JVC DLA-HD1 - domowy projektor niebanalnej jakości. Test

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
jvc_DLA-HD1_1.jpg

Plazmy, LCD, RPTV, CRT... Czy czegoś wam nie brakuje?? Rzutniki! To jest w końcu to, co tygrysy lubią najbardziej. Duże, wielkie przekątne! Świetne parametry obrazu! Dotychczas trochę zapomniana na naszym forum technologia zostanie dzisiaj pobudzona, a w przyszłości wątki w tym dziale będą się z pewnością pojawiać z taką samą częstotliwością co w innych.

jvc_DLA-HD1_14.jpg

Wielkość pudła trochę mnie przestraszyła, sam rzutnik jest trochę mniejszy. W kartonie pozostawiono sporo miejsca na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń. Sam rzutnik jest świetnie zaprojektowany. Czarna obudowa świetnie pasuje do sporych gabarytów testowanego urządzenia. Wielkość jest porównywalna do innych high end'owych projektorów jak np Qualia, jednak robi wrażenie na tych co mieli jedynie styczność z rzutnikami multimedialnymi.

jvc_DLA-HD1_2.jpg


jvc_DLA-HD1_12.jpg


jvc_DLA-HD1_9.jpg

W kartonie znajdziemy także pilota, kabel zasilający oraz instrukcje. Pierwsze kroki instalacyjne ograniczają się do podłączenia kabla zasilającego oraz interesujących nas wejść. Tutaj wybór mamy następujący: 2 x HDMI - które wg producenta potrafi także przyjąć sygnał z PC (niestety nie sprawdziłem tego), 1x wejście komponentowe, 1x s-video oraz jedno wejście kompozytowe. W środku natomiast znajduje się filtr powietrzny, który od czasu do czasu powinien zostać przeczyszczony.

jvc_DLA-HD1_7.jpg


jvc_DLA-HD1_5.jpg


jvc_DLA-HD1_11.jpg

Start. Włączony projektor zachowuje się kulturalnie, głośność urządzenie nie jest czynnikiem, który przeszkadza, co dla niektórych producentów mogłoby okazać się problemem. Za obraz odpowiedzialna jest 200 watowa lampa, która chłodzona jest wiatrakiem znajdującym się w przedniej części projektora. Następnie obraz obrabiany jest przez 3 0,7-calowe chipy D-ILA Full HD i przechodzi przez obiektyw Fujinon (odział koncernu Fuji Photo).

jvc_DLA-HD1_3.jpg

Możliwości kalibracji są bardzo duże, warto zauważyć, że już przy domyślnych ustawieniach projektor sprawuje się świetnie, a dodatkowe ustawienia poprawiają parametry obrazu. Do dyspozycji mamy 6 trybów obrazu. Cinema, Natural, Dynamic i 3 ustawienia użytkownika z których mamy bezpośredni dostęp z pilota. Bez wchodzenia do menu możemy jeszcze ustawić jasność, kontrast, gamma, temperaturę barwową oraz ostrość. Dzięki podświetleniu klawiszy na pilocie nie ma potrzeby włączania światła podczas zmiany ustawień, a dostępne w pamięci urządzenia plansze testowe pozwolą szybko dostroić obraz.

jvc_DLA-HD1_8.jpg

Zastosowany procesor wizyjny jest bardzo zaawansowanym chip'em jak na amatorskie zastosowania i ma np. możliwość pełnego deinterlace'ingu na sygnale 1080i. Same menu jest bardzo intuicyjne oraz przejrzyste.

jvc_DLA-HD1_6.jpg

Przeprowadzone testy zarówno na sygnale z DVD jak i HD od 720P na 1080p skończywszy wypadły wyśmienicie. Czerń, ehhh żadna technologia nie daje takich możliwości jak rzutniki. Czerwień, zieleń, odcienie szarości... Oczywiście wszystko przy całkowitym zaciemnieniu pomieszczenia, ponieważ każde źródło światła powoduje spory spadek kontrastu oraz samej jakości obrazu.

Jeśli komuś to nie wystarczy to może podnieść efektywność pracy lampy na tryb High, oprócz zwiększenia jasności wiąże się to ze zwiększeniem głośności pracy wiatraków. W tym trybie siedząc blisko projektor będzie słyszalny. Obraz staje się jeszcze lepszy. Kolory wylewają się na nas a postacie przy zastosowaniu odpowiedniego źródła (czytaj HDTV) wciągają nas do wspólnego uczestnictwa w akcji filmów.

HD1 to wspaniały projektor pod każdym względem, jednak dość słabo rozwinięty polski rynek (oraz niskie zarobki) klasyfikuje go jako mało dostępny, drogi projektor, tymczasem na innych rynkach np USA traktowany jest jako świetna alternatywa dla droższych rzutników.

Świetna ostrość, żywe, naturalne kolory, doskonale skalibrowana biel już po wyjęciu z pudła... Jeśli planujesz zakup projektora za ok 20 tyś. jest to obowiązkowa pozycja do sprawdzenia.

jvc_DLA-HD1_4.jpg
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
wczoraj pół dnia spędziłem przy tym projektorze. Coś co zachwyca.
Coś co powoduje że radość raz szok wywołuje.
Radość bo feria barw , ilość szczegółów, kolorystyka bar powoduje że szkoda jest odchodzić czy odrywać się od ekranu.
Szok - bo cena odległa od kieszeni każdego HD maniaka. Uciążliwość pracy w umiarze. A Specjalne tunele mają wyciszać chłodzenia w skutek naturalnych warunków ciągu.
Jakość który wywołuje opadek dolnej części żuchwy.
Ale szok bo wielkość ekranu powala na kolana - nawet na białej ścianie.

Porównanie z modelem Sony http://www.sony.pl/view/ShowArticle...ctor/TVP+Home+Cinema+Projector&site=odw_pl_PL
wychodzi na korzyść JVC.
Nie są to różnice szokujące. Trzeba się trochę przypatrzeć , ale są.
Zauważono większą dynamikę kolorów, lepszą czerń i więcej szczegółów.
Nie udało się stwierdzić jakie będą koszty obsługi obydwóch modeli.
Porównanie szło z demo HD -HDD po HDMI.
Porównanie przebiegało w specjalnym czarnym pomieszczeniu.
Ale jest jakość którą trzeba koniecznie wziąć po uwagę szukając modelu w tej okolicy cenowej.

Mieszkańcy Olsztyna - przez najblizszy tydzień mogą skorzystać z takiej prezentacji w domu .
A także odpłatnie mieszkańcy całego kraju / jedynie koszty dojazdu i prezentacji/.
pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic - w tej klasie też cena ok. 20.000 zł , ale nie widziałem jak działa.
 

scott

New member
kiki napisał:
Panasonic - w tej klasie też cena ok. 20.000 zł , ale nie widziałem jak działa.

Nie chodzi o to - chodzi o nazwe : )))

Do wyświetlania filmów są projektory - rzutniki do slajdów (lub jakbym normalnie napisał przeźroczy, albo jak chcą niektórzy puryści - przeZroczy : )))

Mam nadzieję że na forum nt HD nie będzie o rzutnikach do slajdów :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
7cbb797da2fdff04med.jpg
podczas porównania Sony i JVC
0daa7c7859726294med.jpg


599b3d168fe851c2med.jpg


zdjęcia z porównania projetorów HD - JVC i Sony
 

scott

New member
Sony jest słabszy niż jvc, choć pracuje na tej samej technologii wyświetlania obrazu. Jednak najlepszą alternatywą dla drogich (i dobrych) projektorów jest Panasonic. Widać, że chłopcy przejęli się sprawą.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
już sporo sztuk znalazło nabywców . Najwięcej na - Litwie i Łotwie .
Ale u nas też spore zainteresowanie - kilka pokazów na żywo w domu . I potencjalni klienci zachwyceni.
 

scott

New member
Gdyby jeszcze nie te 20pare tysięcy... :D Od dawna uważam, że porządny projektor generuje obraz o wiele lepszy niż jakakolwiek plazma czy LCD. Jednak cena czegokolwiek powyżej 10ciu tysięcy jest niedobra, bardzo niedobra...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To nie jest projektor dla każdego , a koszty pomieszczenia nie są inne niż nawet do najtańszych projektorów.
Zasłony na okna , Kino domowe, ekran .
 

borinho

New member
Hmm z tego co widzę to najlepszy projektor w klasie high-medium jeśli tak można okreslić :).
Natomiast szkoda że cena nie jest do 12 tysięcy bo łyknął bym ten projektor czemu on kosztuje 25 tysięcy :(.
Kolejna sprawa czy ja dobrze widzę i projektor nie ma wejścia d-sub ? albo dvi . Jeśli tak to porażka :( swoją drogą nie wiem po co robioną w pctach wejścia dvi by teraz w projektorach nie montowali ich bez sensu.... i to w zasadzie na palcach jednej ręki policzmy projektory które mają wejście dvi.

Kolejna sprawa sądząc po opiniach w czasopismach , na forach .. jvc posiada najlepszy projektor i najlepszy telewizor projekcyjny bijąc innych zdecydowanie. Czyli jvc rządzi ?
 

tomek67

New member
borinho napisał:
Kolejna sprawa czy ja dobrze widzę i projektor nie ma wejścia d-sub ? albo dvi . Jeśli tak to porażka :( swoją drogą nie wiem po co robioną w pctach wejścia dvi by teraz w projektorach nie montowali ich bez sensu.... i to w zasadzie na palcach jednej ręki policzmy projektory które mają wejście dvi.
Ma HDMI. Kupujesz kabelek DVI->HDMI i po sprawie.
Możesz podłaczyć do każdego nowego kompa z DVI.
 

scott

New member
borinho napisał:
Hmm z tego co widzę to najlepszy projektor w klasie high-medium ... na forach .. jvc posiada najlepszy projektor i najlepszy telewizor projekcyjny bijąc innych zdecydowanie. Czyli jvc rządzi ?

Tak było jeszcze dwa miesiące temu. Teraz taką samą jakość prezentuje Panasonic AE2000. Za wielką kałużą za ok. 6500 zł.
 

borinho

New member
mówisz za wielką międza nowy panas za 6500 zł ?
nie wierze u nas będzie kosztował 14 tysięcy , mógłbyś dać jakiegoś linkaa do sklepu albo aukcji?
 

tomek67

New member
borinho napisał:
mówisz za wielką międza nowy panas za 6500 zł ?
nie wierze u nas będzie kosztował 14 tysięcy , mógłbyś dać jakiegoś linkaa do sklepu albo aukcji?

http://www.projectorcentral.com/Panasonic_Home-PT-AE2000U-prices.htm

Niestety większość projektorów Full HD ma u nas cenę 2x większą jak w stanach.
Tylko Mitsubishi nie zawyża aż tak.
Szkoda.
Teraz kupuję HD Ready za niecałe 4 tys., full HD to dopiero może za rok.
 

scott

New member
Ceny w Polsce

Żaden sprzęt nie ma szans na upowszechnienie, jeśli różnica w cenie będzie większa niż VAT. Czyli w przypadku najlepszego dzisiaj projektora FullHD - Panasonic AE2000 - 8200...
I tyle to jest warte.

(a trzeba pamiętać że jest to cena nowości, która jeszcze będzie spadać)
 

borinho

New member
tak niby można kupić 2 razy taniej ale zawsze jest ryzyko że coś się zjebie i co słać za ocean praktycznie zostaje człowiek bez gwarancji :(
 

naro

New member
borinho napisał:
tak niby można kupić 2 razy taniej ale zawsze jest ryzyko że coś się zjebie i co słać za ocean praktycznie zostaje człowiek bez gwarancji :(


borinho
Jeżeli masz używać takiego słownictwa to idź pograj w Potrusia. Oczywiście sam z sobą!
 

tetsuko

Banned
Projektory z Japonii!!!

Witam,
Właśnie wyskoczył mi się niespodziewany wyjazd do Japonii. Wyjazd 30 grudnia, przyjazd 9 stycznia 2008 roku. Projektory są tam nawet 50% tańsze!!!! (odnośnie cen na allegro)

Jeśli ktoś chciałby coś zamówić to proszę o szybki kontakt!!!!!

W odpowiedzi na wcześniejsze zapytania:
Napięcie urządzeń dostosowane do Polskich warunków.
Wtyczka jest inna, ale przyjściówki kupiłem już wcześniej po kilkanaście złotych.

Jeszcze nie wiem czy jest międzynarodowa gwarancja(sporo produktów ją ma) ale mam nadzieję już niedługo zamieszkać w Japonii tak więc w razie niespodziewanych awarii mógłbym służyć pomocą...



Pozdrawiam i szczęśliwego nowego roku!
Marcin
 
Do góry