HDforum

HDforum (http://www.hdtv.com.pl/forum/index.php)
-   Samsung (http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung-f52.html)
-   -   Samsung NU8002 - problem z DTS (http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/139637-samsung-nu8002-problem-z-dts.html)

rank1 30-09-2018 14:46

Samsung NU8002 - problem z DTS

Witam Pany! Próbowałem znaleźć info na temat jak przeskoczyć problem obsługi DTS w tym modelu ale info brak. Rozumiem że po podłączeniu pendrive z filmem z dzwiękiem w DTS będzie cisza tak? TV nie potrafi przekonwertować go do zwykłego 5.1 lub stereo? Co jeśli podłączę amplituner przewodem optycznym do TV? Jeśli ampli ma obsługę DTS to czy to będzie działać? Czy jest możliwość przeskoczenia tego problemu czy zwracać TV?

spee_d 30-09-2018 16:05

Jeżeli chcesz ominąć ten problem musisz kupić np. xiaomi box jako źródło odtwarzania filmów i wtedy puścić obraz na tv. Tv we wbudowanym odtwarzaczu poprostu tego nie obsługuje więc musisz to zastąpić innym odtwarzaczem zewnętrznym. Że względu na jakość obrazu tego tv ja bym nie oddawał.

dea2k 30-09-2018 20:37

Cytat:

Napisał rank1 (Post 1487650)
... Co jeśli podłączę amplituner przewodem optycznym do TV? Jeśli ampli ma obsługę DTS to czy to będzie działać? Czy jest możliwość przeskoczenia tego problemu czy zwracać TV?

Jesli tv wypuści po optyku sygnał DTS passthrough to ampli powinien go zdekodować.

rank1 01-10-2018 17:48

dam znać czy operacja z kablem optycznym -->amplituner się udała

dea2k 06-10-2018 17:45

Sprawdziłeś to może .... bo jestem bardzo ciekawy jaki sygnał wypluwa tv

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

adawro 08-10-2018 10:09

Nie wiem jak dokładnie jest w NU8000 ale w MU8000 to chyba nie jest taki goły passtrough. (Zresztą nie ma w menu do wyboru opcji passtrough) Jak ustawię wyjście DD5.1 a film mam w pliku mp4, a w nim wizja w AVC i dźwięk w AAC5.1 to telewizor na amplituner przesyła mi DD5.1 czyli jakby robi konwersję w locie z AAC do AC3. natomiast jak zapodam plik z DTS 5.1. Możliwe, że tv jakoś także analizuje strumień DTS, a jak nowe modele nie wspierają dts to nawet nie przejdzie

demografik 09-10-2018 23:41

Zawiodełm się na tym sromotnie bo faktycznie tegoroczne Samsungi nie mają dekoderów DTS i nie wysyłają gołego sygnału po HDMI. To oznacza, że nawet po podpięciu ampli czy soundbara NIE BĘDZIESZ MIAŁ w ogóle głosu w takich materiałach video! Do tego TV nie potrafi też odtworzyć zwykłych Divixów 720p! To jest jakaś porażka bo poprzedni mój Samsung (seria 7 z 2012r.) potrafił obsłużyć DD, DTS, Xvidy a po podpięciu boxa z 2014r nawet HEVC! Samsung zawsze słynął z tego, że odtworzy wszystko co się rusza...
Zawiodłem się sromotnie bo dlatego też nie chciałem Sony z Androidem a wychodzi na to, że zrobiłem błąd (pomijam, że liczba ciekawych aplikacji na Tizenie jest żenująca... a sposób działania niektórych - np. przewijanie w Playerze czy Eleven11 - jest koszmarna).
Tym samym zostaję dalej z AppleTV gdzie odtwarzam wszystkie materiały z zewnętrznych źródeł.
Bardzo się zawiodłem na Samsungu 2018, bardzo...

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:54.