Cyfra+HD

arsenal

Moderator
VIP
Dzwoniłem dziś do Cyfry+. Z krótkim tekstem: Kiedy będzie High Definition, Dolby Digital 5.1, kanał 16/9 i tuner z dyskiem.
Po kilku minutach słuchania natrętnej muzyczki dostałem odpowiedź. O HD, Dolby 5.1 i 16/9 nic nie wiadomo a tuner z HDD mam sobie kupić sam.:lol:
Drążyłem nadal. Może chociaż kanał 16/9 wprowadzą. Nie wprowadzą bo większość ma zwykłe telewizory i nie może odbierać takich audycji:? Grunt to wiedzieć wszystko o swoich usługach, prawda?
Ach, byłbym zapomniał. Pracują nad jedną rzeczą. Postarają się dobrze oznaczać te 3 filmy 16/9 w tygodniu na Canal+, co by ich abonent nie przegapił. Toż to wymaga przecież tytanicznej pracy.
 

JAREK

New member
Cyfra+ i HDTV

Z tego co piszecie jasno wynika, że C+ ma nas wszystkich głęboko w dolnych
partiach przystosowanych do siedzenia.
Arsenal wspomniał o filamach 16/9 w C+. Przyznam, że to jakaś wielka ściema, bowiem mam TV 16:9 i jak oni nadają w tym formacie /niby/, to na moim ekranie są wielkie czarne pasy u góry i u dołu. Jakiekolwiek gmeranie w dekoderze Phila nic nie daje. Oczywiście jak sobie przestawię format w TV na automat to obraz przekształca się na cały ekran, ale jego jakość jest tragiczna. Już myślałem, że to wina TV ale jak puściłem ten sam film z DVD to wszystko grało.
 

stereoman

New member
chciałbym przypomnieć ,że temat dotyczy C+ w kontekście HD:)
znalazłem ciekawy tekst na ten temat w Sat Kurierze
http://www.satkurier.pl/?cyfra+/&kat=44&id=33205

to porównanie do pakietu Premiere zwala z nóg niestety:(

C+ nie jest tak do końca zła/dla mnie wielkim plusem jest piłka nożna,filmy też,chociaż oglądam ich mało/,jeśli ktoś tu pisze,że o 21 nie może obejrzeć żadnego filmu/???????/ to być może ma Polsat Cyfrowy,tylko o tym jeszcze nie wie?-bez obrazy:)
chodzi o to,że C+ z racji pierwszeństwa na rynku platform cyfrowych dominuje/jednak jeszcze/ i w swym zadufaniu nie widzi ,że konkurencja już ją dochodzi
ps:żadna Liga Mistrzów nie przebije cotygodniowych meczów z udziałem Realu,Chelsea ,Milanu...............
poczekajmy do jesieni,co każdy z trzech graczy wymyśli z HD
ps2:dokładam do pieca
http://media2.pl/media/10316,iti:,obiecujemy,rewolucje.html
pzdr
 

autorus

New member
A jak z nimi umowę rozwiązać? Jestem abonentem, pewnie ok 3 lata, płacę poleceniem zapłaty, nigdy nic nie dostałem do podpisu, no moze jak brałem dekoder.
 

Gie

Member
Bez reklam
autorus napisał:
A jak z nimi umowę rozwiązać? Jestem abonentem, pewnie ok 3 lata, płacę poleceniem zapłaty, nigdy nic nie dostałem do podpisu, no moze jak brałem dekoder.
Jesli dobrze sobie przypominam to jeśli teraz wyślesz polecony do nich z tekstem że chcesz zrezygnowac z ich usług, to za 3 miesiące od 1 sierpnia jesteś wolny :)
Przy okazji zaproponują Ci jakies promocje w stylu coś tam za darmo przez pół roku jesli później bedziesz za to płacił:)
Kiedy rezygnowałem to bradziej opłacało się wziąść nową umowe niż korzystać z tych ich promocji dla stałych abonentów.
 

Wiciu

New member
EH narzekacie, na zachodzie HDTV w cyfrowych platformach pelna para ruszylo niedawno i troche przed mistrzostwami dopiero byl na to szal, i to taki ze nienadazali z dostawami digital box, ale dzieje sie to wtedy gdy 98% sprzedawanych w sklepach telewizorow to LCD i Plasma, czyli oznacza to ze wlasnie wtedy oplaca sie wprowadzac te uslugi.
 

arsenal

Moderator
VIP
Przejdź się po naszych sklepach RTV i zobacz jakie telewizory się sprzedają a jakie stoją na zakurzonych półkach z napisem " wyprzedaż".
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
@Wiciu
EH narzekacie, na zachodzie HDTV w cyfrowych platformach pelna para ruszylo niedawno i troche przed mistrzostwami dopiero byl na to szal, i to taki ze nienadazali z dostawami digital box, ale dzieje sie to wtedy gdy 98% sprzedawanych w sklepach telewizorow to LCD i Plasma, czyli oznacza to ze wlasnie wtedy oplaca sie wprowadzac te uslugi.Wczoraj 11:18

Po pierwsze, nowe technologie sprzedają się w masowych ilościach nie od dziś, to że usłyszałeś o tym bo mówili w TV, że był szał na to czy na tamto z powodu mistrzostw mówili o tym w tv (oczywiście była większa sprzedaż)

Myśląc pod kątem opłacalności, do dziś jeździlibyśmy bryczkami, ponieważ np pierwsze samochody, samoloty, itp itd nie były niczym wspaniałym i nie ułatwiały nikomu życia.

Kto się nie rozwija ten się cofa...
 

xroma

New member
ar2 napisał:
Kto się nie rozwija ten się cofa...

Pięknie powiedziane :)

Co do samego tematu , to cyfra z pewnością się cofa ... jestem ich abonentem od maja 99 ( oj ja głupi ) i stwierdzam jednoznacznie - od 7 lat nie zrobili żadnej konkretnej innowacji i nie wierzę w to ,że teraz nagle wyskoczą z jakimiś poważniejszymi zmianami.
Jeśli tylko ITI nie przesadzi z ceną i zaproponuje rozsądną ofertę programową to cyfra straci masę klientów..... i nie będzie z HD
 

Wiciu

New member
ar2 napisał:
@Wiciu

Po pierwsze, nowe technologie sprzedają się w masowych ilościach nie od dziś, to że usłyszałeś o tym bo mówili w TV, że był szał na to czy na tamto z powodu mistrzostw mówili o tym w tv (oczywiście była większa sprzedaż)

A skad wiesz gdzie to uslyszalem w TV......? to ze ty to uslyszales nie oznacza ze tak musi byc. Ja to widze, chodze po sklepach, po domach no i w koncu znajomy pracuje w sklepie elektronicznym.

Myśląc pod kątem opłacalności, do dziś jeździlibyśmy bryczkami, ponieważ np pierwsze samochody, samoloty, itp itd nie były niczym wspaniałym i nie ułatwiały nikomu życia.

No i tak jest.

Kto się nie rozwija ten się cofa...
a zebys wiedzial
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
wiciu napisał:
Ja to widze, chodze po sklepach, po domach no i w koncu znajomy pracuje w sklepie elektronicznym.

No ja nie patrzę na półki, tylko opieram się na danych statystycznych za równo ze sklepów jak i z GFK.

pozdrawiam
 

Wiciu

New member
ar2 napisał:
No ja nie patrzę na półki, tylko opieram się na danych statystycznych za równo ze sklepów jak i z GFK.

pozdrawiam


No i widzisz....? masowo sie sprzedaja a cyfra + interesu w tym nie widzi...? przeciez to jest karygodne. Sama sprzedaz to zaden czynnik, bo musi uplynac czasu az duza ilosc ludzi zaopatrzy sie w odbiorniki do HDTV, i na to wlasnie czeka cyfra. I niech bedzie tych ludzi na to stac, na dzien dzisiejszy to wiele materialow w HD nie ma, napewno nie ma co mowic o filmach gdyz te sa do obejrzenia za odplatnoscia, place Ł4-5 za film czyli ok 25- 30zł (cena w polsce nie bylaby nizsza bo w polsce rozrywka itp jest w cenie takiej jak w krajach zachodnich albo i drozsza), i moge juz ogladac wybrany film, lista 8 filmow zmienia sie co tydzien. Dekoder umozliwia mi przegladanie jescze innych serwisow HD takich jak filmy przyrodnicze, albo seriale jak np LOST. Kanaly HD poki co pokazuja przez wiekszosc dnia zapowiedzi, zwiastuny i takie pierdoly no jeszcze jakies filmy ale nie sa to nowe filmy, widac ze poddane upscallingowi.
Abonament wynosi Ł32 za najwyzszy pakiet kablowki z wliczona oplata Ł10 do dostepu do materialow HD(materialy, programy sa free , zas filmy platne jak wspomnialem wyzej Ł4-5 dziala to na zasadzie wypozyczalni tylko ze na zywo, z listy wybieram film place i se go ogladam, sa rowniez kanaly HD ale na dzien dzisiejszy 80procent nawania tych kanalow to reklamy i zwiastuny. A summa summarum tego HD tak duzo nie ma, i po obejrzeniu filmow przyrodniczych :) za prawdziwe filmy HD to juz trza placic i niemalo bo nawet liczac najnizsza cene Ł4 to mam juz 4 filmy z wypozyczalni na DVD. I rozumiem zniecierpliwienie wasze, jednak teskni sie za tym czego sie nie ma, bo w rzeczywistosci to tego tak duzo nie ma na dzien dzisiejszy i po chwili czar juz pryska bo jest niedosyt.
 

dnc

Moderator
VIP
Podczas prezentacji ITI wyraźnie powiedziano, że kanały HD będą głównie te ze studia oraz programy TVN jak "Taniec z gwiazdami". Czy to dużo czy mało, ciężko powiedzieć. Ja myśle, ze HDTV jest brane pod uwagę jako sprawa ambicjonalna aniżeli jako zyskowny rynek zbytu. Jak już napisałem w temacie "nowej platformy ITI", to wszystko jest uzależnione od wielu czynników. Prócz sprzętowych także programowych. Przyznam, że przynajniej 70-80% ludzi ma TV CRT o wielkości przynajmniej 21-25''. To jest klientela, która w najbliższej przyszłości będzie systematycznie wymieniać sprzęt na nowy. Jednak by móc korzystać z nowych technologii trzeba miec co ogladąć. Dla ITI, jako nowej platformy nie jest opłacalne wprowadzenie starych technologii, ponieważ za 3-4 lata będzie musiała je wymienić na nowe. To tak jakby ktoś chciał kupić używany TV CRT jeśli za 2 lata przestanie być produkowany, a serwis nie będzie go w stanie naprawić bo nie będzie części zamiennych (to jest przykład). Same straty zatem by się szykowały.
C+ jak i PC mają problem, ponieważ ich technologia transmisji jest już w użyciu. Muszą zatem wykorzytsać ją do "ostatniej kropli krwi", by zarobić na nowy sprzęt. Niemniej można, a nawet powinno się wprowadzać udoskonalenia platform, jak obraz w 16/9, DD5.1, pełna rozdzielczość 720x576 przy bitracie przynajmniej 4Mbps. Jeśli poczytacie sobie posty na forum Canal+ to zwrócicie uwagę na "błagalno-proszący" ;) tryb postów dotyczących ww "nowości". I co? I nic! 16/9 jeszcze sie pojawia, ale raz na dzień na C+ Film, a o DD5.1 to ani widu ani słychu. O HDTV też jest temat, ale tam raczej opowiada się o nim jak o Sci-fi a'la Star Trek.
 

torsen

New member
Wiciu - piszesz w stylu wypowiedzi panow z C+ i PC. Chcesz udowodnic ze nowa platforma z HD to przyszly produkt, ktory rozczaruje bo nie bedzie co ogladac, bo ludzie maja wiekszosc tv CRT, bo bedzie drogo, bo My nie jestesmy gotowi na tak zaawansowane technologie. Na dzien dzisiejszy wiemy bardzo malo na temat platformy ITI i tak naprawde bedzie wiadomo w pazdzierniku jak to wszystko wyglada. Piszesz ze decyzja o wprowadzeniu HD to analiza wielu czynnikow - tu pelna zgoda. Ale czy myslisz ze ludzie z ITI inwestuja bez analizy sytuacji? Nastepna sprawa C+ nie widzi interesu we wprowadzeniu HD i czeka az rynek sie nasyci - jak myslisz ile mozna by czekac gdyby nie fakt startu ITI-HD? Wkrotce beda na rynku 3 platformy - bedziemy mieli wieksza mozliwosc wyboru - jak ITI nie rozumie wielosci czynnikow wplywajacych na powodzenie inwestycji to zbanczy i tyle - ja tej kasy nie inwestuje i to nie bedzie moj(nasz) problem.
 

stereoman

New member
Jeśli myślisz to,co ja podejrzewam,to robi się intrygująco.

Oto Wikipedia przedstawia stan przygotowań poszczególnych krajów do HDTV.
Nas interesuje Poland,of course:)
http://en.wikipedia.org/wiki/High-definition_television_in_Europe#Poland
w skrócie:
-jesienią 2006 ITI uruchomi pakiet 3 programów HD
-podobno TVP chciałaby swoje główne programy dokleić do tego pakietu
-podobno Polsat chce nadawać swoje główne programy w HD
-ble,ble,ble...
-tylko ITI ogłosił to oficjalnie,pozostali tylko puszczają ploty:eek:k:
-pod koniec 2007 roku będzie około 10 programów w formacie HD
Ani słowa o Cyfrze +:p

zagadka
http://www.lyngsat-address.com/or/Polsat-Sport-Extra-HD.html
agenci Moulder i Scully zgłoście się,Archiwum X znów działa.
 
Do góry