Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

Odtwarzacze strumieniowe, odtwarzacze sieciowe, opinie, testy...Wszystko związane z wszelkiego rodzaju odtwarzaczami sieciowymi.

Wróć HDforum > HDTV > Odtwarzacze strumieniowe, odtwarzacze sieciowe, opinie, testy... > Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.
Odpowiedz

Wspiera forum

Meldunek: Jul 2006

25-01-2017, 20:02
Domyślnie Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

Witam serdecznie.

Jestem wieloletnim użytkownikiem Dune HD Smart H1 i jego możliwości zadowalają mnie w pełni mnie, ale ostatnio, zapewne z racji wieku nieco niedomaga. Stał się jakby wolny i czasami zawiesza się, restartuje.
Szukam czegoś o podobnej funkcjonalności z naciskiem na odtwarzanie plików video wszelkiej "maści" wraz z ew. napisami. Dobrze byłoby aby posiadał funkcjonalny "interfejs" (kodi...) biblioteki wideo. Dune używałem właściwie tylko do tychże plików. Do plików audio mam inna "zabawkę".Sporo dobrego czytałem o odtwarzaczach Himedia Q10 Pro, Hi8 Octa Plus. Zainteresowała mnie jednak "konsola" Nvidia Shield TV. Dużo jest o niej, ale w sprawie odtwarzania plików wideo raczej niewiele. Kusi solidną konstrukcją, mocnym wnętrzem i ładnym wyglądem (jak dla mnie) oraz dodatkowo funkcjonalnością gamingową. Cena zbliżona do Q10 Pro. Czy jest Ktoś na forum, Kto używa tego urządzenia ? Jak sprawuje się jako odtwarzacz plików video ?
Odpowiedź z Cytatem
gatar jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Junior Member

Meldunek: Jan 2015

25-01-2017, 22:23
Domyślnie

Posiadam wersję 2015 od prawie roku. Wersja 2017 różni się tylko padem.

Na początku sam się zastanawiałem czy by jednak nie kupić czegoś tańszego do filmów i seriali. Jednak z perspektywy czasu mogę powiedzieć że to był bardzo dobry wybór. Kodi, Plex, Amazon Video, Netflix, wszystko śmiga aż miło. W życiu nie będzie takiego smarta w tv z taką prędkością działania.

Co do formatów video, jak i audio zresztą. Nie ma nic czego by nie odtworzył, czy to plex czy to kodi. Passthrough atmosa i dts x jest i działa super, a mi głównie o to chodziło. W kodi od wersji 17.
Napisy jak wiadomo przez kodi można pobierać skąd się chce więc z tym problemów również nie ma.

Co do samej maszynki. Nie polecam wersji z dyskiem 500gb. 16gb jest dużo tańszy a wystarczy podłączyć zewn dysk 1tb czy 2 a nawet 4tb i możemy go używać w trybie zewn i wewn. Ja mam 1tb jako pamięć wewn, z kompa można kopiować bezpośrednio na shielda.
O giercowaniu nawet nie wspomnę, stream z kompa działa super po kablu, po wifi nie testowałem bo i nie ma sensu. Odpalasz steama na shieldzie i grasz w co chcesz. Odchodzi ciąganie 10m hdmi z kompa do tv.

Największą bolączką był pad, nie miał wibracji. Podobno w nowej wersji już wibracje są. Druga to brak apki HBO GO ale to już sprawa raczej HBO. Pisałem do nich to oczywiście temat zlewają ciepłym moczem. Także bym nie liczył na apkę, można za to przesyłać z innych urządzeń, shield ma wbudowany google cast.

Zaleta tego gówienka jest jeszcze jedna. Teraz inaczej patrzę na telewizory i szkoda, że już nie ma takich bez smarta

Także, jeśli zależy Ci na bezproblemowym działaniu audio video, do tego czasem lubisz pobrać bez pieprzenia się w dodatkowe podłączanie kompa to możesz śmiało brać.

Co do 4k i hdr się nie wypowiem, dla mnie za wcześnie na taki tv(wyjdzie hdmi 2.1 i cała zabawa od nowa), ale jest i obsługuje.

Ostatnio edytowane przez ApaczoS ; 25-01-2017 o 22:25
Odpowiedź z Cytatem
ApaczoS jest offline
Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Oct 2007
25-01-2017, 22:33
Domyślnie

O właśnie, przed chwilą pisałem w innym wątku o Nvidia Shield.
Właśnie kupiłem.
Piszcie co i jak, bo chętnie się dowiem czegoś ciekawego.
Co prawda jeszcze nie mam w domu, ale będzie lada moment.

Po testach i recenzjach wybór był prosty. Tu chociażby nasze rodzime:
https://www.youtube.com/watch?v=4U69LLoXCVg
https://www.youtube.com/watch?v=h7QWtYOo77Y&t=3s

Prędkość i jeszcze raz prędkość działania. Do tego możliwość odpalania gier ze strumienia na bazie kart GF 1080. Ponoć wg. testów, żadnej różnicy nie ma.
Do tego YT, Netfix i kilka innych dupereli które chętnie przetestuje, a że mój tv nie ma rozbudowanego smarta, to akurat.
No i oczywiście KODI.

Apaczo, napisz dokładnie jak wygląda procedura odpalania filmów w kontekście HDD czy PC na którym wszystko mam.
Na na PC kilka terabajtów i powiedzmy, że chciałbym to zrzucić na Shielda.
Do Shielda podepnę powiedzmy 2TB dysk zewnętrzny.
Jak to wszystko ogarnąć?

Moja galeria: 1 2

Ostatnio edytowane przez armanig ; 25-01-2017 o 22:40
Odpowiedź z Cytatem
armanig jest offline
reklama

Wspiera forum

Meldunek: Apr 2013

25-01-2017, 22:46
Domyślnie

Tak rozkminiam tego shielda i narazie nasowaja mi sie 3 wnioski:

1. Shield jako smart tv, widac ze dziala wysmienicie nic dodac.

2. Streamowanie gier ze swojego kompa? Czym to sie rozni od tego ze podlacze tv z kompem za pomoca hdmi?

3. Streaming gier:
Za 10 euro dostajemy setki gier - strikte same smieci. Dla dzieciakow ok, ja niestety nie gram juz w starocie.

Gry platne - ciekawy pomysl, nie trzeba mocnego kompa, ale zapewne oplata za gry tez jest sowita? I podobno brak nowosci.

Ciekawe urzadzenie i ciekawi mnie czy sie przyjmie.

Meldunek: Dec 2014
25-01-2017, 22:51
Domyślnie

Cytat:
Napisał armanig Zobacz post
O właśnie, przed chwilą pisałem w innym wątku o Nvidia Shield.

Apaczo, napisz dokładnie jak wygląda procedura odpalania filmów w kontekście HDD czy PC na którym wszystko mam.
Na na PC kilka terabajtów i powiedzmy, że chciałbym to zrzucić na Shielda.
Do Shielda podepnę powiedzmy 2TB dysk zewnętrzny.
Jak to wszystko ogarnąć?
Jak filmy z Atmosem to tylko KODI 17, albo SPMC.
Poza tym ok. 4k z HDR gra bez czkawki.
My, na modelu 2015, nie mamy jeszcze nowego oprogramowania, ale ponoc wszystko ok. Jest jeden przypal z udzialami SMB z haslem, ale nie ma sensu o tym pisac, bo prawdopodobnie moze Cie wogole nie dotyczyc, jesli zamierzaz grac filmy z dysku lokalnego , albo streamowac z konta Gosc.
Odpowiedź z Cytatem
bubafat jest offline
Full HD

Meldunek: Jun 2014

25-01-2017, 22:59
Domyślnie

Czy to urządzenie odtwarza i strumieniuje pliki mkv/m2ts z USB z dźwiękiem HD-MA i TrueHD?
Odpowiedź z Cytatem
Kamil_89 jest offline
Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Oct 2007
25-01-2017, 23:17
Domyślnie

Buba, ale ja kupiłem poprzednią wersję.
Była przyzwoita oferta (Ł150) i capnąłem w ostatniej minucie. Spontan, nic więcej.
Gość pisze, że 2 tyg. temu kupił, ale po zdjęciach reklamowych widzę, że to jednak poprzednia.
No chyba, że taki inteligent, że wrzucił co innego, a sprzedaje jednak nowsze wydanie.
Szczerze?
To nawet nie wiedziałem, że tu jakieś dwie wersje występują.
Teraz widzę, że (chyba) nie jest żle.
Wielkość nie jest dla mnie żadną wadą, za to wejście na kartę już zaliczam na plus, a mam szybką 64GB która leży i się przyda.
Pad za to już nie jest tak ciekawy, ale to mnie nie specjalnie interesuje.
Za to jestem ciekawy jednego, czy w tym zestawie jest/był pilot?
Bo jeżeli nie, to dramat...

https://www.youtube.com/watch?v=cFGUJn8mWxc

Edyta,
Patrzę na unboxingi i nie widzę na wyposażeniu pilota, no to pięknie.
Czym Wy to obsługujecie, padem?
Jak dokupię pilota, to wyjdzie mnie tyle, co nowa wersja która ma na wyposażeniu pilota.
Owszem, padem też można, lata tak korzystałem z funkcji sieciowych przy konsolach, ale tu mimo wszystko by się przydał.

Moja galeria: 1 2

Ostatnio edytowane przez armanig ; 25-01-2017 o 23:34
Odpowiedź z Cytatem
armanig jest offline
reklama

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania