Plazma czy LCD

kaz

New member
Mam zamiar kupić kamerę HDV SONY FX1. Jaki telewizor będzie lepszy do oglądania filmów plazmowy czy LCD. Słyszałem, że w panelach LCD występuje bezwładność która może pogarszać odbiór przy scenach w których występuje dużo ruchu. Zajmuje się zawodowo wideorejestracją i taka sprawa może mieć znaczenie np. przy filmowaniu wesel. Ewentualny telewizor chciałbym rónież urzyć do oglądania programów HDTV.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Witam!

Proszę o podanie szczegółów dotyczących telewizora (wielkość, marka, ew. cena) i terminu, w którym zamierza go Pan kupić. Tendencja na rynku jest jednoznaczna, kieruje się w stronę LCD. Problem złego wyświetlania scen dynamicznych na telewizorach LCD nie istnieje od ok. 2 generacji tych urządzeń (nie porównywać do monitorów komputerowych). Istnieje natomiast bariera ceny, ponieważ LCD dają wyższą rozdzielczość i dużo mniejsze zużycie prądu, lecz proces produkcyjny w tej chwili jest troszkę droższy od paneli PDP (plazm). Dlatego do 32" polecam LCD, natomiast powyżej tej wielkości rozejrzałbym się za plazmą.

Co do samej kamery, polecam tą stronę. Widziałem zdjęcia robone kamerą, Sony i musze przyznać, że byłem pod wrażeniem, niestety nie miałem okazji sprawdzenia jej możliwości, w przeciwieństwie do kamery GR-PD1 firmy JVC, która jako jedyna (w tej chwili dostępna na rynku) robi zdjęcia w progresywnym skanowaniu, sądzę, że także z tym produktem warto się zapoznać.
 

kaz

New member
Dziękuję za odpowiedź !

Interesuje mnie 32" i raczej nowy model, termin jest uzależniony od tego kiedy kupię kamerę, jeśli jednak pojawi się coś ciekawego na rynku to mogę poczekać. Oglądałem Philipsa PF 9976 i PF 9986, Sony KLV-L32HRX1 oraz JVC CT-32C50 z tym, że tylko JVC mogłem porównać z innymi modelami w MediaMarket. Obraz w JVC był najlepszy ale należało się tego spodziewać bo nowy model i paramatry techniczne ma lepsze od reszty paneli LCD które tam były wystawione.
To co pisałem na temat bezwładności to wynika z opinii które mogłem znaleść w internecie. Obserwując obraz z kamery FX1 na LCD firmy SONY nie dopatrzyłem się smużenia, co bardzo zdziwiło bo wcześniej widziałem coś takiego na innym modelu.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Jeżeli ma to być 32" to LCD będzie na pewno lepszym rozwiązaniem od plazmy, największymi atutami będą wyższa rozdzielczość matrycy (ma znaczenie przy oglądaniu HDTV), zużycie prądu mniejsze od plazmy o ok. 50%, matowa powierzchnia ekranu (odbija dużo mniej światła, daje lepszą czerń).

Odnośnie modeli znajdujących się w tej chwili na rynku, także uważam, że topowym jest model JVC CT-32C50 miałem okazję testować ten model i bardzo dobrze sprawuje się jako telewizor a także jako monitor komputerowy.

Nie wiem czy zamierza Pan kupić te produkty w MediaMarkt, jeśli tak, to stanowczo odradzam takie posunięcie, ceny 98% produktów mają dużo wyższe niż inne sklepy, nie spotkałem się z kompetentnymi sprzedawcami, a w razie problemów ze sprzętem ...

Gdy będzie wiadoma data zakupu, proszę się odezwać poszukamy wiarygodnego sklepu z dobrymi cenami.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Widziałem rózne Tv LCD , ale największe wrażenie wywarł na mnie zdecydowanie JVC 32 C 50. Nowe rozwiązanie zastosowane przez producenta , to nie bajer - jak w wykonaniu innych , ale nowoczesne rozwiazania.Swietna kolorystyka,znakomity kontrast - to zdecydowana przewaga producenta. http://audiovideo.com.pl/product_info.php?cPath=2_3_48&products_id=578 cena jak za te urządzenie do przełknięcia.
Widziełem też pokazy nowej telewizji wysokiej rozdzielczości
/dtv/ - bajka. Aż dech zapiera . W sklepach podanych w tym portalu można to obejrzeć na własne oczy .
Można też dokupić tuner hdtv http://e-panasonic.pl/product_info.php?cPath=23_69&products_id=593
rewelacja .
W Media nie obrażając nikogo - nie wiedzą nawet co to przesuwny pixel , na czym polega DIST , albo czy telewizor odbierać będzie HDTV - czy trzeba będzie go wyrzucić do kosza.
Wielu znajomych jest zachwyconych z LCD JVC , które zakupili.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Chciałem zwrócić uwagę, że DTV (telewizja cyfrowa) to nie to samo, co HDTV (telewizja wysokiej rozdzielczości). HDTV jest jednym z systemów DTV, która także oferuje telewizję interaktywną i inne technologie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla wielkości 42 " zdecydowanie wybór leży po stronie plazm. /Bardzo przystępna cena - od 7999 za 42 "/ Nowa generacja to brak mozliwości wypalania obiektów o dużym kontraście , kino w domu robi na każdym wrażenie. Extra , rewelacyjna jakość szczególnie plazm Pioneera .Ocena rynku światowego to same zachwyty na tą plazmą .Duża różnica jakości z uwagi na złącza HDMI oraz możliwość ,niespotykanej kombinacji regulacji kaqżdego elementu w plazmie . Krótko mówiąc nagroda Eisa trafiła w godne ręce. Rewelacja. Tylko ta cena ..... Ale dobre auto też kosztuje.
 

kaz

New member
TV JVC

Opisywany wcześniej LCD JVC LT-32C50 występuje w dwóch wersjach SU i BU. Różnica polega na kolorze ramki wokół ekranu SU - srebrna a BU - czarna. W Polsce występuje model BU mimo, że nie ma takiego oznaczenia. Piszę o tym dlatego, że pomimo znakomitego obrazu na ekranie to telewizor ten jest moim zdaniem zewnętrznie najbrzytszy ze wszystkich LCD jakie można spotkać w sklepach. Opis obydwu modeli znajduje się na www.jvc.de, ale w Niemczech też jest dostępny na razie tylko model BU. Myślę zaczekać na srebrną ramkę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ilość sprzedaży LCD w tej kolorystyce świadczy o zupełnie czymś innym. Zdecydowana większość kupujących wybiera kolor czarny .
Dodatkowo oceniono ,że czarna obwódka daje /wzrokowo / o 30 % większy kontrast odbioru obrazu. Większość producentów ,jak zauważysz , przechodzi na ten kolor. Nawet Philips. Pozdrawiam
 

kaz

New member
HDTV na ekranie SAMSUNG

Prawdą jest to co piszesz, raczej nie kupię srebrnej ramki. Nie zmienia to jednak faktu, że wzornictwo LT-32C50 ciężko moim zdaniem jest porówać z np. Philipsem 32PF9986 ku któremu się teraz skłaniam. Pozdrawiam.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
To w sumie tylko i wyłącznie rzecz gustu, wg mnie JVC to ma bardzo ładny design :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
belwood jest ok

Większość kupuje TV LCD z czarną obwódką . Philipsy były w promocji , więc zapytaj na forum o cenę ?
Pozdrawiam
 

fan

New member
Jestem po zakupi Plazmy JVC 42 B 50 . Mogę stwierdzić że opinie innych nie są wcale przesadzone. Chodzi jak bajka- na hdtv i z dvd.
Mogę polecić jeśli ktoś ma wątpliwości.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Firma Panasonic Corp. of North America ogłosiła, że w ciągu ostatnich 3 lat sprzedała 1.6 mln telewizorów plazmowych, obejmując tym samym trzecią część rynku amerykańskiego. Prezes Zarządu Yoshi Yamada zakłada, że w bieżącym roku procentowy wzrost sprzedaży osiągnie wartość dwucyfrową, a globalna wartość sprzedaży osiągnie poziom 9,4 mld $ (w porównaniu z 8,4 mld $ w roku 2004). Pan Yamada zakłada również, że w latach 2005-2007 sprzedaż TV plazmowych osiągnie ilość 4,8mln sztuk. W ciągu najbliższych lat głównym produktem sprzedawanym przez firmę będą nadal TV plazmowe (2:1 w stosunku do LCD). Większość ekranów powyżej 37 cali stanowić będą ekrany plazmowe, natomiast poniżej tego wymiaru, głównym graczem na rynku staną się ekrany LCD. Wzrośnie także średnia wielkość sprzedawanych ekranów, zbliżając się do wymiaru 50 cali.
 
G

gracz

Guest
Coś Blackninja wymiękł . Dla mnie to za wysoka półka ale widziałem pokaz - JVC duuużo lepsza.
 

more

New member
Kamera w wodzie

Jestem tu nowy . Co sądzicie o plazmach Grundiga. Wydaje się dobra cena 6999,- ??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zapomnij o plazmach Grundiga. Obejrzałem je i powiem ,że żadna cena nie usprawiedliwia jej jakości . Mam wrażenie ,że jest robiona na tych samych podzespołach co Elemis / moze w tej samej fabryce/ . Jeśli chcesz mieć dużo klopotów i smutną minę to możesz kupić , ja stanowczo odradzam. To dołóż 1000 i kup Panasonica. W porowaniu z Grundigiem to extraklasa.
 

ndar

New member
Dziś byłam na pokazach plazm i LCD w Starych Jabłonkach / Sielawa Blues/ . Stałem zauroczony . Najlepiej wypadł TV LCD JVC 32" . Ale ja wybrałem sobie plazmę JVC /potrzebowałem większy ekran/ . Po pokazach Plazma stanęła u mnie w domu . Szczerze jestem pod wrażeniem. Pewnie trzymają mnie emocje ale bradzenie o słabej jakości jakie się naczytałem na różnych pożal się Boże portalach , można włożyć między bajki. Jestem oczarowany. Przeżyłem trochę wiosen więc nie łatwo mnie zaczarować .Obraz z satelity i z DVD 'żyleta" .Szczęście ,że byłem na takich pokazach. Padło kilka mitow i opowiadań /glupot/ które są powtarzane w internecie. Teraz wiem ,że publikują je ludzie ,ktorzy nie mają tych sprzetow w domu , a oglądli na byle jakim sygnale .
Widzialem też spore zainteresowanie w śród znanych aktorów.
Nie byłem jedynym , ktory kupił plazmę. O cenie nie wspominam , bo mając w pamięci ceny z Media. Ta którą zapłaciłem były o niebo niższa. Firma ktora prezentowała sprzęt znajduje się we wszystkich katalogach polskich przedstawicielstw. Zresztą wyposażają też hotele. Fachowa i profesjonalna obsługa. Na temat plazm wiedzą wszystko .Firma pochodzi z Olsztyna . Nie wiem czy mogę ale zaryzukuję - polecam LOCO.
pozdrawiam
 
Do góry