Kuro a współpraca z konsolą

Liptonosz

New member
Bez reklam
Witam!
Proszę o info od posiadaczy kuro+xbox 360 lub ps3 czy występują jakieś problemy przy graniue. Na plazmie Panasonica widziałem zielone duchy/cienie/poświate. Efekt ten występował przy szybkich obrotach kamery w takich grach jak COD4 lub Gears of war. Coś podobnego ma miejsce w przypadku kuro?
 

tom

New member
Plazmy Kuro praktycznie pozbawione są tego "efektu". Minimalnie jednak zielona poświata występuje. Panasonic (np py 700) niestety bardzo niekorzystnie wypada pod tym względem w stosunku do Kuro. Piszę tak bo sam się przekonałem, po prostu mialem plazmę Panasonica (full Hd), teraz mam Pioneera Kuro (42 428xd) i jestem bardzo zadowolony, pomimo, że nie jest to plazma Full HD.
Różnicę na korzyść Panasonica widziałem w obrazach HD, ale niestety słaba czerń tej plazmy powoduje, że plazmy z serii Kuro wypadają zdecydowanie lepiej, nawet te z symbolem HD Ready.
Pozdrawiam
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
tom napisał:
Różnicę na korzyść Panasonica widziałem w obrazach HD,
Pozdrawiam

Roznica byla widoczna gołym okiem czy raczej najpierw działała podświadomośc ze to jest full hd i dopiero po tym zauważyłes że obraz jest lepszy?:)
 

tom

New member
Obraz na plazmie Panasonica był bardziej ostry z wiekszą jaskrawością, ale zastosowana w tym modelu matowa struktura ekranu (podobno do likwidacji efektu lustra...) powoduje, że obraz pozbawiony jest głębi, a to mi bardzo przeszkadzało, postanowiłem wymienić ją na Kuro Pineera i jestem bardzo zadowolony. Obraz HD na Kuro też jest bardzo ostry, może bardziej ciemny (to wynika z technologii wykonania panela...), ale wyraźnie bardziej plastyczny i z poprawną głębią obrazu.

Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Masta_J

Active member
Bez reklam
U mnie nie ma kompletnie żadnej poświaty, nie wiem o czym Wy piszecie?

Obraz jest cud, miód, malina :mrgreen:

Pozdrawiam,
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
a próbowałeś xbox 360 a na nim Gears Of War lub Call Of Duty 4? Mój kolega na plazmie panasa ma ww efekt, ciekawe jak to w przypadku pionka, jutro bede testowal. Przy golądaniu filmów ten efekt nie występuje (podobno tylko przy konsoli)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Liptonosz

New member
Bez reklam
tom napisał:
Plazmy Kuro praktycznie pozbawione są tego "efektu". Minimalnie jednak zielona poświata występuje. Panasonic (np py 700) niestety bardzo niekorzystnie wypada pod tym względem w stosunku do Kuro.
Pozdrawiam

czy to porównanie odnosi się do tej samej gry? przy których grach zauważyłeś zieloną poświatę w kuro? dużo tego było?

pozdrawiam
 

Tofu

New member
poświata

Tez jesetem ciekaw jak to będzie w panasonicu 42pv80... X360 mam zamiar kupic zaraz jak zakupie TV...
Chciałbym b.kupić ta plazmę ale jak ma taką poświatę przy grach to chyba będę szukał czegoś innego.... Może ktoś ma już i grał w GOW albo COD???

Pzdr
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
mój kolega kupił panasa pv80 i twierdzi, że w COD 4 nie da się gra, są duże zielone poświaty. osobiście tego nie widziałem ale wirze mu na słowo. Na dniach sprawdzę to osobiście tylko znajdę chwilę czasu żeby do niego podjechac
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Z Xboxa widziałem kilka gier np. Assassin Creed, NFS ProStreet - nie widziałem żadnych poświat a TV był podłączony z konsolą componentem; osobiście posiadam PS3 (oczywiście po HDMI) i żadnych poświat nie zauważyłem również :)

Pozdrawiam,
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Faktycznie strasznie lipnie to wygląda.

Zapytam znajomego czy ma te gry to ewentualnie dam znać czy na KURO coś podobnego występuje.

Pozdrawiam,
 

xhiavy

New member
Po tygodniach wyboru LCD, zdecydowałęm sie na plazmę ;) Panas PV80 lub poczekam na wersje full hd. Ale przerazilem sie czytajac ten watek, bo zamierzam troche pograc (PS3). Gralem na bravii X3500 (rozne gry) i bylo pieknie! Nie widzialem jeszcze zadnej gry na plazmie. Czy mam rozumiec, ze sa problemy?

Mario.
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
na pv80 zielona poświata występuje. jak już pisałem mój kolega ma pv80 i nie da się grać w pewne gry. W COD4 stwierdził, że podczas gry goniły go zielone schody, brzmi to groźnie. Każda technologia ma + i - ale jeżeli chodzi o tv uniwersalny lepiej chyba sprawdz się lcd. Ja zamierzam kupić kuro bądź x3000/x3500. Dziś będę testował kuro podłączonego do kompa. xbox 360, dekodera hd i filmów hd.
 

Tofu

New member
w takim razie....

W takim razie co byś polecił do X360.
Mysle że telewizja filmy to jakies 60% a reszta to X360.

Budżet 3500zł - za to mógłbym kupić 42pv80, no ale to plazma...
O LCD nic nie czytałem więć proszę o propozycje.
Zależy mi na czerni. Strasznie denerwował mnie mój monitor LCD jak ogladałem filmy, albo grałem w gry i nie było koloru czarnego, tylko szarawy...

Pzdr
 

tom

New member
Liptonosz napisał:
czy to porównanie odnosi się do tej samej gry? przy których grach zauważyłeś zieloną poświatę w kuro? dużo tego było?

pozdrawiam

Porownania dotyczyły 2 gier, które dostałem wraz z PS3 - Motorstorm i Resistance Fall of Man.

Ogólnie zielona poświata występuje przy szybkim ruchu , np. szybkie przemieszczanie się w prawo bądź w lewo, wtedy na krawędziach widoczna jest zielona poświata. Na początku tego niezauważałem, ale trwalo to krótko, a potem było to nie do przyjęcia, dlatego zmienilem plazme Panasa na Kuro, gdzie praktycznie ten efekt jest wyeliminowany...
 
Do góry