Pioneer PDP-5080XD - czy ktoś mnie przekona do zmiany??

n3w.mod3l

New member
Na wstępie witam wszystkich serdecznie swoja pierwszą wypowiedzią.

Od jakiegoś czasu przeglądam to forum, zapoznałem się z wszystkimi podręcznikami (Plazma vs. LCD, itp.) i wreszcie muszę dokonać wyboru telewizora. Wybór padł na plazmę Pioneer PDP-5080XD. Trochę razi mnie cena (ale z tym już się pogodziłem) i (trochę mniej :)) wielkość (wolałbym TV do 46", niestety Pioneery w wersjach 42" mają jak dla mnie trochę za niską rozdzielczość). Warunki oglądania:
- odległość: >3,5m
- sygnał: kablówka (przede wszystkim), DVD, PC (w przyszłości pewnie PS3)
- oświetlenie: na jednej z bocznych ścian (w stosunku do TV) duże okno (to dla plazmy niestety minus)
- wszystko oglądane za równo w dzień jak i w nocy

TV zgodnie z tytułem praktycznie wybrany. Jedna prośba - zna ktoś jakieś argumenty (alternatywne modele) które zmienią mój wybór :)??

Z góry THX za wszelkie uwagi, sugestie, komentarze zachęcające bądź zniechęcające mnie do tego modelu.

Pozdrawiam

Edit: PS. Te Pioneery nie mają głośnika (jest on opcjonalny). To znaczy, że bez kina domowego nie wydadzą żadnego dźwięku czy mają jednak jakiś (pewnie badziewiasty) wbudowany głośnik??
 
Ostatnia edycja:

asoz

New member
Głośnik musisz sobie dokupić. Z tego co wiem, to 5080xd jest teraz w super
cenie. Dla mnie, powtarzam dla mnie, nie ma lepszych telewizorów niż Pioneer'y. Nic tylko brać. No chyba, że przez to okno wpada dużo światła to może być problem, ale jak są rolety, to nie ma problemu. Co do odległości to 50" będzie w sam raz. Ja planujee 50" na 3 metry i jak dla mnie jest w porządku także odległość jest rzekłbym wzorcowa. Musisz jeszcze uważać na wypalenia spowodowany praćą z PC'etem. Podobno Pioneer'y 8G się nie wypalają ale zawsze warto na to zwrócić uwagę i nie zostawiać tego cuda z włączonym pulpitem na 5 godzin. Tyle ode mnie.
Nie pomogę zmienić Twojej decyzjii gdyż uważam ją za najlepszą.

Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
też podtrzymam Twoja opinię .
Przy odległości powinieneś jedynie poprosić o tuner cyfrowy / to warunek/ do tej plazmy i dołączysz do grona szczęśliwców.
Okno nie będzie przeszkadzało . Plazma bez podłączenia do kina, nie wyda żadnego dźwięku.
Konkurentem największym co do jakości jest Hitachi 50X 01.
Ceny mogę podać ale tylko na priw.
 

n3w.mod3l

New member
asoz: okno będzie niestety problemem ale rolety zamontowane więc jakos to przeżyję

kiki napisał:
Przy odległości powinieneś jedynie poprosić o tuner cyfrowy / to warunek/ do tej plazmy i dołączysz do grona szczęśliwców.

kiki: O co chodzi z tym tunerem?? PS. Jeśli można ceny poproszę priva :)

Dzięki za odpowiedzi - Wasze opinie zdecydowanie mnie cieszą :)
 

asoz

New member
Chodzi, jak przypuszczam, o to, abyś zamówił jakąś cyfrową platformę np.
n'kę, do tego nbox recorder i będzi miodzio. Pomyśl o tym, bo ze zwykłego kabla, ten telewizor będzię się trochę marnował.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Pioneery doskonale radza sobie rowniez z sygnalem analogowym - przyklad u mnie analogowej Vectry - obraz swietny.

Glosnik dokupiony a raczej glosniki bo ja polecam dwa po bokach graja calkiem calkiem.

Pozdrawiam,
 

asoz

New member
Pioneer'y najlepiej ze wszystkich radzą sobie z sygnałem analogowym.
Ale uważam, że warto zainwestować w telewizję cyfrową.
 

n3w.mod3l

New member
Dzięki wszystkim za komentarze, nie mam innego wyjścia niż zostać przy tym modelu :) Jeszcze jedno małe pytanko odnośnie montażu tego TV na ścianie - konieczny jest fabryczny uchwyt PDK-WM02 czy uchwyty uniwersalne też będą pasować??
 

bluray

Banned
3,5 metra to tylko 52" a więc Toshiba Z3030.
- full HD pixel to pixel bez ovescanu,
- pulldown 5:5,
- znakomita płynność 24fps.
- żadnych problemów z jasnością w każdych warunkach a i biel jest biała.
- szczegóły perfekcyjne, nie osiągalne póki co dla ekranów PDP.
- Niska cena. Nie kupuj ZF bo to samo w ładniejszej obudowie ale dużo droższe.

Poczytaj opis nowej generacji plazm PIONEERA. Znajdziesz tam wykaz co poprawiono a to jest wykaz wad w dotychczasowym modelach ujawniony przez samego ich producenta.
 
Ostatnia edycja:

asoz

New member
bluray napisał:
3,5 metra to tylko 52" a więc Toshiba Z3030.
- full HD pixel to pixel bez ovescanu,
- pulldown 5:5,
- znakomita płynność 24fps.
- żadnych problemów z jasnością w każdych warunkach a i biel jest biała.
no i czerń niebieska :eek:k:
- szczegóły perfekcyjne, nie osiągalne póki co dla ekranów PDP.
- Niska cena. Nie kupuj ZF bo to samo w ładniejszej obudowie ale dużo droższe.

I co szanownemu koledze po tych bajerach jak obraz na Pioneer'ze jest poprostu lepszy. Jak narazie Pioneer pozostaje niedościgniony, Panasonic też wymięka ( Jest tylko bardziej przystępny cenowo ) nie mówiąc o LCD,
któremu do Pioneer'a brakuje kilku lat rozwoju. Jak chcesz pożadny sprzęt to dobrze trafiłeś, a na inne nawet się nie rozglądaj, bo nie warto.
 

n3w.mod3l

New member
Jeszcze jedno pytanie - właśnie się dowiedziałem, że tuner cyfrowy w tym telewizorze działa w MPEG-2 i w Polsce nigdy się nie przyda (z racji wchodzącego MPEG-4). Ktoś się orientuje w tym temacie?? Jeżeli to prawda bez sensu przepłacać - lepiej kupić 5080XA.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
bluray napisał:
3,5 metra to tylko 52" a więc Toshiba Z3030.
(...)
Poczytaj opis nowej generacji plazm PIONEERA. Znajdziesz tam wykaz co poprawiono a to jest wykaz wad w dotychczasowym modelach ujawniony przez samego ich producenta.

Byle by nie tylko ta Toshiba 52Z3030!!!!

Miałem ją na prezentacji razem z KURO i Toshiba została totalnie zmiażdzona!!

Na nic nie przydało się jej:
- full HD pixel to pixel bez ovescanu,
- pulldown 5:5,
- znakomita płynność 24fps.
- żadnych problemów z jasnością w każdych warunkach a i biel jest biała.
- szczegóły perfekcyjne, nie osiągalne póki co dla ekranów PDP.
- Niska cena.

Pioneer połknął Toshibę po prostu na śniadanie i Toshiba jako pierwsza wróciła do pudła!!

Podsumowując: tylko Pioneer.

Pozdrawiam,
 

asoz

New member
Cieszę się Masta J, że uważasz tak samo jak ja.
Co do tunera, to faktycznie się nie przyda, ale masz jeszcze dodatkowo możliwość kalibracjii ISF, inteligentne sterownie jasnością, ładny, aluminiowy pilot i slot na karty CI, cyfrowe wyjście audio i jeszcze pare innych rzeczy, ale w większości wszystkie te gadżety okazują się zbędne. To już twoja decyzja.
 

n3w.mod3l

New member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

Kalibracja, sterowanie jasnością itp. są możliwe już w 5080XD czy w 508XD?? Bo myślałęm, że jedyna różnica między 5080XD a 5080XA polega na tunerze.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

asoz

New member
O kurcze, wpadka. Masz racje. Ja myślałem, że ty chcesz 508xd.
Sorka. Z tych 2 modeli zdecydowanie postawiłbym na 5080xa.
 

n3w.mod3l

New member
Oki - plazma zamówiona więc już nie ma odwrotu. Jak tylko zawiśnie w pokoju podzielę się wrażaniami :) Nie wiem czy to prawda ale koleś ze sklepu mówił, że to ostatnie modele 8G - 5080XD podobno już nie ma na magazynach. Wiem, że "koleś ze sklepu" brzmi mało wiarygodnie ale Pan ogólnie był dobrze zorientowany (a przynajmniej znał się na TV). Mam jeszcze pytanka odnośnie uchwytów ściennych do tego TV:
- czy ktoś ma jakiś uchwyt Kaubera, Viz-art'a, który na 100% pasuje (albo innej dość przyjaznej cenowo marki). Teoretycznie są to uchwyty uniwersalne ale z doświadcznia wiem, że przynajmniej w przypadku projektorów uchyty uniwersalne nie zawsze pasują (cytuje producenta u którego reklamowałem uchwyt: "uchwyt jest uniwersalny, projektor nie jest" :))
- sa jakieś przeciwskazania żeby plazma wisiała pochylona o 10-15%??

PS. Co prawda jeszcze nie mam tego TV ale dzieki wszystkim za pomoc, gdyby nie to forum "cieszyłbym się" pewnie 5-letnia gwarancją Sony ;)
 
Do góry