INTERNET Interkam do ps4

Tvmania

New member
Bez reklam
Witam wszystkich potrzebuję pomocy od kogoś kto się zna. Potrzebuję solidnego dobrego internetu do grania przez sieć na ps4 zależy mi na płynnym graniu bez wyrzucenia z sieci i ciągłym przerywaniu i zrywaniu połączenia. Chciałbym aby internet pobierał szybko sieci pliki i odtwarzal filmy full HD bez zawieszeń.
Chce kupić porządny ruter do 800zl jakieś firmy?
Konsole podłączyć kablem czy przez WiFi do grania?
Mam firmę lokalna u siebie w mieście i ma niby dobre opinie ale chcę żeby ktoś pomógł mi z was sprawdzić czy do grania będą wszystkie spełniały wymagania mieszkam w bloku.
Internet bedzoe od firmy Interkam Sochaczew jaki wziąć pakiet?
Wiem ze jest to swiatlowodowy internet.
Proszę was pomoc i sprawdzeniu tego internetu czy podoła zadaniu. Z góry dziękuję za pomoc
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Żaden router nie zastąpi połączenia kablowego. Gdzie będzie stał ten router a gdzie konsola? Jakie przeszkody będzie miał sygnał do pokonania. Jaki to blok? Stare budownictwo, czy nowe? Czy w sąsiedztwie jest dużo urządzeń sieciowych (innych routerów)
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Szukaj dobrego dostawcy internetu, będzie miał dobry modem to ci nie będzie router potrzebny bo niby do czego ??
Dzisiejsza technologia jest chyba na takim poziome, że nikt nie ma internetu gównianego tylko konkretny, jeżeli chce się utrzymać na rynku.

Co to jest światłowodowy internet ?? Nie ma czegoś takiego, światłwód to przewód którym idzie sygnał. Idzie do skrzynki w której wzmacniacz rozdziela sygnał, a potem ten sygnał idzie do budynków zwykłym kablem a nie światłowodem. Na takie manewry nie stać nikogo.
Druga rzecz, jak dasz antene za okno a gdzieś będzie stacja nadawcza jakiegoś lokalnego internetu to też będziesz miał net, tylk oczy ten co sprzedaje ma dobrą prędkość

Napisz co oni ci oferuja?? 10 mb/s, 100mb/s, milion ?
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Jaj mam ps3 przez wifi i jeszcze nigdy ni nic nie lagowało itp. Router dla gracza ? a po co jak bezpośrednio modem podepnie pod konsole ?? Wydawanie zbędnej kasy
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Wszystko zależy od odległości i przeszkód. Moją konsolę od routera oddzielają 2 żelbetonowe ściany i niestety nie jest tak kolorowo. Do tego dochodzą urządzenia sieciowe sąsiadów, które dodatkowo tłumią sygnał. Router również ma znaczenie. Mój stary router często lagował (Actina P6803). Po zmianie na Asusa RT-N18U problem praktycznie zniknął.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
No ja mam 50 cm modem od konsoli, bo sobie przeniosłem ;) ale jak miałem na piętrze modem, konsola działała ale laptop już gubił czasem sygnał.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Wiec tak panowie dzięki że odpisaliscie mi
Dostawca oferuje 100,200,400 mbit /s. Firma nazywa się interkam.
Bloki są starego budownictwa.
Ruter będzie obok tv chce zeby ruter był podłączony kablem i konsola od rutera też.
Ogólnie chce mieć WiFi w domu bo będę korzystał z 2 smartfonów, 2 laptopy i tablet.
Ruter chce żeby był porządny asusa ac88u.
Zależy mi na rozgrywce przez internet dużo gram w pro Evo soccer 2016 i inne gierki. Możecie coś doradzić i pomoc z góry dziękuję za pomoc.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
A po co ci do tego taki router skoro i tak pociągniesz z niego kabel do konsoli? Szkoda kasy. Do tego celu bardzo dobrze sprawdzi sie router za 150 zł.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Weź 100, nie ma co przepłacać za wyższe opcje. Ja mam 25 z netii i gram online bez żadnych problemów.
 

Dubek

Member
Bez reklam
100 Mbit/s Ci w zupełności starczy do grania online, router kup jakiegoś TP-Linka albo Netgeara do 150 zł i spokojnie starczy.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Co wy z tym routerem ???????? Jeżeli poważna firma sprzedająca internet to powinna mieć modemy wifi na stanie, zapytaj czy taki modem mają, jak tak to po co iść w koszta ????

100 ci starczy ale jak nieduża różnica w cenie to weź więcej.

Mój modem obsługuje laptopa, kompa, konsole, tv, 3 telefony i tablet bp ma wifi i nic się nie tnie wszystko działa
 
Ostatnia edycja:

Caparzo

New member
Bez reklam
Modem to skrzynka która odbiera sygnał i daje ci internet po wifi lub oo kablu lan do kompa lub konsoli. A router to taki rozgałęźnik. Rozdziela sygnał np na 4 komputery po kablu lub wifi. Ale jak masz modem wifi to każde urządzenie bezprzewodowo bez routera. Chyba.że ta firma daje od razu router jako modem. Zapytaj co oni dają
 
Do góry