LG 42PX5R zamiast panasonic TH 42PA50

mario007

New member
Idealny telewizor LCD do gier (X360 , PS3)

Witam po raz pierwszy
Miałem już kupić panasonica , ale ...
Dziś zwrócił moją uwagę LG 42PX5R, czy jest to dobra plazma (można ją dostać za ok 10 tys.) Więcej nie dam za telewizor :twisted:
Czy ktoś posiada lub testował ten sprzęt, a może coś innego za tę cenę ???
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Jezuuuuu nie kupuj za 10 tysia !!!! PA50 Panasonic'a można dostać poniżej 7tysięcy !!!! Lg nie polecam, w porównaniu z panasem blado wypada.


P.S. :shock: Gdzie tak z ludzi zdzierają :shock:
 

mario007

New member
Masz rację, dzisiaj posiedziałęm trochę w Medi i przekonałem się, że wystarczy mi na razie Pana TH42PA50. Na nogi nie kładzie, ale cóż cena też nie jest powalająca. Za ile realnie można go kupić na necie ?
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Wystartował dziadek w zawodach balonowych i nieźle wypadł :bober: , tak właśnie wypada ta plazma w recenzji, lecz w porównaniu już jest cieniutko jak zresztą sam mario007 zauważył.

Pozdrawiam
 

Kalixt

New member
Tak samo w tescie "Kina Domowego" wypada b. dobrze.....tu link jak ktos ma haslo lub jest prenumeratorem....
http://www.idg.pl/artykuly/49058.html

Ogolnie pisza, ze "Telewizor wyposażono także w czytnik kart pamięci pozwalający na wyświetlanie zdjęć cyfrowych i od-twarzanie plików MP3. Jakość obrazu jest bardzo dobra. Nawet z tunera TV (sprawnie wyszukującego dostępne stacje) udaje się uzyskać spójny, szczegółowy obraz wysokiej próby. To cecha nieczęsto spotykana w nowoczesnych telewizorach plazmowych. Pełnię swoich możliwości plazma LG przedstawia po podłączeniu jej do dobrej klasy odtwarzacza DVD lub komputera. Podczas testów korzystaliśmy m.in. z odtwarzacza DVD połączonego z telewizorem cyfrowym interfejsem HDMI. Jakość obrazu była wysoka."

AR2 - zeby bylo jasne....nie mam LG i nie chce go kupic....prosze tylko zebys napisal, co znaczy ze wystartował dziadek w zawodach balonowych i nieźle wypadł.....czy to wszystko co jestes w stanie napisac o tym LG....czemu uwazasz ze jest gorszy od tego Panasa, skoro tamten nie ma ani HDMI ani matrycy XGA...

PZDR
 

mario007

New member
lcd samsung LE32A41B

Sprostuję tylko, że nie porównywałem TH42PA50 z LG42PX5R, bo tego modelu LG jeszcze nie ma MM. Czytałem w/w testy sprzętu i faktycznie wyniki były rewelacyjne, matryca WXGA, roździelczość 1024x768, mnóstwo złączy, HDTV, mówią same za siebie, jednak mam wrażenie , że jest to tekst na zamówienie lub co najmniej sponsorowany, przecież w tej cenie nie może być sprzętu bez wad :D Dylemat mój jest taki: czy dopłacić 3 tys. i mieć sprzęt o klasę lepszy, czy kupić zadowalającą jakość Panasa. Gdybym miał możliwość zobaczyć, porównać na własne oczy, to może i bym się skusił a tak to: czego oczy nie widzały tego sercu nie żal.

Pozdrawiam serdecznie i dzięki za odpowiedzi
mario
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Jezuuuuu mój błąd, PRZEPRASZAM za wprowadzenie w błąd sprawdzałem inny model LG 42PX4R porównywałem 4 a nie 5 jeszcze raz przepraszam :(


P.S. Z dziadkiem to taki kawał gdzieś słyszałem.

P.S. Ta pomyłka to od tego, że mi oczy siadają :( bylem przekonany, że toppic o 4 a nie 5, jeszcze raz sorry :!: MÓJ BŁĄD
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kina domowe, Samsung, seria HT

witam
nie tak szybko
test dwoch plazm o rzdzielczości - jedna 1024 i druga 856
pokazał dziwne rzeczy.
1. Żadnej różnicy jakości w HDTV
2. Lapszy obraz w Pal - tańszej plazmy
3. Po złączu HDMI obraz w droższej plamie - gorszy niz obraz na komponecie w tańszej.
4. Płacisz albo 13.000 albo 7000 / czyli masz dwie w cenie jednej.
5. W palu żadnych różnic za względu na większą rozdzielczość natywną
po co przepłacać za taką samą jakość

Lepiej sprawdź dobrze. Nawet gdybyś przyjechał z Gliwic czy Katowic na testy do Olsztyna taryfą i mieszkał w hotelu villa Park - to jeszcze wiele ,wiele zaoszczędzisz. Sporo osób już się o tym przekonało.
Zapraszam codziennie.

Czekam na dostawę PX 5 LG. Może akurat
 

Kalixt

New member
Jaki rzutnik do komputera ? :roll:

ar2 - WYBACZONE ! :)

A co do LG Kiki....a jakbys mial mozliwosc kupic za mniej niz 9 tysi ten tv (PX5R) to co bys wybral ? LG PX5R czy tego Panasa ? :)

PZDR
 

xanx

New member
Witam.
Z racji, że piszę po raz pierwszy, (bo przebywam już troszkę czasu)
pozdrawiam wszystkich bywalców.

Dołączam się do pytania Kalixt'a, bo mam podobny dylemat czy Panasonic'a czy LG PX5R. Czy na tym Panasonic'u można oglądać HDTV a jak nie to co trzeba dokupić by można było??
Z tego co wiem to nie jest gotowy do HDTV .

Pozdrawiam
xanx

ps. gdzie w katowicach można obadać i pogadać z fachowcami??
 

xanx

New member
Witam ponownie :D
Mam jeszcze takie pytanie, czy jeżeli mam zamiar oglądać tylko i wyłącznie DVD i cyfrowa TV, (czyli sprawy codzienne) czy jest sens kupować sprzęt ponad miarę, HDTV to jak na razie przyszłość zwłaszcza u nas w kraju, a jeśli wejdzie to pewnie nie wcześniej niż za parę lat, a jak tak to może za te parę lat zakupić odpowiedni TV (pewnie dużo taniej niż dzisiaj).

Pozdro
xanx
 

shat

New member
Hello

ok... Aaaa jak wyglada obraz na tej Plazmie PX5 z komputera PC przy rozdzielczosci 1024x768... Czy taka sama jakosc jak na LCD?
 

mario007

New member
Format DVHS - Dlaczego nieobecny?

Jest jeszcze jeden plus dla panasonica. Wydaje mi się, że panas bardzo dobrze formatuje obraz na 16:9. Postacie są o rzeczywistych kształtach, a nie jak w niektórych odbiornikach lekko "skarłowaciałe" :) . Doceni to każdy, kto będzie oglądał własne nagrania z domowej kamery.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam

xanx

New member
kiki napisał:
witam

tu nie ma konfliktu wyboru
Lg Px5 o rozdzielczości 1024 to cena poniżej 10.000 zl

http://pl.lge.com/prodmodeldetail.d...ntId=01&modelCodeDisplay=42PX5R&model=NOTHING

ten model chodzi extra . Jeśli w cenie do 10.000 zł to wybór jest po stronie LG.

Jesli w cenie do 7000 zł
http://www.panasonic.com.pl/oferta.php?prod=2517
- to Panasonic 42 Pa 50

Zarówno LG jak i Panasonic odbieraja HDTV.
pozdrawiam


Witam
Kiki powiedz mi czy warto w tej chwili bulić za te wszystkie wodotryski, jakie ma LG, jeśli chodzi mi tylko o dobry obraz??
Czy wyższa rozdzielczość w LG przekłada się na lepszy obraz (dvd, antena, sat) czy lepiej kupić, Panasonic’a a resztę kasy wydać na inne rzeczy??
pozdro
xanx

ps. Panasonic’a można dostać już za 6500 z 2 letnia polska gwarancja, LG to wydatek min 10tys.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
musiałbyś przyjechać i zobaczyć na własne oczy.
Wiele osób ma inną wrażliwość .
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi .
Ale w tym konkretnym przypadku ja bym został przy 42 Pa 50 - 6400 zł
a środki pozostałe wydać na poprawienie sygnału.
pozdrawiam
 
Do góry