przy okazji naraża się na wypalenia znacznie bardziej.
 

Krychaldo

New member
Zastanawiam się jak wygląda sprawa pozbawienia TV wsparcia dla Dolby Atmos i Dolby Vision HDR na tle konkurencji. Czy ten czynnik jest dyskwalifikujący ? Osobiście zastanawiam się nad zakupem tego telewizora z przeznaczeniem: konsola, netflix i filmy z blu-ray.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Dolby Vision jest obecnie wspierane przez wiekszość serwisów streamingowych, więc łatwo sobie odpowiedzieć na to pytanie...
 

Krychaldo

New member
Dolby Vision jest obecnie wspierane przez wiekszość serwisów streamingowych, więc łatwo sobie odpowiedzieć na to pytanie...

Ten element właśnie sprawia, że jeszcze go nie kupiłem. Zdaję sobie sprawę, że starają się rozwijać własny standard lecz jest on znacznie mniej popularny na chwilę obecną.
 

Rachet

Member
Dolby Vision jest obecnie wspierane przez wiekszość serwisów streamingowych, więc łatwo sobie odpowiedzieć na to pytanie...
Czyli przez jakie oprócz netlfixa? Amazon wspiera właśnie hdr 10+ od samsunga, co będzie z hbo max to tego nie wiem. DV robi robotę w telewizorach o małej jasności, a QN91A nie zalicza się chyba to takich. Wątpię czy ktoś naprawdę zauważyłby jego brak w treściach na tym telewizorze.
 

Krychaldo

New member
Nie śledziłem dokładnie tematu ale Amazon wszystkie nowe produkcje realizuje z wykorzystaniem DV, faktycznie wcześniej wspierał głównie hdr 10+. W tym roku DV jest również wspierane przez xboxa i wydaje się że coraz więcej treści będzie powstawało z jego wykorzystaniem.

Czy znacie jakieś testy które wskazywałby, że DV w tym TV nie daje dużej poprawy ? Wszędzie można znaleźć mniej szczegółowe informacje typu "DV polepsza obraz w TV ze średniej i niższej półki, a nie dotyczy to TV klasy premium".

Nie ukrywam, że do 3.11 w jednym ze sklepów TV QE65QN91AAT wychodzi po wszystkich rabatach 5499 zł. Niezła cena jest również za 65QN800AT 8K 6499 zł. Pytanie czy w ogóle 8k ma teraz sens (nie interesowałem się), ale one connect jest już warty dopłaty.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Czyli przez jakie oprócz netlfixa? Amazon wspiera właśnie hdr 10+ od samsunga, co będzie z hbo max to tego nie wiem. DV robi robotę w telewizorach o małej jasności, a QN91A nie zalicza się chyba to takich. Wątpię czy ktoś naprawdę zauważyłby jego brak w treściach na tym telewizorze.

Hbo Max już wypuszcza w DV do tego Apple i Disney+,niektóre produkcje w Amazon również.
HDR10+ jest odpowiednikiem DV (lub odwrotnie) ,mam obydwa te systemy więc mam porównanie .Jedno i drugie rózni się od zwykłego HDR (hdr10).

ps. Nie może być testów wskazujących , ze w tym TV DV nic nie poprawia bo jak je zrobić skoro ten TV nie ma tego trybu ?!
 

tt_skrzynski

New member
Nie śledziłem dokładnie tematu ale Amazon wszystkie nowe produkcje realizuje z wykorzystaniem DV, faktycznie wcześniej wspierał głównie hdr 10+. W tym roku DV jest również wspierane przez xboxa i wydaje się że coraz więcej treści będzie powstawało z jego wykorzystaniem.

Czy znacie jakieś testy które wskazywałby, że DV w tym TV nie daje dużej poprawy ? Wszędzie można znaleźć mniej szczegółowe informacje typu "DV polepsza obraz w TV ze średniej i niższej półki, a nie dotyczy to TV klasy premium".

Nie ukrywam, że do 3.11 w jednym ze sklepów TV QE65QN91AAT wychodzi po wszystkich rabatach 5499 zł. Niezła cena jest również za 65QN800AT 8K 6499 zł. Pytanie czy w ogóle 8k ma teraz sens (nie interesowałem się), ale one connect jest już warty dopłaty.
W jakim sklepie takie ceny?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry