Pioneer vs. Panasonic: trudny wybór

megabit

New member
Kochani, muszę szybko podjąć decyzję. Za te same pieniądze, mam wybór między:

- Pioneer PDP-LX608D (60 cali)
- Panasonic TH-65PY700 (65 cali)

I teraz pytanie: czy jakość obrazu plus tryb 24p w Pioneer jest rzeczywiście wart różnicy w przekątnej obrazu?
 

deniro24

Member
Bez reklam
Jakbym miał wydać tyle kasy na tv to z tych dwóch zdecydowanie wybrałbym Pioneera. Chociaż z drugiej strony jeżeli masz bardzo dużą odległość od tv to może rzeczywiście te 5" więcej by sie przydało... ale ten model Pioneera to sprawdzony tv, a o tym Panasie jest naprawdę mało informacji. Wg mnie Pioneer.

Pozdrawiam.
 

megabit

New member
No właśnie, o tę odległość m.in. chodzi (sama wielkość ekranu nie jest kryterium bezwględnym). Otóż wynosi ona ok. 4.5 m i nie może byc mniejsza!

Nadal Pioneer?
 

km1963

New member
Bez reklam
swoją drogą to niezły salonik;)

Pioneer to lider a niedługo będzie jak biały kruk ze swoją matrycą
jak dla mnie 46" to już jest wielkość a 60" to mega wielkość:D

pozdrawiam
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Kurcze też mam podobny dylemat tylko w skali wielkości - 42 " zwłaszcza teraz gdy weszły lub mają wejść nowe modele Panasonica, no i u mnie w mieście to ciężko by chyba było znaleźć sklep który by nawet na zamówienie sprowadził Pioneera, o obejrzeniu na wystawie pewnie nie mówiąc. Jutro zrobię objazd po mieście i zorientuję się jakie są możliwości....
 

asoz

New member
To nie jest trudny wybór. Jest banalny. Ten Pioneer zawsze jest notowany na 1 miejscu i nie ma od niego nic lepszego. Poświęcić ten obraz dla 5 cali to głupota a nawet gorzej...
 

Sansei6

Member
Bez reklam
A co powiecie na zapowiedzi nowych Panasoniców? Z parametrów wygląda, że chyba pobiją Panasonica PDP 428XD ciekawe tylko jak będzie cenowo? Warto czekać do kwietnia?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Z parametrów to są zbudowane mózgi tych co czekają do kwietnia...

Sorry, że tak ostro ale tak właśnie uważam :)

Pozdrawiam,
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Nie no spoko, poprostu czekam na wpływ gotówki jeszcze który ma być w kwietniu a jednocześnie założyłem sobie i tego chcę sobie dotrzymać, że do ostatniego tygodnia kwietnia chce mieć już plazmę na ścianie, a że narazie dostępne są tylko parametry to tak sobie gdybam, za pewne wszystko jeszcze ceny rozsądzą i dostępność, nie wiem czy Pioneera coś za koło 7000 PLN (PDP 429 DX) w "normalnym" sklepie będzie szansa nabyć? Niektórzy twierdzą, że ceny tych modeli wzrosną jeszcze a nie spadną, więc.........dylematy;)
 

WuMike

New member
Bez reklam
Sansei6 napisał:
A co powiecie na zapowiedzi nowych Panasoniców? Z parametrów wygląda, że chyba pobiją Panasonica PDP 428XD ciekawe tylko jak będzie cenowo? Warto czekać do kwietnia?
W zadnym wypadku nie pobija. Pioneer nadal jest i bedzie numero uno, aczkolwiek Panasonic nieco sie zblizyl w pewnych wzgledach.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jak musisz czekać to na kasę nie poradzisz.

A za 500 zł więcej to kupisz KURO 50" na necie :eek:k:

Pozdrawiam,
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Masta_J no niestety muszę poczekać i liczę na spadek jeszcze, boję się, ze podrośnie i wyjdzie z poza mojego zasięgu.
Nieeeee niestety 50 " zdecydowanie odpada po 1. WAF a po drugie oglądanie z około 3 m i narazie głównie SD Myślicie, że 428XD w kwietniu będzie osiągalny na poziomie coś koło 7000 PLN?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
No 3 metry to taka graniczna, ale to jest KURO! więc 50" by stykło :)

Aktualnie jest go ciężko kupić za 7K PLN bo żeś se wybrał najwyższy model ;-P

Pozdrawiam,
 

Sansei6

Member
Bez reklam
A co sobie będę żałował ;) kupuje na kilka lat no mam nadzieję, że na 10 minimum, nie 50 " to przesada by u mnie była, za słaby sygnał ( co prawda na razie) no i też mam kilka hmmm stanowisk do oglądania z odległości 1,5 - 2 m a te 3 m to tylko w wybranych kilku "miejscókach" i to tak ledwo 3 metry No wybieram najwyższy model bo chę jak najwięcej możliwe :D
 
Do góry