Samsung 55" TU 8502 UXXH

Rick1

New member
Witam
Poszukuję info na temat tego tv ponieważ mam zamiar w najbliższym czasie go kupić ( 2-3tyg.).Może ktoś już ma telewizor z tej serii i mógłby się podzielić wrażeniami z oglądania ewent. ma namiary na jakiś test lub cokolwiek .Z góry dziękuje za odpowiedzi ewent. komentarze :wink:
 

adam80

Member
Zapłacisz "podatek" za nowość - polecam 55RU74?? i zostanie jeszcze siedem stówek. TU za kilka miesięcy kupisz z pięć stówek taniej. Piszę bo mam 55RU7452 i nie ma się do czego przyczepić.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Na podstawie testów można stwierdzić, że TU8502 jest gorszy od ubiegłorocznego RU8002. Jak przy wyższych seriach SAMSUNG daje mniej za więcej !!! Taka polityka. W cenie TU8602 można kupić 55Q60R lub 65R
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
z tego co ja wiem matryca 60 , z tych tańszych posiada szeroki gamut kolorów więc raczej szału nie ma.Ten model to raczej delikatnie lepszy/gorszy od 74..
 

Rick1

New member
wszystkie te uwagi opierają się na domysłach ,nigdzie nie ma żadnych konkretnych danych ani testu
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
prawda jest taka że ten model NIE MA matrycy 100hz i NA PEWNO ma szeroki gamut kolorów tyle wiemy na pewno.Moim zdaniem lepiej kupić samsunga ru8002 czy q60
 
Ostatnia edycja:

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ale ma "CRYSTAL UHD" i dual LED . Cokolwiek by to nie znaczyło ! :smile: Potrafią "zachwalić" nowy towar spece od Samsunga. Co wymyślą w 2021 ?
 

Rick1

New member
tzn. ja juz mam ten tv ponad 2 tyg. Oglądam głownie tv naziemną czasami jakiś film na Nflx ,gram no i oczywiście sport głównie piłke nożną i F1 .Ogólnie póki co jetem zadowolony ,kolory w miarę ok (choc po kalibracji pewnie by lepsze były ) Dźwięk b.dobry oczywiście wszystko zależy od źródła . Na YT wszystko ,,łyka" w każdej rozdzielczości Nie mam porównania do tv 100 Hz ( jak tu kolega pisał w poprzednim temacie ,, to że nie widzisz różnych artefaktów i smużenia czy czegoś tam jeszcze to nie znaczy że tego nie ma " ja wychodzę z innego założenia - skoro oglądam telewizor i nic mi nie przeszkadza nic mnie nie denerwuje to znaczy że problem nie istnieje ;-) Nie piszę o Tizen bo wiadomo wszystko hula az miło
 

ArniR26

New member
Witajcie, sam szukałem informacji i tyle znalazłem;
Z tego co czytałem, to seria TU85xx jest bardziej następcą RU74xx niż RU80xx, stąd matryca 60hz i zbliżone ceny ; sam zastanawiałem sie nad 43 RU74xx i widzę, że miały podobne ceny rok temu przy debiucie jak teraz TU 85xx. Tu8000 i 7000 to jakby nastepca najniższego modelu za ok 1,5k. Numeracja jest bardzo myląca, pewnie dla tego, by ktoś szukający NU, RU8000 w 120HZ naciął się na faktycznie niższy model.

Doczytałem że w interesującym mnie rozmiarze jasność jest poniżej 300nitów (Ru74xx miał 270nitów), a oględziny w sklepie na szybko obnażyły sprytne ramki; ma sie wrażenie że ekran jest do samej krawędzi, ale tak nie jest, bo całosć wraz z "marginesem" jest przykryta taflą szkła. Myślałem że tv bez ramki będzie "mniejszy" o te 2 cm a nie jest, tylko złudzenie. COśtam pitolą o crystal itp ale bez konkretów, oraz to że można sobie po wyłączeniu ustawić obrazek na ekranie ;) ech chyba pozostane przy starym modelu, gdzieniegdzie jeszcze są niedobitki, a w moim rozmiarze nie ma wyboru, tylko niska półka.
 
Do góry