Native Hd

guteks

Member
CHCIAŁBYM ROZWIAĆ WSZYSTKIE WĄTPLIWOŚCI CO DO ODBIORU KANAŁÓW HD. RÓZNICA POLEGA WYŁĄCZNIE NA TYM, ŻE PRAWDZIWE(RODZIME-NATIVE) HIGH DEFINITION PUSZCZA TYLKO EUROSPORT (PEKIN,TOUR DE FRANCE) NO I OCZYWIŚCIE nSPORT - PRZY CZYM TYLKO W CZASIE NADAWANIA LIGI NFL I NHL (NIEDZIELA). RESZTA TO MATERIAŁY HD, KTÓRE JAKOŚCIĄ ZNACZNIE ODBIEGAJA OD NATIVE HD. :eek:k::eek:k::eek:k::eek:k:

A jeszcze jedno Eurosport na dole ekranu podaje informację native hd. Jakość powalająca - ludzkie oko więcej juz nie jest w stanie zobaczyć. Jak ktoś oglądał Pekin w HD to wie o czym mówię.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Peek

New member
Bez reklam
Eurosport HD na początku istnienia programu umieszczał błędny napis Full HD. Jednak telewizja nie jest przesyłana w 1080p. Native HD w przypadku Eurosportu oznacza 720p, w którym obraz przesyłają m.in C+ Sport HD i wiele innych programów. A i NFL i NHL a także Liga mistrzów sa puszczane w 720p, więc rozdzielczość jest taka sama. Nie pisz głupot, że tylko Eurosport i nSport przesyłają obraz w 720p. Native to rozdzielczość natywna a taką w tej chwili dla TV jest 720p. w obrazie takim przesyłane też są Filmy, Ligi zagraniczne na C+, filmy przyrodnicze na Discovery i NG HD i wiele innych, więc nie wprowadzaj ludzi w błąd, że 720p czyli jak to ty mówisz Native HD przesyłają tylko Eurosport i Nsport i wyłącz Caps Lock...
 

jedrek_125

New member
Peek napisał:
Eurosport HD na początku istnienia programu umieszczał błędny napis Full HD. Jednak telewizja nie jest przesyłana w 1080p. Native HD w przypadku Eurosportu oznacza 720p, w którym obraz przesyłają m.in C+ Sport HD i wiele innych programów. A i NFL i NHL a także Liga mistrzów sa puszczane w 720p, więc rozdzielczość jest taka sama. Nie pisz głupot, że tylko Eurosport i nSport przesyłają obraz w 720p. Native to rozdzielczość natywna a taką w tej chwili dla TV jest 720p. w obrazie takim przesyłane też są Filmy, Ligi zagraniczne na C+, filmy przyrodnicze na Discovery i NG HD i wiele innych, więc nie wprowadzaj ludzi w błąd, że 720p czyli jak to ty mówisz Native HD przesyłają tylko Eurosport i Nsport i wyłącz Caps Lock...
-------------------------------------------------------------------

Zupełnie nie masz racji , właśnie wiekszosc nadaje w 1080i , obecnie tvn HD zmienia format nadawania z 720 na 1080i , wiec nie wprowadzaj w bład
:) a native HD oznacza ze sygnał Hd nadawany jest przez lokalnego nadawce .
Cala olimpiada i turnieje tenisowe byly nadawane w 1080i , właśnie w full HD , co w przypadku programow tv oznacza rozdzielczosc 1080i. a nie 720p
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
To zaprowadziło nas do niekończącej sie dyskusji 720p vs. 1080i, a zwycięzcą jest 720p, ponieważ brak przeplotu sprawia, że ludzkie oko widzi sięcej linii niż 1080 z przeplotem.
 

doc38

New member
Część kanałów HD, przynajmniej w telewizji N, jest nadawanych w 1080i, a nie wyłącznie 720p - np. wspomniane wcześniej turnieje tenisowe na Eurosport HD, nie wspominając o programach Discovery HD. Co prawda mam 42-calową plazmę HD Ready 1024 X 768, nie full HD, a mimo to zauważam EWIDENTNĄ różnicę pomiędzy 720p a 1080i na korzyść tego ostatniego. Mimo przeplotu obraz jest ewidentnie bardziej szczegółowy.

Pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:

jedrek_125

New member
Dokładnie jest tak jak mowisz doc 38 , EWIDENTNIE wiecej szczegółów podaje sygnał 1080i ,i nie podlega to zadnej dyskusji , pomijam juz fakt ze obraz 1280x 720 w tv panoramicznych full HD musi byc skalowany , bo inaczej bylyby pasy :) wiec dyskusja nad tym ktory sygnal jest lepszej jakosci jest po prostu niecelowa .
Do momentu kiedy duza czesc tv zarowno lcd , jak i plazm byla hd ready , czyli posiadala rozdzielczosc nizszą niz 1920x1080 sygnal ktory byl nadawany w 720p wydawal sie optymalny , nie mnie jednak obecnie kidy wiekszosc wspolczesnie sprzedawanych tv jest full HD wysylanie sygnalu 720p stalo sie niecelowe i niepozadane , stad zmiany ktore dokonuja nadwcy dostosowujac swoj sygnal do wspolczesnego standartu 1080i
 

Peek

New member
Bez reklam
jeżeli już to bezcelowa

kłania się slownik...

Poza tym wiekszość nadawców przerzuca się na 720p np. sport nie może być nadawany w 1080i, bo byłoby widoczne smużenie.
 

jedrek_125

New member
Widzę ,że jak juz Ci brakuje argumentow , to chcesz przeniesc dyskusje na poletko ortograficzne , to nie to forum , a jesli chodzi o smuzenie to to mylisz pojecia , to nie wina sygnalu tylko telewizorow , szczegolnie lcd.
Tak wiec nie udzielaj EWIDENTNIE złych odpowiedzi , bo wprowadzasz tylko zamieszanie .!!!!!
Tobie za to kłaniaja sie zasady dobrego wychowania
Niecelowe jest calkowicie poprawnym wyrazeniem , ale widze ze masz z tym problem wiec sam siegnij po slownik
A jak juz tak nie wierzysz to sprawdz sam
http://www.google.pl/search?q=niecelowe&rls=com.microsoft:pl&ie=UTF-8&oe=UTF-8&startIndex=&startPage=1
Najgorzej jak nieuk zaczyna poprawiac i ,,nauczac ,, !!!
 
Ostatnia edycja:

Kondrus

New member
Wczoraj oglądałem Harrego Pottera na HBO HD... Mimo, że dużo osób narzeka, ja na 40w4500 oglądając z 2 metrów byłem zachwycony, jakością... Może dlatego, że ten film był tworzony w HD od A do Z, a nie jak większość filmów które są podnoszone z SD do HD.

P.S.

Jak ktoś chce to w wigilię o 20.10 leci powtórka Pottera... Warto na chwilę zobaczyć obraz :)
 

Peek

New member
Bez reklam
jedrek_125 napisał:
Widzę ,że jak juz Ci brakuje argumentow , to chcesz przeniesc dyskusje na poletko ortograficzne , to nie to forum , a jesli chodzi o smuzenie to to mylisz pojecia , to nie wina sygnalu tylko telewizorow , szczegolnie lcd.
Tak wiec nie udzielaj EWIDENTNIE złych odpowiedzi , bo wprowadzasz tylko zamieszanie .!!!!!
Tobie za to kłaniaja sie zasady dobrego wychowania
Niecelowe jest calkowicie poprawnym wyrazeniem , ale widze ze masz z tym problem wiec sam siegnij po slownik
A jak juz tak nie wierzysz to sprawdz sam
http://www.google.pl/search?q=niecelowe&rls=com.microsoft:pl&ie=UTF-8&oe=UTF-8&startIndex=&startPage=1
Najgorzej jak nieuk zaczyna poprawiac i ,,nauczac ,, !!!
Próbujesz mnie obrazić co świadczy o tym, że jestes słabo przygotowany do dyskusji. Argumenty skończyły się tobie, bo zamiast odpowiedzieć na moje to skupiłeś sie na przeszukawiniu google w celu znalezienia genezy wyrażenia "niecelowe"...

Od dawna jest stwierdzone, że 720p jest o wiele lepsze do sportu, gier i szybkich scen w filmach. 1080i sprawdza się jedynie w obrazach mało ruchliwych takich jak niektóre programy na discovery HD.

PS. Skąd wiesz, ze Eurosport i Nsport dają sygnał w 1080i a nie 720p?? Jestem pewny, że nadają w tym drugim bo sa to kanały profesjonalne.

Poza tym nie tylko na Eurosporcie HD, Nsporcie i C+ Sport HD nadawany jest sygnał 720p. Wystarczy spojrzeć na pierwszą lepszą stronę z torrentami. WSZYSKIE Filmy w HD nawet z USA są w formacie 720p,a tam technika poszła znacznie dalej niż w Polsce więc nie gadaj głupot.

Ale idą święta więc skończmy z tymi sprzeczkami zycze Tobie i wszystkim użytkownikom Wesołych świąt:) :) :)
 
Ostatnia edycja:

jedrek_125

New member
Jesli kazda swoja wypowiedz bedziesz konczyl w stylu ,, nie gadaj glupot ,, to niestety musisz sie liczyc z odpowiedzia .
Geneza slowa niecelowe powiadasz , wiec po co zwracasz na to uwage skoro nie masz pojecia o tym czy to slowo jest poprawne czy nie , zaczepiasz a potem sie dziwisz ze ktos odpowiada .Nie probuje cie obrazic poniewaz tylko odpowiadam na twoja zaczepke , nie jestes przygotowany do dyskusji , ale za to sprawia ci przyjemnosc powiedzenie komus ,ze ma zagladac do slownika - i kto tu kogo chce obrazic ????
Jesli zaś chodzi o Twoje uwielbienie dla formatu 720p to powiem tak , stwierdzenie ze eurosport nadaje w 720p jest NIEPRAWDZIWE , to po pierwsze , po drugie nie spotkalem jeszcze w zadnej wypowiedzi forumowiczow stwierdzenia ,ze cos smuzy na 1080i , Twoje stwierdzenie ze jestes pewny ze nadaja w 720p jest oparte na wiedzy ? czy na spekulacjach ? ja wiem ze sa w 1080 , jakos w trakcie olimpiady i turniejow tenisowych nie zauwazylem zadnego smuzenia a byly to relacje w 1080 i .
Moze masz kiepski tv i do tego lcd , wiec moze ci smuzy .
A jesli chodzi o torrenty - (po co ten temat ????)to powiem ze sa w 720p poniewaz zajmuja duzo mniej przestrzeni i wymagania sprzetowe komputerow nie musza byc takie duze zeby je odtworzyc .
Tak wiec nie koncz potencjalnej odpowiedzi slowami typu ,,nie mow głupot,, tylko badz merytoryczny i dokladny .Jak chcesz byc ,,ekspertem ,,nie wykladaj sie na glupotach i niesprawdzonych teoriach a juz na pewno nie polegaj na wlasnych przeczuciach bo one nie maja nic wspolnego z prawdą . Wesołych Świąt !
Ps A poza tym odsyłam do wypowiedzi moderatora Arsenal , ona rozwieje Twoje wszystkie watpliwosci
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=34900
 
Ostatnia edycja:

guteks

Member
Peek

Ja zacząłem i ja skończę dyskusję. Sprawa jest prosta PEEK posiada LCD-eka więc dla niego nie robi różnicy....zapraszam do mnie nad morze, a zobaczysz różnicę między 720p a 1080 i . Pozdro dla Jędrka.

PS.
Peek sport może być piękny jeżeli jest nadawany w 1080 i pod warunkiem, że posiadasz plazmę 100 Hz.(kto oglądał finał koszykówki USA-Hiszpania w Pekinie to wie)

Wesołych Świąt wszystkim.:eek:k::eek:k::eek:k::eek:k:




Panasonic PX80E
 
Ostatnia edycja:

jedrek_125

New member
Chyba tak :) wesolych swiąt
Jestem tez znad morza :)
Dokładnie :) finał był bomba ,a siatkowka to co ? gorsza ??:) :)
a plywanie ? gimnastyka etc.... Peek po prostu tego nie widział i opowiada ludziom bajki , ale on jest z warszawy wiec na pewno wszystko wie najlepiej :) - wiadomo -stolica :) :)
 
Ostatnia edycja:

royalmichael

New member
Napisał tam że jak na Eurosporcie jest napis "native HD" to jest to najlepszy obraz jaki ludzkie oko może zobaczyć.. Więc po co jest fullHD, a teraz idą ogromne pieniądze na testowanie ultraHD ?
 

jedrek_125

New member
Royal , jesli tak napisał to po prostu nawet nie bede tego komentował bo to taka sama prawda jak to ze peek jest ekspertem :) :)
Tak wiec polecam pomijac wszelkie ,,eksperckie,, wywody p. Peeka :)
 

Peek

New member
Bez reklam
jedrek_125 napisał:
Royal , jesli tak napisał to po prostu nawet nie bede tego komentował bo to taka sama prawda jak to ze peek jest ekspertem :) :)
Tak wiec polecam pomijac wszelkie ,,eksperckie,, wywody p. Peeka :)
Nie przypominam sobie zebym cos takiego napisał , za to ty jestes wielkim eskpertem i nie wiesz ze 1080i to 540 linii z powodu przeplotu a 720p to 720 linii, bo jest progresywme skanowanie

Ty za to jestes z jakiejś wsi i pan monter wmówił ci, że 1080i jest lepsze bo w koncu 1080i to TEORETYCZNIE więcej linii niż 720p

Nie mam anteny, mam kablówkę, więc mam najlepszy możliwy sygnał obrazu, więc chyba mam lepsze porównanie niż ty.

Nie kontynuuje juz dyskusji, swoje już powiedziałem, pochodz po innych forach samo za siebie mówi większa liczba zwolenników 720p.
 
Ostatnia edycja:

jedrek_125

New member
Ha Ha :) panem moneterm to pewnie jestes sam , bo na takim poziomie udzielasz ludziom informacji .
I nikt nie musiał mi nic wmawiac chlopku roztropku ze stolicy , a jesli nie widzisz roznicy miedzy 720 a 1080 to jeszcze polecam wizyte u okulisty :)
Ps posiadanie KABLOWKI stawia cie faktycznie na samym szczycie piramidy posiadaczy najlepszego sygnału :) ha ha ha !
Mielismy z qutexem racje , Ty po priostu masz tv lcd , wiec nawet nie wiesz o czym mowisz !
A takiej ,,wioski,, w ktorej mieszkam nie zamienilbym na dwie takie stolice !:)
Pozdro
 
Ostatnia edycja:
Do góry