Samsung UE60J6240

barteks82

New member
Co gorsza, przynajmniej u mnie, słaby obraz ma ten telewizor. Kanały HD jeszcze jako tako (zależy które, telewizji polskiej oraz Polsatu Sport chyba nie lubi:)), natomiast SD to porażka.

No bez przesady by oceniać telewizor 60" TV FullHD po tym jak odbiera sygnał SD. Oczywiście, że tragedia, tylko ja nawet czegoś takiego nie uruchamiam na TV. Natomiast jakość TVP to zagadnienia na osobną dyskusję, jednak na pewno nie wina telewizora.

Proponuję odpalić prawdziwe sygnał Full HD na programach Discovery, AXN czy HBO. Dodatkowo sprawdzić jakiś koncert na płycie Bluray (np. MUSE - LIVE AT ROME OLYMPIC STADIUM). W takich okolicznościach przyrody nie ma się czego przyczepić.

Ale wracając do tematu, jak się okaże, że to 60Hz, to będę szukał szczęki na podłodze przy miesiąc.
 

stefan12

New member
Posiadam 50" a nie 60".
I w tym tkwi różnica: zarówno mailem, jak i w salonie od przedstawiciela Samsunga dostałem informację, że w telewizorze jest matryca 60Hz (pomimo oznaczenia w menu serwisowym 50D1AF0V). Przedstawiciel twierdził, że w 60" już są 120Hz matryce.

A telewizor oceniam na podstawie tego co oglądam na co dzień. I zdarza mi się oglądać kanały SD (np. Polsat Sport News) oraz TVP. I w porównaniu do poprzedniego 40" wygląda gorzej, więc szukam przyczyn. I już.
 

poh

New member
U mnie w 60j6240 tez był jeden suwak. Wymieniłem na inny 60j6240 i w tym są dwa suwaki. Obydwa tv w menu serwisowym mają matryca sharp 120hz. Tv sprawdzałem w sklepie i dopiero 4 sztuka miała 2 suwaki
 

kubik20

New member
Witam, tak dla wyjaśnienia 60j6240 Ma 120 Hz matryca jest sharpa, tak jest napisane w menu servisowym, sprzedawca mi pokazał. Mam tylko pytanie czy wie ktoś jak ustawić obraz idealnie? Bo nie mogę tego ogarnąć ;)
 

krzyw

New member
Hej,

Sam sobie i Wam odpowiem. Sprzedawca w Saturnie, po sprawdzeniu, powiedzial iz w 6240 jest matryca 60Hz. Dla mnie odpada.

Pozdrawiam
 

kubik20

New member
Mam ten tv, kupiłem w saturnie, i sprzedawca pokazał 120 Hz, więc ktoś musiał być źle poinformowany krzyw

Wysłane z mojego ZUK Z1 przy użyciu Tapatalka
 

stefan12

New member
To postaram się zbiorczo podsumować temat: właściwie nie wiadomo nic:)

Sprzedawcy raz mówią 60Hz, raz 120Hz.
Samsung mówi: nie powiem, ale raczej 60Hz.

Auto Motion Plus zasadniczo występuje w tv z matrycą 120Hz (dwa suwaki).
Ale był też model 60Hz z Auto Motion Plus, ale z jednym suwakiem.

W moim 50J6240 też jest jeden suwak, co mogłoby wskazywać na matrycę 60Hz. Ale wcześniej ktoś pisał, że oglądał parę tv i dopiero któryś kolejny miał dwa suwaki.

I jeszcze opis matrycy w menu serwisowym: 50D1AF0V, wskazujący na matrycę 120Hz.

Możliwe więc, że występują różne matryce, różne oprogramowania. A Samsung uważa, że jak kupujesz tanio (dla mnie 2,5 tyś za telewizor to wcale nie tanio) to się nie interesuj tylko ciesz, że wogóle coś wyświetla:)
 

halny81

New member
Z tego co śledzę na wielu forach to sytuacja wygląda tak, że Samsung strasznie kombinuje. W niektórych modelach matryce 60Hz, w innych 120Hz bez dwóch suwaków, w jeszcze innych 120Hz z pełna obsługą Auto Motion Plus. Bardzo dziwna sytuacja i strasznie niepoważana ze strony producenta. Najlepiej przed zakupem sprawdzić tv samemu.

Kolega do góry mnie uprzedził. Dodam jeszcze, że najczęściej z panelem 60Hz są modele 40 calowe, a z pełna obsługa AMP 60". Ogólnie jednak loteria
 
Ostatnia edycja:

bmw530d

New member
W moim 60" J6240 siedzi matryca Sharpa 120Hz, auto motion plus z jednym suwakiem. Powiem krótko, za te pieniądze TV chodzi fajnie, przesiadka z plazmy 42" Panasonic na duży plus, oczywiście poza kątami, więc mam w poważaniu ilość suwaków. Clouding i banding w stopniu nieuciążliwym, nawet po plaźmie. Uruchamia się błyskawicznie, obsługa tv i menu bez przycięć, zawieszeń, płynna, szybka. Odtwarza moje pliki z dysku przenośnego, funkcje smart po wifi również bez zająkniecia. Wygodne przeglądanie multimediów z laptopa i telefonu po zainstalowaniu aplikacji Smart View. Jedyny minus, to kiepska współpraca po HDMI z amplitunerem Yamahy, ale z plazmą Panasonica było to samo, więc raczej wina po stronie Yamahy. Musiałem spiąć wszystko optykiem, bo po HDMI amplituner gubił dźwięk, nie pomagało resetowanie i mieszanie w ustawieniach. Podsumowując : po dwóch tygodniach użytkowania jest całkiem przyzwoicie, martwiłem się, że będzie gorzej w przypadku telewizora w tym rozmiarze i cenie. Obawiałem się, że jakość sygnału HD z nc+ przy tak dużej przekątnej może być się niewystarczająca, jak się okazało zupełnie niepotrzebnie.
 

panczer

New member
Input lag

Witam,
jestem zainteresowany zakupem tego modelu, tylko chciałbym go także wykorzystywać do gier zarówno z konsoli jak i podpiętego do komputera. Nigdzie jednak nie mogę znaleźć konkretnej informacji na temat opóźnienia input lag w tym telewizorze. Czy ktoś wie jak można taką informację uzyskać? W Saturnie nie maja informacji na ten temat.
Na jednej z niemieckich stron komentarz użytkownika wskazywał na niski input lag ale bez szczegółowych danych.

Także podsumowując czy ktoś wie jaki jest input lag w tym Samsungu?
 

barteks82

New member
Brakuje w tym podsumowaniu jednej ważnej uwagi. Wygląda na to, że różnice są pomiędzy rozmiarami matryc. W 50" mówi się o 60Hz, a w 60" o 120 Hz.

Ja z kolei już pisałem wcześniej, mam 60 cali i obraz jest rewelacyjny. To nie może być 60Hz. Jakby się jakimś cudem okazało, że to 60Hz to zjem własne buty. Te zimowe.

To postaram się zbiorczo podsumować temat: właściwie nie wiadomo nic:)

Sprzedawcy raz mówią 60Hz, raz 120Hz.
Samsung mówi: nie powiem, ale raczej 60Hz.

Auto Motion Plus zasadniczo występuje w tv z matrycą 120Hz (dwa suwaki).
Ale był też model 60Hz z Auto Motion Plus, ale z jednym suwakiem.

W moim 50J6240 też jest jeden suwak, co mogłoby wskazywać na matrycę 60Hz. Ale wcześniej ktoś pisał, że oglądał parę tv i dopiero któryś kolejny miał dwa suwaki.

I jeszcze opis matrycy w menu serwisowym: 50D1AF0V, wskazujący na matrycę 120Hz.

Możliwe więc, że występują różne matryce, różne oprogramowania. A Samsung uważa, że jak kupujesz tanio (dla mnie 2,5 tyś za telewizor to wcale nie tanio) to się nie interesuj tylko ciesz, że wogóle coś wyświetla:)
 

pawel_198412

New member
Byłem dzisiaj w rtv euro agd i tam sprzedawca się upierał że matrycą jest 60hz, mówił że sprawdzali w sklepie

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry