Epson EH-TW3200

FEELO

New member
Dzięki za aktywność.
Pozostaje czekać aż ktoś się odważy i przetestuje nam ten model.

Ps. można pobrać z sieci instrukcje/manual tego projektora - nigdzie nie mogę znaleźć.
 

sviru

New member
Ja jestem zdecydowany i jak tylko dostane to na pewno napisze mala recenzje.
Co do zakupow w DE - nie nie kupie poniewaz cena w PL bedize identyczna.

Nie oplaca sie bawic z gwarancja europejska w tym wypadku.

Dostalem info od sklepu PRONO ze maja miec za 10-14 dni... zobaczymy.

Chyba ze sie bardzo bede niecierpliwil to podskocze do Drezna... ;)

Zeby sie tylko nie okazalo ze 3200 jest gorszy od 2900 :)

Za 2900 przemawia - prawdopodobnie wieksza jasnosc... z tego co wynika z recenzji nowe modele sa ciemniejsze niz stare.

Druga sprawa to gw. 2900 ma 3lata na proja... 3200 ma 2.
 
Ostatnia edycja:

sviru

New member
Ostatnia edycja:

sviru

New member
Nie szkoda. Poniewaz jest duza szansa ze trafie model, ktory nie bedzie az tak zepsuty. Te wszystkie wyroznienia nie sa przyznawane bez powodu.

Co do Panasia - jasne tyle ze on kosztuje blisko 8k. Wydawanie tyle nie wydaje mi sie obecnie uzasadnione.
 

choina

New member
Measured Brightness: "best mode": 467 lumens, "brightest" 1378 lumens

Znowu to samo.

http://www.projectorreviews.com/ima...ma-8350_spacecowboys_satellite_over_large.jpg

Purpura w rogach. To jest juz smieszne. Te typy tak maja. Trzeba brac jakie sa :(

http://www.projectorreviews.com/ima...ema8100_spacecowboys_satellite_over_large.jpg

Te zdjęcia to z TW3200?
W Prono cena coś wysoka w porównaniu ze stroną Epsona Projektor Epson EH-TW3200 - Prono.com.pl
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Nie szkoda. Poniewaz jest duza szansa ze trafie model, ktory nie bedzie az tak zepsuty. Te wszystkie wyroznienia nie sa przyznawane bez powodu.

Nie rozumiem. Chcesz wydac ok 6 tysiecy na projektor ktory moze "nie bedzie az tak zepsuty"?
Co do doskonalych recenzji tego projektora to sie zgdzodze, ze ladnie swieci i daja doskonaly obraz(jak za ta cene), ale zauwaz jedna rzecz... Projektory otrzymuja noty za jakos obrazu, funkconalnosc, glebie czerni itd itp. To czy dany projektor jest wadliwy czy nie, a ewidentnie epsony sa wadliwe, i tu sie chyba zgodzisz, nie wpylywa w zaden sposob na jego ocene w wszelkiego rodzaju recenzjach. Recenzje maja na celu, przedewszystkim naklonic potencialnych klientow do zakupu danego towaru. I tak, w zadnej recenzji nie przeczytasz, ze epsony maja problem z czerwonymi rogami, ze sanyo to, ze panasonic tamto... dowiadujesz sie o tym tylko od pechowych posiadaczy :)

Nie chce nikomu wmawiac co jest dobre, a co nie. Ja tylko nie rozumiem toku myslenia niektorych forumowiczow. "Trza brac co jest"? "... ze trafie model, ktory nie bedzie az tak zepsuty"?

I fakt, jestem negatywnie nastawiony do epsona, bo uwierz mi, ja tez mialem nadzieje ze po 2 i 3 projektorze "trafie model, ktory nie bedzie az tak zepsuty". Prawda jest jednak taka, ze jesli epson cos z tym nie zrobi to ludzie ceniacy sobie dobra jakos "kina domowego" nie beda kupywac tych projektorow.
 

sviru

New member
Ja chce model 3200 - wiec za 4k.

Licze sie z tym ze beda jakies problemy z plamami. Stwierdzilem, ze przejde nad nimi do porzadku dziennego. Nie ma specjalnie alternatywy na LCD za te pieniadze - kropka.

Jest sanyo z700 - stary juz model za jedyne 5000zl.
Wierze, ze moj kolejny epson bedzie ok. Wiara czyni cuda ;)

Juz ostatnie zdanie co do plam czerownych...

"Epson overnighted a refurbished 8100 to me the other day and I'm very happy to report this one has NO red tint whatsoever in the corners and my blacks are looking good now...very happy"

Czyli są sztuki bez plam. Sądzę, że jest to jakaś wada fabryczna / zła kalibracja paneli / filtrów. W sumie bez znaczenia - trzeba liczyc na fart ;).
 
Ostatnia edycja:

Rudeford

New member
@sviru
Te zdjęcia są z testu Epsona 8350 czyli u nas 3600. Zastosowano w nim panele D7 C2Fine które na 99% nie miały problemów z czerwonawymi rogami np. model TW5000. Na pierwszym zdjęciu purpura jest, ale czy czasem sfotografowana scena taka nie była? Na innych zdjęciach nie widać purpury.

http://www.projectorreviews.com/ima...ome-cinema-8350_5thelement_starship_large.jpg

http://www.projectorreviews.com/images-projectors-q4-10/home-cinema-8350_lotr_florest_large.jpg

Tu pięknie widać różnice w porównaniu z leciwym Panasem(o ile można wierzyć fotką)

http://www.projectorreviews.com/ima...350_vs_pt-ae4000_spacecowboys_stars_large.jpg
 
Ostatnia edycja:

sviru

New member
To sa fotki z tw3600. Z recenzji jakie do tej pory napotkalem wynika ze sa one bardzo podobne - jak nie identyczne. 3600 ma ponoc lepsza czern / wiecej detali na ciemnych scenach - reszta bez zmian.

Faktycznie powinno byc bez plam. Pozyjemy zobaczymy.
 

sviru

New member
Jest juz sporo recenzji. Przeczytalem z 10 jesli chodzi o tw3600.

Wnioski sa... ze jest lepszy. Zwyczajnie - lepszy. Lepszy niewiele ale jednak. Problem w tym, ze tw 3600 mial byc tanszy niz 3500... a sugerowana cena w pl to 6000zl. Sadze, ze roznica miedzy 3200 a 3600 jest absolutnie nie warta 2000zl.

To samo bylo z 2900 i 3500. Nikt nie widzial miedzy nimi roznicy. Jak sie okazalo roznily sie tylko kalibracja. Po kalibracji to te same maszyny w zasadzie.

Ja tam czekam na tw3200 i biore. Nie ma co glowkowac.

Widze, ze w tym porownaniu 3200 i 3600 nawet ktos wkleil moja wypowiedz z AVS ;)
 

pa3

New member
Bez reklam
To sa fotki z tw3600. Z recenzji jakie do tej pory napotkalem wynika ze sa one bardzo podobne - jak nie identyczne. 3600 ma ponoc lepsza czern / wiecej detali na ciemnych scenach - reszta bez zmian.

Faktycznie powinno byc bez plam. Pozyjemy zobaczymy.

sviru, akurat lepsza czerń (w parze z tym idzie kontrast) oraz więcej detali w ciemnych scenach to najważniejsze różnice w obrazie za które dopłaca się duże sumy, więc jeśli faktycznie są takie różnice to bez sensu jest pisać że są to takie same sprzęty czy tam bardzo podobne :)

Wracając do TW-3200 - jeśli będą plamy na rogach to myślę że o wiele opłacalny staje się zakup starszego modelu TW-2900, różnica w obrazie będzie znikoma, jak nie zauważalna, pisałeś że starszy model jest jaśniejszy i do tego dochodzi najważniejsza rzecz, czyli dodatkowe 12 m-ce gwarancji co w przypadku LCD i problemów z matrycami to dodatkowy plus - np. po 2 latach można sprzedać sprzęt jeszcze na rocznej gwarancji więc chętni się znajdą ;)
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
sviru, akurat lepsza czerń (w parze z tym idzie kontrast) oraz więcej detali w ciemnych scenach to najważniejsze różnice w obrazie za które dopłaca się duże sumy, więc jeśli faktycznie są takie różnice to bez sensu jest pisać że są to takie same sprzęty czy tam bardzo podobne :)

Popieram w 100%. Trzeba tylko pamietac, ze tak na prawde, roznice te widac w pokoju przystosowanym do kina domowego. W "normalnym" pokoju, roznica bedzie hmm... zadna? :)

Poczytalem troche o tym TW3600, i chyba jednak kupie ten model zamiast Panasonica. Wprawdzie jestem nieufny co do Epsona, ale biorac pod uwage fakt, ze TW3600 jest 400 funta tanszy, oraz ze siedza w nim inne panele niz w TW3500, to powinno byc ok. Zreszta wydaje mi sie, moze sie myle, ze ten TW3200 i TW3600 ma byc poprawiona wersja TW2900 i TW3500 odpowiednio.

Przed zakupem, chce jeszcze udac sie do show room`u, aby zobaczyc jak wyglada porownanie TW3200 z TW3600. Nie wiem kiedy dokladnie tam sie wybiore, ale w UK oba projektory maja sie pokazac 15-stego, wiec jakos po tej dacie.

Ech... Ktos kiedys bardzo trafnie tu napisal, ze wybor projektora to koszmar!!!

Acha Sviru... z tego co widzialem to TW3200 mozna juz kupic w Polsce w Epson Store, na stronie Epsona. Myle sie?
 
Ostatnia edycja:
Do góry