Telewizor firmy Philips 46PFL8008S/12 - pierwszy pełny test tego pięknego telewizora.

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Recenzenci w Europie nie "próżnują"w przeciwieństwie do polskich , którzy "śpią" w najlepsze , jak misie w zimie .

Właśnie dzisiaj tj . 27 kwietnia 2013 r.ukazała się na AVForums.com napisana przez Stephena Withers
pełna recenzja telewizora firmy Philips 46PFL8008S/12.
Chętnych do zapoznania się z tą , ciekawie jak zwykle napisaną recenzją i dysponujących chwilą swojego , bezcennego wolnego czasu zapraszam najserdeczniej do odwiedzenia stronki:

| AVForums.com - UK Online

Telewizor firmy Philips uzyskał rekomendację AVForums , a obraz 3D oraz skala szarości i reprodukcja koloru po kalibracji otrzymały ocenę:referencyjną .

BTW , czego mnie brakuje to podwójnego tunera , aby jeden program móc nagrywać , a drugi oglądać , który posiadają niektóre serie telewizorów firm Panasonic i Samsung , jak np. telewizor Panasonic TX-L47WT60E czy telewizor firmy Samsung UE46F8000SL .;-)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Cena "ładnie" spada .
Dziś od 21:00 do 9:00 (niedziela 28 kwiecień ) cena za telewizor firmy Philips 46PFL8008S/12 wynosi
5899.00 pln i transport gratis do godziny 23:59.( sklep RTV EURO AGD)
Jak zejdzie do 5500.00 pln można się zastanowić już nad ewentualnym zakupem .:neutral:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Niestety po wlaczeniu polepszaczy od ostrosci obrazu duze ziarno plus cos ala swiecace punkciki, przy kontrascie dynamicznym nawet na minimum efekt rozjasniania i sciemniania a do tego strasznie sztuczne teatrzykowe polepszanie plynnosci ruchu, pozatym wypasny TV ale przez te wafy u mnie odpadl :/
 

accu

New member
Bez reklam
Niestety po wlaczeniu polepszaczy od ostrosci obrazu duze ziarno plus cos ala swiecace punkciki, przy kontrascie dynamicznym nawet na minimum efekt rozjasniania i sciemniania a do tego strasznie sztuczne teatrzykowe polepszanie plynnosci ruchu, pozatym wypasny TV ale przez te wafy u mnie odpadl :/

Witam uprzejmie,

Oczywiście , szanuję Twoje zdanie .
Mam jednak inny pogląd o tym telewizorze firmy Philips . Napiszę tak , z poszczególnych "polepszaczy" obrazu
należy umiejętnie korzystać . Również , już "bawiłem" się ustawieniami tego telewizora i uważam ,
że można wydobyć z niego bardzo dobry obraz , tylko trzeba trochę cierpliwości i od razu się nie
"poddawać" . Tyle w temacie obrazu tego telewizora . Dźwięk natomiast "troszeczkę" mnie zawiódł ,
bez dwóch zdań .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Accu, oczywiscie kazdy moze miec swoje zdanie i nie mam nic przeciwko :) sam opisuje wlasne wrazenia a testowalem TV kilka dni, oczywiscie polepszacze mozna powylaczac ale pofo wtedy sa.... probowalem roznych ustawien, rozne kanaly, a sygnal mam poz tunera sat i nc+ . Ale i tak najgorsza wada bylo dla mnie to ze nie mozna poprawic plynnosci ruchu aby nie osiagnac teatrzyku, oczywiscie funkcja Clear lcd czy jakos tak poprawiala plynnosc ruchu ale tylko w stopniu ok 30 % do tego co potrzebuje. W tym momencie z tego co testowalem najlepiej ruch poprawial Samsung i w bardzo zadowalajacy sposob tez LG. Niestety dosc slaba czern , glownie w nocy, wykluczyla LG choc to bbardzo fajny TV w super cenie. Ale to juz raczej kwestia IPSa pewnie. Co do dzwieku w Philipsie, uwierz ale nie slyszalem jeszcze innego TV z plaskich aby mial lepszy niz mial testowany 8008 :)
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Jak będziesz miał okazję to posłuchaj dźwięku z telewizorów firmy Philips z serii 9704 lub 9705 ,
to przekonasz się , że dźwięk może być lepszy . Wiem co piszę , bo taki słucham na co dzień ,
o ile nie korzystam ze swojego systemu dźwiękowego(w sygnaturze) , kiedy to oglądam koncerty rockowe , kino akcji , filmy i koncerty z odtwarzacza Blu-ray , czy programy sportowe .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Skoro tak mowisz to pewnie dzwięk mają jeszcze lepszy :) niz testowany 8008, ja tylko napisałem moje wrazenia na temat modelu 8008 bo nie miałem okazji posłuchac innego modelu Philipsa, co nie zmienia faktu ze Philips bije o głowe wszystkie inne TV jesli chodzi o dzwięk.

Gdyby Philips nie robił mi tych egektów o ktorych pisałem powyzej i co najgorsze ten teatrzyk to by nie miał lepszych pod wzgledem obrazu i dzwięku no i ten Ambilight :)

Ale niestety patrząc na multimedia to głownie LG i samsung czytają wszystkie formaty ( np DTS ) a co dla mnie najeazniejsze to po DLNA tylko te dwie marki czytaja także napisy ( chocby tylko SRT ) a LG czytlenosc czcionki jak i obsluge filmow po DLNA ma super, ale na Samsungu mozna przebolec jego małe niedociągniecia w tej kwesti :), okaze sie jka przyjdzie jutro do testów, jeszcze nie zdzył dojechac a cena juz spadła u innych o 100 zł do tego co dałem za TV...

Takie czasy :(

Pozdrawiam, Marek
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Masz oczywiście rację co do multimedialności telewizorów firm takich jak Samsung , LG czy również
Panasonic . Według mnie firma Samsung jest w tej dziedzinie liderem bez dwóch zdań .

Ja mówiąc szczerze jednak preferuję na pierwszym miejscu obraz jaki generuje telewizor . Może
jestem "staromodny" , lecz jestem zwolennikiem pełnego , tylnego podświetlania matrycy telewizora nawet z efektem "halo" , który jest coraz bardziej marginalny . Mnie to nie przeszkadza . Natomiast w niektórych seriach danego tygodnia produkcji telewizora firmy Philips 46PFL9707S/12 pojawia się efekt DSE , tzn."brudny ekran" , widoczny szczególnie na ujęciach nieba oraz w scenach ruchu podczas meczu piłkarskiego na zielonej murawie . Więc to też jest pewien stopnia ryzyka zakupu tego modelu w sklepach internetowych ,
a bez sprawdzenia jednolitości podświetlenia matrycy zakup nie ma sensu . W stacjonarnych sieciach
model ten jest dostępny "śladowo".
Cały czas czekam , aż cena za telewizor Philips 46PFL9707S/12 spadnie poniżej 8500.00pln
i on jest u mnie na pierwszym miejscu do zakupu . Czekam również na telewizor firmy Sony KDL-46W905A , oraz Panasonic TX-L47WT60E . Samsung UE46F8000 to nadal dla mnie jest zagadka , jakoś
pomimo rewelacyjnych ocen do końca nie mam przekonania do niego .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Wczoraj tj.05 czerwca 2013 r. ukazała się kolejna recenzja telewizora firmy Philips 46PFL8008S na portalu Trusted Reviews ,
napisana przez John Archer . Wszystkich chętnych do zapoznania się z tą recenzją tego telewizora
firmy Philips zapraszam serdecznie na stronę :


Philips 46PFL8008S review - TV - Trusted Reviews

Konkluzja: bardzo dobry obraz w 2D i świetny Ambilight :wink: , interfejs SmartTV powinien zostać zmodernizowany , jest po prostu
powolny.
Niemniej moim skromnym zdaniem telewizor ten z uwagi na bardzo dobry obraz można brać pod uwagę , myśląc o kupnie nowego telewizora.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Ukazał się kolejny test telewizora firmy Philips 46PFL8008S/12 . Tym razem czeski z AVmania . Wszystkich chętnych do zapoznania się z tym ciekawym trzy stronicowym testem telewizora firmy Philips zapraszam serdecznie na stronkę:

www.translate.google.pl/translate?h...+46pfl8008s/12&start=10&sa=N&biw=1056&bih=742

Potwierdza wysoką jakość obrazu tego telewizora firmy Philips .;-)
A ja czekam na nowy soft wprowadzający DTS do odtwarzacza multimedialnego .
Zapowiedź była 04 czerwca 2013 r .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie ,

Ukazał się kolejny test telewizora firmy Philips 46PFL8008 na francuskim portalu AVcesar.
Wszystkich chętnych do zapoznania się z tym testem zapraszam na stronkę:

Test TV - Écran plat Philips 46PFL8008K - Résumé

W teście zwraca uwagę stwierdzenie , że firma Philips poprawiła działanie funkcji Perfect Natural Motion ,
oraz w trybach ISF są dobre ustawienia kalibracyjne kolorów .:|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

W dniu 23 czerwca 2013 r. ukazała się recenzja telewizora firmy Philips 55PFL8008S na portalu
Flatpanels.DK .
Wszystkich chętnych do zapoznania się bliżej z tą recenzją zapraszam na stronkę:

Philips 8008 test/anmeldelse - FlatpanelsDK

W recenzji stwierdzono , że tryby obrazu ISF Dzień i ISF Noc oferują dobre ustawienia kalibracyjne
kolorów przeprowadzone przez firmę Philips .
Równomierność podświetlenia matrycy to nadal jednak loteria , można trafić na egzemplarz telewizora
z równomiernie podświetloną matrycą , ale również odwrotnie i w dodatku z "latarkami" w narożach
ekranu . Czasem udaje się nierównomierność podświetlenia matrycy zminimalizować:neutral: , regulując poziom
kontrastu podświetlenia.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Pozwalam sobie "wkleić" krótki filmik po czesku , obrazujący(przybliżający) obsługę telewizora firmy Philips 46PFL8008S/12 . Czas trwania : 10:29.

Televizor Philips 46PFL8008S/12: představení prostředí a ovládání - YouTube

Jeszcze raz przepraszam , że jest w języku czeskim . Film nagrany został przed aktualizacją oprogramowania telewizora (Version 171.51) , która między innymi wprowadziła funkcję obsługi DTS-u , czy
zmieniła kursor z kółka na strzałkę .;-)
Na stronie:
Philips

możemy przeczytać trzy stronicowe testy telewizorów firmy Philips , napisane bardzo ciekawie i bogato ilustrowane np : test telewizora Philips 46PFL8008S/12 czy Philips 42PFL7108K/12.
Klikając w odpowiednie zdjęcie otrzymujemy pełny ogląd(galerie) menu tych telewizorów .
Bardzo fajnie jest to zrobione . Są również testy telewizorów innych firm , np. telewizora firmy
Sony KDL-46W905A.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie ,
Na stronie czeskiej AVmania

Testy


można znaleźć między innymi , ciekawie napisane i zobrazowane testy telewizorów firmy Philips np :philips 46PFL8008S/12 , Philips 42PFL7108K/12 . Testy te są trzy-stronicowe , a po kliknięciu w
fotografie ukaże się nam galeria menu tych telewizorów. Bardzo fajnie zrobione. Testy
zrobione są przed nowym softem oprogramowania do tych telewizorów ,(Version 171.51)
który wprowadza funkcję obsługi DTS , czy zmienia wskaźnik z kółka na strzałkę.

Znalazłem również filmik , który obrazuje obsługę telewizora firmy Philips 46PFL8008S/12.
Trwa 10:29. Jest w języku czeskim.
Televizor Philips 46PFL8008S/12: představení prostředí a ovládání - YouTube

Są oczywiście również testy innych producentów telewizorów np. firmy Sony .(Sony KDL 46W905A , Sony KDL 47W805A)

Pozdrawiam,:)
accu
 
Hej koledzy :)

Jak czerń wygląda w tym modelu TV?

Osobiście w moim 40PFL8606K się zawiodłem troszkę gdyż widać jaśniejsze plamki gdy ogląda się filmy jak są ciemniejsze sceny, a w ogóle tym bardziej gdy włączy się tryb FILM to jeszcze gorzej :( oczywiście mam najnowszą aktualizację.

Zastanawiam się jeszcze nad Samsung UE46ES8000.

pzdr.
 

gelo29

New member
Witam,
mam pytanie do użytkowników tego odbiornika:
- czy to prawda, że ten telewizor ma problemy z funkcją PNM?
Ponoć przy wyświetlaniu szybkich obiektów z PNM ustawionym na MAX pojawia się jakiś clouding, blur itp.
 
Do góry