do użytkowników Panasonic VT60

xplosion

New member
witam,
jestem posiadaczem Panasonica 65VT60.
Sygnał do niego podłączony to kablówka INEA, blueray, PS4.

Nie jestem specjalnie zadowolony z jakości obrazu przy kablówce, obraz jakby nie był ostry, jest rozmyty. (podłączony HDMI z tunera cyfrowego) 760i 50Hz (takie mam ustawienia)
dzisiaj odpaliłem pierwszy raz płyte BR, obraz dużo lepszy jednak po naciśnięciu "i" wyświetla się 1080p 24 Hz ---> zastanawia mnie ta niska ilość Hz --- >czy taka mała ilość jest prawidłowa ??

Czy powinienem coś ustawić w tv, jakieś parametry by poprawić jakość obrazu, odświeżania ?

Dodam jeszcze, że umówiłem się na profesjonalną kalibrację, czekam już jednak na nią miesiąc i dopiero za min. miesiąc będzie zrobiona niestety..
Jestem z Poznania.

proszę o jakąś rozsądna poradę co zrobić.

pozdrawiam
 

digitalus

Banned
Witam
65 cali to bardzo duzy telewizor i wymaga bardzo dobrego zrodla sygnalu.Kablowka to nie jest najlepsze zrodlo sygnalu.Najlepszym zrodlem sygnalu w tym przypadku bedzie tuner satelitarny.Oczywiscie jakosc obrazu z tunera satelitarnego zalezy tez od klasy tunera czyli np ceny tunera i chipsetu ktory jest w tunerze.
Przyklad w linku nizej . Chipset ktory jest w tunerze ma bardzo duzy wplyw na jakosc obrazu.W tym przypadku jest to chipset amerykanskiej firmy zoran czyli chipset zoran supra xd180.Oczywiscie sa tez znacznie lepsze tunery satelitarne i innym chipsetem.
http://www.manta.info.pl/forum/tunery-tv-sat/manta-hd8000-3245/

Jesli chodzi o rozdzielczosc ktora jest wyswietlana jest w okienku na ekranie telewizora gdy naciskamy przycisk I , pokazuje jaki sygnal dostarczany jest do telewizora.Rozdzielczosc,czestotliwosc mozna zmienic tylko w odbiorniku ktory wysyla sygnal do telewizora .Zrodlo sygnalu czyli np tuner satelitarny,dvd, bluray.
Ustawienia zaawansowane dla vt60 sa linku nizej.
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/105384-panasonic-st60-a-vt60-roznica-w-cenie-czy-warto-8.html
 
Ostatnia edycja:

xplosion

New member
witam,
kilka dni temu oglądałem kablówkę u brata na plaźmie Samsunga, ekran ma mniejszy bo 51'' (ja 65'') i obraz o niebo lepszy niż u mnie. (mimo, że sygnał z INEA ma na poziomie ok 20% a ja powyżej 50%).
Skoro powyżej wspominasz o tunerze do cyfry, to czy jest możliwość bym zakupił dużo lepszy tuner do kablówki i czy taki zabieg coś wniesie?

Generalnie kanały SD nie da się oglądać, HD wypadają miernie również, mam takie wrażenie że w ruchu obraz się jakby rozmywa.... bardzo męczy oczy.



czy jedynym wyjściem jeśli nie ma lepszego tuneru do kablówki jest przejście na satelitę ?
 

andrzejaws

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sprawdz instalacyjne ustawienia tunera z kablówki.
W ustawieniach tunera cyfrowego serwisowych powinno być 16:9 i 1080p, lub 1080i.
Serwisanci operatora zapominają ustawić.
 

xplosion

New member
sprawdziłem i mam 1080i oraz 16:9.
Zastanawiam się co jeszcze mogę zrobić, czy wymienić całe okablowanie do skrzynki (ok. 25 metrów)

czy zamówić usługę np n+ i podłączyć antenę satelitarną.

Człowiek się cieszy z zakupu tv, a efekt psuje codzienna tv, zdecydowanie lepiej wygląda obraz na moim starym tv, gdzie jest nasza publiczna tv naziemna i co dziwne obraz tam SD wygląda zdecydowanie lepiej niż tutaj HD.

panowie ostatnia rada, może ktoś z was jeszcze ma jakiś pomysł ??
 

xplosion

New member
dopiszę jeszcze tylko, że oglądany obraz tworzy jakby podwójny kontur, przez co obraz traci ostrość, przy napisach podwójny kontur powoduje, że są rozmazane, inny przykład: nad krawędzią głowy tworzy się jakby poświata kilku milimetrowa ..
 

digitalus

Banned
Napisz dokladnie jaki model dekodera posiadasz.Niektore dekodery z chipsetem ali to wielka lipa.Zanik szczegolow , rozmycie obrazu,brak ostrosci, szczegolnie widoczne na kanalach sd. Pod wzgledem jakosci obrazu bardzo dobrym tunerem jest manta.Posiadam ten tuner od dawna.Nawet slabe kanaly sd z tego tunera wygladaja bardzo dobrze.
Nie nalezy przejmowac sie ze na tunerze jesli logo manta bo plyta glowna do tego tunera zostala przygotowana w niemieckiej firmie homecast.
Homecast ma podobny tuner z chipsetem zoran supra xd180
http://www.myhomecast.nl/?action=pagina&id=2&id2=98&id3=10
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zoran_Corporation
 
Ostatnia edycja:

xplosion

New member
mam już wyłączone, wyłączyłem także:

intensywne kolory
colour remaster
czujnik otoczenia
redukcja szumów
korekcja MPEG
korekcja rozdzielczości
wygładzanie napisów
zwiększenie jaskrawości
IFC
Tryb wykrywanie rytmu


jedyne co mam właczone to Overscan 16:9, reszta jest wyłaczona.
 

digitalus

Banned
dekoder mam ADB 3831CDX
Niestety w internecie nie ma informacji jaki chipset jest w tym tunerze telewizji kablowej.Jest troche zdjec menu grafiki z tego tunera ale brak informacji o chipsecie.
Jak wyglada to praktyce.Przykladowo z tunerow opartych na popularnych chipsetach ali,mstar,sti, zoran jakosc obrazu bedzie roznic sie od siebie. Najlepsza ostrosc obrazu ma zoran.Jest to bardzo widoczne np gdy zwrocimy uwage na logo kanalu polsat sd z informacja pod logo premiera.Z chipsetu ali logo i napis premiera nie sa ostre i wyrazne.Najbardziej ostry obraz jest z tunera opartego na chipsecie zoran, pozniej ,mstar, sti na koncu ali.Z tunera opartego na chipsecie ali np ali 3601,3602 jakosc obrazu jest najgorsza.
Moge nawet zrobic zdjecia i roznica w jakosci obrazu bedzie bardzo widoczna.Nawet osoba ktora ma slaby wzrok zauwazy roznice.Wieczorem zrobie zdjecia zblizenia logo z kanalu polsat sd :) z tunera z chipsetem ali i zoran.

Roznica bedzie podobna jak na obrazkach nizej.

chipset sti
fergusonJ_xaahnap.JPG



chipset zoran
rtlJPG_xasahsh.JPG
 
Ostatnia edycja:

xplosion

New member
1.
przy bluray, odnoszę wrażenie, podczas ruchu obraz delikatnie się rozmywa, gdy obraz jest statyczny jakość jest bardzo dobra.

2.
zadzwonię co INEA i poprostu zapytam na jakim chipsecie jest ten dekoder, jeśli będą wiedzieć i będzie jakiś słaby to poprostu kupię inny dekoder.
 

xplosion

New member
faktycznie widać różnicę.
to może w ciemno poprostu kupię nowy dekoder z chipsetem zoran (skoro jest najlepszy).
możesz mi podać jakiś konkretny model odpowiadający kablówce INEA (na kartę) ?
 

digitalus

Banned
Na zdjeciach wyzej sa zdjecia z tunerow satelitarnych.
INEA ma kilka tunerow w ofercie.Musialbys powiedziec ze jakosc obrazu nie jest najlepsza z tunera kablowego ktory posiadasz i prosisz o inny do sprawdzenia.
INEA Telewizja, Internet, Telefon, VOD Dekodery
Oczywiscie potwierdzam bardzo dobra jakosc obrazu z chipsetu zoran.Uzysukuje podobna jakosc obrazu na kanalach sd jak na zdjeciach nizej.
tvp1JPG_xaawrxr.JPG

tvn7JPG_xasahee.JPG
 
Ostatnia edycja:

xplosion

New member
u brata inea działa bez zarzutu, a ma starszy dekoder, więc się z nim wymienię i zobaczymy różnicę.

a efekt braku ostrości odczuwalny dosyć mocno w ruchu to kwestia jakiegoś ustawienia tv ??
 

baciarek

New member
Overscan też wyłącz. On rozciąga obraz i tracisz na rozdzielczości. Najlepiej ustaw opcję : wszystkie piksele lub 1:1 - nie wiem jak to u ciebie się nazywa.
 
Do góry