jedzie do mnie Epson TW2000 :-)

mispaf

New member
No i stalo sie.
Kupilem Epsona TW2000 w stanach. Cena na gotowo z przesylka 6800zl.
Trafilem na goscia na Ebay, ktory handluje niemal wylacznie projektorami z gornej polki od $2000 do $10000. Mily, uprzejmy gosc, ktory wysyla ze stanow na caly swiat.
Zainteresowanym sluze pomoca.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
No to gratulamencje!!! :rolleyes:

Ino co uważaj na celników, ostatnio był szum o szary import z USA. Jak się wezmą do roboty będzie drożej o 22% VAT-u... ;)
A co z, tfu tfu, gwarancją?
 

Meloman69

New member
Bez reklam
A gdzie kupowałeś? Bo jestem ciekaw ile dobre projektory u niego kosztują?
Musisz jeszcze do kosztów doliczyć cło (chyba jest na projektory) i na pewno nasz VAT (22%).
Czekam Twoich opinii o sprzęcie.
 

mispaf

New member
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=220242726434
do tego $120 przesylka lotnicza
Bardzo dobry kontakt. Odpowiada na mejla bardzo szybko jak rowniez spokojnie mozna do niego zadzwonic.
Umowilel sie z nim, ze pakuje orignalne pudlo EPSONA w malo atrakcyjne inne pudlo, wyjmujemy gwarancje i dowod zakupu (przesle mi odrebnym listem) oraz deklarujemy wartosc na $600.
Vat place ale od tej kwoty jak juz.
Dodatkowo zapytalem go o ceny nastepujacych amplitunerow:
Onkyo TX-SR805 *799 *
Onkyo TX-NR905S *1499*
Yamaha RX-V1800 *899*
SONY 5300ES *999*
Sony STR-DA5200ES *799*
Sony STR-DA4300ES *699
Ceny bez kosztow przesylki.
 

mispaf

New member
uprzedzajac zapytania jest to wersja PRO CINEMA 1080UB a wiec "nasz" EPSON TW2000.

Ciekawa sprawa, okazuje sie ze wersja PRO CINEMA 1080UB wystepuje tez w kolorze bialym a nie tylko czarnym
 

lobo77

Member
TX-SR 805 kosztuje u nas ok.3800 pln w USA 799$ różnica ogromna.Ten model bardzo mi odpowiada.Wymianę sprzętu planuję w przyszłym roku,ale gdybyś podał mi namiary tego sprzedawcy już teraz,to byłbym wdzięczny.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Zasada jest taka że celnik ma prawo zajrzeć do przesyłki. Nawet jeśli wyrzucilibyście oryginalne opakowanie, to stwierdzą że cargo nie jest warte 600$. Ostatnimi czasy legalni importerzy podnieśli rwetes na temat szarego importu. Czytałem artykuł bodajże w GW. Szef Allegro uspokajał że nabywający na Allegro jest bezpieczny, kupuje w kraju, a przemytnikiem może być co najwyżej sprzedawca. Na to ktoś bodajże z Urzędu Celnego iż nie tak różowo. W tym wypadku zasada domniemania niewinności trochę kuleje, to kupujący musi udowodnić że nie był świadomy co bierze. Inaczej taki zakup podchodzi pod..... paserstwo! :eek:

No ale powodzenia!!! ;)

No Mamo!!! O czym mu tu dywagujemy.... CBA czuwa!!! ;)
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
mispaf napisał:
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=220242726434
do tego $120 przesylka lotnicza
Bardzo dobry kontakt. Odpowiada na mejla bardzo szybko jak rowniez spokojnie mozna do niego zadzwonic.
Umowilel sie z nim, ze pakuje orignalne pudlo EPSONA w malo atrakcyjne inne pudlo, wyjmujemy gwarancje i dowod zakupu (przesle mi odrebnym listem) oraz deklarujemy wartosc na $600.
Vat place ale od tej kwoty jak juz.
Dodatkowo zapytalem go o ceny nastepujacych amplitunerow:
Onkyo TX-SR805 *799 *
Onkyo TX-NR905S *1499*
Yamaha RX-V1800 *899*
SONY 5300ES *999*
Sony STR-DA5200ES *799*
Sony STR-DA4300ES *699
Ceny bez kosztow przesylki.
Jednym zdaniem - jeśli Twój projektor ulegnie w drodze zaginięciu lub uszkodzeniu jest wart dla przewoźnika dokładnie 600$ - wyższego zwrotu (oczywiście po długim procesie reklamacji) nie możesz oczekiwać. Druga sprawa to raczej przyszykuj dokumenty związane z transakcją - jeśli nie zdarzy się cud i nikt do paczki nie zaglądnie to celnik poprosi cię o wszystkie dane związane z zakupem, łącznie z wydrukami z banku i paypala, żeby ustalić rzeczywiste koszty transakcji. Oczywiście może zdarzyć się cud, ale ilekroć cokolwiek ze Stanów sobie sprowadzałem, cud się nie zdarzał.
 
Ostatnia edycja:

mispaf

New member
Linia obrany bedzie taka, ze wymyslam na poczekaniu iz mial byc to uzywany projektor od mojego kuzyna. A on zrobil mi niespodzianke i kupil zupelnie nowy. Przeciez nie mialem wplywu na to co wlozyl. Wyraznie napisal, ze to GIFT.

Nie straszcie mnie bo usnac nie bede mogl ;-)
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
mispaf napisał:
Linia obrany bedzie taka, ze wymyslam na poczekaniu iz mial byc to uzywany projektor od mojego kuzyna. A on zrobil mi niespodzianke i kupil zupelnie nowy. Przeciez nie mialem wplywu na to co wlozyl. Wyraznie napisal, ze to GIFT.

Nie straszcie mnie bo usnac nie bede mogl ;-)
Załatwiałeś już kiedyś coś na cle? Tam się nie dyskutuje ani nie broni. Paczka idzie kurierem/EMS czy zwykłą pocztą USPS?

Zamawiasz sprzęt a nie znasz regulacji w zakresie przewozu towarów z poza granic UE. Upominek czyli Gift zwalnia z oplat tylko w przypadku towarów o wartości nie przekraczającej 45 euro. Jednym zdaniem ten napis nie znaczy nic w przypadku elektroniki. Takie numery jak podałeś z brakiem faktur stosuje się wobec drobiazgów - książek, gier, płyt cd, jakichś tanich narzędzi i innych pierdół, a nie do drogiej elektroniki użytkowej.

W przypadku sprowadzania projektora należy właśnie zadbać o to, żeby w środku była faktura - i podana DOKŁADNA wartość towaru w razie uszkodzenia lub zaginięcia.
 
Ostatnia edycja:

mispaf

New member
Tidus1024:
Skoro masz doswidczenie z celnikami poradz wiec co mam zrobic jak mnie wezwa. Paczka idzie USPS

dzieki z gory
 

Bambolo82

Banned
Rynek A/V w Polsce (zwłaszcza projektory do KD), przypomina mi numery z "Misia" lub "Alternatywy 4".

Przemyt w brudnej paczce i strach przed wezwaniem do Urzędu Celnego. Normalnie drugi obieg, jak w socjalistycznej PRL albo w "trzecim świecie".

A nasi rodzimi handlarze projektorów i ekranów, ich praktyki handlowe i kosmiczne ceny to normalnie "Cepelia" jest!

I jak tu zdobyć "towar" ze "strefy dewizowej" i nie dać się oskubać?
 
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
Bambolo82 napisał:
Rynek A/V w Polsce (zwłaszcza projektory do KD), przypomina mi numery z "Misia" lub "Alternatywy 4".

Przemyt w brudnej paczce i strach przed wezwaniem do Urzędu Celnego. Normalnie drugi obieg, jak w socjalistycznej PRL albo w "trzecim świecie".

A nasi rodzimi handlarze projektorów i ekranów, ich praktyki handlowe i kosmiczne ceny to normalnie "Cepelia" jest!

I jak tu zdobyć "towar" ze "strefy dewizowej" i nie dać się oskubać?
To są regulacje unijne, a rynek unijny to rynek chroniony, a rynek chroniony to rynek oclony. W innych krajach służby celne są znacznie bardziej skrupulatne. I nie wiem dlaczego ktoś ma się bać Urzędu Celnego jeśli nie bawi się w przemyt. Naliczenie VAT-u i ewentualnego cła to standardowa procedura i nikt tu nikogo nie oszukuje. Zakładajac oczywiście, że ktoś nie stara się zrobić w konia celników.
 
Ostatnia edycja:
Do góry