full HD konieczne?

diff

New member
Czy aby w pełni widać grafe z ps3 trzeba miec panel full hd? zastanawiam sie wlasnie nad kupnem lcd'ka głownie pod ps3 i nie wiem czy musze inwestowac tyle kasy w full hd czy wziasc hd ready...
 

Kto_To_Jest

New member
diff napisał:
Czy aby w pełni widać grafe z ps3 trzeba miec panel full hd? zastanawiam sie wlasnie nad kupnem lcd'ka głownie pod ps3 i nie wiem czy musze inwestowac tyle kasy w full hd czy wziasc hd ready...

Do konsol i do wszelkiej maści gier bezapelacyjnie lepsza bedzie plazma.
NP.Pioneer fullHD PDP5000EX :p
 

diff

New member
a to pierwsze słysze, bo wszędzie piszą, że do konsol lepsze LCD :roll: no ale nadal nie znam odpowiedzi na pytanie czy full hd konieczne? czy naprawde będzie taka różnica na ps3?

Ps. sprawdziłen tą plazme kosztuje bagatela 40k... masz ten tv? ;o
 
Ostatnia edycja:

marcinoko

New member
Pewnie tak, im wieksza rozdzielczość tym lepiej... A co do ceny tego panela to zanim wystartuje PS3 bez błędów i z chipem to cena tego tv spadnie i to pewnie znacznie...

Sam czekam na tą konsolke, i jak już ceny będą w miare przystępne to od razu sięgam po konsole (za rok może pół;) )...

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Ru$lan

New member
marcinoko napisał:
A co do ceny tego panela to zanim wystartuje PS3 bez błędów i z chipem to cena tego tv spadnie i to pewnie znacznie...
Pozdrawiam
Tak z ciekawości. Jaki chip masz na myśli ?

Jozek: Na następny raz postaraj, żeby przeglądarka Ci nie świrowała :p
 

marcinoko

New member
chodzi mi oczywiście o korzystanie z kopii zapasowych gier, porysuj płytke za 300 i jak ci nie pójdzie napewno bedziesz zadowolony ;) ...

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
diff napisał:
Czy aby w pełni widać grafe z ps3 trzeba miec panel full hd? zastanawiam sie wlasnie nad kupnem lcd'ka głownie pod ps3 i nie wiem czy musze inwestowac tyle kasy w full hd czy wziasc hd ready...
Witaj.
Nie znam parametrów obrazu z PS3, ale poczytaj tutaj:http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=10153&highlight=FULL+HD
Wszystko zależy od rozdziałki PS3, przekatnej TV i odległości z jakiej będziesz oglądał/grał.
 

Wiciu

New member
diff napisał:
Czy aby w pełni widać grafe z ps3 trzeba miec panel full hd? zastanawiam sie wlasnie nad kupnem lcd'ka głownie pod ps3 i nie wiem czy musze inwestowac tyle kasy w full hd czy wziasc hd ready...

Nie musisz miec panela full HD, jednak jesli chcesz miec fulllHD tzn osiagnac obraz 1080p na grach ktore wspieraja 1080p bo nie beda to zapewne wszystkie gre to normalne ze musisz posiadac telewizor ktory potrafi te FULL HD wyswietlic. Wiele mozna o tym mowic jednak trzeba stwierdzic iz "punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia" , Gatar juz ci podal linka do tabeli na ktorej mozesz zobaczyc jakie rozdzialki sa zalecane do odleglosci do siedziska. Ja z kupnem TV 1080p sie narazie wstrzymuje gdyz jestem pewny ze zaraz po premierze PS3 TV poleca na leb na szyje jak do tej pory to 720p mi starcza.
 

Ru$lan

New member
marcinoko napisał:
chodzi mi oczywiście o korzystanie z kopii zapasowych gier, porysuj płytke za 300 i jak ci nie pójdzie napewno bedziesz zadowolony ;) ...

Pozdrawiam

Zmartwie cię bo chip do "kopii zapasowych" nie będzie potrzebny.
Na jakimś zachodnim forum przeczytałem, że wystarczy zainstalować grę z oryginalnego nośnika na dysku twardym, i później z niego odpalać - wtedy nośnik z grą jest potrzebny tylko jeden raz - przy instalacji na dysku.
Później możesz iść do Empiku i wymienić ją na inny tytuł :p
(O ile to odpalanie z twardziela się potwierdzi)
 

marcinoko

New member
No to mnie pocieszyłeś, odpada kasa na przeróbkę, "O ile to odpalanie z twardziela się potwierdzi";) . Tak czy ineczej trzeba będzie się zaopatrzyć w wersje z większym dyskiem.... Ile taka gra potrafi zająć miejsca ?? i Jakie najwieksze pamięci będą wkładane do konsoli ?? Będzie morzna podłączyć PS3 z TV po HDMI czy jak w X360 po componencie ??

Pozdrawiam
 

Ru$lan

New member
marcinoko napisał:
No to mnie pocieszyłeś, odpada kasa na przeróbkę, "O ile to odpalanie z twardziela się potwierdzi";) . Tak czy ineczej trzeba będzie się zaopatrzyć w wersje z większym dyskiem.... Ile taka gra potrafi zająć miejsca ?? i Jakie najwieksze pamięci będą wkładane do konsoli ?? Będzie morzna podłączyć PS3 z TV po HDMI czy jak w X360 po componencie ??

Pozdrawiam

IMHO wersji z 60GB nie opłaca się kupować. Jest znacznie droższa od wersji 20GB, zaoszczędzone pieniadze lepiej przeznaczyć na większy dysk, który samemu bezproblemowo można do PS3 wsadzić ( jeśli jesteś estetą i chcesz żeby wszystko ładnie wygladało musisz kupić dysk dowolny dysk sata 2.5" który wsadzisz do konsoli, tyle tylko że te dyski są drogie; no chyba że nie zależy ci na wyglądzie, wtedy kupujesz 3,5" i kablami wyprowadzasz go na zewnątrz )
Cena dysku 2.5" 160GB wynosi około 600 zł.
za te same pieniądze masz 400 GB dysk 3,5"
 

Ru$lan

New member
deenbe napisał:
drozsza wersja ma takze WIFI, dla niektorych to zaleta
droższa wersja ma wifi i czytniki kart pamięci - jednym to sie przyda innym nie
Dla mnie jest to zbędne i wole kupić tańszą wersję i dokupić większy dysk
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Nie ma różnicy czy to PS3 , Xbox360 czy czytnik hd dvd, bluray albo jeszcze co innego. Ekrany FullHD są potrzebne w przypadku dużych przekątnych ekranu, bo na małych 95% ludzi nie widzi różnicy.

Pozdrawiam
 

marcin0903

New member
Tańsza wersja PS3 jednak będzie mieć HDMI, ale nie będzie WiFi, czyli bezprzewodowe połączenie PS3 z ruterem nie wchodzi w gre jedynie kabelek zostaje...
 

Hawkmoon

New member
heh wifi zbędne... koleś ty żyjesz w prehistorycznych czasach??? Nieługo wifi będzie bardziej potrzbene niż cokolwiek innego. Poza tym połowa frajdy z nowego ps to będą sieciówki (przynajmniej ja mam taką nadzieję), więc bezprzewodowe podłączenie do sieci na pewno nie będzie zbędne, w końcu nawet demówki będzie można po sieci ssać, więc będzie mniejsze ryzyko wyrzucania kaski w błoto przy zakupie gierek.
 

Ru$lan

New member
Hawkmoon napisał:
heh wifi zbędne... koleś ty żyjesz w prehistorycznych czasach??? Nieługo wifi będzie bardziej potrzbene niż cokolwiek innego. Poza tym połowa frajdy z nowego ps to będą sieciówki (przynajmniej ja mam taką nadzieję), więc bezprzewodowe podłączenie do sieci na pewno nie będzie zbędne, w końcu nawet demówki będzie można po sieci ssać, więc będzie mniejsze ryzyko wyrzucania kaski w błoto przy zakupie gierek.

jak dla mnie wifi w psie jest zbędne, mam w domu dobrze zorganizowana sieć więc podpięcie konsoli do internetu nie będzie stanowiło problemu - wystarczy że podłącze ją kabelkiem do routera...
zamiast wydawać kasę na wersje z wifi,60gb i czytnikiem kart wolę kupić wersje 20gb i dokupić największy dostępny dysk 2,5".
Na coś przecież trzeba przecież zrzucić te demówki o których piszesz a 60GB to troszkę mało...
 

deenbe

New member
Ru$lan napisał:
jak dla mnie wifi w psie jest zbędne, mam w domu dobrze zorganizowana sieć więc podpięcie konsoli do internetu nie będzie stanowiło problemu - wystarczy że podłącze ją kabelkiem do routera...
zamiast wydawać kasę na wersje z wifi,60gb i czytnikiem kart wolę kupić wersje 20gb i dokupić największy dostępny dysk 2,5".
Na coś przecież trzeba przecież zrzucić te demówki o których piszesz a 60GB to troszkę mało...
no widzisz a mi wifi przyda sie, nie bede musial ciagnac kabla. wykorzystam istniejaca siec bezprzewodowa w domu:D

kto choc raz mial do czynienia z wifi wie o czym mowie, korzystanie z laptopa, albo z psp to poezja. zero kabli.
 
Ostatnia edycja:
Do góry