TOYA cyfrowa w lodzi

Luc5664

New member
Toya cyfrowa HD

Na stronie Toya widzę nową oferte TV cyfrowej HD.W prasie łódzkiej pojawiła się dziwna informacja wiążąca odbiór sygnału HD od posiadania odbiornika LCD.
Moje pytania do znawców tematu:
-Czy prawidlowy odbiór programów cyfrowych jest uzależniony od posiadania wyłącznie odbiornika LCD (Toya reklamuje f-mę Sharp). Mam plazmę Panasonica Th46PY85.
- Czy mam szansę ogladać lepszą jakośc obrazu niż z obecnie odbieranego sygnału analogowego Toyi również na moim odbiorniku, i w związku z tym, czy warto inwestować w proponowany nowy abonament (na pewno nie tani).
pozdrawiam -Luc5664
 

flipers

New member
Możesz coś więcej powiedzieć na temat tej oferty HD??. Ja nie mam czasu udać się na tą prezentację a na infolinii nie chcą mi nic powiedzieć...
 

rekrut_old

New member
http://www.picvault.info/images/537078797_all.GIF

537078797_all.GIF


do tych cen trzeba dodać opłatę jaką teraz posiadamy - w moim przypadku jest to + 48 zł = 108 zł (dekoder 15 zł, obowiązkowo pakiety cyfrowy - można ten mniejszy za 15 zł ale wtedy dużo mniej programów HD i np pakiet MAXPAK za 30 zł = 108 zł)

ps: tutaj kolega z innego forum ładnie opisał ( tekst nie jest mojego autorstwa ! )

Generalnie jest drożej niż można by tego oczekiwać i pomijając już pakiety premium sytuacja przy przejściu z cyfrowej na HD wygląda cenowo tak :

Dalej płacimy za analog - 48.5 zł
Do tego dochodzi nam miesięczna dzierżawa urządzenia HD (Motorala pokazała akurat tu klasę - urządzonko jest bardzo zgrabne - taka malutka czarna skrzyneczka pokryta lakierem fortepianowym od frontu , z tyłu mamy wyjścia component , spdif, hdmi , 2x usb , analogowe 2x scart i composite oraz stereo ) - 15 zł
Pakiet Toya cyfrowa PLUS w tym 5 kanałów HD (TVN HD , MTVN HD, LUXE HD , VOOM HD , DIscovery HD oraz pakiet BBC , Polsat Play , Filmbox , polsat news , Domo , travel chanell itd. ) ) 22 zł
Tajemniczy dostęp do usług cyfrowych 8 zł
Ta podstawa daje nam 93,5 zł

Pakiety wszystko mający - 114,8 zł + 15 zł dzierżawa , 22 zł abonament , 8 zł dostęp = 159, 8 zł za wszystko co tylko można mieć w tym 11 kanałów HD

Teraz pakiety premium
C+ sport oraz c+film HD (ja się na to zdecydowałem ) 6 zł (tylko dla abonentów canal + )
Sport PLUs ( Eurosport HD , Polsat sport HD , POlsat sport extra i Eurosport 2 ) (to poważnie będę rozważał ) 12 .90
Pakiet pociecha 10 zł
Filmbox (filmbox HD , Filmbox Extra , filmbox family )14.90 zł
Sport (POlsat sport extra i Eurosport 2 ) 5 zł
HBO (HBo HD + reszta ) 20 zł
Discovery HD dla Toya cyfrowa 5 zł
Przy podpisaniu umowy n HD - 30 dni oglądamy wszystkie kanały premium gratis
icon_razz.gif


Aaa zapomniałem - przy przejściu z cyfrowej SD na HD nie płaci się opłaty aktywacyjne w wysokości 200 zł a jedynie 49 zł i to była ta promocja
icon_smile.gif


Podsumowując oferta naprawdę ciekawa i myślę , że każdy spragniony HD w Toyi dobierze coś pod siebie zarówno jeśli chodzi o gust jak i o preferencje cenowe . Do dodatkowo prezentacja wygląda naprawdę interesująco i ciekawie także wszystkich Łodzian zachęcam do jej odwiedzenia bo przy podpisywaniu umowy można dostać parę sympatycznych gadżetów . O godzinie 16 dnia dzisiejszego - ruch spory i trzeba było czekać w kolejce do stolika z paniami , z którymi podpisuje się umowy .
 
Ostatnia edycja:

ernane

New member
widze duzo wzieli z cyfry+ dodatkowe oplaty za najciekawsze kanaly HD.
DObra oferta TYLKO dla tych ktorzy nie moga zainstalowac anteny, bo uwazam ze pakiet bardzo drogi. Inne kablowki jakos lepiej rozwiazaly kwestie HD.
Ja jestem zwolennikiem kablowki jesli oglada sie duzo i wszystko czyli muzyke sport filmy, bo w kablowce nie ma pakietow dynamicznych a co do HD?
Jest Nka w ktorej nie trzeba doplacac za najlepsze kanaly HD i to jest ich plus. do tego jest sporo kanalow za darmo na satelicie np. Luxe HD.
Ja osobiscie myslalem ze bedzie 10zl za dekoder miesiecznie 20-30zl za abonament i w tym bedzie juz toyacyfrowa a nie placic dodatkowo. Dodatkowa oplata za discovery to pomylka, przeciez kazdy wezmie ten kanal a to tylko ukryta oplata za abonament. Brakuje tez national Geo HD
 

Jussi

New member
Bez reklam
Toya wszem i wobec reklamuje swoja oferte jako FullHD:!:

Az z ciekawosci zadzwonie i sie dowiem czy to nie kit reklamowy, bo nie chce mi sie wierzyc ze beda dostarczac sygnal 1080p...
 

flipers

New member
Byłem na tej prezentacji w klubie Wytwórnia i sygnał jaki wychodzi to 1080i, także nie musisz już dzwonić. Zresztą nie jest nigdzie napisane ze będzie to 1080p. Napis Full HD to tylko czysty marketing.
 

Jussi

New member
Bez reklam
flipers napisał:
Byłem na tej prezentacji w klubie Wytwórnia i sygnał jaki wychodzi to 1080i, także nie musisz już dzwonić. Zresztą nie jest nigdzie napisane ze będzie to 1080p. Napis Full HD to tylko czysty marketing.

Wiesz no dla mnie FullHD to FullHD, skoro to chwyt marketingowy to rownie dobrze na telewizorach mogliby pisac wszedzie FullHD. Jak dla mnie jest to wprowadzanie klienta w blad :hmm:
 

Luc5664

New member
dekoder HD w ofercie TOYA TV

Po skonsultowaniu, podczas prezentacji TV HD, specjalistów Toya zdecydowałem się na podpisanie umowy na pakiet HD. Niestety jest małe opóźnienie z instalacją dekodera ( nie dotarły)
Miłe zaskoczenie dla mnie: Toya powiadomiła mnie telefonicznie o opóźnieniu w instalacji dekodera,i jako rekompensatę zaproponowała pozostawienie odkodowanych na okres do konca grudnia innych kanałów HD. Mam nadzieję na odbiór idealnego obrazu. Wrażenia - po instalacji dekodera.
 

Golibroda

New member
sympatycznych gadżetów . O godzinie 16 dnia dzisiejszego - ruch spory i trzeba było czekać w kolejce do stolika z paniami , z którymi podpisuje się umowy .

Byłem, widziałem.

Oferta bardzo droga, kompetencje prezentujących oprócz jednego fatalne.
Niewiele można było zobaczyć.
Przy stolikach panienki blondynki i to rodzaju męskiego. Tłoku nie było, także do stolików.

Dla mnie żenada, a leciała mi ślinka na nowa technologię.

Na dodatek żadnych promocji przy podpisywaniu umowy w dniach prezetacji. Marketing socjalistyczny, czyli żaden.

I jeszcze do tego sprzedaż wiązana, aby dostac gratis abonament przez poł roku to trzeba za TV zapłacic jak za zboże.

P.
 

chmurek

New member
Czy ktoś już posiada odbiornik HDTV w domu i może podzielić się opinią/wrażeniami o jakości programów i właściwościach samego dekodera?
 

flipers

New member
Chyba jeszcze nikt nie posiada owego dekodera HD w domu. Wczoraj dzwoniłem do BOA i dowiedziałem się że dekodery jeszcze nie dojechały do centrali TOYA i nikt nie umie powiedzieć kiedy to nastąpi.
Cała TV TOYA... Można się było tego spodziewać bo chyba jeszcze nigdy nie udało im się dotrzymać terminu wprowadzenia nowości.:(
Ja już czekam na dekoder od 2 tygodni...;)
 

ernane

New member
a ludzie i tak do nich wala drzwiami i oknami bo mysla ze tvsat to Bog wie jakie bogactwo - przynajmniej wg moich sasiadow ktorzy placa za podstawowy+cyfrowa opcja czyli ponad 60zl a ja nieco ponad 30zl i mam praktycznie to samo
 

flipers

New member
Tylko zauważ że nie wszyscy maja możliwość wywalić czasze 70-80cm na balkon lub dach, i wtedy pozostaje im tylko kablówka... :hmm:
Tak jest akurat w moim przypadku...
 

flipers

New member
A czy wiesz może kiedy będą dostępne nowe dekodery? :hmm:
Dzwoniąc na infolinie ciągle słyszę że w przyszłym tygodniu itp... itd... :twisted:
 

WuWu

New member
Witam

Wczoraj kupiłem :D i podłączyłem do kabla tv Sony 32E4050.
Mam pakiet analogowy. Po przeanalizowaniu oferty "cyfrowej", przy założeniu że nie interesują mnie sport i muzyka, to czasza wychodzi taniej.
Czy źle liczę ? :rolleyes:
 
Do góry