Projektor 4K do 8 tyś - jak najlepsza czerń - optoma uhd51?

maciek8792

New member
Wydaje mi się, że kolega pisał o wypożyczalni Apple TV. Nie o Netflix czy Amazon.
A to duża różnica.

Dokładnie tak. Wypożyczalnia aTV4k to kamień milowy jeśli chodzi o 4K.

Czekam jeszcze na info o tej optomie UHD3000A i na jej dostepność, potem będę podejmował decyzję czy ją brać czy może jvc. Jak już zainstaluje i odpalę u siebie to napiszę jaki jest efekt jeśli chodzi o czerń czy kontrast. Jedno jest pewne testy projektorów na youtube nie są 100% miarodajne, dużo zależy też od adaptacji pomieszczenia i ekranu.

Możemy się umowić że jak już wszystko zainstaluje to zaproszę kogoś ze swoim SONY FHD na testy porównawcze u mnie w Łodzi. Podłączamy obydwa i oceniamy który obraz lepszy. Ten którego projektor przegra stawia piwo:)


pozdrawiam
Maciek
 

crash555

New member
Na co wam te upłynniacze, filmy wyglądają jak teatr, ostatnio nawet hollywood zaczęło narzekać na te funkcję w TV. No chyba że do sportu, to spoko.
 

Excalibue

New member
Czekam jeszcze na info o tej optomie UHD3000A i na jej dostepność, potem będę podejmował decyzję czy ją brać czy może jvc. Jak już zainstaluje i odpalę u siebie to napiszę jaki jest efekt jeśli chodzi o czerń czy kontrast. Jedno jest pewne testy projektorów na youtube nie są 100% miarodajne, dużo zależy też od adaptacji pomieszczenia i ekranu.

Możemy się umowić że jak już wszystko zainstaluje to zaproszę kogoś ze swoim SONY FHD na testy porównawcze u mnie w Łodzi. Podłączamy obydwa i oceniamy który obraz lepszy. Ten którego projektor przegra stawia piwo:)
Przy tej Optomie, nie liczyłbym na jakąś dużą różnicę względem poprzedników 4K, gdyby jeszcze zainwestowali w przesłonę jak to miało miejsce w modelach HD82/83/87 to jeszcze by to może uszło, a tak JVC ją zmiazdzy.
Choć jeśli ją wybierzesz to naprawdę jestem ciekawy porównania z HW65.

Myślę, że wynik będzie jednostronny.



Co do testów, najlepiej patrzeć na strony niemieckie, Francuskie czy Amerykańskie, z odpowiednim zapleczem pomiarowym. Poniżej kilka stron na które warto zajrzeć :
Na Youtube najcześciej każdy leci po łebkach, żadnych konkretów.

https://www.lesnumeriques.com/videoprojecteur.html
https://www.hifitest.de/test/beamer/optoma-uhd60_14452
TEST OPTOMA UHZ65 : l’avis de Grégory – – Le Blog de PHC –
https://www.projection-homecinema.fr/forum/forum/2-vidéoprojecteurs/
https://www.soundandvision.com/category/projector-reviews


Wrzucić na przeglądarkę Chrome i odpalić z tłumaczem.
 

cezary777

Member
wsztrzymac sie z bolami kto nie ma cisnienia na ifa berlin w sierpniu epson startuje 7500/9500 bedzie hdr10+ hdmi 2.1 przeszłosciowe możliwości a moze matryca native 4k sprzedaz w tym roku , ja sie wsztrzymam upgrade mojego sprzetu zeby potem nie żałować
 

timonek

Member
Bez reklam
Na co wam te upłynniacze, filmy wyglądają jak teatr, ostatnio nawet hollywood zaczęło narzekać na te funkcję w TV. No chyba że do sportu, to spoko.

Popieram bez sensu wyglada obraz z uplynniaczami , ostatnio kupilem tv i od razy powylaczalem to cale badziewie wspomagajace ruch niby. Tego sie ogladac nie da , juz lepszyy troche rozmyty ruch niz tak dziwnie poruszajace sie postacie. Zreszta przeciez w prawziwym zyciu tez przy szybki mruchhu nie ma super ostrosci tylko pewne rozmycie wystepuje. Pomachajcie sobie dlonia przed twarza to zobaczycie czy bedziecie mieli super ostre widiczny kazdy palec czy jednak reka bedzie miala rozmycie pewene.;)
 

Prze87mo

New member
No Ja wlasnie z niecierpliwoscia czekam na Epsona Tw 9400 ktory ma byc juz w czwartek :) Mozna ladnie sie z firmami dogadac co do cen bo otrzymalem b.dobra cene :)
 

crash555

New member
Pytanie czy sie pomylili w opisie - czy to wirtualne 4k:

Native Resolution: 1920 x 1080
Resolution Support: 4K
Brightness: 5000 lumens

Z tego opisu wynika że ma rozdzielczość full-hd i jedynie przyjmie film w 4k ale wyświetli go po kompresji w swojej natywnej. Tak jak 90% chińskich projektorów które obsługują full-hd ale mają rozdzielczość od 320x240 w górę ;)
 
Do góry