Pionner 507 czy Sharp 52XD1

darek_k

New member
KIKI czy jest możliwość zamieszczenia fotografi z tych TV dla sygnału HD i SD np: z N-ki lub cyfry , sporo osób też sie zastanawia nad wyborem 50 cali i mogloby to to bardzo pomóc tym bardziej że sa zwycięzcami "ZłotegoPixela" a trudno znaleźc test foto z tych TV.

Tu znalazłem test dla
Sharp AQUOS LC-52D92U
http://www.pcmag.com/article2/0,1759,2101697,00.asp

czyli odpowiednika nadchodzącej nowej wersji europejskiej HD1(HL1) z 120 Hz, pisza co prawda że poprawia sie jakość wyświetlania szybkich scen ale mają obiekcje do wyświetlanego obrazu. Natomiast najwięcj punktów zdobyła plazma Pionner PRO-940HD
http://www.pcmag.com/article2/0,1895,2098126,00.asp

z rozdzielczością nie FullHD ale w porównaniu do FullHd i napisali że obraz był od nich ładniejszy.

Mają podobne finalne zestawienia jak w Złotym Pixelu ale ichnie wersje sie nie pokrywają z naszymi

Chyba teraz tylko czekać na Panasa FullHD i bedzie pełny przegląd rynku.
 
Ostatnia edycja:

raul1

New member
Coś mi się zdaje, że nie doczekamy tego się tego porównania, chociąż było kilka razy juz obiecywane. Spróbuje, (ale nie obiecuje na 100% bo nie zależy to tylko od mnie) w przyszłym tygodniu wkleić kilka fotek stojącego i grającego obok siebie sharpa XD1 i pioneera 427.
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
a właśnie nie ma problemu
Bo wjechały i 52XD1 i 507 Pioneery.
Ale jutro mnie nie ma .
Pojutrze damy radę - sam jestem ciekawy jak to będzie.
pozdrawiam
 

darek_k

New member
super , tylko jeżeli mozna poprosić jeżeli możecie napisać jak podłaczacie czy np: dla ogladania "N"-ki lepiej jest przez hdmi dla Sharpa czy lepszy rezultat da raczej compozyt i jak podlączyc Pionnera dla uzyskania optymalnych rezultatów) to pomoże wielu osobom na odpowiedni dobór kabli dla wybranego sygnału.
Z gory dziekuje
 

raul1

New member
kiki napisał:
witam
a właśnie nie ma problemu
Bo wjechały i 52XD1 i 507 Pioneery.
Ale jutro mnie nie ma .
Pojutrze damy radę - sam jestem ciekawy jak to będzie.
pozdrawiam
Oj Kiki trzymam za slowo i z góry dziekuję za to porównanie. Zakładam, że na SD pioneer zdeklasuje rywala. Ale sygnał HD może ostro zamieszać. Nie wykluczam, że pioneer polegnie. Nie można zaprzeczyć, że porównanie obu technologii w najlepszym chyba wydaniu, może budzić dreszczyk emocji.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

darek_k

New member
Dokładnie dobrze gdyby dało sie wysnuc wnioski czy:
1) Jakość obrazu wyświetlanego w HD na Sharpie jest na tyle powalająca w stosunku do tego obrazu HD na Pionnerze że można wytrzymac niezbyt elegancki sygnał SD
2) Czy jednbak jakość HD jest bardzo podobna na tych TV ale SD na Pionnerze to klasa sama w sobie i na 2 -3 lata zanim nie będzie więcej kanałow HD Pionner jest najlepszym złotym środkiem
 

autorus

New member
Ja się też przyłączam do prośby kolegi.

Autorus

darek_k napisał:
Dokładnie dobrze gdyby dało sie wysnuc wnioski czy:
1) Jakość obrazu wyświetlanego w HD na Sharpie jest na tyle powalająca w stosunku do tego obrazu HD na Pionnerze że można wytrzymac niezbyt elegancki sygnał SD
2) Czy jednbak jakość HD jest bardzo podobna na tych TV ale SD na Pionnerze to klasa sama w sobie i na 2 -3 lata zanim nie będzie więcej kanałow HD Pionner jest najlepszym złotym środkiem
 

kgorski

New member
Witam ...

I kiedy będzie wspomniane porównanie ??
Przynajmniej:
Sharp 46XD1E z Pioneer 427XD
a najlepiej: 52XD1E z Pioneer 507XD

Byłem w MM na Górczewskiej w Wawie.
Powiedzieli mi, że Pioneery nie sprzedają się wcale, dlatego nie mają w ofercie. Podobnie z modelami Hitachi. Zdziwiło mnie to trochę.
W związku z tym nie mogłem nawet porównać obu telewizorów.

Były oba Sharpy, przy których konkurencja wypada słabo.
Cena w MM za 52" powala na kolana, natomiast za 46" w promocji plus 10x raty 0% odsetek.

Pozdrawiam
Krzychu
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Żadna cena nie powala w MM / z tych telewizorów/ .
Opowiadają bzdury na kółkach. Nie sprzedają bo na temat wyższego sprzęty /premium/ trzeba coś wiedzieć .
Nie sprzedają się w MM - bo ich nie dostają.
I zgodnie z nowym systemem dystrybucji Pioneera od września MM - nie są ujęte do selektywnej sprzedaży wymagajacych produktów.
Więc śmiało można mówić że też się nie będą sprzedawały w MM - bo poprostu ich nie dostaną.
Ale ja zostaję przy prezentacji - to ona obnaża i jednocześnie podkreśla właściwy sposób wyboru i to nie zaoczny. ALe swój własny.
 

juniorcsx

New member
pioneer

127108.jpg


canal + HD

144718.jpg


144727.jpg


discovery hd

144730.jpg


wiecej zdjec http://www.prisjakt.nu/produkt.php?g=118011
 

gajos

New member
Wczoraj kupilem TV.
Wybieralem miedzy Pioneerem 507XA (XA-XD - jeden diabel), JVC 46Z70 i Sharp 46XD1. Prezentacja w domu. Sygnal - kablowka Aster, najzwyczajniejszy w swiecie koncentryk.
Co prawda nie 52 ten Sharp ale...
Sharp - JVC. JVC odlecial. Jakos kolory mnie nie przekonaly... I nie wiem dlaczego ale obraz jednak bardziej odpowiadal niz na JVC.
Pioneer - Sharp. A gdzie ten czarny kolor?? Masakra! Naprawde, w trakcie dnia na LCD da sie patrzec, ale im ciemniej (godzina ~20) to w LCD nie wystepuje cos takiego jak kolor czarny. To nawet nie jest odcien czerni ani szarosci. Nie wiem jak to nazwac... Jakby przez gesty material ktos swiecil latarka. Zbitki kolorow - LCD tutaj sobie nie radzilo! Po prostu byla jednorodna ciemnobrazowa (w jakims tam ujeciu) faktura - na plazmie - widac bylo kilka roznych odcieni brazu, jakie w tym miejscu wystepowaly. Takze LCD - dobrze, doprecyzujmy zeby nikt sie nie czepial - Sharp 46XD1 nie radzi sobie w ogole.

Panuje opinia, ze Sharp bardzo dobrze radzi sobie z sygnalem SD. Ponizej moja subiektywna opinia.
Obraz z SD na Sharpie jest NIEPRAWDZIWY. Producent stosuje jakis procesor i soft "ulepszajacy". Objawia sie to tym, ze twarze, sciany, murawa - jest plastikowa, sztuczna, gladka - cala w jednym kolorze, pozbawiona "smieci" z sygnalu SD, w tym rowniez porow na skorze, zarostu, zmarszczek i roznych szczegolow. Po prostu obraz jak dla mnie jest taki papierowy, kreskowkowy i nieprawdziwy. Przepraszam ale nie chce procesora pokazujacego ladne obrazki tylko telewizor pokazujacy ludzi.

Najsmieszniejsze jest jednak to, ze jak juz wybralismy plazme, podpielismy ja i odpalilismy (wczesniej sygnal szedl do LCD, z LCD do plazmy po kablu euro chyba) - wymieklem! Moze to i psyche (w koncu tanie tv nie jest) ale tv zaczelo grac fantastycznie! Sygnal jaki mam wiecie - i moglem ogladac TV z 2 metrow bez grymasu o zeby, mrowki na ekranie itp. Total.

Na sam koniec - dzwiek! Wzialem w ciemno do Pioneera boczne glosniki. TEN TV GRA! JVC - sztuczny, malo basow, ogolnie dzwiek bardzo plytki, zero glebi. Sharp - jakby cos w studni gralo. Oczywiscie bez echa ;-) ale dzwiek jakby dobywal sie z jakiejs tuby. Dialogi - kiepsko. Pioneer - czy mozna od zwyklego telewizora wymagac wiecej w kwestii dzwieku? Na sam koniec telewizor zaskoczyl mnie tym jeszcze raz, bardzo pozytywnie.

Co prawda pytacie o Sharpa 52 cale, ale jestem na swiezo po prezentacji i wyborze - spytacie mnie i mowie Pioneer.

P.S.
Oczywiscie moge sie mylic ;-)
 

gajos

New member
1. Uwazam, uwazam :) Przeboleje okres dotarcia ;-)

2. Poza cena ;-) tym, ze XA ma tuner analogowy, XD ma tuner cyfrowy. Idac za rada kikiego - zdecydowalem sie na tanszy.
 

Groszek

New member
Witam!

Pytanko do Gajosa....

Widzę, że masz podstawę PDK TS25 - możesz mi powiedzieć jaka jest całkowita wysokość 507ki na tej podstawie????


Z góry dziekuje za odpowiedź

Pozdro

Groszek

p>s.
Jeżeli ktokolwiek z szanownych forumowiczów zna odpowiedź to śmiało, smiało.... ;-)
 
Ostatnia edycja:

Groszek

New member
Stokrotne dzięki za info!!!

Martwiłem się, że ta podstawa dodaje mu około 15 cm ( czyli do ~87), a wygląda na to, że tylko 5cm - 6cm (odległośc między dolną ramką, a płaszczyzną szafki rtv). Superek! Śmigam po niego w piątek....
Dzięki kolego


Pozdro

Groszek
 
Do góry