Samsung UE48H6640 - no to jedziemy

tdx

New member
Bez reklam
głębia 3D to tylko w trybie konwersji działa, co do tego czy jest "słaby" jest taki jak powinien być
klatka A kamera A
klatka B kamera B
ale co do tego się nie czepiam, to kwestia tego czego się oczekuje...

Możesz ustawić filmowy jak standardowy a uzyskasz pewniejsze wyniki (szczególnie mam tu na myśli podświetlanie) i pełną konfigurację
 

tdx

New member
Bez reklam
Tak zauważyłem jak pisałeś o tym, że nie warto do md/ld dopłacać. Tego artykułu wcześniej nie czytałem i po raz kolejny coś rzuciło nowe światło. Ale nasuwa mi się pytanie dlaczego nie dotyczy to np. serii H7, tam tez jest chyba edge?

widziałeś tam opcje obrazu, testy i rodzaj podświetlenia matryc?

Masz tam opcje diody smart led i wygaszanie pasów :D
 

qbek78

New member
Bez reklam
Nie widziałem dlatego pytam. Po Twojej wypowiedzi można sądzić, że serie które wymieniłeś posiadają coś co sprawia że tylko w nich ld może mieć sens. Skoro H7 również jest podświetlany na krawędziach a zgodnie z linkiem do artykułu o ld jest to czynnik determinujący sens ld w tv stąd pytanie było takie a nie inne. Chyba że coś istotnego pomijam po drodze.

Edit Powyższy post już nieaktualny bo doczytałem o tych diodach. Tak jest na telefonie sprawdzać.

Kończąc offtop - będziesz coś więcej pisał o serii H7 w innym temacie, jakieś testy, spostrzeżenia, a może będziesz kupował :)?

@Down
Tak tak, ja później doczytałem stąd pierwsza edycja mojego posta. Nowego już nie będę pisał i robił wycieczek po tym temacie o 6640 - jakkolwiek temat dimming'u jest z nim powiązany.
 
Ostatnia edycja:

bogdan jan

New member
W trybie standardowym, tego nie wiedziałem o czym piszesz, dziś w takim razie jeszcze to sprawdzę w trybie film.

Ustawiałem dla trybu film wg danych z linku, który podałeś. Efekt wg mnie jest niezbyt dobry.
>do adamo_ Nie bardzo rozumiem z twojego postu o co chodzi Zamiast RGB są CZ.... i wg tego co wyżej.
 

adamo_

New member
Bez reklam
Ustawiałem dla trybu film wg danych z linku, który podałeś. Efekt wg mnie jest niezbyt dobry.
>do adamo_ Nie bardzo rozumiem z twojego postu o co chodzi Zamiast RGB są CZ.... i wg tego co wyżej.

Każdy inaczej odbiera obraz. Ja nie wykorzysalem wszystkich ustawień z linku. Tylko balans bieli reszta po mojemu.C Z N C Z nasycenie niebieskim. Tak mam w to opisane w menu
 
Ostatnia edycja:

adamo_

New member
Bez reklam
Obok
głębia 3D to tylko w trybie konwersji działa, co do tego czy jest "słaby" jest taki jak powinien być
klatka A kamera A
klatka B kamera B
ale co do tego się nie czepiam, to kwestia tego czego się oczekuje...

Możesz ustawić filmowy jak standardowy a uzyskasz pewniejsze wyniki (szczególnie mam tu na myśli podświetlanie) i pełną konfigurację

Nie o oczekiwania chodzi tylko o fakty, a porownanie mam. Pasywne 3d jakie miałem w philipsie 47pfl6008 dawało radość z oglądania. Efekty były zdumiewające. Aktywne w samsungu na tych samych plikach nie daje żadnej radości. Efekty mierne.

Moim zdaniem pasywne mimo swojej niepełnej rozdzielczość i jest zdecydowanie lepsze. Na szczęście 3d traktuje jako dodatek a nie opcje głowna.

Po kilku dniach zabawy uważam ze obraz 2d jest lepszy od Philipsa zdecydowanie , czern, płynność i obsługa oczywiście tez na korzysc samsunga zdecydowanie. Philips broni sie ambilightem no i w 3d wygrywa.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Fakty?

Wiesz z taką samą mocą, pasją i przekonaniem pisałeś o ustawieniach TV na profilu standardowy...
Ja mogę od siebie napisać że bardzo wyraźnie widzę obniżanie rozdzielczości na pasywnych ekranach. Oglądając coś w FHD3D (choć obiektywnie niewiele mam BR3D) to wiem że tak zostało to nakręcone i tak to ma wyglądać...

Moje osobiste odczucia jako właściciel D7/H6 są takie że ten obraz dostaje bardziej głębie a pasywne bardziej wychodzą zza ekran...

I znowu pytanie do Ciebie 3D porównujesz FHD3D czy SBS/Tab?
 

adamo_

New member
Bez reklam
Fakty?

Wiesz z taką samą mocą, pasją i przekonaniem pisałeś o ustawieniach TV na profilu standardowy...
Ja mogę od siebie napisać że bardzo wyraźnie widzę obniżanie rozdzielczości na pasywnych ekranach. Oglądając coś w FHD3D (choć obiektywnie niewiele mam BR3D) to wiem że tak zostało to nakręcone i tak to ma wyglądać...

Moje osobiste odczucia jako właściciel D7/H6 są takie że ten obraz dostaje bardziej głębie a pasywne bardziej wychodzą zza ekran...

I znowu pytanie do Ciebie 3D porównujesz FHD3D czy SBS/Tab?

SBS

Dokładnie takie mam odczucie ze obraz przy pasywnych wychodził a teraz przy aktywnych zostaje w ekranie.
 

bogdan jan

New member
A jak to jest z HbbTv w tym modelu. Na holenderskiej stronie Samsunga podają, że ta funkcja jest dostępne , a jakoś nie mogę znaleźć .
 

tdx

New member
Bez reklam
System > Kanał z danymi i wybierz dla niej ustawienie Włączony..
Potem na kanale gdzie leci HbbTV wciskasz czerwone A
 

harryt

New member
Najpierw zainstaluj HbbTV widget.
Na źródle TV uruchom kanał z danymi.
Kanał z danymi może nie zaskoczyć za pierwszym razem. Po kilkukrotnym włączeniu telewizora powinien się uaktywnić.
Tak jest w serii F.
 

bogdan jan

New member
System > Kanał z danymi i wybierz dla niej ustawienie Włączony..
Potem na kanale gdzie leci HbbTV wciskasz czerwone A

Tak jest w teorii i w e-manualu, a rzeczywistość skrzeczy. Brak takiej pozycji w tym miejscu.

<harryt> Najpierw zainstaluj HbbTV widget.
Jak na razie nie widzę takiej pozycji w Samsung Apps
 
Ostatnia edycja:

adamo_

New member
Bez reklam
Tak jest w teorii i w e-manualu, a rzeczywistość skrzeczy. Brak takiej pozycji w tym miejscu.

<harryt> Najpierw zainstaluj HbbTV widget.
Jak na razie nie widzę takiej pozycji w Samsung Apps

Tez tego nie widzę. Po resecie smart huba zniknął mi ekran na którym był pomniejszony aktualnie oglądany program a do okola ikonki smart.
 

mp_nafta

New member
Podlaczylam tv kablem optycznym do amplitunera, na tv zmieniłem głośniki z tv na wyjście audio jednak na amplitunerze nie pojawił sie dźwięk. Cos robię nie tak? Wszystko raczej dobrze podlaczyłem, dodam jeszcze że po wyjęciu kabla z amplitunera widać czerwone światełko, więc tv sygnał wypuszcza.
 
Do góry