Projektor 4K do 8 tyś - jak najlepsza czerń - optoma uhd51?

Prze87mo

New member
Standard w DLP, przy zmianie częstotliwości, musi się synchronizować i zmienić prędkość obrotu koła kolorów , z stąd ten długi czas. Ja miałem jakiegoś blu-ray smart samsunga, w menu wyświetlał bodajże 60hz po włączeniu materiału na netflixe czy byle gdzie zmieniał na 50hz. Musiałem się pozbyć dziada, bo nie szło wytrzymać i bałem się że w końcu koło kolorów się rozsypie od tej żonglerki


czyli aby miec szybki czas reakcji przelaczania hz itp musze miec tylko projektor z 3LCD Epson czy cos innego ?
sam czukam teraz projektora do 7k 4k hdr. czytam wlasnie o jakims M550 niby zastepca optomy uhd65.
 

maciek8792

New member
czyli aby miec szybki czas reakcji przelaczania hz itp musze miec tylko projektor z 3LCD Epson czy cos innego ?
sam czukam teraz projektora do 7k 4k hdr. czytam wlasnie o jakims M550 niby zastepca optomy uhd65.

Zapomnij o tym M550 to jakaś propaganda że jest dobry bo ktoś go chce sprzedać i rozsiewa teorie że to taki sam projektor jak optoma uhd65 - nawet napisane było "o, przypadkiem jest taki na olx"

Poczytaj opinie na amazon, czy na jakiś innych forach, w ogóle nie ma co tego badziewia brać pod uwagę.

Jedziemy że tak powiem na tym samym wózku trzeba poczekać na tą optomę UHD3000x :)
 

maciek8792

New member
Jeżeli UHD51 kosztuje ok 6k, a HW65 8k, to Sony jak najbardziej wart jest te 8k i wątpię, że w najbliższym czasie cena widocznie spadnie.
No to się mocno zdziwisz, na sieci są wystawione za 7 tyś HW65 i nikt nie kupuje. Sorry ale powtarzam raz jeszcze mamy 2019, a nie 2012 rok. Do tego klienci na projektory powyżej 2.000 zł to specyficzna grupa. Jarają się płytami BD 4K, streamują 4K przez ATV albo netflixa. Weź im sprzedaj tej projektor FHD za 8 koła - powodzenia. A jeżeli uważasz, że rozdzielczość kompletnie nie ma znaczenia to postaw obok siebie TV FHD i TV 4K następnie włącz materiały FHD i wysokiej jakości 4K.
Przypomina mi to trochę pogoń za megapixelami w aparatach, im miało ich być więcej tym lepszy obraz, choć rzeczywistość była inna.
To zupełnie nietrafiony przykład w przypadku tv / projektor. Ilość MP to może być subtelna różnica, FHD vs 4K to ogromna duża różnica.

Krokiem w tył można by nazwać wymiane HW65 na UHD51, mimo, że optoma operuję większą rozdzielczością.
Ja nie mówie że UHD51 zjada sonego HW65 na śniadanie, ja tylko mówie, że w tym momencie osi x w której jestesmy (2019 r) zakup za 8 tyś projektora FHD to kiepski żart. Pogadamy jak np. za rok będziesz sprzedawał swojego sony, rozumiem, że jesteś tym projektorem podjarany bo go masz i ładnie gra ale czas nie stoi w miejscu i jak dostaniesz ze 2 tys to będzie dobrze.

pozdrawiam
Maciek
 

Excalibue

New member
Myślę, że za bardzo porównujesz rynek TV do projektorów.
Obecnie segment kina stawiającego na projekcję 4K dopiero wkracza na rynek, Projektorów 4k które wyświetlają obraz jak dobra Plazma, a nie jak tani LCD jest na razie mało i są drogie jak na polskie warunki ( Od ok 14tys w góre).
Natomiast tańsze projektory 4K to przerost formy nad treścią.
Co prawda w technologii LCD, podwyższenie rozdzielczości nie wpłyneło na resztę obrazu, cena też się niewiele zmieniła więc tutaj był to krok w przód, tak w DLP wraz nowymi Chipami DMD 0,47", które zarządzanie blokowania światła mają na gorszym poziomie niż starsze modele oparte na chipach FHD, przez co kontrast jest zauważalnie słabszy.. czy tędy droga polepszać jedno kosztem drugiego ?

Powtarzam, obecnie jeśli ktoś dysponuje budżetem ok 10tyś i stawia na jakość obrazu, nie ma sensu bawić się w tanie 4k, mając do wyboru technologie LCD/DLP, a LCOS, SXRD, druga opcja oferuje znacznie lepszy obraz biorąc pod uwagę efekt końcowy jaki otrzymamy. Do tego ma z reguły lepsze obiektywy, procesory obrazu, które pomagają bez artefaktów zwiększyć postrzegalną ostrość.
I dalej przystaje na swoim, że przy obecnym rynku projektów cena za takiego HW65 nie jest na zbyt wysokim poziomie.
Oczywiście fajnie jakby staniał bardziej, jednak tutaj projektory 4k także muszą zejść niżej.

Weź się najlepiej przejedź do jakiegoś salonu, gdzie mają przygotowany salon do projekcji i zobacz co będzie epoką smoka.
Chyba, że należy do bardzo specyficznej grupy odbiorców dla których rozdzielczość ponad wszystko.
 

gerrard

New member
Jeśli już koniecznie ma być 4K to do 8tys faktycznie do wyboru jest epson 7400 lub te optomy. W testach i recenzjach wychodzą bardzo porównywalnie. Którego byś nie wybrał, to czerń będzie dużo lepsza od tej oglądanej do tej pory.
 

edi7777

Member
No to się mocno zdziwisz, na sieci są wystawione za 7 tyś HW65 i nikt nie kupuje. Sorry ale powtarzam raz jeszcze mamy 2019, a nie 2012 rok. Do tego klienci na projektory powyżej 2.000 zł to specyficzna grupa. Jarają się płytami BD 4K, streamują 4K przez ATV albo netflixa. Weź im sprzedaj tej projektor FHD za 8 koła - powodzenia. A jeżeli uważasz, że rozdzielczość kompletnie nie ma znaczenia to postaw obok siebie TV FHD i TV 4K następnie włącz materiały FHD i wysokiej jakości 4K.



To zupełnie nietrafiony przykład w przypadku tv / projektor. Ilość MP to może być subtelna różnica, FHD vs 4K to ogromna duża różnica.





Ja nie mówie że UHD51 zjada sonego HW65 na śniadanie, ja tylko mówie, że w tym momencie osi x w której jestesmy (2019 r) zakup za 8 tyś projektora FHD to kiepski żart. Pogadamy jak np. za rok będziesz sprzedawał swojego sony, rozumiem, że jesteś tym projektorem podjarany bo go masz i ładnie gra ale czas nie stoi w miejscu i jak dostaniesz ze 2 tys to będzie dobrze.



pozdrawiam

Maciek

Kupiłem hw65 w grudniu. Oglądałem też kilka innych projektorów i ten "tylko" fullHD zjada je pod względem ostrości obrazu, szczegułów obrazu i przede wszystkim czerni. Po Twoich wypowiedziach myślę że nie miałeś okazji oglądać obrazu z tego projektora bo zamieniłbyś zdanie. To jest klasa wyżej niż tanie 4k - zresztą to samo usłyszysz w każdym salonie z projami.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

maciek8792

New member
Kupiłem hw65 w grudniu. Oglądałem też kilka innych projektorów i ten "tylko" fullHD zjada je pod względem ostrości obrazu, szczegułów obrazu i przede wszystkim czerni. Po Twoich wypowiedziach myślę że nie miałeś okazji oglądać obrazu z tego projektora bo zamieniłbyś zdanie. To jest klasa wyżej niż tanie 4k - zresztą to samo usłyszysz w każdym salonie z projami.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Witaj, rozumiem Ciebie doskonale i z pewnościa jakbym miał obejrzeć porównanie HW65 vs tanie optomy czy benq za ok 4 tysi, to założe się że też bym wybrał HW65.


Ale jest późno żeby pchać się w stare technologie to raz a przede wszystkim - wychodzą nowe projektory takie jak epson 9400 za 10-11 tyś czy ta nowa optoma. I w tej sytuacji nie ma już sensu inwestować w projektory FHD tyle kasy.


pozdrawiam Maciek


PS Szanuję Twoje zdanie, na pewno HW65 jest świetnym projektorem.
 

maciek8792

New member
Myślę, że za bardzo porównujesz rynek TV do projektorów.
Obecnie segment kina stawiającego na projekcję 4K dopiero wkracza na rynek, Projektorów 4k które wyświetlają obraz jak dobra Plazma, a nie jak tani LCD jest na razie mało i są drogie jak na polskie warunki ( Od ok 14tys w góre).


A nie obawiasz się, że może to Ty troszkę nie jesteś na bieżąco. Jakie 14 tyś? JVX 5900 możesz kupić za 12 tyś. 9400 epsona za 11 tyś i w kolejnce jest nowa optoma 3000 która ma kosztować poniżej 2 tyś EUR. Możemy dyskutować ale rynek projektorów wchodzi w fazę wzajemnego kanibalizmu. Projektor typu optoma uhd300x widziałem już poniżej 4 tyś. Sądząc po wysypie nowości w wyższym segmencie, tam też trwa już ostra walka.
Natomiast tańsze projektory 4K to przerost formy nad treścią.
Co prawda w technologii LCD, podwyższenie rozdzielczości nie wpłyneło na resztę obrazu, cena też się niewiele zmieniła więc tutaj był to krok w przód, tak w DLP wraz nowymi Chipami DMD 0,47", które zarządzanie blokowania światła mają na gorszym poziomie niż starsze modele oparte na chipach FHD, przez co kontrast jest zauważalnie słabszy.. czy tędy droga polepszać jedno kosztem drugiego ?
Oczywiście że nie, mało tego dla jednego może być ważniejsze to, że ma piękną czerń niż rozdzielczość, potrafię to sobie wyobrazić. Ale stary w 2019 o jakim full hd chcesz rozmawiać, full hd zdycha jak kiedyś vhs. Jedyne co zostało w full hd to telewizja.

Powtarzam, obecnie jeśli ktoś dysponuje budżetem ok 10tyś i stawia na jakość obrazu, nie ma sensu bawić się w tanie 4k

A kto mówi o kupowaniu tanich 4k. Mając 10 tyś dokładam tysiąc (albo już mniej) i biorę 9400 epsona. Dokładam 2 tysiące i mam jvc5900. Naprawdę chcesz mi powiedzieć, że jv5900 albo 9400 nie bardzo się opłaca przy boskim hw65 za 8 tyś?


I dalej przystaje na swoim, że przy obecnym rynku projektów cena za takiego HW65 nie jest na zbyt wysokim poziomie.
Oczywiście fajnie jakby staniał bardziej, jednak tutaj projektory 4k także muszą zejść niżej.
O to chodzi że schodzą jak szalone (patrz ta nowa optoma). Najpierw się zaczęli pałować w segmencie tych tanich projektorów za ok 4-5 tyś, teraz pałują się na wyższym segmencie. Jak konsumenci możemy tylko zacierać ręce.

pozdrawiam
Maciek
 

edi7777

Member
Przed kupnem rozważałem Epsona ale jest po pierwsze większy gabarytowo. Obraz z gorszą czernią i mocnymi kolorami trochę jak tv Samsung - w porównaniu do Sony wydawał się przekłamany. Za to super sprawa z pełną regulacją obiektywu z pilota. Co do jvc dostałem cenę najniższą 14k ale też bardzo nie szukałem. Hw65 wychodzi ponad 6tyś mniej więc dla mnie to już sporą różnicą tym bardziej że ekran też mnie kosztował 5k.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

gerrard

New member
Poczekaj na tą Optome 3000A. Będziesz 100% zadowolony. Ewentualnie wymień jeszcze ekran na szary aby dodatkowo poprawić czerń.
 

MarianPaz

Member
Ale stary w 2019 o jakim full hd chcesz rozmawiać, full hd zdycha jak kiedyś vhs. Jedyne co zostało w full hd to telewizja.
Byłeś może w ostatnim czasie w sklepie typu MM czy Empik? Patrząc na to co oferują owe sklepy można odnieść wrażenie, że to DVD w dalszym ciągu ma się najlepiej stanowiąc przytłaczającą część oferty.



Sam 3 miesiące temu zdecydowaniem się na Sony HW65ES z co najmniej kilku powodów. Oferta filmów w 4k jak dla mnie w obecnej chwili jest bardzo słaba i mniej niż 10% posiadanych przeze mnie tytułów dostępna jest w 4k. Ceny jak na start są oczywiście bardzo wysokie, choć można ratować się zachodnimi promocjami. Niemniej niewiele z tego co tam jest chciałbym mieć u siebie na półce. Oczywiście można iść w serwisy typu iTunes czy Netflix, jednak ich jakość dosyć znacząco odbiega od tego co jest na nośnikach (zwłaszcza tego drugiego), a do tego mój internet nie do końca zapewnia komfortowe oglądanie takich treści.



Gdybym dziś miał możliwość dopłacenia do JVC, to w dalszym momencie wybrałbym FullHD które zapewnia mi optymalną jakość a przede wszystkim bogatą ofertę filmów. Niestety jako fan polskiego kina nie mogę powiedzieć tego o rodzimych tytułach. Zarówno tych starszych jak i nowszych ukazuje się wyjątkowo mało, często wydania robione są na odwal, a dystrybutorzy w dalszym ciągu wola wydawać na DVD.



Suma sumarum w moim przypadku 4k nie miałoby sensu, bo nie potrzebuję drogiego sprzętu z którego potencjału będę korzystał w tak ograniczonym zakresie. W naszych realiach za 5 lat pewnie nie będzie aż tak istotnej zmiany patrząc na to jak wygląda sytuacja z Blu-ray i kanałami HD. Nie zawsze trzeba pakować się w nowości techniczne. Dlatego uważam, że zakup dobrego projektora FullHD dla wielu może mieć większy sens jak 4k.



Poza tym ludzie z reguły piszą, że to HDR i szeroka paleta barw robi większą robotę jak sama rozdzielczość tym bardziej, że wiele z nowych filmów to upscale z 2k.
 

ralfik77

Member
Bez reklam
MarianPaz.
No a te projektory powyżej 10tys przecież właśnie mają HDR i szeroką paletę kolorów....
A Sony tego nie ma.
 

MarianPaz

Member
Dziwne żeby Sony mógł mieć takie funkcje skoro to model sprzed kilku lat. :)

Sęk w tym że wiele osób sugeruje się samą rozdzielczością podczas gdy te 2 czynniki odgrywają ogromną rolę. Wiadomo że im gorsza klasa sprzętu tym ten efekt będzie mniej widoczny.

Generalnie uważam że jeśli ktoś decyduje się na sprzęt za około 10 tysięcy niezbędne będzie obejrzenie wybranych modeli na żywo i nie sugerowanie się czyimś gustem. Sam przejechałem 200km by na własne oczy obejrzeć Sony HW65ES, Epsona 9300 i JVC x5900. Oczywiście bezapelacyjnie najlepszy był JVC tyle że najdroższy, natomiast Sony zrobił na mnie lepsze wrażenie jak Epson i dlatego ostatecznie zdecydowałem się na niego. Kto inny wybrałby odwrotnie wiec lepiej samemu to ocenić.
 

Excalibue

New member
A nie obawiasz się, że może to Ty troszkę nie jesteś na bieżąco. Jakie 14 tyś? JVX 5900 możesz kupić za 12 tyś. 9400 epsona za 11 tyś i w kolejnce jest nowa optoma 3000 która ma kosztować poniżej 2 tyś EUR. Możemy dyskutować ale rynek projektorów wchodzi w fazę wzajemnego kanibalizmu. Projektor typu optoma uhd300x widziałem już poniżej 4 tyś. Sądząc po wysypie nowości w wyższym segmencie, tam też trwa już ostra walka.


Możesz podesłać tutaj oferty HW65 za 7tyś, JVC 5900 za 12 tyś i 9400 za 11tys ?

Od 14tys zaczynają się projektory 4K w technologii LCOS/SRDX ( choć Sony jak na razie nic taniego nie wypuściło ) Epsona ani Optomy tutaj nie brałem pod uwagę.





A kto mówi o kupowaniu tanich 4k. Mając 10 tyś dokładam tysiąc (albo już mniej) i biorę 9400 epsona. Dokładam 2 tysiące i mam jvc5900. Naprawdę chcesz mi powiedzieć, że jv5900 albo 9400 nie bardzo się opłaca przy boskim hw65 za 8 tyś?


JVC kosztuje 6 tyś więcej i pisałem wcześniej, że jest lepszy niż HW65 to oczywiście, natomiast Epson kosztuje ponad 4 tyś wiecej i nadal oferuje widocznie gorszy kontrast niż LCOS/SRDX.

Nie po to przygotowywałem pomieszczenie pod projekcje by psuć obraz gorszym kontrastem.


Każdy ma inne priorytety, jeśli możesz dokładać w nieskończoność to bierz TW9400 lub JVC, jednak w relacji cena/jakość HW65 nadal jest top1.
 

maciek8792

New member
Możesz podesłać tutaj oferty HW65 za 7tyś, JVC 5900 za 12 tyś i 9400 za 11tys ?

Cześć wystarczy jak wpiszesz w ceneo te projektory a następnie zadzwonisz do kilku firm po ofertę. Nie będę wklejał tutaj ofert które otrzymałem na mojego maila. Wrzucę tylko kawałek :

EPSON Model :: EH-TW9400 ( Czarny ) :: Cena PROMOCYJNA :: 11 000 PLN Brutto
Co do JVC to co jakiś czas pojawia się na ceneo za 12-13K, teraz stoją wyżej ale starczy podzwonić.


JVC kosztuje 6 tyś więcej i pisałem wcześniej, że jest lepszy niż HW65 to oczywiście, natomiast Epson kosztuje ponad 4 tyś wiecej i nadal oferuje widocznie gorszy kontrast niż LCOS/SRDX.
Naprawdę nie chce mi się tego tłumaczyć kolejny raz, mało kto (jeśli w ogóle taki ktoś się znajdzie!) kupi w tej chwili za 8 tyś projektor FHD, nie mieszkamy w etopii a film 4K UHD z Apple4K kosztuje kilkanaście złotych wypożyczenie (kolekcja jest ogromna). Jeżeli uważasz że w 2019 r. projektory sprzed kilku lat po 8 tyś w FULL HD to świetny pomysł,OK, niech każdy zostanie przy swoim zdaniu :)
Nie po to przygotowywałem pomieszczenie pod projekcje by psuć obraz gorszym kontrastem.
Widziałeś bezpośrednio porównanie epsona 9400 vs Twój sony, zakładając że na 9400 pójdzie coś w 4K UHD? Jesteś pewny, że wtedy Twój soniak zmiażdży tego Epsona? A co jakbyś przechodząc na 4k sobie nie popsuł niczego gorszym kontrasem, bo np takie UHD3000 będzie miało taki sam kontrast jak sony albo lepszy (i do tego 4k!!!). Ktoś Ci nagadał może że ten model SONY to najlepszy projektor jaki opracowali mieszkańcy planety ziemia i tak już zostanie do końca, tylko że on powstał kilka lat temu i od tego czasu sporo się zmieniło.
 

edi7777

Member
Widziałeś bezpośrednio porównanie epsona 9400 vs Twój sony, zakładając że na 9400 pójdzie coś w 4K UHD? Jesteś pewny, że wtedy Twój soniak zmiażdży tego Epsona? A co jakbyś przechodząc na 4k sobie nie popsuł niczego gorszym kontrasem, bo np takie UHD3000 będzie miało taki sam kontrast jak sony albo lepszy (i do tego 4k!!!). Ktoś Ci nagadał może że ten model SONY to najlepszy projektor jaki opracowali mieszkańcy planety ziemia i tak już zostanie do końca, tylko że on powstał kilka lat temu i od tego czasu sporo się zmieniło.

A Ty widziałeś któryś z projektorów o których mówisz w zaadaptowanym pomieszczeniu?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

MarianPaz

Member
Naprawdę nie chce mi się tego tłumaczyć kolejny raz, mało kto (jeśli w ogóle taki ktoś się znajdzie!) kupi w tej chwili za 8 tyś projektor FHD,
Zdziwisz się pewnie ale co najmniej kilka osób z tego forum kupiło go w ostatnim czasie. To że Tobie nie odpowiada FULL HD nie oznacza, że innym to przeszkadza i nie chodzi tu o licytowanie się który z nich jest lepszy. Osobiście na starcie skreśliłbym Epsona dlatego, że cenowo blisko już do JVC a różnicę między nimi widać od razu. Tylko tu już trzeba mieć na niego odpowiednie warunki a nie pchać go do jasnego salonu.

Tak czy inaczej nie warto opierać się w pełni na opiniach forumowiczów i trzeba samemu obejrzeć je w akcji. Inaczej to kupowanie kota w worku. Swoją drogą można też próbować umówić prezentację w domu, tylko z pewnością taka usługa nie będzie tania.
 

Mateusz80

Member
Projek 4K i netflix albo amazon do tego. Dziękuje ja wysiadam. Widać, że nie wiesz o co biega. Netflix z tego co pamiętam przy 4K pożerał ok 10 giga na godzinę (!!!) filmu. To wyglądało niczym DVD. Ale powodzenia w walce z topowymi etiopskimi full hd
 
Do góry