Samsung ue55mu7002

Kris_6

Member
Sorry za post pod postem ale mam takie pytanie. Jak zredukować lekkie rozmycie szczególnie przy szybkim ruchu w trybie naturalnym? W sporcie tego nie widzę ale jak oglądam jakieś reklamy czy normalne kanały to da się to zauważyć. Motion Plus mam ustawione na auto. Jasność 0 zaś podświetlenie na 11. Jakiś pomysł? Z góry dzięki za info. Ogólnie z telewizora jestem mega zadowolony. Nie zauważyłem cloudingu przy nocnym oglądaniu. Spasowanie TV bardzo dobre. Wykonanie wydaje się lepsze niż w serii KS. W porównaniu do poprzedniego tv to jest przepaść :) Smart TV śmiga aż miło. Gdybym miał wybierać jeszcze raz TV do 5 tys to bez wahania brałbym tego Samsunga. W przyszłości będę chciał skalibrować TV :)
 
Ostatnia edycja:

Kris_6

Member
Jak ktoś ma jakieś dobre ustawienia na tryb standart lub naturalny to z chęcią przyjmę na PW ;) Trudno jakoś mi ustawić tv aby wszystko było idealnie. Nie jest złe jestem zadowolony ale coś jednak brakuje ;) Jakoś do trybu film nie mogę się przekonać :/
 

feromann

Member
Moim zdaniem ten model ma bardzo dobre ustawienia fabryczne.
Jak chcesz mieć wszystko idealnie to trzeba beknąć drugie tyle bo ten model to średnia półka,
 

Kris_6

Member
Jeszcze jedno pytanie jak zniwelować efekt czerwonej twarzy bo wydaje mi się ze kolor skóry za bardzo wchodzi w czerwień? Bawiłem się w ustawieniach Ale do tego dojść jakoś nie moge :)
 

czarek46

Banned
Ja mam model 40mu6472 ,,,, oglądam na trybie naturalnym - podświetlenie 11 , jasność 0 , kontrast 90 ostrość 20 , kolor 50 , tonacja kolorów standardowy , wszystkie tryby ECO wyłączone . Mam UPC CI+ , obraz jest super , najlepiej ustawiaj na kanalałch np. TVN24 HD gdy coś nadają z terenu live , lub Polsat news hd jak wyżej , bo na żywo jest to sygnał naturalny . Zobacz w tedy np. jaka jest ostrość np. drzew i ogólnie pięknie widać kolory . Pamiętaj że każdy kanał nawet HD nadaje inaczej , każdy program czy film ma inny urok . Szkłana Pułapka na Polsacie czy na TVN Hobbit Niezwykła Podróż były puszczane spoko , a po nich inne filmy mogą być jakieś mdłe i nijakie , ustaw tv na jakiś czas bo oczy też muszą przywyknąć . Ja na początku czyli 1,5 miesiącz temu miałem podświetlenie na 15-17 , a teraz mam 11 , NIGDY nawet tv za milion złoty nie ustawisz idealnie bo zobacz np. Teleexpes sygnał ze studia a jak wygląda materiał z taśmy
 

RivoPL

New member
Zakupiłem MU7002 ze 2 tygodnie temu i jestem bardzo zadowolony. Nie wykonywałem kalibracji jedynie ustawienia z neta + pokombinowanie tak żeby mi jak najbardziej odpowiadało. Zastanawiałem się do ostatniego momentu czy KS7000 czy MU7000 Ten pierwszy na papierze oczywiście wygląda lepiej. Co przeważyło? Bałem się końcówki modeli KS - zakupienie zwrotu, i rozklejającej się obudowy. MU posiada bardziej matowy metal i matowy tył w przeciwieństwie do KS. MU w moim egzemplarzu ma bardzo dobrze spasowaną obudowę. Jeśli chodzi o jasność to okazało się że 600 nitów mi w zupełności wystarcza. 1 dnia jak testowałem TV to wręcz po jakimś czasie bolały mnie oczy od tego jak świecił. Może jestem bardziej wrażliwy po pracy przed monitorem przez cały dzień ale nie wiem czy chciałbym jaśniejszy efekt HDR. Przy tym wystarczająco mrużyłem gały. W KS jest więcej nitów ale tylko na chwilę i później obraz się zaciemnia. Wolę stały efekt na jednym poziomie niż rozjaśnienia i przygasanie po chwili. Podobno denerwujące podczas oglądania jasnych dłużej trwających scen w filmach. Brak kwantowych kropek i kilka % mniejsze pokrycie kolorów w porównaniu do KS. Czytając te dane też nie chciałem odpuścić. Jednak po ogarnięci MU w domu, obejrzeniu 2 filmów i podłączniu PS4 pro jestem zachwycony i tyle naprawdę mi wystarczy. Mam tylko jedno pytanie. Przy puszczeniu filmu z dysku napisy w formacie SRT nie znikają. To znaczy znikają ale dopiero jak wyświetli się nowa kwestia. Jak w filmie przez 5 min nikt nie mówi to poprzednie napisy cały czas są na ekranie. Sprawdzałem na różnych plikach i są na nich znaczniki zakończenia wyświetalnia. Na LG 7-letnim nie miałem tego problemu z tymi samymi plikami.
Super opinia;):) mam baaardzo podobny dylemat...

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

Kris_6

Member
Ja również mam Smausnga MU7052 i zgadzam się z opinią kolegi wyżej. Również przy zakupie brałem pod uwagę model KS8000 ale odpuściłem ze względu na znane problemy z tym modelem. Wolałem nie mieć w MU kropek kwantowych ale za to spać spokojnie ze nic się w nim nie rozwali czy po prostu nie będę miał martwych pikseli, o których też jest dużo przypadków opisanych. Na razie jestem mega zadowolony. Przed zakupem MU7052 brałem pod uwagę Sony xe9005 oraz Panasonica ex780 ale po dłuższym zastanowieniu stwierdziłem że Samsung do moich potrzeb w zupełności mi wystarczy i dodatkowo ponad tysiąc złotych zostało w kieszeni. Telewizor zbiera dobre opini od użytkowników. @RivoPL Myślę że jak kupisz MU7002 to nie będziesz zawiedziony. Do 5000 zł według mnie to dobry wybór. W tej cenie masz jeszcze Sony xe8577. Jeśli nie boisz się problemów z KS to bierz KS8000.
 
Ostatnia edycja:

walosek

New member
Ja mam pytanie co z tymi napisami. Byłem dziś w Media Market i przetestowałem kilka filmów, i faktycznie tak jak opisano w tym wątku, gdy kończy się gadanie w filmie na ekranie nadal wyświetla się ostatnia kwestia napisów i nie zmienia się dopóki nie pojawi się kolejna. I nieraz jak w filmie nie mówią 15 minut to przez 15 minut wyświetla się ostatni napis na dole. Jak to zmienić? Ktoś coś się wypowie?
 

andrju75

New member
Ja mam pytanie co z tymi napisami. Byłem dziś w Media Market i przetestowałem kilka filmów, i faktycznie tak jak opisano w tym wątku, gdy kończy się gadanie w filmie na ekranie nadal wyświetla się ostatnia kwestia napisów i nie zmienia się dopóki nie pojawi się kolejna. I nieraz jak w filmie nie mówią 15 minut to przez 15 minut wyświetla się ostatni napis na dole. Jak to zmienić? Ktoś coś się wypowie?
Witam.Mam Q7F i obejrzałem już kilkadzisiąt filmów z dysku twardego z napisami PL i powyższych problemów w ogóle w tym Q nie ma.Napisy chodzą bardzo dobrze.Dziwne ,że w niższym modelu miały by być takie niedogodności.
 
Do góry